صفحه 208 از 1201 نخستنخست ... 108 158 198 204 205 206 207 208 209 210 211 212 218 258 308 708 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,071 تا 2,080 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

من هم با خرید دوربین ولوازم جانبی از یکجا موافق نیستم.
    ولی ترجیح میدم خریدمو از پایتخت انجام بدم اختلاف قیمتی هم نداره.
    n27، NetNegar و Nazanin Hoseyni تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin Hoseyni نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان عزیز و با تجربه راهنمایی میخوام لطفاً کمکم کنید :
    من میخوام یه دوربین بخرم اما بین Canon 550D و 500D (فقط یکی از این دو مدل) بدجوری گیر کردم که البته سعی بر این است که اگر تفاوتها آنچنان برای من کاربردی نیست هزینه ی بیجا نکنم !!! در ضمن من دوربین را برای گذراندن یک واحد درس آشنایی با عکاسی میخوام اما میخوام بعد ها عکاسی رو ادامه بدم ولی نه در حد حرفه ای فقط کمی علاقه مند هستم اما نمیخوام اگر تصمیم به ادامه دادن گرفتم دوربینی که الآن میخرم جواب کارم رو نده و مجبور به تعویضش بشم.

تفاوت هاشون رو کامل خوندم اما از آنجایی که یک آماتور هستم این سؤالات برام مطرح شده که نیازمند یاری دوستان شدم :

1-در خیلی از سایت ها نوشته550D ‌ فیلمبرداری Full HD 1080 × 1920 و 30 فریم بر ثانیه و 500D‌ رو نوشته فیلمبرداری Full HD 1080 × 1920 اما 20 فریم بر ثانیه ! تفاوت این 20 فریم و 30 فریم چیه ؟ یعنی کیفیت فیلمبرداری 500D‌ پایین تر است ؟ خب اگه هر دو Full HD هستند خب اچ دی ، اچ دیه دیگه این که این HD‌ اینجوریه اون HD ‌اونجوریه یعنی چی ؟ اگر ممکنه راجع به فیلمبرداریش منو بیشتر راهنمایی کنید چون برام تا حدودی مهمه .

2- آیا 500D محدودیت فیلمبرداری دارد که بعضی جاها نوشته 30 دقیقه فیلمبرداری ؟ مگه بستگی به فضای خالیه کارت حافظه نداره ؟ اگر ربطی به فضای حافظه نداره و همون 30 دقیقه است ،‌ در مورد 550D چطور؟ اونم همینطوره ؟

3-500D لرزشگیر نداره ولی550D داره ! آیا این خیلی مهمه ؟

4- ایزو در این دو دوربین متفاوت است یا مثل هم هستند ؟

5-فرق اینا که نوشته Kiss X4‌با اونایی که ننوشته چیه که اونا که ننوشته گرونتره ؟

6-صفحه نمایش 550D LCD 1,040,000 پیکسل است ولی صفحه نمایش 500D TFT‌ با دقت 920,000 پیکسل !‌آیا کیفیت صفحه نمایش 500D خیلی پایین تر است ؟

7-دیگر تفاوت های مهم این 2 دوربین چیست ؟

8-به طور کل ارزش داره آدم حدود 300 تومان بیشتر هزینه کنه ؟

9-از کجا خرید کنم که قیمت های منصفانه ای داشته باشد و با کدام گارانتی بخرم ؟

پیشاپیش از همه ی کسایی که جواب میدن سپاسگذارم.

علیک سلام

جواب سئوال ها :
    - در فیلمبرداری سرعت ذخیره بالاتر به معنی از دست ندادن جزییات در حرکات سریع و قابلیت ساختن اسلو موشن در مرحله ادیت است. (استاندارد هالیوود 24f/p )
    - کمپانی های سازنده برای اینکه به سنسور دوربین استراحت بدهند و از وارد شدن لطمه به سنسور و پردازشگر جلوگیری کنند محدودیت در زمان فیلمبرداری را ایجاد کرده اند - حالت فیلمبرداری تعبیه شده در این دوربین ها همانند دوربین های فیلمبرداری معمولی نبوده و شما همانند فیلم سازان حرفه ای می بایست از تنظیمات دستی برای فوکوس ، تنظیم نور و ... استفاده کنید.
    - در دوربین های کنون عبارت های Kiss و یا Rebell نامی تجاری برای عرضه محصول در اروپا و امریکا است و تفاوتی با هم ندارند.
    - وجود لرزشگیر در بدنه برای لنزهایی است که فاقد این قابلیت هستند البته بنده از وجود این قابلیت در این دو دوربین اطلاعی ندارم

- وجوه افتراق و برتری 550D بر 500d :

18 مگاپیکسل در مقابل 15 مگاپیکسل
    طراحی و چینش مجدد دکمه ها
    رفتار نویزی به مراتب بهتر و قابلیت تنظیمات شخصی در auto ISO
    بهبود سیستم فوکوس و نورسنجی
    بهبود کیفیت Screen از زاویه افزایش پیکسل
    پشتیبانی از کارت حافظه SDHX
    بهبود کیفیت فیلمبرداری
    افزایش سرعت عکاسی پیاپی 3.7 در مقابل 3.4

نتیجه : در واقع 550D جایگزین 500d است و معایب و کاستی های آن اصلاح و بهبود یافته است .
    عملکرد 550D در محیط های تاریک به طور محسوس از 500D بهتر بوده و به خاطر 18 مگاپیکسل بودن آن امکان چاپ عکس در سایزهای بزرگ تر وجود داشته و سیستم metering آن در حد تیم ملی ( EOS7D ) است. 550D نسخه کوچک شده 7D است.

درباره خرید و قیمت :
    value یا ارزش خرید هر کدام نسبت به قابلیت های آنان یکسان است
    خوب است بدانید که سایت حرفه ای و مرجع Dpreview به دوربین 550D امتیاز 77 در مقابل 74 برای 500D قایل شده است و 550D را برای تازه کاران دوربینی دانسته است که به این زودی ها قصد تعویض ندارند و برای حرفه ای ها به عنوان دوربین دوم پیشنهاد داده است.
    در پایان متذکر شوم که لنز را هم باید مهم دانست و آن را مانند چشم دوربین تلقی کرد پس روی لنز هم حساس باشید .

اگر برای خرید عجله ندارید در این بازار آشفته دوربین فعلا خرید نکنید. و الا با گارانتی ایده آل و یا نورنگار
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Miri : Tuesday 10 May 2011 در ساعت 00:56
    n27، Hamid.d، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Nazanin Hoseyni آواتار ها
    تشکر کرده
    23

اوکی به توصیه ی دوستان عزیز دوربین 550D می خرم اما دو تا سؤال دیگم داشتم :

1 - کارت حافظه چی بخرم ؟ اصلاً مهمه یا فرقی نداره هر مارکی باشه ؟

2 - ظاهراً دوربین های بدون گارانتی یک مقدار ارزون تره ! اگر بدون گارانتی بخرم مشکلی پیش میاد ؟ دوربین که همون دوربینه فقط گارانتی نداره ، درسته ؟ آخه من تا به حال از هیچ گارانتی استفاده نکردم و فقط بیخودی به پاش پول دادم!
    n27 تشکر می‌کند.

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

اوکی به توصیه ی دوستان عزیز دوربین 550D می خرم اما دو تا سؤال دیگم داشتم :

1 - کارت حافظه چی بخرم ؟ اصلاً مهمه یا فرقی نداره هر مارکی باشه ؟

2 - ظاهراً دوربین های بدون گارانتی یک مقدار ارزون تره ! اگر بدون گارانتی بخرم مشکلی پیش میاد ؟ دوربین که همون دوربینه فقط گارانتی نداره ، درسته ؟ آخه من تا به حال از هیچ گارانتی استفاده نکردم و فقط بیخودی به پاش پول دادم!
    انتخاب خوب و بجائي هست

1- در اين مورد اصلا كوتاهي نكنيد، مخصوصا اينكه شما از فيلمبردازي زياد استفاده خواهيد كرد مموريهاي سرعت پايين اصلا جواب كار شما رو نخواهند داد، از برندي خوشنام خريد كنيد. تاپيك مربوط به مموري كارت رو مطالعه كنيد ميتونيد اطلاعات خوبي دريافت كنيد. ولي به طور خلاصه عرض ميكنم مموري كلاس 10 بخريد از برندهايي مثل توشيبا، لكسار، ترانسند

بيشتر هم هزينه كنيد جاي دوري نميره

2- اين ارزونتر اصلا چشمگير نيست كه بخوايد ريسك خريد بدون گارانتي رو انجام بديد، هرچند كه تو ايران هيچ گارانتي خوبي ارائه نميشه و خدمات لازمه رو به خوبي ارائه نميدن ولي از اونجا كه اين تفاوت ناچيزه (شايد 20 تومن) نمي ارزه آدم بخواد قيدش رو بزنه
    Nazanin Hoseyni تشکر می‌کند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

تشکر کرده
    23

دوستان عزیز من تو همین یکی دو روز میرم که دوربین رو بخرم‌ ، فقط قبل از خرید از اونجایی که من نا وارد هستم یکی دو تا سؤال دیگم داشتم از حضورتون!

پک دوربین به چه شکله‌؟ آیا ممکنه چیزیش رو عوض کنن ؟ این لنز 55-18 که روشه که مدلهای خاصی نداره که یه وقت چیز دیگه جاش بذارن ؟

ببخشید از سؤالهای خنده دارم بی تجربگی همینه دیگه !
    n27 تشکر می‌کند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام
    از دوستان عزیز و با تجربه راهنمایی میخوام لطفاً کمکم کنید :
    من میخوام یه دوربین بخرم اما بین Canon 550D و 500D (فقط یکی از این دو مدل) بدجوری گیر کردم که البته سعی بر این است که اگر تفاوتها آنچنان برای من کاربردی نیست هزینه ی بیجا نکنم !!! در ضمن من دوربین را برای گذراندن یک واحد درس آشنایی با عکاسی میخوام اما میخوام بعد ها عکاسی رو ادامه بدم ولی نه در حد حرفه ای فقط کمی علاقه مند هستم اما نمیخوام اگر تصمیم به ادامه دادن گرفتم دوربینی که الآن میخرم جواب کارم رو نده و مجبور به تعویضش بشم.

تفاوت هاشون رو کامل خوندم اما از آنجایی که یک آماتور هستم این سؤالات برام مطرح شده که نیازمند یاری دوستان شدم :

3- 500D لرزشگیر نداره ولی550D داره ! آیا این خیلی مهمه ؟
    سلام.

در برند Canon لرزش گیر فقط بر روی لنزها وجود دارد. لنزهایی که لرزش گیر دارند با علامت IS مخفف Image stabilization شناسایی می شوند.

موفق باشید.
    n27، Miri و Nazanin Hoseyni تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

دوستان عزیز من تو همین یکی دو روز میرم که دوربین رو بخرم‌ ، فقط قبل از خرید از اونجایی که من نا وارد هستم یکی دو تا سؤال دیگم داشتم از حضورتون!

پک دوربین به چه شکله‌؟ آیا ممکنه چیزیش رو عوض کنن ؟ این لنز 55-18 که روشه که مدلهای خاصی نداره که یه وقت چیز دیگه جاش بذارن ؟

ببخشيد اگه تصوير بزرگتري پيدا نشد

اول از همه موقع خريد از تمام فروشگاهها قيمت بگيريد و بعد ارزونترين اونها رو انتخاب كنيد براي خريد

بعد حتما موقع خريد شرط كنيد كه در فاكتور اصل بودن وسايل جانبي رو شرط صحت معامله قرار بده (لنز رو بعيد ميدونم ولي بعضي از با انصافها (!!!) باتري رو تعويض ميكنند)

در مورد اصل بودن وسايل ديگه ميتونيد از شركت گارانتي استعلام بگيريد (در اولين فرصت انجام بديد و نذاريد كه دير بشه)

شماره سريال Body و لنز رو حتما با ليبل روي كارتون چك كنيد و اگه سريال لنز درست بود از اصل بودن اون مطمئن شديد

اما مهمترين تذكر: معمولا فروشنده‌ها قيمتي كه ميدن بالا و پايين داره و پايين گفتن قيمت بعضيا با تفكر فروش لوازم جانبي (كيف و محافظ و پايه و مموري و ...) و سود بيشتر و دو چندان پايين تر از بقيه هست پس به طور جدي توصيه ميكنم از فروشگاه فقط دوربين رو تهيه كنيد و كوچكترين جنس اضافه اي خريد نكنيد و پس از اطمينان و يا استعلام يه روز ديگه رو به گردش و خريد لوازم جانبي اختصاص بديد.

ولي در صورت امكان با كسي به خريد بريد كه تو اين بازار آشفته تجربه خريد داشته باشه، اينطوري خيالتون راحت تره
    n27، M. Beyrami، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

پک دوربین به چه شکله‌؟
    آیا ممکنه چیزیش رو عوض کنن ؟ این لنز 55-18 که روشه که مدلهای خاصی نداره که یه وقت چیز دیگه جاش بذارن ؟

با سلام

اگر به وی- پی- ان دسترسی دارید پیشنهاد میدم در سایت youtube عبارت Unboxing canon 550D رو جستجو کنید کلیپ هایی رو برایتان به نمایش در می آورد و جعبه آکبند را برایتان باز میکند تا از محتویات آن باخبر بشید

موفق باشید......
    n27، M. Beyrami، Hamid.d و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام.

در برند Canon لرزش گیر فقط بر روی لنزها وجود دارد. لنزهایی که لرزش گیر دارند با علامت IS مخفف Image stabilization شناسایی می شوند.

موفق باشید.

روی دوربین چه لنزی باید باشه ؟ 55-18 یا 55-18 is ?
    n27 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    23

دوستان 31 اردیبهشت نمایشگاه دوربینهای دیجیتال برگزار میشه ؟ برگزاری نمایشگاه تأثیری تو قیمتها نداره ؟ منظورم اینه که پایین نمیاد قیمتها ؟ و یه سؤال دیگه اینکه تو نمایشگاه دوربین هم می فروشن یا فقط تبلیغاته ؟

یه دوربین میخوام بخرم انگار میخوام آپولو هوا کنم
    n27 تشکر می‌کند.