صفحه 25 از 213 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا darkangel85 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    با سلام،

هرچند باتريهاي سوني از كارايي نسبتاً خوبي برخوردارند، اما به كساني كه فقط باتري مي*خواهند، توصيه مي*كنم حتي*الامكان از باتريهاي C.F.L يا Energizer استفاده كنند. تجربه*ام در دو سال اخير نشان داد كه باتريهاي سوني شارژ شده نسبت به بيكار ماندن بسيار حساسند و با چندبار تكرار اين وضعيت كارايي خود را از دست مي*دهند. در حالي كه باتريهاي C.F.L (البته اصل) ضمن ظرفيت واقعي بالاتر، رفتار به مراتب بهتري در اين شرايط از خود نشان مي*دهند.
    وضعیت منم تقریبا همین جوریه ، یعنی ممکنه چند هفته یا چند ماه ازشون استفاده نکنم
    من یه S3IS دارم ، شما از کدومشون (C.F.L يا Energizer) و چه مدلیشو پیشنهاد میکنید؟
    لطف کنید بگید که ساخت کجا هستند و راهی واسه تشخیص تقلبی بودنشون هست؟
    ممنون...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

مشهدی جان الهی خداوند یک Canon 1Ds MARK IIIIIIIIIIIIIIIIII nnnn نصیبت کند.
    چند روز بود داشتم در مورد این CIPA سرچ می کردم ولی توی خود سایتش هم چیزی ننوشته بود!
    البته نمی دونم چطوری حساب کرده اند که دوربین من با آلکالاین 200 تا شات میندازه !
    من با بهتری باتری ها (مثلا باتری های ULTRA دوراسل که 4 تاش 2000 تومانه) نتونستم 40-30 تا عکس با فلاش بیشتر بندازم! تازه اونم پشت سر هم (یعنی در مجموع در 10 دقیقه)
    به هر حال دستت درد نکنه
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط darkangel85 نمایش پست ها
    شما از کدومشون (C.F.L يا Energizer) و چه مدلیشو پیشنهاد میکنید؟ لطف کنید بگید که ساخت کجا هستند و راهی واسه تشخیص تقلبی بودنشون هست؟
    با سلام، كمي Mouse رنجه كنيد و همين تاپيك را بگرديد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

تشکر کرده
    10

والا من در کرمان هستم و با این اوصاف فکر نکنم شارژر اصل C.f.l گیرم بیاد ، اگه من یه شارژر سونی بگیرم (مدل Hld بدون باطریه) و از باطری های C.f.l استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟

در مورد کجایی بودن باطری ها هم چیزی پیدا نکردم (تا اونجایی که فهمیدم سنگاپوری نیستند!!!!!!!!!!!)
    در ضمن اگه در مورد آخرین قیمت باطری های cfl هم توضیح بدین ممنون میشم.
    همچنین میخواستم بدونم اختلاف شارزرای d , e , ... در اختلاف در آمپر باطریهاشونه؟
    ویرایش توسط darkangel85 : Tuesday 22 May 2007 در ساعت 22:58

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

همونطور که آقای حیرتی فرمودند توی صفحات قبل همین سوالات شما مخصوصا آخری جواب داده شده.:(
    موفق باشید
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    مشهدی جان الهی خداوند یک Canon 1Ds MARK IIIIIIIIIIIIIIIIII nnnn نصیبت کند.
    چند روز بود داشتم در مورد این CIPA سرچ می کردم ولی توی خود سایتش هم چیزی ننوشته بود!
    البته نمی دونم چطوری حساب کرده اند که دوربین من با آلکالاین 200 تا شات میندازه !
    من با بهتری باتری ها (مثلا باتری های ULTRA دوراسل که 4 تاش 2000 تومانه) نتونستم 40-30 تا عکس با فلاش بیشتر بندازم! تازه اونم پشت سر هم (یعنی در مجموع در 10 دقیقه)
    به هر حال دستت درد نکنه
    سلام
    خواهش میکنم, هی بگید پاناسونیک بده!! تمام اینها رو از دفترچه راهنمای دوربین مرحومم بلغور کردم!! :biggrin: :biggrin:
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    10

با کمک شما دوستان بالاخره یه شارژر خریدم (البه متاسفانه سونی گیرم نیومد) یه دوراسل گرفتم 17تومن و 4تا باطری cfl به قیمت 9تومان ...
    از فروشنده پرسیدم این شارژر این باطری های 2700 رو شارژ میکنه؟ گفت آره ، خونه که رفتم بازش کردم روش نوشته بود Hi Drain- 2500 mAh !!!!!! البته تو این تاپیک دیدم که پرسیده بودن باطری 2500 رو با شارژر 2000 شارژ کنیم اشکال نداره که گفته بودن نه فقط فرقش تو زمان شارژه ، یکم نگرانم مشکلی که واسه باطریا پیش نمیاد؟ لازم نیست برم پسش بدم؟:(

جناب حیرتی

1.اتفاقا به نظر بنده حداقل در شهر ما باتری های cfl تقلبی بسیار بیشتر از باتری های تقلبی سونی هستند
    2. منظورم از رعایت مواردی که شما گفتید ایه ها بودند :
    1.در مورد made in sangapour که روی خود باتری نوشته نشده باشند
    2.اینکه پشت باتری ننوشته باشند قابلیت شارژ تا 1000 بار
    3.رنگشون نارنجی و نقره ای باشه
    4. از فروشنده قول بگیرم که که ازم بعدا پس بگیره
    و ....
    در مورد باطری هام یه سوالی داشتم : طبق پست 183 من باطری هارو چک کردم همه موارد درست بود ولی رنگش نارنجی و زرد بود _البته made in sangapour و قابلیت 1000بار شارژ رو روی جلد باطری ها نوشته بود ولی روی باطری نه_ ( حتی فروشنده اونارو ضمانت کرد و گفت نمایندگی قبول کرده که در صورت خراب بودن پسش میگیره و 100% اصل هستند) حالا میخواستم بدونم نظر شما چیه؟ و اینکه با این باطریا حدودا چند عکس با S3IS میشه گرفت (خداییش اینو دیگه هر چی گشتم نتونستم تو پستای قبلی پیدا کنم!!!!):(
    اگه به سوالاتم جواب بدید ممنون مسشم...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

دوست عزیز
    فر آیند شارژ باتری هیچ چیز پیچیده ای ندارد.یعنی به جای اینکه یک مصرف کننده از باتری جریان بکشد باتری از شارژر جریان می گیرد.
    در واقع شارژر یک منبع تغذیه است.
    پس از این مسئله می توان متوجه شد که شما با هر شارژر باتری قلمی می توانید باتری 4000 میلی هم شارژ کنید.
    البته اگر نوع باتری و شکل آن متناسب با شارژر باشد.
    البته مشخص است که زمان شارژ افزایش می یابد.
    تازه شما اگه بخواهید هم نمی توانید شارژر را پس بدهید.چون فروشنده فقط در صورت خرابی محصول حاضر به تعویض آن است.
    آرمان صمیمی

تشکر کرده
    10

دوست عزیز
    فر آیند شارژ باتری هیچ چیز پیچیده ای ندارد.یعنی به جای اینکه یک مصرف کننده از باتری جریان بکشد باتری از شارژر جریان می گیرد.
    در واقع شارژر یک منبع تغذیه است.
    پس از این مسئله می توان متوجه شد که شما با هر شارژر باتری قلمی می توانید باتری 4000 میلی هم شارژ کنید.
    البته اگر نوع باتری و شکل آن متناسب با شارژر باشد.
    البته مشخص است که زمان شارژ افزایش می یابد.
    تازه شما اگه بخواهید هم نمی توانید شارژر را پس بدهید.چون فروشنده فقط در صورت خرابی محصول حاضر به تعویض آن است.
    آخه پشت شارزر نوشته بود 6ساعت و باطری هارو تو همون 6 ساعت (6.5 البته) شارژ کرد و اینکه چرا روی شارژر مینویسن تا 2500؟!!!
    رفتم به فروشنده گفتم که اینجوریه گفت خوب باطریتو به اندازه همون 2500 شارژ میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (پس این حرفش غلطه؟)

در مورد تقلبی بودن باطریا هم اگه کسی چیزی میدونه بگه...

از همه ممنون واسه اینکه وقت میزارن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

با اجازتون کاملا اشتباه گفته ...
    اینم که روی یک شارژر نوشته شده تا 2500 رو من نشنیده بودم...
    اگه ممکنه یک عکس بزارید.
    ولی مصمئن باشید که هیچ مشکلی برای شارژر و باتری ها پیش نمی آید
    آرمان صمیمی

صفحه 25 از 213 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 125 ... آخرینآخرین