صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 222
Like Tree908تشکر

موضوع: فول فریم : برتري ها و محدوديت ها

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    اگه فول فریم رو روی dx بذاریم اونوقت عمق میدان هم افزایش پیدا میکنه و اندازه کراپدار معادلش میشه؟

مثلا تو تایپیک دی800 گفته شد روی dx به دی7000 تبدیل میشه.

اینجوری دوستانی که دو دوربین با خودشون میبرن دیگه احتیاجی به این کار ندارن و با یه دوربین فول فریم هر دو رو دارن.
    این جمله که سنسور بزرگتر باعث ایجاد عمق میدان بیشتر میشه جمله ای هست که معمولا نیاز به توضیح داره و همینطوری ممکنه کمی غلط انداز باشه و اشتباه ازش برداشت بشه.
    اندازه سنسور به طور مستقیم تاثیری در عمق میدان نداره یعنی اگر در یک فاصله کانونی یکسان (نه معادل) و از یک فاصله یکسان از یک سوژه عکس گرفته بشه عمق میدان در هر دو عکس یکسان خواهد بود. ولی خوب مسلما کادر یکسانی نداریم. دو تصویر داریم که یکی از اون یکی بزرگتره. حالا اگر برای داشتن کادر مشابه, یا دوربین فول فریم رو به سوژه نزدیک تر کنیم یا دوربین کراپدار رو عقب تر ببریم یا به جای استفاده از فاصله کانونی یکسان از فاصله کانونی معادل استفاده کنیم در اون صورت عمق میدان در دوربین فول فریم کمتر از عمق میدان در دوربین کراپدار میشه.
    به عبارت دیگه, تاثیر سایز سنسور در عمق میدان در این نکته پنهان هست که وقتی با یک دوربین کراپدار مقایسه اش می کنیم ناچاریم برای داشتن تصویر یکسان یا از فاصله کانونی بالا تر یا از فاصله با سوژه کمتر استفاده کنیم و این دو عامل باعث ایجاد عمق میدان پایین تر میشوند. در نتیجه شما اگر با فول فریم عکس بگیرید و بعد کراپ کنید در اون صورت تصویری با عمق میدان پایین تر نسبت به دوربین کراپدار نخواهید داشت (با فراض اینکه هر دو عامل فاصله کانونی و فاصله از سوژه در هر دو مورد یکسان باشه)

پی نوشت: الان متوجه شدم که بردیا هم دقیقا همین مساله رو متذکر شده بود. متاسفانه بعد از ارسال پست, پست بردیا را خوندم!
    ویرایش توسط jebrahim : Sunday 8 July 2012 در ساعت 17:54
    A_Maddah، Nima Sadigh، Saadat و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

منظور من استفاده کردن از فول فریم در موقع لزوم بجای کراپدار هست.پست قبلی چند خط بیشتر داشت که موقع ارسال با خطای سیستم حذف شد من هم به صورت خلاصه نوشتم.

اگه فول فریم داشته باشیم و بخواهیم به تله بیشتر برسیم آیا دقیقا مانند کراپدار میشه یا نه؟
    اگه میشه پس احتیاج به بردن 2 بدنه نیست و کافی یه لنز واید و یه تله داشته باشیم.
    viva_utopia تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    منظور من استفاده کردن از فول فریم در موقع لزوم بجای کراپدار هست.پست قبلی چند خط بیشتر داشت که موقع ارسال با خطای سیستم حذف شد من هم به صورت خلاصه نوشتم.

اگه فول فریم داشته باشیم و بخواهیم به تله بیشتر برسیم آیا دقیقا مانند کراپدار میشه یا نه؟
    اگه میشه پس احتیاج به بردن 2 بدنه نیست و کافی یه لنز واید و یه تله داشته باشیم.
    بله! دقیقا مثل دوربین کراپ خواهد بود. (از لحاظ عمق میدان و کراپ فاکتور)
    ehsan+ تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

باتوجه به اینکه بهترین تصویردرمرکزلنزایجادمیشه ودرکناره ها وضوح تصویرکمترمیشود، میخواستم بدونم این مطلب درسته؟،
    بااستفاده ازیک سنسورفول فریم وکراپ تصویردرمرکزمیتوان تصویربهتری به دست اورد،درحالیکه در سنسورکراپداربه دلیل کوچکتربودن ان، این وضوح مساحت کوچکتری ازان دایره رادربرمیگیرد، پس جدااز نرخ مگاپیکسل(جهت کراپ کردن تصویر)دردوسنسوربامگاپیکسل یکسان ازاین نظرسنسوربزرگتر، تصویرباوضوح بالاتری دراندازه بزرگترارایه می هد.

همینطوراین نتیجه گرفته میشه که تنهایک جزکوچک ازقیمت بالاتر دوربین فول فریم به دلیل سنسوربزرگترهست وقیمت بالاتربه دلیل بهترشدن خیلی ازایتم های یک دوربین فول فریم هست(که ماهیت حرفه ای داره به هرحال) واگه یه کراپدارباهمون امکانات تولیدبشه قیمتی درحدودهمون فول فریم خواهدداشت.(همونطورکه d600احتمالی باکمترشدن امکانات قیمتی درحدودd300براش پیش بینی شده)
    «پ ن: این مطلبی که گفتم تقریباتکراری بود، ولی گفتم برای کسایی که میخوان suv سوارشن، لاقل یه نتیجه گیری باشه که بدونن باخریدش چی بدست میارن دقیقاّوخیلی حسرتd800 رونخورن وبجاش منتظرd400 باشن. ممنون»
    viva_utopia تشکر می‌کند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    یک لنز 16mm متر بر روی بدنه کراپ دار(کراپ 1.5) همان کادری را دارد که یک لنز 24mm بر یوی فول فریم ,با این تفاوت که تصویر با لنز 16 میلی متر عمق میدان بیشتری نسبت به دومی خواهد داشت.
    فکر کنم یک نکته که در بحث اخیر در نظر گرفته نشده اینه که این 16mm آیا روی لنز فول فریم تنظیم شده یا روی لنز کراپ دار که در واقع همان مطلب دایره تصویر است.

اگر فرض کنیم روی بدنه کراپ از لنز کراپ دار استفاده میکنیم و روی بدنه فول فریم از لنز فول فریم استفاده میکنیم و کراپ فاکتور ما 1.5 است در این صورت جمله اقای سعادت درست است. یعنی 16mm روی بدنه کراپ دار همان کادری را دارد که یک لنز 24mm بر روی فول فریم. اگر مطلب را درست متوجه نشدم اصلاح بفرمایید.
    viva_utopia تشکر می‌کند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    فکر کنم یک نکته که در بحث اخیر در نظر گرفته نشده اینه که این 16mm آیا روی لنز فول فریم تنظیم شده یا روی لنز کراپ دار که در واقع همان مطلب دایره تصویر است.

اگر فرض کنیم روی بدنه کراپ از لنز کراپ دار استفاده میکنیم و روی بدنه فول فریم از لنز فول فریم استفاده میکنیم و کراپ فاکتور ما 1.5 است در این صورت جمله اقای سعادت درست است. یعنی 16mm روی بدنه کراپ دار همان کادری را دارد که یک لنز 24mm بر روی فول فریم. اگر مطلب را درست متوجه نشدم اصلاح بفرمایید.
    فرض كنيد يك لنز 24-70 داريم كادري كه بر روي 70ميليمتر در فول فريم ميدهد معادل با كادر 46.7ميليمتر در كراپدار هست (همان لنز)
    محاسبه فاصله كانوني بر روي فولفريم و كراپدار يا تلسكوپ يا ذره بين و هر عدسي و آيينه اي تغيير نميكند همان تعريفي هست كه در كتاب فيزيك خوانده ايم
    morteza khademy و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط babek205 نمایش پست ها
    فرض كنيد يك لنز 24-70 داريم كادري كه بر روي 70ميليمتر در فول فريم ميدهد معادل با كادر 46.7ميليمتر در كراپدار هست (همان لنز)
    محاسبه فاصله كانوني بر روي فولفريم و كراپدار يا تلسكوپ يا ذره بين و هر عدسي و آيينه اي تغيير نميكند همان تعريفي هست كه در كتاب فيزيك خوانده ايم
    به تصور من زاویه دید و پرسپکتیو در این فاصله کانونی ها که ذکر کردین یکسان است ولی کادر تصویر خیر.

برای آنکه کادرها را یکسان کنیم کافی است از یک لنز کراپ روی بدنه کراپ در فاصله 46.7 استفاده کنیم.
    میثم ت. و viva_utopia تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    به تصور من زاویه دید و پرسپکتیو در این فاصله کانونی ها که ذکر کردین یکسان است ولی کادر تصویر خیر.

برای آنکه کادرها را یکسان کنیم کافی است از یک لنز کراپ روی بدنه کراپ در فاصله 46.7 استفاده کنیم.

من تجربه عملي ندارم ، از نظر رياضي و هندسي عرض كردم ، زاويه ديد كادر را شكل ميدهد ، در واقع فاصله كانوني و پرسپكتيو و عمق ميدان 50 روي هر دو دوربين يكي هست و زاويه ديد دوربينها ( نه لنز ها) تغير ميكند و كراپ (قيچي) ميشود.
    میثم ت. و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

پس با این صحبت ها میشه چند تا نکته رو نتیجه گرفت:
    اگر بودجه کمه یه دوربین کراپ دار با لنز خوب مثل همین فول فریم ها نتیجه خوبی داره
    دوم اینکه اگر عکاس حرفه ای باشی میشه با تو جه به نتنایج بالا هم عکسهایی مثل خوبی مثل فول فریم ها گرفت

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    پس با این صحبت ها میشه چند تا نکته رو نتیجه گرفت:
    اگر بودجه کمه یه دوربین کراپ دار با لنز خوب مثل همین فول فریم ها نتیجه خوبی داره
    دوم اینکه اگر عکاس حرفه ای باشی میشه با تو جه به نتنایج بالا هم عکسهایی مثل خوبی مثل فول فریم ها گرفت
    نتیجه اینه که با هر تجهیزاتی میشه نتیجه خوب گرفت اما نمیشه گفت تفاوتی ندارن
    Walkman، obsidiyan، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 ... آخرینآخرین