صفحه 327 از 1201 نخستنخست ... 227 277 317 323 324 325 326 327 328 329 330 331 337 377 427 827 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,261 تا 3,270 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

Lightbulb

منم نظرم رو می گم البته تجربه هم هستش

من با D3100 شرو کردم، دوربین خوبی بود و رفتار نویزی خوبی داشت، اما بعد از 2 ماه دیدم که نیاز به یه لنز 105-18 پیدا کردم که قرار بود تهیه کنم اما بعد یه 2 هفته ای که وقت عکاسیه بیشتری در جاهای مختلف تری پیدا کردم با D3100 به یه مشکلاتی برخوردم که از نظر خودم منجرب به تعویض دوربین شد، یکیش کوچیکی دوربین بود(صلیقه ای) که با دست گرفتن دوربین های دیگه احساس شد، بعدی نداشتن وایرلس و کمی هم نبود برکتینگ، نبود موتور در بدنه، رنگها کمی به نظر من کم رنگ تر دیده می شدن، به نظر خودم خیلی Entry Level بود (شده بود برام)، به همین دلایل و با مشورت با چند تا از دوستان دوربین رو فروختم و یه کیت D90 با لنز 105-18 خریدم که تقرییباً از نظر هزینه برابر شد با بودجه شما و بودجه ای که برای من برابر می شد با داشتن کیتD3100 و خرید یه 105-18

حالا من هم 105-18 رو دارم و هم یه بادی که کلاس و ردش بالاتر هستش

شما هم اگه قرار باشه عکاسی رو پیگیر کنید با خرید D3100 راه من رو تکرار می کنید که مستلزم هزینه های بیخودی هستش اما اگر از دو گزینه زیر یکی رو انتخاب کنید مطمئناً تا یه یکی دو سالی نیاز خودتون رو برطرف کردین

1- اولیش که پیشنهاد خودمم هست اینه که کیت D90+18-105 رو انتخاب کنید (البته دست دوم تمیز با بوجه 1700 دندون رو جیگر بزاری گیر میاد)
    2- خرید یه D5100 و لنز 105-18 (که بازم امکان نبود موتور فوکوس در بدنه ممکنه اذیتت کنه و کوچیکیش) که نظر شخصیم هم میگه مانیتور چرخون توی DSLR چیز به درد نخور و تا حدی چرتیه

دیگه خود دانی
    M.Barani، shahbazi و Alex Ramzi تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت دوستان
    میخواستم نظرتونو راجب خرید دوربین سونی a55 همراه لنز 18_250 برای یک کابر عادی بدونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar.gt.62 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    میخواستم نظرتونو راجب خرید دوربین سونی a55 همراه لنز 18_250 برای یک کابر عادی بدونم
    من a35 دارم و میدونی که فرقی با a55 نداره جز در برخی لوارم...یعنی a55 کاملترشه
    شاید توی این رنج قیمت شما نیکون 3100 بتونین بخرین و حتی پول لنز رو روی دوربین بزارین نیکون 5100
    ولی من به شخصه میتونم بگم هیچ چیز از سونی بد ندیدم و این سری a سونی واقعا فوق العاده ظاهر شده که خواسته خودشو رقیبی واسه اینا معرفی کنه
    من عکسای دوربین خودم رو با canon kiss x4 یا همون 550d مقایسه کردم....از خیلی از لحاظ سونی سرتر بود ولی ضعف های کوچیکی هم داره
    من ترجیح میدم
    ولی نظرات دوستان هم مهمه
    موفق و خوش باشی

كاربر جديد Alex Ramzi آواتار ها
    تشکر کرده
    109

نقل قول نوشته اصلی توسط rouzbeh_f نمایش پست ها
    منم نظرم رو می گم البته تجربه هم هستش
    شما هم اگه قرار باشه عکاسی رو پیگیر کنید با خرید D3100 راه من رو تکرار می کنید که مستلزم هزینه های بیخودی هستش اما اگر از دو گزینه زیر یکی رو انتخاب کنید مطمئناً تا یه یکی دو سالی نیاز خودتون رو برطرف کردین

1- اولیش که پیشنهاد خودمم هست اینه که کیت D90+18-105 رو انتخاب کنید (البته دست دوم تمیز با بوجه 1700 دندون رو جیگر بزاری گیر میاد)
    2- خرید یه D5100 و لنز 105-18 (که بازم امکان نبود موتور فوکوس در بدنه ممکنه اذیتت کنه و کوچیکیش) که نظر شخصیم هم میگه مانیتور چرخون توی DSLR چیز به درد نخور و تا حدی چرتیه

دیگه خود دانی
    سپاس از تجربه ات که در اختیارم گذاشتی
    اما لازم دیدم یه نقدی بر نظر شما داشته باشم. به خودی خود با تجربه ات از کار با 3100 موافقم چون از قضا دوست من هم این مورد رو تجربه کرده اما من گوش شنوا نداشتم. جا داره بگم تمام این بحث ها باعث بی ارزش شدن مدل 3100 نمیشه و دوستانی که با چشم باز این دوربین رو انتخاب کردن چه بسا عکس های فوق العاده ای رو بتونن باهاش بگیرن و از داشتنش لذت ببرن...
    اما از تجربه تون اینطور بر میاد که شما اول دوربین رو خریدید و مقایسه ها و کنار هم قرار دادن ها رو گذاشتید برای بعد از خرید و طبیعی هم هست وقتی که موضوع مقایسه ی D3100 و D90 از همون قدم اول حل شده است. باید قبول کنیم که متاسفانه بحث دوربین های entry level مقداری تابع تبلیغات کوچه و بازاری شدن که البته تا حدی نتیجه جواب خوبیه که یه دوربین خاص در روزهای اول عرضه اش پس داده. مثالی که میشه آورد اینه که اگه قرار باشه دوستان مشورت بدن واسه خرید D90 یا D5100 حتما و به جرات میشه گفت بدون استثنا D90 رو در رتبه اول قرار خواهند داد(همانند نظر شما)، بدون یک مقایسه منطقی و قرار دادن مجموع برتری ها و ضعف های هر کدوم در کفه های ترازو! اینکه قابلیت فیلم برداری برای دوربین های slr مزخرفه یا صفحه چرخان از کلاس slr کم میکنه حرف های منطقی ای هست آیا؟ برعکس بنظر میاد این صحبت دوستان مشخصا آقای انوش عزیز از منطق بیشتری برخورداره که جایی گفته بودن که با توجه به وجود لنزهای فوکوس کننده، و حذف تدریجی فوکوس بدنه از دوربین های SLR حتی فول فریم دیگه موتور فوکوس در بدنه دوربین قابلیت آنچنان قابل توجهی نیست که بتونه بطور مستقیم در نظر خریدار تاثیر بذاره.
    بنده به طور کلی با نظر شما در رابطه با D3100 و ایراداتش موافقم و موقع خرید حتما اون رو بکار خواهم بست. با تشکر دوباره

كاربر همراه mohsenbgh آواتار ها
    تشکر کرده
    1694

سلام.به نظر شما d200 با لنز 300-28 به قیمت 1900 چطوره.به نظر من که 1900 واسش زیاده.و آیا میشه این دوربینو با 550d مقایسه کرد؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط signor2 نمایش پست ها
    راستش الان که تب خریدن دوربینم بالا گرفته دقیقا طبق حرف شما دارم میبینم که قیمت ها همینجور داره افت میکنه. امیدوارم بشه صبر کرد! بعد آقای احسانی نظر شما در مورد این دو تا دوربین چی هست، اون ایراداتی که به 3100 در مقابل 5100 وارد کردم چقدرش درسته؟ کیفیت ساخت و کیفیت خروجی این دو رو میشه یه مقایسه کنین؟
    سلام
    ببخشید چند روزی نبودم.
    کیفیت ساخت شون هیچ فرقی با هم ندارند.در مورد کیفیت خروجی آزمایشگاهی خب قطعا D5100 نمره بالاتری داره ولی در عمل بعید میدونم تا سالها بعد هم بتونید اختلافی در اونها پیدا کنید...و به نظر من احتمال از دست دادن یک فرصت عکاسی به خاطر نداشتن ال سی دی گردون خیلی بیشتر از نداشتن مثلا یک Ev داینامیک رنج بیشتر خواهد بود.
    در مورد خوشدستی این دوربینها هم عرض کنم اینا همه کوچولو هستن و زیاد روشون حساب نکنید.
    پیشنهاد من برای شما همون پیشنهاد معروف بدنه ارزون تر ولی لنز گرونتر هست.
    موفق باشید
    Alex Ramzi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenbgh نمایش پست ها
    سلام.به نظر شما d200 با لنز 300-28 به قیمت 1900 چطوره.به نظر من که 1900 واسش زیاده.

درود

قیمت لنز 28-300 نیکون به تنهایی حدودا 1700 هست

اما ببنید اصلا به این رنج لنز احتیاج دارید ، انتخاب لنز باید بسته به نوع عکاسی تان باشد
    و صرف داشتن رنج زیاد ، نمیتواند تضمینی برای یک خرید چشم بسته و بدون مطالعه باشد

موفق باشید

كاربر همراه mohsenbgh آواتار ها
    تشکر کرده
    1694

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

قیمت لنز 28-300 نیکون به تنهایی حدودا 1700 هست

اما ببنید اصلا به این رنج لنز احتیاج دارید ، انتخاب لنز باید بسته به نوع عکاسی تان باشد
    و صرف داشتن رنج زیاد ، نمیتواند تضمینی برای یک خرید چشم بسته و بدون مطالعه باشد

موفق باشید
    ببخشید که باز یه چیزی از قلم افتاد.منظورم لنز 300-28 سیگما بود و d200 که 1900 میگه.به دلیل کمبود پول و علاقه به داشتن یه رنج متوسط تا تله فکر خرید این لنز به سرم زده.هر چند شاید مقایسه کردن این دوربین با 550d درست نباشه ولی به نظر شما کدوم انتخاب بهنری هست.با تشکر فراوان از شما بابت پاسخگوییتون.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

پیش فرض راهنمایی برای خرید دوربین DSLR

سلام دوستان
    من دوربین fuji hs10 دارم و تصمیم گرفتم که ردش کنم و یه دوربین DSLR بگیرم.
    بعد از مطالعه پستهای این تاپیک چند تا انتخاب به ذهنم اومد لطفا دوستان راهنمایی بفرمایند:
    SONY NEX-5N
    CANON 600D
    CANON 500D
    NIKON D5100
    ضمنا هزینه ای هم که میتونم بکنم با لنز حول وحوش 1300 هست.
    آیا به نظر شما با این هزینه دنبال دوربین دست دوم تمییز باشم یا نه؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نکس 5 ان اس ال آر نیست.
    500دی رو هم انتخابهاتون حذف کنید.
    بین 600دی و دی5100 بهتره انتخاب کنید.ولی 600دی با بودجه شما میخونه.کلا هر بسیار خوبند و از جهات بسیاری به هم شبیه.
    nhajis، mohammad_55 و کوروش تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی