صفحه 100 از 1201 نخستنخست ... 50 90 96 97 98 99 100 101 102 103 104 110 150 200 600 1100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: نظرخواهي

نقل قول نوشته اصلی توسط 1986 نمایش پست ها
    سلام بر شما
    پیشنهاد می کنم به 5D Mark II هم فکر کنید که با لنز افسانه ای 24-105 در همین حدود پای شما در میاد و از مزایای اون به نسبت D700 می شه به وضوح تصویر بالاتر (MP21 در مقابل 12!)،لایو ویوی فوق العاده بهتر و با امکانات بیشتر(مزیت تقریبا کلی کنون به نیکون)،داشتن حالت فیلمبرداری،ویوفایندر با کاور 98%(در مقابل 95%) و وزن کمتر اشاره کرد،دوستانی که با این دوربین ها کار کردند بنظر بهتر می تونن کمک کنن
    لنز 24-105 و افسانه؟!؟! خوب است اما افسانه یکم برایش زیادی است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط artan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان محترم
    من ميخوام براي أولين بار دوربين SLR تهيه كنم وخيلي وقته دارم مطلب ميخونم حالا اگه بتونم إز پس هزينش بر بيام ايا خريد Nikon d700 كار درستيه يا نه؟
    به عكاسي پرتره ، فشن، طبيعت و ماكرو علاقمندم و ميخوام بدنه اي محكم و عايق داشته باشم
    بهتر است جزئیات بیشتری را روشن کنید.

اگر قصد فلاش‌بازی داشته باشید، d700 انتخاب بهتری است. اگر به Landscape علاقه زیاد داشته باشید لنزی مثل 14-24 را نباید فراموش کرد.

اگر به پرتره‌های بسته علاقمندید لنزی مثل 70-200 F4 IS انتخاب بهتری است و سراغ 5D II بروید.

اینکه می‌فرمایید "پرتره ، فشن، طبيعت و ماكرو " در انتخاب کمکی نخواهد کرد و باید ببینید کدام جنس عکاسی را بیشتر دوست دارید. تجهیزات خود را با توجه به آن انتخاب کنید.

و اینکه شما عکس‌های خود را در سایز بسیار بزرگ چاپ می‌کنید یا نه؟

پیروز باشید
    Mashhadi Vahid، Navid7h، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط artan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان محترم
    من ميخوام براي أولين بار دوربين dslr تهيه كنم وخيلي وقته دارم مطلب ميخونم حالا اگه بتونم إز پس هزينش بر بيام ايا خريد nikon d700 كار درستيه يا نه؟
    البته دلايل اين انتخاب : اينكه ميخوام بكبار هزينه كنم و تا چند ماه ديگه ميتونم لنز خوب مثل ٧٠-٢٤و...تهيه كنم و با توجه به همه گير شدن فول فريمها تا مدتي ديگه نمي خوام مجبور به تعويض لنزهام به خاطر رفتن به سوي فول فريم بشم
    من هميشه سعي ميكنم بهترين چيزي كه ميتونم رو انتخاب كنم براي طولاني مدت!!!
    به عكاسي پرتره ، فشن، طبيعت وماكرو علاقمندم و ميخوام بدنه اي محكم و عايق داشته باشم
    اگه گزينه بهتري هست لطفا بگيد و اگه ممكنه يه لنز نرمال براي شروع كار كه هزينه خيلي بالايي هم نداشته باشه (معقول) معرفي كنيد
    هزينه اوليه ميخوام حدود ٣٥٠٠٠٠٠ باشه. ممنون از همه
    با دقت به مطالب مورد اشاره "خودتان" آدرس را درست رفته اید.

انتخاب معقولی است. یک D700 یک فلش 900 یا 800 ( از دوستانی که از دوربین های نیکون استفاده میکنند بپرسید ) یک 3 پایه و یک لنز نرمال با خورده ریزهایی میباید در همین حدود 3500 باشد. با دقت به توانایی و سلیقه شما راه درستی است. بنا به هر دلیل هم این راه برای شما درست نبود میتوانید در مدت 6 ماه به یک نتیجه ای برسید ( که خرید درست بوده یا خیر ) در آنصورت تا حداکثر 400 هزارتومان زیر قیمت ( بسته به تمیزی ابزار ) میتوانید آنها را بفروشید و تغییر رویه... ولی احتمالا اینگونه نخواهد شد البته این به نظر شما بستگی خواهد داشت.

قیمت ها را استعلام کنید. من اشراف زیادی روی قیمت های ابزار نیکون ندارم.

"من هميشه سعي ميكنم بهترين چيزي كه ميتونم رو انتخاب كنم براي طولاني مدت "

روی این جمله دقت بیشتری کنید با این دید معمولا یک ابزار حداکثر 1.5 سال میتواند جزو بهترین چیزی باشد که میتوانید انتخاب کنید ( بیشتر روی دوربین ) لنز قضیه آن اندکی متفاوت تر است. بنظرم تکلیف خودتان را به این جمله نقل شده از خودتان مشخص کنید.

موفق باشید

این نسخه مختص شما پیچیده شد، و برای دوستان دیگری که این پست را میخوانند الزاما یک انتخاب معقول نیست :)
    jebrahim، Amir Abdolpanah و aidin594 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    4086

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    لنز 24-105 و افسانه؟!؟! خوب است اما افسانه یکم برایش زیادی است.
    برای شما شاید لنز معمولی ای باشه ولی برای ما که آخر لنزامون 55-250 میشه واقعا افسانه است :biggrin:
    من حقیقتش این لنز رو ندیدم،ولی وقتی تو لیست تجهیزات تقریبا تمام کنون دارای حرفه ای اسم این لنز رو می بینم فکر می کنم باید یه چیزی در همون حد باشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    خلاصه بگم:

يه تعاوني دندون گرد داريم كه D90 رو با شرايط زير تحويل فوري ميده :biggrin::

قيمت : 1300 بدون بيمه
    گارانتي : نيكو نگرش
    شرايط: تمام قسط بدون پيش پرداخت ماهي 86 هزار بمدت 18 ماه ( حدود 1550 بعد از 18 ماه در مياد )

البته 12 ماهه و 6 ماهه هم داره كه اينجا نياوردم.

خب حالا براي مني كه اخيرا تو خواب slr ميگيرم دستم به نظر شما چنين خريدي منطقيه؟ تو نمايشگاه دوربين مصلي امسال ايده آل كيتشو ميداد 1120 !

برنامه خودم اين بود كه نيمه دوم امسال يه entery level مثل d3000 با 18-105 نقدي بگيرم.
    سلام

شرمنده از ارسال مجدد ولي ميخواستم ببينم دوستان ديگر هم در مورد مطلب فوق ( نقل قول از خودم) نظري ندارند؟ ...چند روز پيش جناب قشقايي بنده رو راهنمايي كردند و استفاده كردم ...بايد بگم فكر slr دار شدن بدون پرداخت اوليه منو قلقلك ميده و از طرفي ماهي 86 تومن ( به مدت 18 ماه ) براي من خيلي راحت هم نيست.
    با توجه به اينكه احتمال ورژن جديد d90 هم وجود داره شما اگه جاي من بوديد چه ميكرديد؟
    كاش ميتونستم نظر چند نفر رو داشته باشم و پيش خودم جمع بندي كنم....

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام

شرمنده از ارسال مجدد ولي ميخواستم ببينم دوستان ديگر هم در مورد مطلب فوق ( نقل قول از خودم) نظري ندارند؟ ...چند روز پيش جناب قشقايي بنده رو راهنمايي كردند و استفاده كردم ...بايد بگم فكر slr دار شدن بدون پرداخت اوليه منو قلقلك ميده و از طرفي ماهي 86 تومن ( به مدت 18 ماه ) براي من خيلي راحت هم نيست.
    با توجه به اينكه احتمال ورژن جديد d90 هم وجود داره شما اگه جاي من بوديد چه ميكرديد؟
    كاش ميتونستم نظر چند نفر رو داشته باشم و پيش خودم جمع بندي كنم....
    سلام

هم مثبت است و هم منفی, مثبت از این جهت که تعاونیتان شما را نیکونی خواهد کرد ;) و منفی از این جهت که با توجه به قیمتهای شما, معنی 38% سود برای 18 ماه (سالی 25%) را می دهد, فکر میکنم گرفتن یک وام به این مبلغ با سود کمتر مقرون به صرفه تر باشد.

اما در مورد جانشین دی 90 و ...؛ خب اگر بخواهید اینطوری فکر کنید هیچوقت نباید دوربین بخرید, یا فقط مدلهای جدید را بخرید و قیمت بالای نوبرانه آن را هم تحمل کنید.

فکر نمیکنم جانشین دی 90 به این زودیها (حداقل قبل از شهریور امسال) بیاید.

:)
    Persian، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Unhappy یکی به من کمک کنه لطفآ :(((

سلام
    من یک تازه واردم،نمیدونم باید چی بخرم
    به نظرتون DSLR-A380L خوبه؟یا اگر نه تو این قیمت چی بگیرم
    ممنون میشم یکی کمکم کنه اینجا
    زیاد مطلب خوندم هم اینجا هم جاهای دیگه،ولی اگه یکی که حرفه ای مستقیم کمک کنه خیلی خوب میشه :(
    amir reza تشکر می‌کند.

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

پیش فرض پاسخ: یکی به من کمک کنه لطفآ :(((

دوست عزیز

اگه درباره‌ی میزان مهارت‌های عکاسیت، نوع عکسایی که میگیری، تجارب قبلیت و همینطور بودجه‌ای که برای خرید دوربین در نظر گرفتی توضیحاتی بنویسی، دوستان بهتر میتونن راهنمائیت کنند.
    همونطور که گفتی، تاپیک‌های موجود در سایت کمک بزرگیه

پی‌کولو

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پیش فرض پاسخ: یکی به من کمک کنه لطفآ :(((

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyan نمایش پست ها
    سلام
    من یک تازه واردم،نمیدونم باید چی بخرم
    به نظرتون DSLR-A380L خوبه؟یا اگر نه تو این قیمت چی بگیرم
    ممنون میشم یکی کمکم کنه اینجا
    زیاد مطلب خوندم هم اینجا هم جاهای دیگه،ولی اگه یکی که حرفه ای مستقیم کمک کنه خیلی خوب میشه :(
    سلام
    من حرفه ای نیستم اما میتونم بگم که اگه واقعا به عکاسی علاقه دارید با انتخاب dslr در واقع انتخاب خوبی انجام داده اید اما اینکه از چه برندی باشه یا چه قیمتی باشه بستگی داره به:
    1- علاقه شخصی به یک برند
    2- توانایی پرداخت شما
    3- بدون تعصب بر برندی خاص در نظر گرفتن حداکثر امکانات به مبلغ پرداخت شده

با این توضیحات شما اول مبلغ مورد نظر رو برای خودتون مشخص کنید و بعد امکاناتی که از دوربین میخواین رو بسنجید و سپس از بین برندهای مختلف گزینه مناسب را انتخاب کنید (البته اگر روی برند خاصی تعصب ندارید)
    موفق باشید

كاربر آشنا nima68 آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام
    من برای خرید اولین دوربین اس‌ال‌آر خودم حدود دو ملیون کنار گذاشتم. حیطه کاری خودم هم بیشتر لندسکیپ هستش و گاها کارهای تبلیغاتی مثل عکاسی مدل و اجسام و غیره. به مگاپیکسل بالا هم نیاز دارم چون گاها پیش میاد که از من عکسی برای چاپ روی بیلبورد و یا بنر های تبلیغاتی می‌خوان. تا الان هم یه دوربین پاورشات کنن داشتم که به خاطر همین از خیلی چیزها مثل همین گزینه آخری که گفتم و همچنین عکاسی در شب محروم بودم. و این رو هم بگم که هدف اصلی من یک دوربین فول فریم هستش و فعلن (به خاطر مشکلات مالی) مجبورم که کراپ تهیه کنم که حداقل از خیلی کارهام عقب نیوفتم.
    با تحقیقاتی که تو این چند ماه کردم به دو گزینه نیکون دی90 و کنون 50دی رسیدم. این که چرا انتخاب بین این دو برام سخته به خاطر گزینه‌های فول‌فریم‌ی هستش که بعدن باید انتخاب کنم. اگه کنون بگیرم که مشکلی نیست و بعد حدود یک سال می‌تونم 5دی مارک ۲ رو تهیه کنم که واقعا یکی از بهترین‌هاست (حداقل در حیطه کاری من). منتها من خودم بیشتر به نیکون علاقه مندم و کلن از کیفیت تصویری بدنه‌ها و لنزهاش واقعا لذت می‌برم ولی خب اگه نیکون بخرم برای مرحله بعد به جز دو گزینه رویایی D3X و D3s که در مخیله من هم نمی‌گنجه تنها یک D700 باقی می‌مونه که صد البته دوربین بسیار عالی هستش منتها ۱۲ مگاپیکسل هستش و می‌ترسم بعدن با خریدنش محدود بشم. (امیدوارم نیکون زودتر یه جایگزین خوب واسه این دی700 بده پوز کنون رو بزنه)
    مطمئنا الان می‌گید پس چرا 50دی رو نمی‌خری و خلاص. به این دلیل که حرف و حدیث هایی در مورد تراکم بالای پیکسل‌های 50دی و تاثیر بد اون روی کیفیت تصویرش شنیدم. نمی‌دونم آیا با خرید لنز 24-105 این مشکل برطرف می‌شه یا خیر و اینکه ارزش داره من از پول لوازم جانبی و غیره بزنم و تمام موجودی‌م رو خرج 50دی + 24-105 کنم؟
    یا اینکه می‌تونم چشام ببندم و دی90 بگیرم (+ کلیه لوازم جانبی و یه لنز اضافی) به امید اینکه نیکون تا سال دیگه جایگزینی متناسب با شرایط من برای دی700 معرفی کنه.
    اگه میشه یکمی راهنمایی‌م کنید...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط nima68 نمایش پست ها
    ......

منتها من خودم بیشتر به نیکون علاقه مندم و کلن از کیفیت تصویری بدنه‌ها و لنزهاش واقعا لذت می‌برم .......
    شما كلا بايد چشمهايتان را بشوييد و جور ديگر ببينيد.

تا وقتي به درجه اي از آگاهي در مورد DSLR ها نرسيد كه متوجه شويد تفاوت اصولي بين تصاوير بدنه ها (و لنزهاي هم رده) ي اين دو برند وجود نداره و انتخاب بين اين دو برند به عوامل ديگري بستگي داره خريد DSLR اشتباهه.

شرمنده بابت صراحت لهجه.
    Kaveh Ghobadi و arash1988 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني