صفحه 925 از 1201 نخستنخست ... 425 825 875 915 921 922 923 924 925 926 927 928 929 935 975 1025 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 9,241 تا 9,250 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر برای کار آتلیه و بیشتر محیط داخلی مخواین همون کانن مارک3 ولی اگر طبیعت و رنگ و بیشتر محیط بیرونی و البته داخلی فقط نیکون و شماره 3 بنظرم انتخاب بسیار عالی ای هست ضمن اینکه دی 750 دارای ایزوی عالی سیستم فوکوس قوی تر پردازش رنگ بهتر بدنه بسیار سبک تر که بزرگترین مزیته داشتن فلاش روی بدنه که کانن مار3 نداره، داشتن وایرلس داخلی و ال سی دی چرخان که در بعضی مواقع نیازی حیاتیست توصیه من همون شما 3 هست لنز 70-200 سری 2 نیکون هم جزو لنزهای شاهکار دنیاست بنظرم ارزش داره پول بیشتری برای این لنز نیکون بدید تا مشابه تامرون اون برای فلاش هم که 910 نیکون یه فلاش عالی و بهترینه در نوع خودش که گمونم 1400 باشه
    فقط برای خرید این بدنه نیکون حتما شماره سریالشو تو سایت نیکون چک کنید که جزو سری ایراد دار نباشه
    پیروز و موفق باشید
    مرسی ممنونم به خاطر نظرات خوبتون
    من اینجوری متوجه شدم که نیکون هم تو فضای داخلی و هم تو فضای بیرونی کیفیت خوبی داره اما کنون واسه محیط آتلیه و و داخلی بیشتر توصیه میشه در حالیکه نیکون برای هر دو مورد داخلی و خارجی . درسته ؟؟/

راستی با این 70-200 ها میشه رو دست هم عکاسی کرد یا حتما رو سه پایه باید باشه ؟؟
    راستی به خاطر اشاره به مطلب در صورت امکان تو پیام خصوص در مورد تفاوت فلاش SB-700 با SB-900 هم بفرمایید محبت فرمودید
    hosseinhmj تشکر می‌کند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    مرسی ممنونم به خاطر نظرات خوبتون
    من اینجوری متوجه شدم که نیکون هم تو فضای داخلی و هم تو فضای بیرونی کیفیت خوبی داره اما کنون واسه محیط آتلیه و و داخلی بیشتر توصیه میشه در حالیکه نیکون برای هر دو مورد داخلی و خارجی . درسته ؟؟/

راستی با این 70-200 ها میشه رو دست هم عکاسی کرد یا حتما رو سه پایه باید باشه ؟؟
    راستی به خاطر اشاره به مطلب در صورت امکان تو پیام خصوص در مورد تفاوت فلاش SB-700 با SB-900 هم بفرمایید محبت فرمودید
    خواهش می کنم دوست عزیز بله منظورمو درست متوجه شدید.
    درمورد لنز هم دله براحتی میتونید با لرزشگیر قدرتمند سری 2 این لنز روی دست عکاسی کنید ضمنا هنوز لنزی از میان سیگما و تامرون نتوانسته در سرعت فوکوس که مهمترین مساله در این نوع لنزها محسوب میشه و قدرت این لرزشگیر با لنز سری دو نیکون رقابت کنه منظورم سری 70-200 وی آر 2 نیکون هست.
    درمورد تفوت این دوفلاش هم باید بگم متاسفانه اطلاعاتی ندارم ولی فلش 700 کمی ضعیف تر از 900 هست و 900 در فلاشهای پی در پی که تخلیه حداکثری اتفاق بیوفته داغ میکنه و برای لحظاتی غیر فعال میشه تا دما دوباره متعادل بشه که من سری 910 پیشنهاد می کنم که این مشکل رو برطرف کرده
    موفق باشید
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر آشنا aekrami آواتار ها
    تشکر کرده
    80

با سلام . یک سوال داشتم که خواهشمند است راهنمایی بفرمایید شاید این یک سوال تکراری باشد ولی از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم . در انتخاب بین 70D کنون و 7100 و 7200 نیکون هنوز نتوانسته ام به نتیجه قطعی برسم با اینکه نقد و بررسی های زیاد خوانده ام و فیلم های مقایسه ای بسیاری را دیده ام . اولویت من عکاسی است و بعد از آن فیلم برداری آن هم در حد خانوادگی . در خصوص عکاسی هم بیشتر برای عکاسی منظره ، پرتره و مستند اجتماعی میخواهم و گاهی هم برای پروژه های عمرانی خودم . پس از بررسی زیاد نتیجه گرفته ام که هر سه دوربین خوب است و هر کدام را هم که انتخاب نمایم متضرر نمیشوم ولی با توجه به اینکه دو برند مجزا میباشد باید تکلیفم را مشخص نمایم کنون یا نیکون . خودم یک کم تمایل بیشتری به نیکون دارم ولی بیشتر افراد از کنون تعریف میکنند یکی از دلایل آنها هم ارزانتر بودن لوازم و لنزها و وسیع تر بودن انتخاب آنها بخصوص در ایران است . ولی نتیجه ای که از بررسی هایم گرفته ام گواه این است که عکس های نیکون بهتر از کنون است ولی بنا به دلیلی که گفتم (ارزانتر بودن تجهیزات کنون در شرایط تساوی مشخصات با نیکون) من را متمایل به کنون نموده است . دیگر به کلی قدرت انتخاب ندارم . این اولین خرید دوربین DSLR من است تفاوت هزینه هم برایم اصلا مهم نیست و میخواهم مسیر درستی انتخاب نمایم .خواهشمند است برای انتخاب بین این سه دوربین راهنمایی ام نمایید . با تشکر و سپاس فراوان

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط aekrami نمایش پست ها
    با سلام . یک سوال داشتم که خواهشمند است راهنمایی بفرمایید شاید این یک سوال تکراری باشد ولی از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم . در انتخاب بین 70D کنون و 7100 و 7200 نیکون هنوز نتوانسته ام به نتیجه قطعی برسم با اینکه نقد و بررسی های زیاد خوانده ام و فیلم های مقایسه ای بسیاری را دیده ام . اولویت من عکاسی است و بعد از آن فیلم برداری آن هم در حد خانوادگی . در خصوص عکاسی هم بیشتر برای عکاسی منظره ، پرتره و مستند اجتماعی میخواهم و گاهی هم برای پروژه های عمرانی خودم . پس از بررسی زیاد نتیجه گرفته ام که هر سه دوربین خوب است و هر کدام را هم که انتخاب نمایم متضرر نمیشوم ولی با توجه به اینکه دو برند مجزا میباشد باید تکلیفم را مشخص نمایم کنون یا نیکون . خودم یک کم تمایل بیشتری به نیکون دارم ولی بیشتر افراد از کنون تعریف میکنند یکی از دلایل آنها هم ارزانتر بودن لوازم و لنزها و وسیع تر بودن انتخاب آنها بخصوص در ایران است . ولی نتیجه ای که از بررسی هایم گرفته ام گواه این است که عکس های نیکون بهتر از کنون است ولی بنا به دلیلی که گفتم (ارزانتر بودن تجهیزات کنون در شرایط تساوی مشخصات با نیکون) من را متمایل به کنون نموده است . دیگر به کلی قدرت انتخاب ندارم . این اولین خرید دوربین DSLR من است تفاوت هزینه هم برایم اصلا مهم نیست و میخواهم مسیر درستی انتخاب نمایم .خواهشمند است برای انتخاب بین این سه دوربین راهنمایی ام نمایید . با تشکر و سپاس فراوان
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    دوست عزیز اگه کار شما بیشتر تصویربرداری بود یعنی تصویر برداری بر عکاسی ارجحیت داشت من 70 دی رو پیشنهاد میدادم آنهم بخاطر سیستم فوکوس بهینه شده این دوربین برای تصویربرداری، از دیگز مزیتهای این بدنه تاج بودن و متحرک بودن نمایشگر آن است که بستگی به شما دارد و مساله زیاد مهمی نیست، ولی چون تصویر برداری کمتر استفاده می کنید و عکاسی بیرونی و مخصوصا طبیعت مد نظر شماست این دوربین هم رنگهای بهتری میدهد و هم قدرت فوکوس بالاتری در عکس دارد همینطور بدلیل حذف لو پس فیلتر تصاویر شارپتری نیز خواهید داشت، بین دو دوربین نامبرده نیکون باید بگم اختلافات ناچیز است ولی اگه پول براتون زیاد مهم نیست همون 7200 را تهیه کنید که ایزوی بالاتر پروسسور جدیدتر سیستم فوکوس جدید تر وای فای داخلی تصاویر کمی شارپتر بافر بالاتر (ذخیره سازی تعداد عکاسی پیاپی بیشتر) در نتیجه سرعت پردازش سریع تر و ... را دارا می باشد
    از نظر تجهیزات و فراوانی آنها نیز هیچ فرقی بین نیکون و کانن نیست درمورد ارزانی کانن هم باید بگم لنزهای ارزانتر قطعا کیفیت کمتری هم دارند و در بعضی لواظم جانبی مانند کیسه نگهداری و هود لنز حذف شده است که قاعدتا موجب تفاوت قیمت ناچیز این لنزها با سری نیکون می باشد.
    ختم کلام : در انتخواب نیکون 7200 شک نکنید و بنظر من بجای لنز کیت 1-140 یا 18-105 با کمی هزینه بیشتر لنز 16-85 تهیه کنید که هم برای معماری بهتر است و هم کیفیت بسیار عالی ای دارد ، فقط قیمتی در حدود 1500 بالاتر از لنزهای نامبرده دارد
    شاد و موفق باشید
    aekrami تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

سلام
    من مهرناز هستم و از نام کاربری دوست و همکارم آقا حسین وارد سایت شدم چون ایشون هم کلی بنده رو راهنمایی کردن به خاطر راهنمایی هایی که از این سایت خوب بهشون داده شده و الان با اجازه خودشون مستقیم می خواهم از با تجربه های سایت کمک بخواهم . مرسی
    در مورد گزینه های زیر نتونستم نتیجه بگیرم که کدوم واسم بهتره اگه میشه شما راهنماییم کنین
    1- canon 6D +canon 70-200 f2.8 حدود 10.5 میلیون
    2- Canon 5d mark III+ canon 70-200 f2.8 البته با لنز و یا بادی کارکرده (البته اگر کار درستی باشه) حدود 11.5
    3- Nikon D750 + nikon 70-200 f2.8 حدود 11.5
    4- Nikon D750 + tamron 70-200 f2.8+ flash speed light sb 700 حدود 11 میلیون

ابته برابر رویوی سایت ها مثل دی پی رویو نیکون دی 750 کیفیت کمی بهتری داره و کنترل نویز بهتر البته نسبت به 5دی مارک تری کمی بهتر هست اما شاید زیاد چشمگیر نباشه ولی خوب کمی بهتر هست
    الان گیر اینم که لنز 70-200 کانن رو خیلی دوست دارم ولی بادی نیکون امکانات به روزتر و کیفیت کمی بهتری داره و البته 750دی نیکون حدود 2 میلیون هم از 5دی مارک نری کنون قیمت پایین تری داره
    حالا لنز بهتر کانن و دوست داشتنی در مقابل قیمت 2 میلیونی بالاتر بادی و قیمت 2 میلیون پایین تر نیکون و امکانات به روز تر و کیفیت کمی بهتر

http://www.dpreview.com/reviews/nikon-d750/16 لینک مقایسه کیفیت و خروجی دو دوربین فوق
    Nikon D750 Review: Digital Photography Review
    ضمن خوشآمد گویی به شما

ژانر عکاسی در انتخاب بادی و لنز بسیار مهمه که شما هیچ اشاره ایی بهش نفرمودین!

ارادت
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

با عرض تشکر
    راستش من سه پایه کیف رم و فلاش رو دارم مشکلی هم با خرید کانن 5دی مارک سه ندارم ولی اصل مطلب لنز میباشد که لنزهایی که من مد نظرمه گرونه حتی از دوربین 6d که میخوام بخرم گرونترن همین دوربینی که دارم g1xm2 بعد از دو ماه کار کردن فهمیدم اگه نور فلاش قویتر باشه عکسهام بهتر بشه از روابط عمومی شرکت یه فلاش قرض کردم روش نصب کردم دیدم زمین تا اسمون کیفیت عکسها فرق کرد بهمین خاطر یه فلاش کانن نصف قیمت دوربینم خریدم هنوز بعد از 6 ماه از خرید دوربین تازه بعضی نکات رو دارم یاد میگیرم با اینکه چند ساله دارم عکاسی میکنم .
    کیفیت این دوربینی که من دارم از canon 450d که یکی از بچه ها داره خیلی سرتره حالا مشکل من در تصمیم گیری اینه که میخوام یه بدنه خوب بگیرم و تجهیزات مورد نظر را سال به سال بهش اضافه کنم ولی بدنه تا حداقل چهار پنج سالی ساپورتم کنه
    من مدرکم کارشناسی منابع طبیعیه ولی کارشناسی حسابداری رو هم گرفتم کارم هم مدیریت مالی یه شرکته بخاطر اینکه خیلی به طبیعت علاقه دارم عضو افتخاری جنگلبانی و محیط بانی منابع طبیعی و محیط زیست هم هستم و هفته ای دوبار تو بیابون و کوه به مناطق حفاظت شده سر میزنم و خیلی اوقات شبها هم اونجا میمونم چون تو این بازرسیها تنهایی میرم تمام اوقات محو کوه و صحرا هستم و با همین دوربینی که دارم عکس میگیرم این دوربینم لنز واید خوبی داره ولی تله اش اصلا جوابگو نیست بخصوص اگر بخواهی از یه جانور تو فاصله دویست سیصد متری عکس بگیری شبها هم اسمونش واقعا تماشاییه و جون میده برای عکاسی تو خونه هم کلا با دخترم عکاسی میکنم یعنی خواستم بگم ژانر عکاسیم چیه یعنی بیشتر موضوعات من ثابت یا با حرکت کم هستند مثل منظره یا پرتره
    حالا تصمیم خود من اینبود که یه d6 بگیرم ولی از 5d m3 هم خیلی تعریف میکنن ولی میگن با توجه به نیاز تو 6d کافیه بقیه پول رو بده لنز بگیر
    حالا نیاز منو فهمیدین از طرفی تجهیزاتی که میخوام بخرم باید با شرایط بیابونی یعنی گرد و خاک شن و ماسه و رطوبت هم مقاوم باشن
    از پرحرفی هام معذرت میخوام منتظر راهنمایی شما بزرگواران هستم

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام
    من مهرناز هستم و از نام کاربری دوست و همکارم آقا حسین وارد سایت شدم چون ایشون هم کلی بنده رو راهنمایی کردن به خاطر راهنمایی هایی که از این سایت خوب بهشون داده شده و الان با اجازه خودشون مستقیم می خواهم از با تجربه های سایت کمک بخواهم . مرسی
    در مورد گزینه های زیر نتونستم نتیجه بگیرم که کدوم واسم بهتره اگه میشه شما راهنماییم کنین
    1- canon 6D +canon 70-200 f2.8 حدود 10.5 میلیون
    2- Canon 5d mark III+ canon 70-200 f2.8 البته با لنز و یا بادی کارکرده (البته اگر کار درستی باشه) حدود 11.5
    3- Nikon D750 + nikon 70-200 f2.8 حدود 11.5
    4- Nikon D750 + tamron 70-200 f2.8+ flash speed light sb 700 حدود 11 میلیون

ابته برابر رویوی سایت ها مثل دی پی رویو نیکون دی 750 کیفیت کمی بهتری داره و کنترل نویز بهتر البته نسبت به 5دی مارک تری کمی بهتر هست اما شاید زیاد چشمگیر نباشه ولی خوب کمی بهتر هست
    الان گیر اینم که لنز 70-200 کانن رو خیلی دوست دارم ولی بادی نیکون امکانات به روزتر و کیفیت کمی بهتری داره و البته 750دی نیکون حدود 2 میلیون هم از 5دی مارک نری کنون قیمت پایین تری داره
    حالا لنز بهتر کانن و دوست داشتنی در مقابل قیمت 2 میلیونی بالاتر بادی و قیمت 2 میلیون پایین تر نیکون و امکانات به روز تر و کیفیت کمی بهتر

Nikon D750 Review: Digital Photography Review لینک مقایسه کیفیت و خروجی دو دوربین فوق
    Nikon D750 Review: Digital Photography Review
    قبلا به آقای حسین هم پیشنهاد داده بودیم که بادی را فراموش کنند و به لنز فکر کنند.
    از این ترکیب بنظر میرسد هدف عکاسی پرتره مخصوصا خارج از استودیو باشد. در این صورت بهترین لنز ۷۰-۲۰۰ کنون است. لنزهای دیگر لنزهای بدی نیستند اما برای این نوع عکاسی یک ضعف بزرگ دارند که آنها را در مقایسه با۷۰-۲۰۰ کنون نامناسب میکند. قصد بازکردن فنی موضوع را ندارم ولی به زبان ساده اگر شما بخواهید فرضا عکس پرتره نیم تنه یا صورت بسته بگیرید در کمترین فاصله فکوس، لنز ۷۰-۲۰۰ نیکون در فاصله ۲۰۰مم معادل ۱۳۵ مم است! در صورتی که بهترین فاصله برای پرتره ۱۳۵ به بعد شروع میشود. این مشکل تغییر خیلی زیادی در محوی پشت سوژه ایجاد میکند که هدف اصلی تهیه این لنز گران است. البته اگر روی اجسام دورتر فکوس کنید مثلا چیزی شبیه عکاسی ورزشی و یا طبیعت این مشکل وجود نخواهد داشت. بهمین دلیل برای شخص من بدون درنظر گرفتن کیفیت بدنها یا حتی کیفیت اپتیکی لنزها تمام انتخابهای دیگر حذف خواهند شد.
    در این لحظه اگر من قصد خرید برای پرتره داشتم، ۷۰-۲۰۰ کنون را با یک بدنه دست دوم تهیه میکردم. چند ماه دیگر احتمالا جانشین بدنهای پنج دی یا شش دی معرفی خواهند شد. و انتظار میرود کیفیت بهتری نسبت به مدلهای مشابه نیکون داشته باشند. آنوقت بدنه دست دوم را با یک بدنه نو تعویض میکردم.
    yaghoobi، M.Kazemi، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.A.Tabar نمایش پست ها
    ضمن خوشآمد گویی به شما

ژانر عکاسی در انتخاب بادی و لنز بسیار مهمه که شما هیچ اشاره ایی بهش نفرمودین!

ارادت
    سلام به خاطر مسافرت خارج از کشور آقای حسین اشرفی بنده یه هفته 10 روز با اجازشون از کاربری ایشون استفاده می کنم خودم نتونستم ماربری جدید باز کنم اما این طوری هم خوبه ببخشید به هر حال

اغلب پرتره هست برای فضای داخلی به ابعاد حداقل 4.5 عرض و 6 متر طول و همچنین فضای بیرون و کمتر از 20 % عکس عمومی می گیرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    قبلا به آقای حسین هم پیشنهاد داده بودیم که بادی را فراموش کنند و به لنز فکر کنند.
    از این ترکیب بنظر میرسد هدف عکاسی پرتره مخصوصا خارج از استودیو باشد. در این صورت بهترین لنز ۷۰-۲۰۰ کنون است. لنزهای دیگر لنزهای بدی نیستند اما برای این نوع عکاسی یک ضعف بزرگ دارند که آنها را در مقایسه با۷۰-۲۰۰ کنون نامناسب میکند. قصد بازکردن فنی موضوع را ندارم ولی به زبان ساده اگر شما بخواهید فرضا عکس پرتره نیم تنه یا صورت بسته بگیرید در کمترین فاصله فکوس، لنز ۷۰-۲۰۰ نیکون در فاصله ۲۰۰مم معادل ۱۳۵ مم است! در صورتی که بهترین فاصله برای پرتره ۱۳۵ به بعد شروع میشود. این مشکل تغییر خیلی زیادی در محوی پشت سوژه ایجاد میکند که هدف اصلی تهیه این لنز گران است. البته اگر روی اجسام دورتر فکوس کنید مثلا چیزی شبیه عکاسی ورزشی و یا طبیعت این مشکل وجود نخواهد داشت. بهمین دلیل برای شخص من بدون درنظر گرفتن کیفیت بدنها یا حتی کیفیت اپتیکی لنزها تمام انتخابهای دیگر حذف خواهند شد.
    در این لحظه اگر من قصد خرید برای پرتره داشتم، ۷۰-۲۰۰ کنون را با یک بدنه دست دوم تهیه میکردم. چند ماه دیگر احتمالا جانشین بدنهای پنج دی یا شش دی معرفی خواهند شد. و انتظار میرود کیفیت بهتری نسبت به مدلهای مشابه نیکون داشته باشند. آنوقت بدنه دست دوم را با یک بدنه نو تعویض میکردم.
    ججالب بود مرسی
    موضوع تعدیل فاصله کانونی رو در فوکوس نزدیک شنیده بودم اما به نظرتون برای نسخه جدید 70-200 وی آر 2 نیکون هم صدق می کنه ؟؟؟ چون تجربشو ندارم مجبور میشم بپرسم
    پیشنهادتون هم خیلی خوب بود
    1- 5دی مارک 3 کار کرده مطمئن رو ار کجا می تونم تهیه کنم اگر نیت این باشه و از کجا واقعا و جدا می تونم تشخیص بدم بدنه کارکرده سالم و کم کار هست ؟؟
    چون بدنه جدید هم اگر هم بیاد تا یکی دو سالی قیمت خیلی بالایی دارند دیگه و کمش 2 سالی رو تا تعویض و کوچ به بادی جدید با بدنه کارکرده ای که می خرم باید سپری بشه و اگر راضی باشم شایدهم به فکر تعویضش نتوفتم .
    2- 5دی مارک 3 و نیکون دی750 رو میشه یه مقایسه ازبابت کلی مثل راحتی کاربری بابت دکمه های روی بدنه که نیازی به رجوع مداوم به منو نباشه و کیفیت خروجی تصاویر و رنگ خروجی و ... و یا هر چیز مهمی انجام بدین (به نظر میاد کارکرده کانن معادل نو نیکون قیمت داشته باشه اگر اشتباه حدث نمی زنم)
    اگر همه محبت کنند خیلی مفید میشه نظرات همه رو شنیدن راستش می دونین که من چون به امانت از این نام کاربری استفاده می کنم (البته با اجازه خودشون) و خانوم هستم نمی تونم زیاد برم این ور و اونور اطلاعات بگیرم واسه همین اگر کمی وقت بزارین خیلی آقایی کردین - از حالا مرسی بابت همه چی
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Saturday 31 October 2015 در ساعت 09:50 دلیل: تکمیل

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

ججالب بود مرسی
    موضوع تعدیل فاصله کانونی رو در فوکوس نزدیک شنیده بودم اما به نظرتون برای نسخه جدید 70-200 وی آر 2 نیکون هم صدق می کنه ؟؟؟ چون تجربشو ندارم مجبور میشم بپرسم
    پیشنهادتون هم خیلی خوب بود
    1- 5دی مارک 3 کار کرده مطمئن رو ار کجا می تونم تهیه کنم اگر نیت این باشه و از کجا واقعا و جدا می تونم تشخیص بدم بدنه کارکرده سالم و کم کار هست ؟؟
    چون بدنه جدید هم اگر هم بیاد تا یکی دو سالی قیمت خیلی بالایی دارند دیگه و کمش 2 سالی رو تا تعویض و کوچ به بادی جدید با بدنه کارکرده ای که می خرم باید سپری بشه و اگر راضی باشم شایدهم به فکر تعویضش نتوفتم .
    2- 5دی مارک 3 و نیکون دی750 رو میشه یه مقایسه ازبابت کلی مثل راحتی کاربری بابت دکمه های روی بدنه که نیازی به رجوع مداوم به منو نباشه و کیفیت خروجی تصاویر و رنگ خروجی و ... و یا هر چیز مهمی انجام بدین (به نظر میاد کارکرده کانن معادل نو نیکون قیمت داشته باشه اگر اشتباه حدث نمی زنم)
    اگر همه محبت کنند خیلی مفید میشه نظرات همه رو شنیدن راستش می دونین که من چون به امانت از این نام کاربری استفاده می کنم (البته با اجازه خودشون) و خانوم هستم نمی تونم زیاد برم این ور و اونور اطلاعات بگیرم واسه همین اگر کمی وقت بزارین خیلی آقایی کردین - از حالا مرسی بابت همه چی
    پيشنهاد مي كنم 6D بخريد كه براي كار پرتره تفاوتي با 5D MK III ندارد و ارزان تر هم هست.
    اگر در تهران هستيد مي توانيد دوربين را به تعميرگاه مركزي نزد آقاي قاسمي ببريد تا از نظر كاركرد و سلامت برايتان كنترل كنند (حتما بگوئيد كه عضو سايت عكاسي هستيد)
    70-200 IS II كانن لنز بي نظيري است.