صفحه 367 از 735 نخستنخست ... 267 317 357 363 364 365 366 367 368 369 370 371 377 417 467 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,661 تا 3,670 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    منظرتون از دقيق چيه ؟
    فوكوس بايد بينهايت باشه ديگه
    معمولا حلقه ی فوکوس را در حالت فوکوس منوال می گذارند و تا آخر می پیچانند (روی بینهایت قرار می دهند) بعد حدود یک میلیمتر به عقب بر می گردانند.
    ehsaniran و NarimaN 7 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    معمولا حلقه ی فوکوس را در حالت فوکوس منوال می گذارند و تا آخر می پیچانند (روی بینهایت قرار می دهند) بعد حدود یک میلیمتر به عقب بر می گردانند.
    اون يك ميليمتر دليل خاصي داره ؟
    چون يادمه فيزيك نور كه داشتيم بيشتر از يك فاصله اي رو بينهايت فرض ميكردن

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    اون يك ميليمتر دليل خاصي داره ؟
    چون يادمه فيزيك نور كه داشتيم بيشتر از يك فاصله اي رو بينهايت فرض ميكردن
    ولله این یک کار تجربی است که در زمانهای قدیم و دوره ی آنالوگ می کردیم. تصور من این است که در واقع با این کار شما هایپرفوکال دیستنس رو تنظیم می کنید چون در اون فاصله این هایپر فوکال بیش از دو میلیمتر نمی شه و شما با یک میلیمتر برگرداندن در واقع رینگ رو در وسط اون دو میلیمتر قرار می دهید.
    امروزه روشهای زیادی عنوان می شوند. کافیست گوگل کنید infinity focus تا روشهایی بیابید. یکیش این است:

How to focus to infinity digital camera technique
    kouhsar، Digital Lover، iman kh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    672

نوروز رو به همه کاربران تبریک میگم

دوستان من یه مشکل با دوربین گوشیم پیدا کردم ، یه نقطه ی آبی و سیاه رنگ تو عکس هستش.

کد:
    http://upcity.ir/images/83728420985036611128.jpg
    منظر شما پیکسل هاش سوخته ؟؟

خودم فکر کنم به دلیل اینکه 3روز پیش میخواستم از یک لیزر سبز رنگ (از همونایی که بردش 7 کلومتره) عکس بگیرم اینجوری شده، نظر شما چیه؟؟ میتونه به خاطر این موضوع باشه؟؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

سلام
    سال نو مبارک
    یک سوال در مورد توجیه خرید لنزهای پرایم (فاصله کانونی ثابت) در مقابل لنزهایی با فاصله کانونی متغییر داشتم که چه تفاوتی در کیفیت و...دارند که عکاسان راغب به خرید این لنزها هستند؟
    مثلا
    عکس پرتره ای که با لنز 70-200 تیپ 2 در فاصله کانونی 85 و دیافراگم 2.8 گرفته میشود چه تفاوتی با عکس گرفته شده با لنز 85 با همان مشخصات و دیافراگم دارد...؟
    كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    سلام
    سال نو مبارک
    یک سوال در مورد توجیه خرید لنزهای پرایم (فاصله کانونی ثابت) در مقابل لنزهایی با فاصله کانونی متغییر داشتم که چه تفاوتی در کیفیت و...دارند که عکاسان راغب به خرید این لنزها هستند؟
    مثلا
    عکس پرتره ای که با لنز 70-200 تیپ 2 در فاصله کانونی 85 و دیافراگم 2.8 گرفته میشود چه تفاوتی با عکس گرفته شده با لنز 85 با همان مشخصات و دیافراگم دارد...؟
    البته دلایل و محاسن و معایب یک لنز چه وم چه پرایم متعدد و مفصل است.

اما...

به صورت خلاصه اگر بخواهیم این تفاوت ها را فقط نام ببریم یکی داشتن آپرچر ( روزنه دیافراگم ) بسیار باز تر نسبت به لنز های زوم رایج.

و بعد کیفیت اپتیکی بهتر و افت نوری کمتر ( با مراجعه به چارت MTF لنز ها متوجه تفاوت کیفیت و شارپنس بسیار بهتر لنز های پرایم به نسبت لنز های زوم خواهید شد ) که به دلیل استفاده از المان های کمتر از نظر تعداد و گروه ها و استفاده از المان های با کیفیت تر است.

داشتن تعداد بیشتر پره های دیافراگم که باعث جلوه بهتر در مناطق خارج از فوکوس و بوکه زیباتر می شود.

vignette کمتر در پاره ای مواقع
    Kourosh Kahal، Digital Lover، MAHosseini و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    سلام
    سال نو مبارک
    مثلا
    در مبحث تفاوت لنزها و انتخاب لنز مناسب، خواندن مقاله زير را توصيه مي نمايم:
    راهنمای خرید لنز دوربین دیجیتال | عکاسی
    Digital Lover، Mahdi Sadri و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mojtaba79 آواتار ها
    تشکر کرده
    606

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad01 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    عیدتون هم مبارک
    من یک دوربین A3400 is دارم که دوربین بدی هم تو رنج کامپکت نیست اما مشکلی که باهاش دارم:
    موقع عکس گرفتن با کوچکترین تکون دست یا سوژه عکس ها محو میشن! انگار که فوکوسش زیاد کارایی نداره. دنبال سرعت شاتر هم توش بودم که زیادش کنم اما چیز خاصی پیدا نکردم. در ضمن وقتی از فلاش در با همین قضایا استفاده می کنم مشکلی نیست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید چون همه عکس ها تار و محو میشن.
    با تشکر
    مهمترین عواملی که باعث تار شدن سوژه میشن عبارتند از سرعت کم شاتر در برابر تحرک دوربین و تحرک سوژه
    خب شما توضیح ندادید تو کدوم مود عکس می گیرید.(فرض می کنم تو حالت های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک این اتفاق میافته)
    شما باید بتونید سرعت شاتر رو بالا بیارید. اگر نور کم باشه مجبورید ایزو رو هم بالا بیارید.
    نتیجه اینکه ایزو رو چک کنید احتمالا روی عددی مثل 100 گذاشتید. اون رو اتوماتیک کنید(A) تا ببینید موضوع حل میشه یا نه
    میتونید روی حالت TV بذارید و سرعت شاتر رو شما تعیین کنید. با این روش هم میتونید سوژه رو فریز کنید.
    پیشنهاد میکنم دفترچه دوربینتون رو کامل مطالعه کنید.

ببخشید عجل داشتم تند تند نوشتم
    موفق باشید
    Digital Lover تشکر می‌کند.

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

پیشاپیش عذرخواهی اگه جاش اینجا نیست. طول عمر لنز به چه فاکتورهایی بستگی داره؟ مثلا لنزیکه باهاش 500 عکس گرفته شده در چه وضعیتیه؟ از این لحاظ که قطعه ای مکانیکی حساب میشه پرسیدم

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام

دی7000 دارم...میخوام با اوون تدر (کنترل و شات دوربین با کامپیوتر) کنم......فکر کنم با لایت روم میشه.....چطور کلا میتونم اینکار رو انجام بدم؟ نرم افزار یا درایور خاصی باید نصب کنم؟ یه سی دی همراه دوربین بود که چیز خاصی توش نبود (شاید هم بود من متوجه نشدم)

سپاس
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987