صفحه 804 از 1201 نخستنخست ... 304 704 754 794 800 801 802 803 804 805 806 807 808 814 854 904 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,031 تا 8,040 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد morteza69 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    400
    برای کسی ک هیچ دوربینی از قبل نداشته و صرفا برای علاقه ش ب عکاسی بخواد بگیره خوب هست ؟؟
    عکسها و امکانات دوربین قابل قبول هست ؟؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza69 نمایش پست ها
    برای کسی ک هیچ دوربینی از قبل نداشته و صرفا برای علاقه ش ب عکاسی بخواد بگیره خوب هست ؟؟
    عکسها و امکانات دوربین قابل قبول هست ؟؟
    اگر تا این حد بودجه محدود است بله ولی با حدود 800 میتوانید d5100 در حد بگیرید که با این قابل مقایسه نیست
    morteza69 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام

برای خرید یک دوربین DSLR بی‌زحمت راهنمایی کنید. برای عکس خانوادگی، سفر و طبیعت میخوام که کیفیت خوبی داشته باشه.

بودجه ام تا ۱.۵ میلیون هست. خودم D3300 , 3200, 3100 رو دیدم. و کیفیت ۳۳۰۰ اینطور که دیدم از بقیه بهتره. اگر دوربین بهتری میشناسین با این محدوده قیمت اسمش رو بگین.

درباره لنز و فیلتر هم اگر میشه راهنمایی کنید یا لینک بدین که یک فیلتر خوب و خوش قیمت (Pl,UV) بخرم. هر چی گشتم چیزی ندیدم که حتما از اول باید فیلتر ها رو بخرم یا خیر.(برا لنز هم برای محیط‌های تاریک و شب لنز NIKKOR 35mm f/1.8G رو بهم پیشنهاد دادن که بعد از دوربین بخرم)

ممنون

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط the-light نمایش پست ها
    سلام

برای خرید یک دوربین DSLR بی‌زحمت راهنمایی کنید. برای عکس خانوادگی، سفر و طبیعت میخوام که کیفیت خوبی داشته باشه.

بودجه ام تا ۱.۵ میلیون هست. خودم D3300 , 3200, 3100 رو دیدم. و کیفیت ۳۳۰۰ اینطور که دیدم از بقیه بهتره. اگر دوربین بهتری میشناسین با این محدوده قیمت اسمش رو بگین.

درباره لنز و فیلتر هم اگر میشه راهنمایی کنید یا لینک بدین که یک فیلتر خوب و خوش قیمت (Pl,UV) بخرم. هر چی گشتم چیزی ندیدم که حتما از اول باید فیلتر ها رو بخرم یا خیر.(برا لنز هم برای محیط‌های تاریک و شب لنز NIKKOR 35mm f/1.8G رو بهم پیشنهاد دادن که بعد از دوربین بخرم)

ممنون
    اجباری تو خرید فیلتر نیست خصوصا پولاریزه . یو وی هم بیشتر برای حفاظت از لنز میبندند که من از هود استفاده می کنم

ارزانترین لنز 50مم 1.8دی هست 400 تومان ولی روی سری 3000 نیکون فوکس دستی فقط داره پس

35 جی و 50جی که بهتون گفتن 700 تومان قیمت دارند برای اف باز ارزانترین انتخاب هستند.
    SHOK53 و the-light تشکر می‌کنند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام دوستان

چند سالی هست که به عکاسی علاقه مند شدم،و با دوربین کامپکتی که داشتم شروع به عکاسی کردم،مدت زیادی نگذشت که احساس کردم دوربین کامپکتم دیگه جوابگوی نیازم نیست و به سنسور بزرگتر و لنزهای حرفه ای تر و خاص تر برای ژانر های خاص و بزرگنمایی بیشتر،جزئیات بیشتر و نویز کمتر و گاهی اوقات عمق میدان کمتر و و و و..... نیاز دارم

و از همون زمان علاوه بر کسب اطلاعات برای عکاسی شروع به جمع آوری اطلاعات درمورد دوربین ها کردم ولی به خاطر کمبود وقت و کنکور و این طور چیزا موفق به خرید دوربین نشدم،عوضش به اطرافیان و دوستان خودم داخل انجمن های دیگه مشاوره می دادم و...

حالا که بعد از چند وقت بالاخره پیگیر شدم و حدود دو میلیون و هفتصد برای پرداختن به عشق قدیمم(البته نه در اون حد قدیمی! همین چهار پنج سال پیش) بودجه جمع آوری کردم نمی تونم به خودم مشاوره بدم ! و شدیدا بین برند های مختلف مردد شدم !

به عکاسی ماکرو ،ماکرو با لنز معکوس ، پرتره ، منظره ، معماری و پانوراما علاقه دارم،مسلما با این بودجه همین اول کار نمی تونم لنزهای مورد نیاز این ژانرها رو تهیه کنم و باید با گذشت زمان تهیه شون کنم و احتمالا فقط بتونم یک رنج فوکال قابل قبول رو پوشش بدم(از 18 میلیمتر تا حدود 100)

قید بدون آینه های سونی و فوجی فیلم رو زدم چون لنزهاشون نیاز من رو کامل پوشش نمیده و این جاها کمیاب هستن و قیمت مناسبی هم ندارن !

فکر می کنم از برند نیکون بیشتر از همه D5300 همراه لنز 18-55 برای من مناسب باشه،تا جایی که من فهمیدم این دوربین از نظر قدرت ثبت جزئیات(سنسور 24 مگاپیکسلی بدون فیلتر پایین گذر) و دینامیک رنج و عمق رنگ ها و کم نویزی بهتر از رقبای کنونش هست که من می تونم بخرم
    ولی فوکوسش موقع فیلمبرداری ضعیفتر هست(که برای من خیلی مهم نیست) و قیمت لنزهاش بالاتر هست نمی دونم توی همه رنج ها این حرف درست باشه یا نه ولی مشابه نیکونی اکثر لنزهایی که من در آینده بهشون نیاز پیدا خواهم کرد چهارصد پونصد تومن گرونتر از نمونه کنونشون هست مثل 85mmF1.8,50mmF1.4 و لنز های واید کراپدار(البته در این مورد می تونم از برندهای متفرقه استفاده کنم) و از بین لنزهای واید زوم کراپدار نیکون چیزی شبیه 10-18 کنون ندیدم که قیمت بسیار مناسبی داره و کیفیتش هم کار من رو راه می اندازه و همچنین مشابه 11-22 EF-M STM که بسیار مجذوبش شدم و 55-250 STM که کیفت و قیمت مناسبی(حداقل برای من) داره

از برند کنون هم بیشتر از همه EOS 700D و EOS M رو مناسب می دونم،700D همراه 18-55 و M هم همراه 18-55 کیت خودش که شنیدم کیفیت خوبی هم داره

از بین همه این ها بیشتر EOS M رو دوست دارم چون که قیمت مناسب تری داره و همون اول می تونم یک لنز 55-250 اس تی ام هم همراهش بگیرم به همراه لوازم جانبی، و یک لنز 22mm هم داره که شنیدم خیلی با کیفیت هست و اندازه مناسبی هم داره

قبلا توی تایپیک خود EOS M هم گفته بودم که :
    با این بودجه می تونم این دوربین رو به همراه لنز خوب 22 F2 و 18-55 و کیف و سه پایه و شاید لوازم جانبی برای عکاسی ماکروی لنز معکوس که خیلی علاقه دارم بگیرم

این دوربین اون قدر کوچیک و جمع و جور هست که می تونم به همراه لنز 22 F2 توی کیف دانشگاهم بذارمش و همیشه همراه داشته باشمش،در حالی که اگر دوربین آینه دار بگیرم سه چهار روز در هفته که دانشگاهم دسترسی بهش ندارم
    و با این بودجه اگر بخوام دوربین آینه دار بگیرم فقط می تونم بدنه و لنز کیت رو خریداری کنم

به نظر شما با این شرایط خرید این دوربین به عنوان دوربین اصلی عاقلانه هست ؟

مهمترین چیزی که درمورد این دوربین مرددم می کنه نداشتن چشمی هست، و مهم ترین چیزی که منو به سمت این دوربین می کشونه بدنه جمع و جور و با کیفیت و قیمت مناسبشه که بهم اجازه میده همون اوایل که هزینه زیادی نکردم به ژانر های بیشتری که علاقه دارم سرک بکشم
    البته دوستان توی اون تایپیک لطف کردن و راهنمایی های مفیدی کردن،ولی فکر می کنم حالا که موارد استفادم رو نوشتم بهتر بشه به این سوال ها جواب داد،به نظرتون نداشتن چشمی و سرعت پایین فوکوس این دوربین برای موارد استفاده من مشکل آفرین نمیشه ؟(نوع عکاسیمو از گالری 500px و فتوبلاگم هم میشه فهمید)

بعید می دونم سرعت فوکوس تاثیری روی عکاسی منظره،معماری و پانوراما و لنز معکوس داشته باشه !!

برای عکاسی ماکرو با لنز ماکرو هم شنیدم که اکثر حرفه ای ها از فوکوس دستی استفاده می کنن البته شاید مانیتور چرخان هم برای این ژانر به درد بخور میبود !

برای پرتره چی ؟
    در کل فکر می کنم برای من که تاحالا با دوربین کامپکت و موبایل سر و کله می زدم عادت کردن به سرعت فوکوس این دوربین آسون باشه

به نظر شما با این موارد استفاده و بودجه کدوم یکی از این دوربین ها رو همراه چه لوازم جانبی بگیرم ؟

اگه بخوام EOS M رو به همراه 55-250 اس تی ام بگیرم حدود 600 هزار تومن برای لوازم جانبی باقی می مونه

با کمک یکی از دوستان داخل تایپیک EOS M با کیف های Manfrotto آشنا شدم فکر می کنم برای این تجهیزات کیف SOLO VI HOLSTER مناسب باشه(قیمت 98 تومن)

برای عکاسی و گاهی اوقات فیلم برداری خانوادگی مموری 32 گیگ Sandisk Extreme جوابگو هست ؟(قیمت 170 تومن)

از کجا میشه باتری یدکی برای EOS M تهیه کرد ؟

برای تهیه لوازم لنز معکوس به بودجه بیشتری نیازه ؟ اگه نیاز باشه فعلا 55-250 نمی گیرم

ممنون میشم کامل توضیح بدین برای عکاسی ماکروی لنز معکوس با دوربین EOS M همراه فلاش 90 EX چه چیزهایی لازم هست تهیه کنم ؟ از کجا با چه مقدار بودجه ؟

متاسفانه شهرستان هستم(کرمان) و دسترسی به فروشگاه هایی که این لوازم رو داشته باشن ندارم وباید از فروشگاه های اینترنتی خرید کنم ولی هیچ کدوم از اون ها هم این لوازم رو ندارن یا این که همش رو یکجا ندارن و باید چندین دفعه پول پست بدم !

ممنون میشم یک فروشگاه اینترنتی خوب معرفی کنین(اگه این جا امکانش نیست با پیام خصوصی) یا این که از تجربیاتتون یک راه دیگه معرفی کنین

من تجربه زیادی در استفاده از دوربین های DSLR ندارم و احتمالا اگه داشتم انتخاب برام آسون تر بود ممنون میشم با تجربیات و اطلاعات خودتون من رو از این دودلی نجات بدین

ببخشید که طولانی شد می خواستم یک تایپیک جداگانه بزنم ولی امکانش نبود
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

چرا قیمتا اینجوریه آخه :(
    یه فکری واقعا برای ما که بودجمون دانشجوییه باید بکنه کنون با 5 تومن هم واقعا نمیشه هیچ کاری کرد دیگه :(
    دارم کلافه میشم :(
    یا بایستی بدنه 6D با 18-55 !!!!! بگیرم که اصلا جوابگوم نیست .
    یا 7D با تجهیزاتی که دوست دارم اما یجورایی حس خوبی به 7D ندارم چون دلم پیش نمونه جدیدش هست اونم که صحبت قیمتش رو نکنیم!
    دوستان یه راهنمایی بنیادین نیاز دارم!
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام دوستان

ببخشید که طولانی شد می خواستم یک تایپیک جداگانه بزنم ولی امکانش نبود
    WOW

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    یه فکری واقعا برای ما که بودجمون دانشجوییه باید بکنه کنون با 5 تومن هم واقعا نمیشه هیچ کاری کرد دیگه :(
    یا 7D با تجهیزاتی که دوست دارم اما یجورایی حس خوبی به 7D ندارم چون دلم پیش نمونه جدیدش هست اونم که صحبت قیمتش رو نکنیم!
    D7000 +50 1.8 بردارید خلاص

تشکر کرده
    272

WOW

D7000 +50 1.8 بردارید خلاص
    به کنون عادت کردم . تعویض برند سخته خدایی :(
    6D,70D,1100D

كاربر جديد topcd آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Erawin نمایش پست ها
    «گر صبر کنی زغوره حلوا سازی»
    قیمت 7D Mark II افت شدیدی داشته ولی گویا فروشندگان ایرانی هنوز حاضر نشدن قیمت رو کم کنن.
    طبق اعلام دوستان قیمت این دوربین در دبی چندروز پیش 400 درهم کم شده و به 4950 درهم رسیده ، ماه قبل هم 700 درهم کم شده بود. اما همچنان در ایران زیاده.
    این کاهش قیمت به نظر من بازهم ادامه خواهد داشت.چون نیکون هفته ی پیش D7200 را وارد بازار کرده. اگر کمی صبر کنید میتونید با بودجه ای که دارید این دوربین رو با لنز 15-85 IS یا 18-135 STM تهیه کنید.
    شاید هم از ارزش دلار و درهم با توجه به مسائل سیاسی کاسته بشه.
    موفق باشید.
    a.g g.a و Kasrajam تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    272

نقل قول نوشته اصلی توسط topcd نمایش پست ها
    «گر صبر کنی زغوره حلوا سازی»
    قیمت 7D Mark II افت شدیدی داشته ولی گویا فروشندگان ایرانی هنوز حاضر نشدن قیمت رو کم کنن.
    طبق اعلام دوستان قیمت این دوربین در دبی چندروز پیش 400 درهم کم شده و به 4950 درهم رسیده ، ماه قبل هم 700 درهم کم شده بود. اما همچنان در ایران زیاده.
    این کاهش قیمت به نظر من بازهم ادامه خواهد داشت.چون نیکون هفته ی پیش D7200 را وارد بازار کرده. اگر کمی صبر کنید میتونید با بودجه ای که دارید این دوربین رو با لنز 15-85 IS یا 18-135 STM تهیه کنید.
    شاید هم از ارزش دلار و درهم با توجه به مسائل سیاسی کاسته بشه.
    موفق باشید.
    با توچه به اینکه مطمئنم هر بدنه ای بگیرم بعد نهایتا 8-9 ماه برای تعویضش اقدام میکنم فکر کنم بهتره که Mark II رو بدنه بعدیم در نظر بگیرم و باز هم با توجه به اینکه خیلی خیلی عجولم مطمئنم نمیتونم حتی تا آخر ماه برای تعویض صبر بکنم!!!!
    متاسفانه مشکلی که دارم این هست که 7D بنظرم یکم قدیمی به نظر میرسه و حس میکنم با اومدن نمونه جدیدش کلا از بازار خارج شده.
    با نظر دوستمون یک سری هم به امکانات D7100 زدم ( یادم نیست آخرین باری که تاپیکی با پیشوند نیکون رو باز کردم کی بود! ) به نظر امکانات خوب و وسوسه کننده ای داره .
    ولی خب از اونجایی که از حیوانات زیاد عکاسی میکنم نقل قول این دوست عزیزمون خیلی دودلم کرد :
    متاسفانه در کشور ما کلمه حرفه ای بیشتر شبیه یک شوخی است
    کلمه حرفه ای در لغت و مفهوم یعنی کسی که از طریق کاری درآمد دارد و کسی که درآمد دارد برای خرید تجهیزات مناسب کارش کمبودی ندارد
    در مقابل دوربین های این سبک عکاسی مانند D4 و 1Dx در فول فریم و 7D و D300 آیا D7100 حرفی برای گفتن دارد؟ در این سبک به نظر من خیر
    D7100 برای عکاسی سریع دارای حداقل ها است ولی برای کار حرفه ای کفایت نمی کند من هم اگر قرار بود 6 ساعت در مخفیگاه یا زیر کموفلاژ و در باران و برف در طبیعت باشم چنین ریسکی نمی کردم (برای دوربین سوم چرا ولی اصلی خیر)
    نکته دیگر تحمل وزن و بالانس تعادل دوربین و لنز است که 7100 در برابر لنزهای این سبک اسباب بازی بنظر میرسد

در سری های حرفه ای مکانیسم فکوس برتری های جدی دارد تنها دوربین های رده بالا توان فکوس در f8 را دارند
    عملکرد نویزی به عکاس حیاط وحش اجازه می دهد با سرعت بالا(عموما 2000 به بالا) عکاسی کند و برای این نیاز به فول فرم کاملا محسوس است
    سرعت عمل خیلی بالاتر است
    استحکام حرف اول را میزند اگر شما زیر باران با d7100 عکاسی کنید احتمالا بعد از چند مرحله باید با دوربین خداحافظی کنید , بد تر از آن با سوژه ای که چندین روز منتظرش بودید(ضد آب بودن درجه بندی دارد)
    تحمل وزن لنز
    باتری خیلی قدرتمند تر
    عدم نیاز به گریپ و یکپارچگی آن
    جوی استیک ها و خیلی موارد دیگر
    کافی است دفترچه راهنمای 1DX یا 7DII را مطالعه کنید
    فایل پیوست 66489

d7100 در کلاس خودش تک است ولی در برابر کلاس های بالاتر مشخص است که کمبود دارد ولی برای شروع کسی که بودجه ندارد مناسب است
    عکاسی جدی حیاط وحش با کسی شوخی ندارد
    اگر بخواهید مانند تصویر زیر به عکاسی حیاط وحش بروید ممکن است به غذای حیوانات تبدیل شوید (لنز 300-400 برای این کار واقعا کوتاه است)

فایل پیوست 66487
    فایل پیوست 66488
    البته الان حس میکنم هم خر رو میخوام هم خرما :))))))))
    همه چی یکجا اون هم با این قیمت ممکن نیست ولی سعی دارم بهترین انتخابو داشته باشم که مثل انتخاب قیلم بعد 4-5 ماه پشیمون نباشم و چند ماه رو تا تعویضش فقط تحمل کنم .
    6D,70D,1100D