صفحه 124 از 1201 نخستنخست ... 24 74 114 120 121 122 123 124 125 126 127 128 134 174 224 624 1124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پیش فرض پاسخ : پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط alk نمایش پست ها
    سلام من از یک سوژه در مد منوال با یک ست آپ بار ها دی5000 را با دی 90 مقایسه کردم و تفاوت بسیاری را بخصوص در عکس های با فلاش خود دوربین ها دیدایم.{فاکتور 2 و3 رد میشه} چند بار هم با یک لنز دی 5000 را با دی 40 از یک سوژه عکس گرفتم و مقایسه کردم که در عکس های با فلاش دی 40 به مراتب بهتره{اینهم از فاکتور 1}.من که از خریدم پشیمانم و به کسانی که از دی 50000 خودشان راضی هستند غبطه می خوردم!!!!! راستش را بخواهید چند روز پیش حتی داشتم دوربینم رامی فروختم تا دی90 بخرم.فروشنده 500 می داد ومن گفتم 520 ......خلاصه معامله مان نشد.اگه با این قاطعیت میگم خیلی فرق دارند ببخشید ولی من بارها مقایسه کرده ام و هر کسی عکس های یک سوژه دوربین ها را دیده با نظر من موافق بوده .سعی می کنم یک سری عکس جدید با دو دوربین بگیرم ودر اختیارتان بگذارم تا نظر شما را جویا شوم.ممنون
    ان شا الله تست های انجام شده روی خروجی RAW بوده دیگر؟

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

ببخشيد من قصد خريد يه دوربين حرفه اي دارم ميخواستم راهنمايي بگيرم.
    بودجه ام حدود 1 ميليون هست حالا يكن بالا و پايين تر.نميدونم چي بگيرم.
    برند زياد برام مهم نيست ولي خوب يه مقداري تمايل به نيكون غير قابل انكاره!
    حالا موندم بدنه خوب و يه لنز ارزان بخرم و بعد با توجه به نيازم لنز هام را تهيه كنم يا يه بدنه ارزان با لنز هاي قوي تهيه كنم.
    البته شايد D90 اولين گزينه باشه ولي خب هم يكم قديمي شده و هم توي ماه اينده طبق شايعات جايگزينش معرفي ميشه.
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
    Madjidm تشکر می‌کند.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر همراه mohamad.k آواتار ها
    تشکر کرده
    593

سلام

من يك دوربين كنون 500D دارم و ازش رازي هستم و فكر ميكنم كه اگر شما با صرف هزينه كم تر از 1ميليون براي بدنه ميتوانيد كه باقي هزينه را صرف خريد يك لنز خوب كيد چون خود لنز هم در گرفتن عكسهاي خوب خيلي مهم است .

موفق باشيد . محمدكريمي
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.

كاربر آشنا aminashtari آواتار ها
    تشکر کرده
    252

سلام
    ابتدا اگر بودجتون رو نمیتونید افزایش بدید، پس همون دی90 رو بخرید چون مطمئناً جایگزین دی90 قیمت بالاتری خواهد داشت. طبق روال قبلی حدوداً 30% افزایش( حدودی) ضمن اینکه چند ماهی رو بدون دوربین خواهید موند. البته اگر من بودم به هر ترفندی بودجم رو افزایش میدادم و صبر پیشه میکردم:) چون اصولاً بدنه گرا هم هستم ( و این خوب نیست!! )
    در مورد مقایسه دی5000 و دی90
    دوست عزیز شرایط تست رو به صورت استاندارد فراهم کردن کار بسیار سختی است و امکانات و شرایط خاصی را میطلبد. تا اونجائیکه بنده میدانم سنسورها یکی هستند و همچنین سیستم پردازش expeed هر دو مشابه. بنابر این اگر کاملاً از بابت تفاوت عکسها مطمئن هستید، عکسها رو upload کنید دوستان شما رو راهنمایی خواهند کرد. احتمال اینکه دوربینتون مشکل دار باشه وجود داره.
    موفق باشید
    Mohamad_Ali تشکر می‌کند.
    NIKON D5000+18-55 kit lens+Nikkor50mm F1.8 D+ BRAUN Flash(sca-340 M)+Unomat Tripod+Some Flash Accessories
    امین

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Aless نمایش پست ها
    ببخشيد من قصد خريد يه دوربين حرفه اي دارم ميخواستم راهنمايي بگيرم.
    بودجه ام حدود 1 ميليون هست حالا يكن بالا و پايين تر.نميدونم چي بگيرم.
    برند زياد برام مهم نيست ولي خوب يه مقداري تمايل به نيكون غير قابل انكاره!
    حالا موندم بدنه خوب و يه لنز ارزان بخرم و بعد با توجه به نيازم لنز هام را تهيه كنم يا يه بدنه ارزان با لنز هاي قوي تهيه كنم.
    البته شايد D90 اولين گزينه باشه ولي خب هم يكم قديمي شده و هم توي ماه اينده طبق شايعات جايگزينش معرفي ميشه.
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

درود

در این مورد راه کار این است که تا برگذاری فتو کنیا که چند روز دیگر بیشتر به آن نمانده صبر کنید و ببنید که اگر شایعه عرضه بدنه ای جدید به واقعیت پیوست ، مثل جانشینی برای D90 و چه عرضه بدنه 60d کنون جدی شد ... تمام کمپانی ها هر چه در آستین داشته باشند در فتو کنیا رو میکنند و اگر خبری نشد خط بطلانی است روی تمامی شایعات آن و آنوقت شما با خیال راحت میتوانید نسبت به انتخاب یکی از گزینه های واقعی موجود اقدام کنید.

موفق باشید

انوش
    Kamal، Mohamad_Ali و Madjidm تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
    من یک اماتورم و تا حالا با هیچ یک از dslrها کار نکردم ولی علاقه زیادی که دارم منو به این راه کشاند و حالا هم قصد خرید یک بدنه را دارم اما تا حالا هر بدنه ای را در هر برندی که انتخاب کردم بعداز 2 روز نظرم تغییر کرده اونم به دلیل کم بودن اطلاعات و هم چنین عدم دسترسی به هیچ نوع از این دوربینها به دلیل موقعیت مکانی .و هم چنین تنها منبع من این انجمن است.موضوعاتی که برای عکاسی در نظر دارم به ترتیب طبعت ، حیات وحش ، شب و ستارگان است.و هم چنین بودجه من 1,600 است
    با تشکر

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

خيلي ممنون از مشورت دوستان.
    پس ميگيد صبر كنم. دقيقا تاريخ برگزاري نمايشگاه كيه؟
    با وجود اينكه افزايش بودجه برام سخت و شايد نشد باشه ولي تا برگزاري نمايشگاه صبر ميكنم.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

تشکر کرده
    1002

ببخشید میشه بیشتر در مورد این نمایشگاه بیشتر اطلاع بدید ممنون میشم چون هیچ گونه اطلاعی در این مورد ندارم و اینکه در کجا برپا میشه با تشکر

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Aless نمایش پست ها
    خيلي ممنون از مشورت دوستان.
    پس ميگيد صبر كنم. دقيقا تاريخ برگزاري نمايشگاه كيه؟
    با وجود اينكه افزايش بودجه برام سخت و شايد نشد باشه ولي تا برگزاري نمايشگاه صبر ميكنم.
    اگر کلمه photokina را در گوگل سرچ کنید هزاران صفحه مطلب مربوط به نمایشگاه را پیدا می کنید. ولی اینکه خرید دوربینتان را به خاطر نمایشگاه و دوربین احتمالی به تعویق بیندازید به نظرم خیلی درست نیست.
    همانطور که بارها و بارها در اینجا بحث شده پیشرفت دوربینهای دیجیتال به حدی رسیده که همه دوربینهای موجود در بازار بسیار عالی هستند و اگر هدف عکاسی باشد و نه نگرانی در مورد اینکه فلان دوربین فلان مشخصه را دارد یا نه میتوانید یکی از دوربینهای موجود را بخرید و از ان لذت ببرید.
    در ضمن بعد از معرفی دوربین احتمالی باید چند ماهی یا حداقل 2 ماهی صبر کنید تا این دوربین به شکل مسافری و تک تک و با قیمت شش لا پهنا وارد ایران بشود. اگر بخواهید منتظر منطقی شدن قیمت بمانید باید 6 ماه دیگر هم صبر کنید. من شاهد بودم که دوربین دی300 را در تهران بعد از 1 ماهی که از معرفی ان گذشته بود به قیمت دو میلیون و دویست میفروختند که خیلی بالاتر از قیمت رسمی بود.
    در این 8 ماه احتمالی میتوانید کلی عکس بگیرید و از عکاسی لذت ببرید و با مطالعه و تمرین مطالب زیادی را بیاموزید.
    سایت رسمی نمایشگاه:

کد:
    http://www.photokina-cologne.com/
    mreza1001، Anoosh-Em، odesa و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    1002

8 ماه زیاده کلی کار ادم می تونه انجام بده.پس به نظر شما اگر انتخابی انجام بدیم و بعدا بخوایم اپدیت کنیم کدوم بدنه و از چه برندی انجام بدیم هم چنین بهتر است بیشتر پولم را صرف بدنه کنم یا لنز و تجهیزات