صفحه 697 از 1201 نخستنخست ... 197 597 647 687 693 694 695 696 697 698 699 700 701 707 747 797 1197 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,961 تا 6,970 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    چيزی که من تو اين فروم ديدم هميشه همينه بالا ترين مدل کراپ رو ميگيرن + 18-105 يا 18-135 کنون خيلی هم هزينه کنند يه 50 1.8 بهش اضافه ميکنند
    بعد تاپيک ها شروع ميشه : اگر با دوربين عکس ها رو مرور کنم خراب ميشه؟ اگر وقتی دوربين روشنه لنز رو باز کنم خراب ميشه؟ ........
    نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ضرر سي تا چهل درصدي بهتر است از فروش نرفتن. بدنه هاي پايين به سختي فروش مي روند مگر نزديك به مفت داده شوند.
    و اما در مورد جمله دوم حرفي ندارم، چون به نظرم فقط براي شما اينچنين است و اين نظر شخصي شماست.
    اولا با 1 تومن می تونید بدنه d90 بگیرید و اگه 200 بیایید پایین مثل آب خوردن می خرنش در عوض یدنه سه تومنی d7100 اگه بتونید 2500 بفروشید شاهکار زدید اونم الان که تو بورسه ولی سال دیگه همین موقع افت قیمت شدیدی خواهد داشت(مخصوصا به خاطر شایعات مشکل شاتر) یعنی به اندازه کل قیمت d90 روش ضرر می کنید

ثانیا عکاسهایی که به نوعی صاحب نظرن همیشه می گن که اگه می خواهید حرج کنید حرج لنز کنید نه بادی در ضمن خوبی پیشنهاد من اینه که می تونه اونها رو به مرور تهیه کنه و اگه منصرف شد کمتر ضرر می کنه(d90 + مجموعه لنز خوب خیلی بهتر از d7100 با لنز کیته).

ثالثا تفاوت کیفت سنسور بین d90 و d5100 به اون شدتی که شما می فرمایید نیست فراموش نکنید رزولوشن d5100 بالاتره و بنابراین با وجود تکنولوژی جدیدتر نباید انتظار معجزه داشته باشید.
    d5100d90.jpg

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به نظر مياد شما تصويري را كه ضميمه كرديد به درستي نخوانده ايد!
    چون همه پارامترها به برتري D5100 اشاره دارند.
    و در همه دوربينها همين اختلاف پارامترهاي چند عددي به اختلاف چشمگير تصوير مي انجامد.
    همين D90 در برابر D7100 كه شما اين را به جاي آن توصيه كرديد در همين DXO بيست و يك رتبه اختلاف دارند.
    و D7100 رتبه بيست و D90 رتبه ٤٢ را دارد.
    من گفتم D5100 در خروجي بهتر است و نسبت به D90 توصيه مي شود و چنين هم هست.
    اما توصيه اصلي من به ايشان نبود ، بلكه همانطور كه نوشتم توصيه نخست من به ايشان D7100 بوده و هست. سپس D7000 و سرآخر D5300.
    و سرآخر اگر نميخواهند هزينه زيادي كنند D5100

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

من و شما مثل اینکه حرف همدیگه رو نمی فهمیم
    من تو پست های بالا توضیح دادم که سنسور d5100 بهتره ولی چقدر؟؟
    من امکانات بادی حرفه ای تر و قدیمی تر d90 رو به d5100 با 10% سنسور بهتر ترجیح می دم
    اگه بخواییم مثل شما استدلال کنیم پس d3300 خیلی از شاهکار نیکون یعنی d300s بهتره چون سنسورش جدیدتر و بهتره. اگه اینجور بود که اصلا سونی خودش سنسور d7000 رو تولید کرده بادیشم تولید می کرد و دیگه خلاص به نیکون چه نیازی بود که بیاد لنز و بادی طراحی کنه.
    در کل این بحث کش دار شده و سوال کننده احتمالا بی خیالش شده. به هر حال بینندگان پستهای بالا را بخونن و ببینن صحبت کدوممون درسته.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ضرر سي تا چهل درصدي بهتر است از فروش نرفتن. بدنه هاي پايين به سختي فروش مي روند مگر نزديك به مفت داده شوند.
    و اما در مورد جمله دوم حرفي ندارم، چون به نظرم فقط براي شما اينچنين است و اين نظر شخصي شماست.
    شما که خيلی وقته اين 7000 و 7100 رو با 18-105 داريد چند تا از عکس های خوبتون رو که تفاوت زيادی با پوينت اند شوت داره اينجا بزاريد شايد شما نتيجه بهتری ميگيريد

تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما که خيلی وقته اين 7000 و 7100 رو با 18-105 داريد چند تا از عکس های خوبتون رو که تفاوت زيادی با پوينت اند شوت داره اينجا بزاريد شايد شما نتيجه بهتری ميگيريد
    عجيب است كه عكسهاي مرا نديده ايد!!!!
    بهتر است كمي به تاپيك هاي عكسهاي شما نگاه كنيد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    192

خیلی ممنون از راهنمایی های بسیار خوب جناب کوروش

به نظر من کسی که می خواد برای تجارت دوربین بخره همون نخره بهتره. اگر هم قصدی برای خرید دوربین هست آدم می خواد لذت استفاده از اون رو ببره نه اینکه به فکر این باشه که اگر خواست بفروشه چقدرش کم میشه .
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوستان بنده قصد ورود به مناقشه رو ندارم اما طبق برداشتهای خودم از این دوربینها می خوام نکاتی رو بیان کنم:

1. دوربین d7100 هیچ موقع مشکل شاتر نداشته. تنها دوربین مشکل دار نیکون در مورد شاتر D600 بود که اون هم با تعویض مکانیزم شاتر در مدل D610 برطرف شد.

2. مسلما مقایسه DSLR ها حتی با mirrorless ها کار اشتباه و بیهوده ایه چه برسه به دوربین های point & shoot که اصلا وقتی برای اونها جهت بررسی کیفیت اونها در مقابل DSLR ها اختصاص داده نشود بهتر هست.

3. لنز 105-18 به هیچ وجه لنز بدی نیست و برای کسی که می خواد تازه شروع کنه بهترین گزینه هست. هم قیمت مناسب داره هم همیشه مشتری داره هم افت قیمت کمتری داره و هم طرفی که تازه کاره و می خواد عکاسی رو شروع که بهترین گزینه برای شناختن نیازهاش هست و هم اینکه کیفیت اپتیکی خوبی داره. من آتلیه ای رو میشناسم که عکاسش دوربینش d300s و لنزش 105-18 هست و باهاش کار پرتره میکنه.

ضمن اینکه به دلیل برخورداری از فواصل کانونی کاربردی، کسی که این لنز رو میخره بعد مدتی کار کردن دیگه می دونه چه فواصل کانونی مورد نیازش خواهد بود که می تونه جهت کار حرفه ای تر و تخصصی تر این لنز رو بفروشه و اگه فرض کنیم می خواد در حیطه پرتره عکاسی کنه اقدام به خرید 50mm f/1.8 G میکنه.

4. همون طور که دوستان بهتر از من میدونند دوربین d7000 دوربینی هست بین d90 و d300s یعنی بهتر از d90 هست اما بهتر از d300s نیست. از اونجایی که d5100 هم از همون سنسور d7000 بهره میبره لذا در امر سنسور برتر از d90 هست ضمن اینکه از پردازشگر بهتری هم سود میبره. رفتار نویزی، داینامیک رنج، مگا پیکسل و کلیه اموری که مربوط به سنسور میشند رو وزنه رو به سمت d5100 می کشونه. دوربین d90 دیگه قدیمی شده و از چرخه تولید نیکون هم خارج شده و به عبارتی به تاریخ پیوسته. هر چند که تو زمان خودش جزو بهترینها بوده اما در حال حاضر با وجود ظهور سنسور های جدید با پردازشگرهای جدید و الگوریتمهای بهینه حرف زیادی برای گفتن نخواهد داشت. نمونه اش که یکی از دوستان مقایسه این دو دوربین رو از سایت dxo mark قرار دادند و نتایج حاکی از برتری d5100 هست.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

سلام من یه بار یه جا این سوال رو پرسیدم میخوام برای بار دوم مطرح کنم که نظرات بیشتری رو بشنوم مخصوصا اساتید گرامی

آیا در حال حاظر خرید یک canon 1DS mark II دست دوم باقیمت حدودی 1000 $ عاقلانس؟
    به نظر من بهتر از دوربینهای فعلی من میتونه جواب بده.
    نمیدونم چرا خیلی بهش اعتماد دارم.....یکی منو راهنمایی کنه!
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

عجيب است كه عكسهاي مرا نديده ايد!!!!
    بهتر است كمي به تاپيك هاي عكسهاي شما نگاه كنيد.
    دقيقاً به همين علت ميپرسم چون هرچی عکس از شما ديدم رو با بدنه های پايين تر هم ميشد گرفت و ارتقاء دوربين شما از 5100 به 7100 کوچکترين تغييری در خروجی عکس ها ايجاد نکرده
    اما اگر مثلاً اين لنز رو نگاه کنيد که حتی روی دی 90 هم استفاده شده تو همين صفحه اول هم کلی عکس متفاوت ميشه ديد که با لنزی مثل 18-108 که حتی روی بالا تريم مدل کراپ نيکون هم بسته شده باشه نميشه گرفت
    اما عکس هايی که با ترکيب 7100 + 18-105 بدست مياد رو 80% مواقع ميشه با بدنه های ارزون و حتی پوينت اند شوت گرفت

ببينيد چند تا عکس جذاب تو با d90+85 1.8 گرفت
    Advanced Search

حالا با ترکيب پيشنهادی شما چی ميشه کرد؟
    Advanced Search

تشکر کرده
    12880

به نظر نمیاد قدرت سنجش و قضاوت فنی شما در حدی باشه که بتونید با این قاطعیت چنین چیزی رو بگید ...
    بررسی تفاوت عکسها به شرایط بررسی عکسها ، در شرایط کاملن برابر نوری ، و فنی و تجهیزات ، و در بالاترین کیفیت و در RAW میسره و آنهم با تجهیزاتی و در مانیتور کالیبره شده ...
    و کسی که صلاحیت این قضاوت فنی و تکنیکی رو داشته باشه ...
    .
    و دستکم از بابت تجربه و دانش فنی در جایگاه این قضاوت باشه ...
    صرف ، نقل قول کردن از این ریویو و آن ریویو و یا خواندن چند مقاله و فروم ، این دانش و تجربه را ایجاد نخواهد کرد ...
    .
    مثل کسی که فقط روی کاغذ خوانده که هر لنز چه ویژگی ای داره یا صرفا با بررسی منحنی ، ادعای فنی هم داشته باشه ...
    .