صفحه 173 از 1201 نخستنخست ... 73 123 163 169 170 171 172 173 174 175 176 177 183 223 273 673 1173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,721 تا 1,730 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام
    من تازه عضو شدم و یه مدتی هست مه با Fuji HS10 کار کردم و حالا قصد دارم یه SLR بگیرم
    علاقه به ترتیب:طبیعت و منظره-حیات وحش-ماکرو-و غیره:دی
    بودجه:راستش فعلا بودجه ای رو در نظر نگرفتم و میخوام یه برآوردی بکنم بعد تهیه کنم
    اگه ممکنه یه بدنه و برای هر کدوم از موردها یه لنز معرفی کنید
    برای شروع میخوام فقط یکی از این لنزها رو تهیه کنم
    فقط قیمت زیادم بالا نره:biggrin:
    اگه قیمتم هم بدین که خیلی خوب میشه
    خیلی ممنون
    ویرایش توسط Positron : Wednesday 5 January 2011 در ساعت 02:16

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

نقل قول نوشته اصلی توسط Positron نمایش پست ها
    سلام
    من تازه عضو شدم و یه مدتی هست مه با Fuji HS10 کار کردم و حالا قصد دارم یه SLR بگیرم
    علاقه به ترتیب:طبیعت و منظره-حیات وحش-ماکرو-و غیره:دی
    بودجه:راستش فعلا بودجه ای رو در نظر نگرفتم و میخوام یه برآوردی بکنم بعد تهیه کنم
    اگه ممکنه یه بدنه و برای هر کدوم از موردها یه لنز معرفی کنید
    اگه قیمتم هم بدین که خیلی خوب میشه
    خیلی ممنون
    دوست عزیز من شخصا آلفا 700 سونی رو با لنز کیت 16-105 برای شروع توصیه میکنم که هم واید خوبی داره و هم یک تله متوسط. برای ماکرو هم یا باید لنز بگیرید و یا از فیلترهای کلوزاپ استفاده کنید. سرعت شاتر 1/8000 این دوربینو تبدیل به یک دوربین سریع کرده و کیفیت عکساشم واقعا خوبه. البته اینم بگم که اگه به رنج زوم hs10 عادت کردین باید میلیونها تومان پول خرج کنید که اون رنج رو معادلسازی کنید با خرید لنز. قیمت این دوربین حدود یک میلیون و دویست بود 2 ماه پیش....
    Back for Good

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها

پی نوشت: اینکه بی مقدمه بگویم از نظر من همه بدنه های کنون نویز بیشتری نسبت به نیکون دارند خصوصا نویز D80 نیکون از همه آنها کمتر است ، و به کسی که جویا شد هم بگویم نمیخواهم وارد بحث کنون و نیکون شوم ، چگونه است!

انوش
    به نظرم بحث كردن در مورد برندها يكه كار بيهوده و غير حرفه اي هست چون اگه كسي واقعا حرفه اي باشه خودشو دگير اين مسخره بازيها نميكنه و از هر چيزي كه بدرد كارش بخوره با هر اسمي استفاده ميكنه چون در نهايت خروجي كار مهمه كه تو هر برندي متفاوته... در مورد كم بودن نويز نيكون من حرف شمارو قبول ندارم و لازم باشه با مدرك فني قابل قبول خلاف حرف شما رو ثابت ميكنم.
    وقتي در مورد مقدار نويز بحث ميكنيم بايد 2 مقوله Raw, Jpeg رو جدا كنيم. گرچه كنون هميشه نويز كمتري تو همه حالتها داره.

در مورد D3100 نيكون گرچه اين دوربين رنگهاي قشنگي داره ولي در مقدار نويز كاملا در مقابل 550D كم مياره البته اينطور به نظر مياد كه اين دوربين تصاوير شارپ تري داره و اين يعني نمايش نويز بيشتر...

كاربر همراه payman_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2997

داشتم برا خرید D3100 مقایسه عکس هاشو میدیدم
    من که دیگه به هیچکدوم از این مقایسه ها استناد نمیکنم وقتی سایتی مثل Dpreview همچین مقایسه ای میذاره!!!

یعنی وافعاً کیفیت عکس Olympus PEN E-PL1 از D3 و 1D بیشتره ؟!!!!!!!!!!!
    اساتید کمک بفرمایند من که گیج شدم!!!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.JPG‏ (63.7 کیلو بایت, 159 بازدید)

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط payman_sh نمایش پست ها
    من که دیگه به هیچکدوم از این مقایسه ها استناد نمیکنم وقتی سایتی مثل Dpreview همچین مقایسه ای میذاره!!!

... کمک بفرمایند من که گیج شدم!!!
    سلام:

کیفیت عکس چیست؟!

من اطمینان ندارم پاسخ این سوال برای همه یکسان باشد. اما میتوان اصولی برای آن در نظر گرفت. جواب این سوال ممکن است دید شما را نسبت به این مقایسه ها تغییر دهد.
    Navid7h، Rouzbeh Ehsani، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام دوست گرامی،

در اکثر موارد خروچی JPEG دوربین های Compact و یا خروجی JPEG دوربین های DSLR رده های پایین از دوربین های حرفه ای تر شارپتر و یا پر رنگ و لعاب تر به نظر میرسند.

کمپانی سازنده دوربین فرض را بر این میگذارد که کسی که 1D یا D3 خریده است که عکاس کاملا حرفه ای است که عموما RAW عکاسی میکند. اصولا خروچی هایی معمولی و نه چندان اغراق شده دارند و همه چیز را به کاربر و ویرایش بعد از عکاسی می سپارند.

در این مورد مطلب بسیار در فروم هست.

شاد باشید.
    Persian، شاهین اکبری، Anoosh-Em و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    2997

ممنون از دوستان
    شاید این دید به مبتدی بودن من برمیگرده و اشتباه میکنم اما عکس D3100 رو اگه ببینید توی سکه خطوط کنار چهره محو هستن و عکس اصلاً شارپ نیست یعنی با پردازش بعدی این عکس میتونه به حدی شارپ بشه که از عکس اون Olympus کیفیت بالاتری داشته باشه؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

ممنون از دوستان
    شاید این دید به مبتدی بودن من برمیگرده و اشتباه میکنم اما عکس D3100 رو اگه ببینید توی سکه خطوط کنار چهره محو هستن و عکس اصلاً شارپ نیست یعنی با پردازش بعدی این عکس میتونه به حدی شارپ بشه که از عکس اون Olympus کیفیت بالاتری داشته باشه؟
    دوست عزیز

الگوریتم های پردازشی JPEG در دوربین های مختلف با هم فرق دارند. برخی پر رنگ تر، برخی پر کنتراست تر و ...

شما اگر علاقه مند به عکاسی با فرمت JPEG هم باشید، نرم افزار دوربین این قابلیت را به شما میدهد که از حالت های موجود در آن استفاده کنید و یا به صورت دستی تنظیمات را اعمال کنید ( برای کنترل کنتراست، شارپنس، رنگ و .....)

اما
    به نکته ای که جناب قشقایی مطرح کردند توجه نکردید! تعریف شما از کیفیت و یا کیفیت بالاتر چیست ؟
    A_Maddah، Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    2997

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    دوست عزیز

الگوریتم های پردازشی JPEG در دوربین های مختلف با هم فرق دارند. برخی پر رنگ تر، برخی پر کنتراست تر و ...

شما اگر علاقه مند به عکاسی با فرمت JPEG هم باشید، نرم افزار دوربین این قابلیت را به شما میدهد که از حالت های موجود در آن استفاده کنید و یا به صورت دستی تنظیمات را اعمال کنید ( برای کنترل کنتراست، شارپنس، رنگ و .....)

اما
    به نکته ای که جناب قشقایی مطرح کردند توجه نکردید! تعریف شما از کیفیت و یا کیفیت بالاتر چیست ؟
    منظورم از کیفیت اگه درست بگم شارپ بودن عکس و وضوح بالای جزئیات هستش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    122

E-PL1 از نظر مقدار نويز در ايزوي كمتر از800 كاملا با دوربينهاي چند ميليوني رقابت ميكنه ولي از 1600 به بالا به طور محسوسي نويزش زياد ميشه فكر نميكنم مقايسه دوربينهاي حرفه اي در ايزوي كمتر از 1600 كار درستي باشه چون نتيجه كاملا اشتباه به وجود مياره... اين دوربين گرچه عكسهاي بسيار كم نويزي داره ولي كيفيت نهايي عكس فقط به ميزان نويز بستگي نداره خيلي عوامل ديگه هم بايد در نظر گرفته بشه كه شايد تو اون موارد اين دوربين حرفي براي گفتن نتونه داشته باشه...

اين دوربينها تقريبا هم رده هستند : 550D, E-PL1, NEX-5 , D3100 كه آمار جهاني ميگه تو اينها 550D از همه بهتر عمل كرده و از بيشتر تست ها سربلند بيرون اومده.