صفحه 87 از 1201 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 187 587 1087 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 861 تا 870 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام
    می دونم سوالم تکراریه ولی من هرچی بیشتر این فرومها رو می خونم بیشتر گیج میشم
    می خوام اولین دوربین slr م رو بخرم و می خوام چیزی باشه که تا مدتهای خوبی! احتیاج به عئض کردنش نداشته باشم
    به عکاسی پرتره و منظره هم هر دو علاقه دارم
    متاسفانه بودجه ای که دارم 1 میلیون ایناست
    حالا موندم
    کل این پول رو بدم و یه nikon D90 بخرم یا برم سراغ مدلهای پایین تر با یه لنز خوب
    مثلا canon 450 ya 500D
    خواهش می کنم راهنمایی کنید چون واقعا تصمیم سختیه
    پیشنهادی هم اگر دارید لطف کنید بگید خوشحال می شم

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

سوالهای مشابه خیلی زیاد بوده و فکر نمیکنم اگر همین تاپیک را خوانده باشید، کسی بتواند پیشنهاد جدیدی بکند.

D90 با لنز کیت از یک میلیون تومان بیشتر است. این را همیشه در نظر داشته باشید که دوربین SLR، مخارج جانبی اش خیلی بیشتر از دوربینهای Compact است. کیف و سه پایه اولین چیزهایی هستند که حداقل 150 هزار تومان باید برایشان کنار بگذراید. باید ببینید در آینده چقدر میخواهید خرج دوربین و لنز کنید.

سعی کنید در فروم بگردید و اگر سوال مشخص تری داشتید بپرسید، مثلا اینکه کدامیک از این دو مورد بهتر است. در حال حاضر خودم هرچه میواهم بنویسم، میبینم بارها و به طور کاملتر قبلا بحث شده.
    Persian تشکر می‌کند.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

مرسی
    می دونم خیلی سوالم تکراری بود
    نمی دونم اصلا اینی که میگم میشه یا نه ولی مد نظرم انتخاب بین این دو تاست
    nikon d90 با کیف و سه پایه و ... یا canon 500D body + EF-S 18-135mm :)
    البته نمی دونم دقیقا قیمت کنون با اون لنز چقدر میشه ولی روی 1300000 حساب کردم

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط scoopy نمایش پست ها
    مرسی
    می دونم خیلی سوالم تکراری بود
    نمی دونم اصلا اینی که میگم میشه یا نه ولی مد نظرم انتخاب بین این دو تاست
    nikon d90 با کیف و سه پایه و ... یا canon 500D body + EF-S 18-135mm :)
    البته نمی دونم دقیقا قیمت کنون با اون لنز چقدر میشه ولی روی 1300000 حساب کردم
    با سلام.
    ببینید برای انتخاب بهتر شما باید مشخصات و رویوهای هر بدنه و لنزی رو که می خواهید تهیه کنید را مطالعه کنید بعد تصمیم گیری کنید.توی فروم تاپیکهای مربوط به D90 و 500D موجود هست.حتی دوستان این دو مدل رو مقایسه هم کردن که مطالعش می تونه براتون مفید باشه.
    شما زمینه عکاسی و میزان اشناییتون رو هم با عکاسی مشخص نکردین.که بشه دقیق تر نظر داد.
    به هر حال هم 500D و هم D90 هر دو بدنه های خوبی هستند که دوستان زیادی دارن ازشون استفاده می کنن.حالا شما ببین کدامیک از دو دوربین می تونه نیازهاتون رو براورده کنه.ولی اگه من میخواستم از میان گزینه های شما انتخاب کنم D90 رو انتخاب می کردم البته نه بخاطر بدنه بلکه به خاطر لنز کیت نیکور 18-105.
    در پایان اینم عرض کنم که هر کدام را اگه انتخاب کنین اطمینان داشته باشید حالا حالا ها نیاز به تعویض نخواهید داشت.
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر آشنا Hamidreza2007 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

Question 500D ارزش 100 هزارتومان نسبت به 450 دارد

سلام....
    یه سوال از دوستان دارم...تا فردا هم جوابمو بدید چون شنبه دارم سفارش میدم...

من قبلا حرفه ای عکاسی نکردم ولی خیلی علاقه دارم و میخوام یاد بگیرم...با دیافراگم و سرعت شاتر و ایزو و ...میخوام کار کنم....
    میخوام ببینم کانن 500D ارزش 100 هزار تومان بیشتر نسبت به 450D داره ؟
    تنها تفاوتش اینطور که دیدم قابلیت فیلمبرداری HD و تیدیل digic3 به 4 هست....
    فیلمبرداری خیلی برام مهم نیست...ولی میخوام بدونم فیلم برداری با دوربینی اینچنینی کار درستیه ؟ از عمر دوربین کم نمیکنه ؟ اونم با کیفیت HD ؟؟؟

و آیا داشتن digic4 خیلی توی سرعت دوربین تاثیر داره ؟ یعنی چشمگیره ؟
    سرعت عکاسی...سرعت ذخیره...آماده شدن برا عکس بعدی...

درآخر نظرتون رو درباره لنز خودش بگید....
    چون فروشنده اکیدا میگفت که اصلا لنز خودشو نگیر چون مزخرفه و یه لنز جدا بگیر....
    میگفت خیلی اذیتت میکنه...کیفیت لنزش خیلی بده....
    ممنون...حمید رضا

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

پیش فرض پاسخ: 500D ارزش 100 هزارتومان نسبت به 450 دارد

سلام،

با توجه به فرمایشاتتون اکیدا توسیه میکنم که در خرید عجله نکنید و تاپیکهای مختلفی که در مورد این دو دوربین در تالار کنون زده شده رو با دقت مطالعه کنید، حتی مدل 550 دی و مدلهای هم قیمت نیکون رو هم مد نظر داشته باشید.

علاوه بر اختلافهایی که فرمودید از نظر میزان فشردگی نقاط (resolution) حدود 3mp با هم فرق دارند و بنابر این با توجه به سایز یکسان حسگر ( Sensor APS-c) مدل 500 دی دارای اغتشاش (Noise) بیشتریه

با توجه به میزان کم سرعت فیلم برداری ( کادر بر ثانیه Fps) من خودم ترجیه دادم این 100 تومن رو ندم ولی تصمیم با خودتان.

(راستی فکر کنم این موضوع کاملا تکراریه و احتمالا مدیران سایت بزودی اون رو به تاپیک مرتبط منتقل خواهند کرد)
    ویرایش توسط Afshin.Prt : Friday 9 April 2010 در ساعت 00:05 دلیل: اصلاح خطای تایپی
    Hamidreza2007 تشکر می‌کند.

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

سلام افشین عزیز

بنابر این با توجه به سایز یکسان حسگر ( Sensor APS-c) مدل 500 دی دارای اغتشاش (Noise) بیشتریه
    میشه منبعی که شما رو به این نتیجه رسونده معرفی کنید؟
    Hamidreza2007 تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

اگر فیلمبرداری، Digic 4 ، ال سی دی رزولوشن بالا و 3 مگاپیکسل تصویر بیشتر براتون مهم نیست، نه ارزش 100 بیشتر رو نداره.
    در مورد لنز هم درسته هم غلت. لنز کیت 55-18 نمیتونه رزولوشن مناسب برای 15 مگاپیکسل رو فراهم کنه ولی تصویرش روی 500D به اندازه 450D خوب هست چون به هر حال به اندازه 12 مگاپیکسل رزولوشن داره ولی برای تصویر بهتر باید یه لنز با رزولوشن بالاتر استفاده شه.

منتها شما باید ببینی که دوربین رو برای چی میخواین، اگر فعلا میخواین یاد بگیرین همون لنز کیت عالیه، کم هزینه و کارآمد.

به حرفهای فروشنده ها هم زیاد توجه نکنید. اونا با این حرفی که بهتون گفتن از دو جهت سود میکنن. اول اینکه یه لنز دیگه بهتون میدن که شاید بهتر از لنز کیت هم نباشه و کلی روش سود میکنن و دوم اینکه لنز کیت رو مفت ازتون میگیرن و گرون میفروشن.

فعلا با همین لنز کیت از یادگیری لذت ببرین، بعدا که سبک عکاسی مورد علاقتون رو انتخاب کردین لنز مناسب هم میخرید. دوستان هم اینجا بهتون برا انتخاب کمک میکنن.
    Hamidreza2007 و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

تشکر کرده
    33

ببینید من قصدم خرید دوربینه کانن هست...چون از خیلیا(عکاس-فروشنده) پرسیدم و گفتن فقط کانن
    پس توی این حرفی نیست...
    پیشنهاد دوربینی گرونتر از 500D هم ندید چون خدایی به هزار بدبختی تونستم همینم جور کنم....
    پس فقط بگید ارزششو داره یا نه ؟ چرا ؟
    در مورد لنز هم راهنمایی کنید ..ممنون

تشکر کرده
    33

Question پاسخ: 500D ارزش 100 هزارتومان نسبت به 450 دارد

اقا تورو خدا تا پس فردا این تاپیکو پاک نکنید تا من به نتیجه برسم
    نقل قول نوشته اصلی توسط nDman نمایش پست ها
    اگر فیلمبرداری، Digic 4 ، ال سی دی رزولوشن بالا و 3 مگاپیکسل تصویر بیشتر براتون مهم نیست، نه ارزش 100 بیشتر رو نداره.
    در مورد لنز هم درسته هم غلت. لنز کیت 55-18 نمیتونه رزولوشن مناسب برای 15 مگاپیکسل رو فراهم کنه ولی تصویرش روی 500D به اندازه 450D خوب هست چون به هر حال به اندازه 12 مگاپیکسل رزولوشن داره ولی برای تصویر بهتر باید یه لنز با رزولوشن بالاتر استفاده شه.

منتها شما باید ببینی که دوربین رو برای چی میخواین، اگر فعلا میخواین یا بگیرین همون لنز کیت عالیه، کم هزینه و کارآمد.

به حرفهای فروشنده ها هم زیاد توجه نکنید. اونا با این حرفی که بهتون گفتن از دو جهت سود میکنن. اول اینکه یه لنز دیگه بهتون میدن که شاید بهتر از لنز کیت هم نباشه و کلی روش سود میکنن و دوم اینکه لنز کیت رو مفت ازتون میگیرن و گرون میفروشن.

فعلا با همین لنز کیت از یادگیری لذت ببرین، بعدا که سبک عکاسی مورد علاقتون رو انتخاب کردین لنز مناسب هم میخرید. دوستان هم اینجا بهتون برا انتخاب کمک میکنن.
    با تشکر...
    فیلمبرداری برام مهم نیست...مگاپیکسل هم مهم نیست...
    فقط بازم میگم :
    digic4 خیلی تاثیر داره ؟ یعنی تاثیرش چشمگیره ؟
    رزولیشن بالای lcd چی ؟خیلی بهتره ؟

اگه جواب دو سوال بالا مثبته برا این دو گزینه 100 تومن میارزه ؟

درباره لنز هم بهتره فعلا با همین بسازم.... :biggrin:

صفحه 87 از 1201 نخستنخست ... 37 77 83 84 85 86 87 88 89 90 91 97 137 187 587 1087 ... آخرینآخرین