صفحه 341 از 1201 نخستنخست ... 241 291 331 337 338 339 340 341 342 343 344 345 351 391 441 841 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,401 تا 3,410 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

توضیحات جناب آبایی بسیار متین و مفید هستند . حتمن به اونها توجه کنید . من چند نکته کوچک دیگر رو هم به اونها اضافه میکنم با توجه به اینکه هر دو رو دارم :
    D7000 از هر لحاظ بدنه بهتری است . چه از لحاظ رده و چه از نظر
    کیفیت بدنه : نیمی آلیاژی ( قسمت پشتی )
    بدنه بزرگتر و خوش دست تر ( با ارگونومی بهتر برای دست های بزرگ ) با گریپ هم که عالی است .
    ال سی دی دوم .
    فوکوس سریعتر و تعداد نقطه فوکوس بیشتر ( البته نه اینکه D5100 کند باشه ، ولی میشه اندکی تفاوت هاشون رو حس کرد )
    ویزور بسیار شفاف تر D7000 . ( همچنین در این ویزور نقاط فوکوس در حالت عادی نامرئی هستند و هنگام فوکوس روشن میشوند . بر خلاف D5100 )
    لنز کیت 105-18

اما D5100 هم نسبت به بودجه ای که خرج میکنید بسیار خوبه .
    مهمترین آن : کیفیت خروجی بسیار خوب آن است . ( البته من با 105-18 استفاده میکنم نه 55-18 )
    به نظرم برای عکاسی بیرون ( خیابانی ، مستند و ... ) خیلی مناسب تره به خاطر اندازه کوچکتر و جمع و جورتر و سبک تر . ( در یک کیف کوچک جمع و جور ولی با کیفیت ) به راحتی قابل حمل است .
    باتری اون هم نسبتا خوب دوام میاره . من تا 800 عکس رو هم با اونها در یک بار شارژ گرفتم . ( البته بدون لایو ویو )
    در حالت فیلمبرداری با هر بار فیلمبرداری بدون قطع حداکثر 5 دقیقه میتونید ضبط کنید و بعد از اون دوباره در شاتی جدید ادامه ضبط رو بدهید .
    ( من تا الآن از هیچ دوربین عکاسی ام برای فیلمبرداری استفاده نکردم !)
    علیرغم اینکه پلاستیکی است ، اما کیفیت ساخت بسیار خوبی داره و بسیار محکم و قوی است .
    این ماجرای موتور فوکوس هم هست البته که D5100 روی بدنه نداره که باز به نظرم با لنزهای جدید و معمول نیکون که همه موتور فوکوس دارن ، دیگه اصلن یک پارامتر تعیین کننده نیست .
    Anoosh-Em، ahmad.abaee، ehsan+ و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا AM-128 آواتار ها
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط P3Drama نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز تالار عکاسی

بنده مدت یک سال هست که به عکاسی علاقه خاصی پیدا کردم و به زودی یک دوربین دی اس ال آر تهیه خواهم کرد.
    موضوعی که هست دو دلی بین دو مدل دوربین است: نیکون دی 5100 یا نیکون دی 7000

سقف چیزی که از یک دوربین انتظار دارم و واقعآ به بیشتر از اون نیاز ندارم در دی 7000 پیدا میشه. اما قیمتش به نظر بنده روی کاغذ کمی زیاده...
    در عوض دی 5100 هم خواص خودش رو از جمله حجم و وزن کم و البته قیمت پایین تر رو داره.
    البته بودجه را هر چند میتونم جمع کنم ولی فکر میکنم ممکن است دی 5100 هم نیازهای بنده رو تامین کنه ولی مطمئن نیستم...

نکته این هست که قطعآ پس از خرید دوربین تا سالهای طولانی قصد عوض کردن ندارم.
    سوژه خاص عکاسی هم ندارم ولی فکر کنم لندسکیپ بیشتر بگیرم. تا پیش از این هم فقط با دوربینهای کامپکت و موبایل ور رفته ام.

چند هفته میشود که از بین این دو نتوانستم یکی رو انتخاب کنم... حالا شما کمک کنید و بگید کدام یک و چرا؟
    دوست عزيز به نظر بنده به d90 هم ميتوني فكر كني درسته كه يكم قديمي ولي واقعا دوربين خوبيه وتقريبا بين d7000 و d5100 قرار ميگيره.
    Anoosh-Em، ahmad.abaee، P3Drama و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

نکته این هست که قطعآ پس از خرید دوربین تا سالهای طولانی قصد عوض کردن ندارم.
    سوژه خاص عکاسی هم ندارم ولی فکر کنم لندسکیپ بیشتر بگیرم. تا پیش از این هم فقط با دوربینهای کامپکت و موبایل ور رفته ام.

چند هفته میشود که از بین این دو نتوانستم یکی رو انتخاب کنم... حالا شما کمک کنید و بگید کدام یک و چرا؟

سلام دوست عزیز
    من هم مثل شما همین شک رو داشتم تا اینکه هر دو دوربین رو دست گرفتم و با وجود اینکه جثه کوچک و دستان کوچکی دارم و با وزن D5100 خیلی راحت تر بودم(و البته قیمتش) ولی D7000رو انتخاب کردم . چون واقعا اون حسی که از گرفتن d7000 بهتون دست میده با D5100 بهتون دست نمیده .
    و با توجه به اینکه حالا حالاها قصد عوض کردن دوربین ندارین به نظرم تو این مورد هم برتری با d7000 هست . entry level ها میان و میرن ولی d7000 ارزش خودشو حفظ میکنه مثل d90 که هنوز بعد از 5سال دوربین با ارزشیه.
    d7000 واقعا ارزش پولی رو که براش میدین داره .
    Anoosh-Em و behzad3g تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام
    کاملاً بستگی به نحوه عکاسیتون داره!(=خودتون میدونید)

اختلاف این دو دوربین که مشخصه و حتماً شما هم مطالعات کافی رو روی این اختلافات داشتید . با وجود اینکه دو دوربین از یک سنسور بهره میبرن،اما امکانات D7000 کمی بیشتر و طراحیش حرفه ای تره !
    اگر LCD دوم و سرعت 1/8000 و سیستم فوکوس پیشرفته تر و سیلینگ و ویزور بهتر و چه و چه خیلی براتون مهم نیست،همون D5100 رو تهیه کنید و باقی بودجه رو به خرید یه لنز بهتر از 55-18 کیتش اختصاص بدید،چون همونطور که بهتر از من میدونید،خروجی دوربین تا حد زیادی هم به لنز بستگی داره،و برای شمایی که قصد ندارید خیلی در وادی تجهیزات وارد بشید،بهتره یه لنز همه کاره با خروجی قابل قبول تهیه کنید که به گمونم 105-18 در حال حاضر مناسبترین گزینه باشه .
    اگر موارد اختلاف براتون مهمه و فکر میکنید به کارتون میاد و میخواید از بابت امکانات دوربین خیالتون جم باشه که دیگه دو دلی نداره دیگه.پول اضافه تری که میدید بابت همین امکاناته .
    اصلاً همین که توی دست بگیرید دو تا بدنه رو ، متوجه میشید که چرا D7000 قیمتش انقدر بیشتره !

در یک کلام، D7000 قطعناً امکانات بهتری داره و دوربین بهتریه اما من و شمای مشتری باید هزینه این بهتر بودن رو بپردازیم .
    حالا فکر کنید آیا این بهتر بودن به کار شما میاد؟اگر میاد که بسم الله...و اگر نمیاد که باز هم بسم الله اینبار با D5100

یا حق
    ممنونم از راهنمایی های شما دوست عزیز.

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    توضیحات جناب آبایی بسیار متین و مفید هستند . حتمن به اونها توجه کنید . من چند نکته کوچک دیگر رو هم به اونها اضافه میکنم با توجه به اینکه هر دو رو دارم :
    D7000 از هر لحاظ بدنه بهتری است . چه از لحاظ رده و چه از نظر
    کیفیت بدنه : نیمی آلیاژی ( قسمت پشتی )
    بدنه بزرگتر و خوش دست تر ( با ارگونومی بهتر برای دست های بزرگ ) با گریپ هم که عالی است .
    ال سی دی دوم .
    فوکوس سریعتر و تعداد نقطه فوکوس بیشتر ( البته نه اینکه D5100 کند باشه ، ولی میشه اندکی تفاوت هاشون رو حس کرد )
    ویزور بسیار شفاف تر D7000 . ( همچنین در این ویزور نقاط فوکوس در حالت عادی نامرئی هستند و هنگام فوکوس روشن میشوند . بر خلاف D5100 )
    لنز کیت 105-18

اما D5100 هم نسبت به بودجه ای که خرج میکنید بسیار خوبه .
    مهمترین آن : کیفیت خروجی بسیار خوب آن است . ( البته من با 105-18 استفاده میکنم نه 55-18 )
    به نظرم برای عکاسی بیرون ( خیابانی ، مستند و ... ) خیلی مناسب تره به خاطر اندازه کوچکتر و جمع و جورتر و سبک تر . ( در یک کیف کوچک جمع و جور ولی با کیفیت ) به راحتی قابل حمل است .
    باتری اون هم نسبتا خوب دوام میاره . من تا 800 عکس رو هم با اونها در یک بار شارژ گرفتم . ( البته بدون لایو ویو )
    در حالت فیلمبرداری با هر بار فیلمبرداری بدون قطع حداکثر 5 دقیقه میتونید ضبط کنید و بعد از اون دوباره در شاتی جدید ادامه ضبط رو بدهید .
    ( من تا الآن از هیچ دوربین عکاسی ام برای فیلمبرداری استفاده نکردم !)
    علیرغم اینکه پلاستیکی است ، اما کیفیت ساخت بسیار خوبی داره و بسیار محکم و قوی است .
    این ماجرای موتور فوکوس هم هست البته که D5100 روی بدنه نداره که باز به نظرم با لنزهای جدید و معمول نیکون که همه موتور فوکوس دارن ، دیگه اصلن یک پارامتر تعیین کننده نیست .
    این خیلی عالیه که شما هردو بدنه رو دارید. باز هم به کمک شما نیاز خوام داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط AM-128 نمایش پست ها
    دوست عزيز به نظر بنده به d90 هم ميتوني فكر كني درسته كه يكم قديمي ولي واقعا دوربين خوبيه وتقريبا بين d7000 و d5100 قرار ميگيره.
    با تشکر از پیشنهاد شما هدف من تنها انتخاب یکی از دو مورد ذکر شده هست

----------------------------------------------------------------------------

از کمک همگی دوستان ممنونم. من تا یکی دو روز آینده باید خرید رو انجام بدم ولی هنوز دو دلم...
    دی 7000 از همه لحاظ به جز قیمت برام عالیه...
    از طرفی دی 5100 با تفاوت هایی که نمیدونم چقدر به درد من میخوره یک گزینه قوی با هزینه مناسب هست...

پس فکر میکنم بهتره دوستان نظرشون رو از نظر اقتصادی در مورد این دو دوربین بیان کنن.

یک سوال اساسی دیگه هم دارم: به نظر شما این دوربین ها هرکدام تا چند سال آینده در کلاس خود از رده خارج نمیشن؟
    مثلآ آیا ممکنه دی 7000 که دو سال پیش معرفی شده سال دیگه توسط نیکون جایگزین بشه؟
    منظورم این هست که تا چند سال آینده این دوربین ها نیاز های معمول روز عکاسی رو پاسخ خواهند داد؟

اگر این زمان زیاد باشه به صرفه تر هست که دی 7000 خریداری بشه و اگر در مدت کوتاهی جایگزین بشن فکر میکنم بهتره هزینه کمتری صورت بگیره
    یاد آوری میکنم قصد ندارم تا سالهای حتی المکان طولانی تعویض بدنه داشته باشم.
    behzad3g تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

پیش فرض ..::کمک برای انتخاب بهترین گزینه ::..

با سلام و احترام خدمت یکان یکان, عزیزان جان
    مدتی هستش که می خوام هنر عکاسی رو به صورت جدّی تر پیگیری کنم ولی دوربینایی که دم دستم بود پاسخگوی نیازام نبودن.
    با Compact و SLR Like کار کردم.
    می خوام یه دوربین DSLR بخرم ولی چند تا مورد هستش که من و در انتخاب گزینه ها سردرگم کرده.
    به نظر من همیشه گرونترین بهترین نیست. واسه همین نیازمند یاری سبزتون هستم.
    بربختی اینجاست که من حدوداً 1.5 میلیون دارم واسه خرید
    برند برام چندان مهم نیست. بهترین مهمه(در کلیت)
    اگر بشود می خوام بادی یکم بزرگتر باشه(دستای بزرگی دارم و دوربین slr like کوچیک اذیتم می کرد.)
    تجهیزات اولیه ی عکاسی (دوربین + لنز + حافظه) فقط مد نظرمه. سه پایه و .... رو میشه بعداً هم تهیه کرد
    .
    .
    .
    سوالی هم دارم در مورد لنز.آیا لنزی هست که بشه هم ازش به عنوان سوپر زوم استفاده کرد هم در حالت ماکرو (البته نه به صورت پیشرفته تر)
    یعنی لنزی هست که در اکثر شاخه های عکاسی ازش استفاده کرد؟؟؟
    چه لنزی رو علاوه بر 18-55 که اکثرا روی دوربینا ارائه میشه رو پیشنهاد می کنین؟؟
    .
    .
    .
    سپاس بابت کمک هاتون
    behzad3g تشکر می‌کند.

كاربر جديد behzad3g آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام دوستان من تازه یه دوربین کنون 600 دی گرفتم ساخت تایوان هستش هم بدنه و هم لنزش هنگام رفتن به مود فیلم برداری متوجه شدم حالت فیلم برداری با رزولوشن 1920 سرعت 30 فریم رو نداره و 25 هستش نمیدونم به خاطر تایوان بودنش هست یا نه اگه اینطور باشه ممکنه تو سایر قابلیت ها هم کم داشته باشه ( یه فیلم اموزشی کار با 600 دی از لیندا دارم که توش دوربینش 1920 و 30 فریم رو داره زیر دوربینش هم ساخت ژاپن زده )
    لطف کنین راهنمایی بفرمایین این چه قضیه ای هستش از وقتی متوجه شدم فکر میکنم قالبش کردن بهم

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Pulsar نمایش پست ها
    مدتی هستش که می خوام هنر عکاسی رو به صورت جدّی تر پیگیری کنم ولی دوربینایی که دم دستم بود پاسخگوی نیازام نبودن.
    می خوام یه دوربین DSLR بخرم ولی چند تا مورد هستش که من و در انتخاب گزینه ها سردرگم کرده.
    اگر بشود می خوام بادی یکم بزرگتر باشه(دستای بزرگی دارم و دوربین slr like کوچیک اذیتم می کرد.)
    تجهیزات اولیه ی عکاسی (دوربین + لنز + حافظه) فقط مد نظرمه. سه پایه و .... رو میشه بعداً هم تهیه کرد
    .
    .
    .
    سوالی هم دارم در مورد لنز.آیا لنزی هست که بشه هم ازش به عنوان سوپر زوم استفاده کرد هم در حالت ماکرو (البته نه به صورت پیشرفته تر)
    .
    .
    .
    سپاس بابت کمک هاتون
    دوست عزیز ! اگر چند صفحه اخیر همین تاپیک رو بخونید ، بهترین پاسخ ها رو درخواهید یافت . اونچه که شما میخواید خیلی کلیه . باید دقیقا بدونید چه میخواهید و برای چه کاری ؟ حتی اگر بگید فقط میخوام یک دوربین SLR برای عکسهای عمومی و خانوادگی بخوام .

در مورد لنز هم خیر . اصولا بزرگترین تفاوت دوربینهای نیمه حرفه ای با حرفه ای در همینه که لنزی که همه کاره باشه ، مانند اونچه که روی دوربین های SLR Like هست ، وجود نداره و جواب این سوال که آیا در دوربینهای SLR نیز لنز سوپر زوم هست ، جواب شما به طور قطعی خیر است .
    یکی اینکه به دلیل قطع بزرگتر سنسور در این دوربینهاست ، بر خلاف قطع بسیار کوچک دوربینهای نیمه حرفه ای و همین اجازه داشتن سوپرزوم رو نمیده .
    دوم اینکه ، این گونه لنزها کیفیت مناسبی رو بر روی قطع بزرگتر سنسور نخواهند داد .
    تنها گزینه ها مثلن در نیکون 200-18 است که خود اون فکر کنم حدود 1.5 قیمت داشته باشه ، یا 300-18 ای که در راهه . حالا معلوم نیست کی وارد ایران بشه و چه قیمتی داخل ایران داشته باشه .
    و برای ماکرو هم حتمن نیاز به لنزی جداگانه دارید .

این رو باید بدونید که دوربینهای SLR فقط بدنه نیست . و خرید این دوربینها اول هزینه کردنه . اگر فقط برای اینکه میخواهید یک دوربین SLR داشته باشید و برای مصارف عمومی ، من توصیه نمیکنم ، چون شما باید برای اون هزینه های زیادی بکنید . مگر اینکه واقعن بدونید چه میخواهید و چه قصدی دارید .

و پاسخ پرسش آخر شما اینه که به جای لنز 55-18 ، میتونید از 105-18 استفاده کنید با قیمت حدود هشتصد هزار تومان و یا برای تکمیل رنج یک لنز 200-55 نیکون رو تهیه کنید . که به هر حال باید زحمت تعویض لنز رو بر خودتون هموار کنید .
    yaghoobi، ehsan+، Pulsar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط P3Drama نمایش پست ها
    یک سوال اساسی دیگه هم دارم: به نظر شما این دوربین ها هرکدام تا چند سال آینده در کلاس خود از رده خارج نمیشن؟
    مثلآ آیا ممکنه دی 7000 که دو سال پیش معرفی شده سال دیگه توسط نیکون جایگزین بشه؟
    منظورم این هست که تا چند سال آینده این دوربین ها نیاز های معمول روز عکاسی رو پاسخ خواهند داد؟

اگر این زمان زیاد باشه به صرفه تر هست که دی 7000 خریداری بشه و اگر در مدت کوتاهی جایگزین بشن فکر میکنم بهتره هزینه کمتری صورت بگیره
    یاد آوری میکنم قصد ندارم تا سالهای حتی المکان طولانی تعویض بدنه داشته باشم.
    این احتمال همیشه وجود داره . به خصوص اینکه کمپانی های بزرگی چون نیکون و کنن ، معمولن این مسایل رو پنهان میکنند و تا لحظات آخر اعلام نمیشه . ( به خاطر بحث رقابت با رقبا )
    اما دوربینهایی که به تازگی ارایه شدند و در بورس هستند ، مانند D7000 حتی اگر مدل بالاتری ارایه بشه ، که البته به این زودی بعید میدونم ، با توجه به شایعات اخیر در مورد تمرکز نیکون بر فول فریم های جدید خود ، اما حتی با ورود مدلهای بالاتر ، اینها تا سالها جواب کار شما رو خواهند داد .
    الان D90 هم مدتهاست تولید نمیشه ، اما باعث نشده که از بورس خارج بشه .
    شما باید یک نکته رو بدونید و اون مهمترین نکته است :
    ابزار فقط یک وسیله است . دوربین عکس خلق نمیکنه ، بلکه این هنرمنده که عکس رو خلق میکنه . چه بسا دوستان عزیزی در فروم که با یک دوربین به نسبت قدیمی تر چه عکسهایی رو خلق میکنند و چه بسا افرادی که با جدیدترین دوربینها ، هیچ عکس قابل اعتنایی خلق نکرده اند .
    yaghoobi، m.a.i و P3Drama تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad3g نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه یه دوربین کنون 600 دی گرفتم ساخت تایوان هستش هم بدنه و هم لنزش هنگام رفتن به مود فیلم برداری متوجه شدم حالت فیلم برداری با رزولوشن 1920 سرعت 30 فریم رو نداره و 25 هستش نمیدونم به خاطر تایوان بودنش هست یا نه اگه اینطور باشه ممکنه تو سایر قابلیت ها هم کم داشته باشه ( یه فیلم اموزشی کار با 600 دی از لیندا دارم که توش دوربینش 1920 و 30 فریم رو داره زیر دوربینش هم ساخت ژاپن زده )
    لطف کنین راهنمایی بفرمایین این چه قضیه ای هستش از وقتی متوجه شدم فکر میکنم قالبش کردن بهم
    دوست عزیز اینجا تایپیک راهنمایی خرید هست بهتره تو تایپیک دوربین خودتون مطرح کنید تا بهتر و سریعتر به جوابتون برسید.
    فکر کنم تنظیمات فیلمبرداری شما روی مود pal باشه که باید به ntsc تغییرش بدین.
    yaghoobi و behzad3g تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط Pulsar نمایش پست ها
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    سپاس بابت کمک هاتون
    با این بودجه و اینکه بادی بزرگ می خواهید فکر کنم می تونید به دست دوم دوربین d90+18-105 نیکون یا 50d+18-135 کنون فکر کنید(احتمالا کمی هم کم میارید)
    Pulsar تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم