صفحه 421 از 1201 نخستنخست ... 321 371 411 417 418 419 420 421 422 423 424 425 431 471 521 921 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,201 تا 4,210 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    سلام

درسته تفاوت هایی درشون هست ولی یه توضیح مختصر در مورد پردازش در دوربین ها خدمت شما عرض کنم!

پردازنده ها در دوربین های دیجیتال اوایل فقط کارشون چه بود؟... فقط این که بتونن سنسور رو تجزیه تحلیل کنن و موارد اینچنینی
    ولی همینطور که عکاسی دیجیتال روی کار آمد ، ویرایش عکس هم پیشرفت کرد و کیفیت هم مهم شد
    از این رو اشخاص زیادی روی آوردند به دوربین های حرفه ای و نه برای استفاده ی حرفه ای بلکه کیفیت بالاتر

ولی این اشخاص از جایی که اتوماتیک عکاسی میکردند متوجه میشدند که کیفیت عکس ها در دوربین های کامپکت (بعضا) مشابه هست!
    تمامی این مشکلات برمیگشت راست به سوی حالت اتوماتیک (اوایل این دوربین ها مود اتومات هم نمیشناختند)
    حالت اتوماتیک در اکثر دوربین ها حداقل در دو سال یا سه سال پیش هیچ تعریفی نداشت...
    زیرا سازندگان وقت و بودجه ی خودشون رو برای موارد دیگر مانند سنسور و لنز میگذاشتند

ولی برسیم به حال حاضر
    پردازنده ها پیشرفت کردند و الان مانند فتوشاپ شدند
    -کنتراست رو بالا پایین میکنند
    -نویز رو کنترل میکنند
    و کلا همه چیز یک عکس (Jpeg) رو در کنترل کامل دارند (Raw فرمت عکاسی خام میباشد و همه چیز در حالت کاملا عادی بدون دستکاری پردازنده هست)

با اینکار الان مود های اتوماتیک بسیار بسیار هوشمندتر نسبت به گذشته شدند و الان اکثر شرایط نتیجه ی دلخواه میدند!
    مود اتوماتیک در حال حاضر بیشتری سرمایه گذاریش رو در دوربین های کامپکت داره که با سایز کوچک سنسور و بدنه ساده نتایج بالاتر از انتظار میدهند و نتیجش هم میشه اینکه کسی که
    Sony TX55 با اون سنسور بسیار کوچیک رو داره (پدر بنده) به من همیشه گوشزد میکنه : اون دوربین دو میلیونیت به زور کیفیتش به پای این 500 تومنی من میرسه (واقعا هم حق با ایشونه)

از شوخی که بگذریم جای بحث در این مورد بسیار زیاد و سنگین هست که به سیاست شرکت های سازنده برمیگرده!
    ببخشید که خستتون کردم امیدوارم در پناه حق موفق و موید باشید!
    یا علی
    از توضيحاتتون خيلي خيلي ممنون و متشكر . من مي خوام ويرايش نهايي عكسامو توي فتوشاپ انجام بدم و از اونايي نيستم كه عكس گرفته شده توسط دوربين رو هيچ دستكاري نمي كنن . اگه پردازنده هاي جديدتر تفاوت عمده شون اينه كه كار اصلاح و ويرايش عكس رو (مشابه آنچه فتوشاپ انجام ميده) كاملتر انجام ميدن ، پس لزومي نداره حتما سراغ DIGIC 5 برم . خلاصه اينكه آيا عكس گرفته شده در فرمت RAW با پردازنده DIGIC 5 نسبت به فرمت RAW تهيه شده با DIGIC 4 برتري داره؟ اگه نه كه روي اين قضيه حساس نشم

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    دوربین شما با نصب Crack مخصوص دوربین های کانن به اسم chdk قابلیت عکاسی با فرمت raw را پیدا می کند (و بسیاری قابلیت های دیگر). chdk را گوگل کنید منبع آن را پیدا خواهید کرد.
    من تا حالا چيزي روي اين دوربين نصب نكردم . يعني اصلا اطلاع نداشتم كه با نصب كرك هاي مختلف ميشه قابليت هاي مختلفي به اين دوربين داد (البته اگه منظورتون از قابليت اينه كه دوربين كار فتوشاپ را واسم انجام بده من ترجيح ميدم خودم با فتوشاپ كار كنم) . اما در مورد اضافه شدن قابليت عكسبرداري با فرمت RAW واقعا اگه شدني باشه كلي بهتون مديون ميشم . الان Search مي كنم و كلي متشكرم

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    از توضيحاتتون خيلي خيلي ممنون و متشكر . من مي خوام ويرايش نهايي عكسامو توي فتوشاپ انجام بدم و از اونايي نيستم كه عكس گرفته شده توسط دوربين رو هيچ دستكاري نمي كنن . اگه پردازنده هاي جديدتر تفاوت عمده شون اينه كه كار اصلاح و ويرايش عكس رو (مشابه آنچه فتوشاپ انجام ميده) كاملتر انجام ميدن ، پس لزومي نداره حتما سراغ DIGIC 5 برم . خلاصه اينكه آيا عكس گرفته شده در فرمت RAW با پردازنده DIGIC 5 نسبت به فرمت RAW تهيه شده با DIGIC 4 برتري داره؟ اگه نه كه روي اين قضيه حساس نشم
    همونطور که دوستان گفتن عکس های خام RAW بدون هیچ ویرایشی در اختیار شما قرار می گیرد و دوربین فقط عکس رو ثبت می کند . در ضمن پردازنده و نرم افزار دوربین ها هیچ وقت مثل فوتوشاپ کار نمی کنه بلکه بعضی از تنضیمات عکس رو انجام می ده
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط moma.shir نمایش پست ها
    همونطور که دوستان گفتن عکس های خام RAW بدون هیچ ویرایشی در اختیار شما قرار می گیرد و دوربین فقط عکس رو ثبت می کند . در ضمن پردازنده و نرم افزار دوربین ها هیچ وقت مثل فوتوشاپ کار نمی کنه بلکه بعضی از تنضیمات عکس رو انجام می ده
    مفهوم عكس با فرمت RAW رو متوجه هستم. سوال من اينه : فرض كنيم با دو دوربين ، يكي با پردازنده DIGIC 4 و ديگري با پردازنده DIGIC 5 عكسي با فرمت RAW در شرايط يكسان (Aperture ، ISO ، Shutter Speed و ...) از يك منظره مي گيريم . تفاوت پردازنده ها چه تاثيري روي عكس گرفته شده داره ؟
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Monday 3 December 2012 در ساعت 11:34

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336

همانطور که میدانید digic مخفف Digital Imaging Core میباشد این قطعه در محصولات عکاسی و تصویربرداری کانن مسئول پردازش سیگنالهاست
    این قطعه در محصولا جدید کانن اپدیت شده و ورژن های جدیدترش ساخته میشود خب چه تفاوتی با ورژن قبلی دارد ؟
    پردازش و ذخیره سازی تصویر با سرعت بیشتری انجام میپذیرد
    افزایش سرعت کنترل دوربین فوکوس اتوماتیک ،رنگهای زنده تر و تصاویری شفاف تر ،محدوده دینامیکی تصویر بالاتر میرود، تراز سفیدی خودکار دقیقتر و از همه مهمتر نویز کمتر در نور کم از مزایای ورژن های جدیدتر هستند .
    البته مورد بررسی قرار دادن این قطعه وقت بیشتری میطلبد و من به صورت اختصار توضیح دادم .
    ویرایش توسط FaLah : Monday 3 December 2012 در ساعت 12:46
    Ahmad_ و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    مفهوم عكس با فرمت RAW رو متوجه هستم. سوال من اينه : فرض كنيم با دو دوربين ، يكي با پردازنده DIGIC 4 و ديگري با پردازنده DIGIC 5 عكسي با فرمت RAW در شرايط يكسان (Aperture ، ISO ، Shutter Speed و ...) از يك منظره مي گيريم . تفاوت پردازنده ها چه تاثيري روي عكس گرفته شده داره ؟
    سلام وقت بخیر
    خوشحالم که مفید واقع شد فقط یه سری قسمت ها ممکنه چیز دیگری رو القا کنه که از پسر پارسی عزیز برای تذکر در این مورد بسیار تشکر میکنم و اگر چیزی اشتباه به شما القا شد بنده بابت نوع گفتارم عذرخواهی میکنم!

در مورد سوال شما:
    فرمت های RAW کاملا خام هستند یعنی هم شرایط نویزی کاملا خام هست(شما بازخورد حساسیت سنسور رو دریافت خواهید کرد به طوری که نویز حتی در ISO 400 هم کاملا قابل مشاهدس) و اصلاح نخواهد شد و نه کنتراست یا وایت بالانس غیر از اتوماتیک و ... (وایت بالانس رو باید تنظیم کنید و بعد میتونید با پردازش خام اصلاح کنید)
    و اگر بخوام جواب شمارو در یک کلمه بگم ، خیر تفاوتی ندارند!
    در پناه حق
    موفق باشید!
    persian.boy و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1049

تصور خام بودن به معنی هرچه از سنسور خارج شده صحیح نیست و در واقع این داده ها هم پردازش میشوند. بهتر است خام بودن را به این مفهوم در نظر داشته باشیم که کمپانی سازنده به ما امکان میدهد حجم بیشتری از داده ها در اثر اعمال شدن یک پردازش حداقل داشته باشیم که طبیعتا ویرایش ثانویه دلخواه را میسر میکند. اما این حداقل در برندها متفاوت است.
    به صورت خلاصه مکانیسم عمل به این صورت است که نور وارد شده به فتو دیود در یک سنسور ، جریان الکتریکی ایجاد میکند که در مرحله بعد این جریان از سنسور خارج شده و به بخش تبدیل آنالوگ به دیجیتال می رود. همانطور که از نامش پیداست در این قسمت جریان الکتریکی به داده های دیجیتال تبدیل شده و سپس راهی پردازنده می شوند. پردازنده داده ها را پردازش نموده و تغییرات دلخواه کمپانی را اعمال میکند. در همین مرحله در برند نیکون یک کاهش نویز و البته جزییات صورت میگیرد که کنن چندان آن را نمیپسندد و در مرحله بعد اگر فایل raw مد نظر باشد داده ها راهی کارت حافظه شده و به صورت یک فایل اصطلاحا خام ذخیره می شود. تولید هیستوگرام از اثرات مرحله پردازش است و چنانچه فایل jpeg هم مد نظر باشد پردازنده از قبل آن را آماده کرده.

processors.jpg

تاثیر پردازنده بر فایلهای خام را میشود در بین 18 مگاپیکسلی های کنن مقایسه کرد.
    amirfox، persian.boy، D.Daneshmand و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    293

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad_ نمایش پست ها
    تصور خام بودن به معنی هرچه از سنسور خارج شده صحیح نیست و در واقع این داده ها هم پردازش میشوند. بهتر است خام بودن را به این مفهوم در نظر داشته باشیم که کمپانی سازنده به ما امکان میدهد حجم بیشتری از داده ها در اثر اعمال شدن یک پردازش حداقل داشته باشیم که طبیعتا ویرایش ثانویه دلخواه را میسر میکند. اما این حداقل در برندها متفاوت است.
    به صورت خلاصه مکانیسم عمل به این صورت است که نور وارد شده به فتو دیود در یک سنسور ، جریان الکتریکی ایجاد میکند که در مرحله بعد این جریان از سنسور خارج شده و به بخش تبدیل آنالوگ به دیجیتال می رود. همانطور که از نامش پیداست در این قسمت جریان الکتریکی به داده های دیجیتال تبدیل شده و سپس راهی پردازنده می شوند. پردازنده داده ها را پردازش نموده و تغییرات دلخواه کمپانی را اعمال میکند. در همین مرحله در برند نیکون یک کاهش نویز و البته جزییات صورت میگیرد که کنن چندان آن را نمیپسندد و در مرحله بعد اگر فایل raw مد نظر باشد داده ها راهی کارت حافظه شده و به صورت یک فایل اصطلاحا خام ذخیره می شود. تولید هیستوگرام از اثرات مرحله پردازش است و چنانچه فایل jpeg هم مد نظر باشد پردازنده از قبل آن را آماده کرده.

processors.jpg

تاثیر پردازنده بر فایلهای خام را میشود در بین 18 مگاپیکسلی های کنن مقایسه کرد.

سلام عليكم

منبعي براي اين اطلاعات معرفي مي‌فرماييد؟
    D.Daneshmand و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد shila آواتار ها
    تشکر کرده
    29

با سلام وخسته نباشید من می خوام دوربین بخرم که:
    1 در اتاق 12 متری ام یک استودیوی کوچک راه اندازی کنم وکسب تجربه کنم
    2 کلا برای همه چی 5 م دارم
    3 گرافیک خوندم عکاسی رو خیلی دوست داشته ودارم از لحاظ هنری درک وخلاقیت این هنر (عکاسی) در جایگاه خوبی هستم یعنی دوربین خیلی معمولی داشتم وفکر کنم عکس های خوبی هم گرفتم
    4 ولی از لحاظ فنی خیلی متوسطم با اینکه در فنی وحرفه ای کلاس رفتم ولی خوب فراموش شده ومیخوام دوباره یاد بگیرم تا همه فن حریف بشم تا کسب درآمد کنم
    5 بین 550 دی کنون و 60 دی کنون موندم کدوم رو انتخاب کنم
    6 چه لنزی برای هر کدوم از این مدلها نتیجه بهتری داره وچه لوازم جانبی دیگه باید تهیه کنم با توجه به دوربینی که می خوام بخرم
    7پیشاپیش از توجه تون ممنونم

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط shila نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید من می خوام دوربین بخرم که:
    1 در اتاق 12 متری ام یک استودیوی کوچک راه اندازی کنم وکسب تجربه کنم
    2 کلا برای همه چی 5 م دارم
    3 گرافیک خوندم عکاسی رو خیلی دوست داشته ودارم از لحاظ هنری درک وخلاقیت این هنر (عکاسی) در جایگاه خوبی هستم یعنی دوربین خیلی معمولی داشتم وفکر کنم عکس های خوبی هم گرفتم
    4 ولی از لحاظ فنی خیلی متوسطم با اینکه در فنی وحرفه ای کلاس رفتم ولی خوب فراموش شده ومیخوام دوباره یاد بگیرم تا همه فن حریف بشم تا کسب درآمد کنم
    5 بین 550 دی کنون و 60 دی کنون موندم کدوم رو انتخاب کنم
    6 چه لنزی برای هر کدوم از این مدلها نتیجه بهتری داره وچه لوازم جانبی دیگه باید تهیه کنم با توجه به دوربینی که می خوام بخرم
    7پیشاپیش از توجه تون ممنونم
    اگه مقدار بودجه خودتون رو هم بگین دوستان بهتر می تونن کمکتون کنن
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من