صفحه 364 از 735 نخستنخست ... 264 314 354 360 361 362 363 364 365 366 367 368 374 414 464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,631 تا 3,640 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    امکان این وجود داره که مثلا با لنز 18-55ام مشکلی نباشه ولی با 85 فوکوس در جلو یا عقب صورت بگیره؟ مشکل بک/فرانت فوکوس فقط مربوط به دوربین هست و ربطی به لنز نداره؟؟؟؟
    در بیشتر موارد مربوط به لنز است . اگر از دوربین باشد باید دوربین را ببرید درست کنند

این که فرمودید درست. اما بنده منظورم بیشتر در دید و نگاه عکاسی است که آیا دید دو بعدی (با یک چشم) در برابر دید سه بعدی (با دو چشم) صرفا در امر عکاسی و دید و نگاه عکاسانه، نقص محسوب شده و خللی ایجاد میکند یا خیر؟ آیا کسی از دوستان با این مشکل مواجه بوده یا کسی را (در حیطه عکاسی) میشناسد که با این نقص به مشکل خورده باشد؟
    اصولا چنین مشکلی وجود ندارد. چون وقتی شما عکس را چاپ می کنید یا میبینید همان دید یک چشمی را به شما می دهد. تصویر روی صفحه حساس دو بعدی است .

چرا لنزهایی که دیافراگم بازتری دارند, گرانتر هستند ؟؟!
    در اف باز دایره تصویر بزرگتری مورد نیاز است. این یعنی عدسی های بزرگتر ، محاسبات پیچیده تر و تنظیم مجدد نسبت ها و نیاز به کیفیت بهتر عدسی ها که منجر به قیمت بالاتر می شود. سختی کار افزایش کیفیت تصاعدی است هرچه دایره بزرگتر باشد کار سخت تر خواهد بود
    saeed2vfx و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

اصولا چنین مشکلی وجود ندارد. چون وقتی شما عکس را چاپ می کنید یا میبینید همان دید یک چشمی را به شما می دهد. تصویر روی صفحه حساس دو بعدی است .

البته در بدترين حالت ديد يك چشمي مانند عكس دو بعدي است!چرا كه ديد با يك چشم هم سه بعدي است اما ناقص بدين معني كه خطاهاي ادراكي در تخمين و تشخيص عمق و فاصله ايجاد ميشود لذا همانطوري كه جناب ميلاني فرمودند اشكالي ايجاد نميكند و فرد با يك چشم هم ميتواند عكاسي كند و به همان اندازه لذت ببرد.
    mreza1001 و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    البته در بدترين حالت ديد يك چشمي مانند عكس دو بعدي است!چرا كه ديد با يك چشم هم سه بعدي است اما ناقص بدين معني كه خطاهاي ادراكي در تخمين و تشخيص عمق و فاصله ايجاد ميشود لذا همانطوري كه جناب ميلاني فرمودند اشكالي ايجاد نميكند و فرد با يك چشم هم ميتواند عكاسي كند و به همان اندازه لذت ببرد.
    در هر صورت شما هم که دو چشم دارید موقع نگاه کردن در ویزور چشم دیگر را میبندید بنابرین فرقی در این مورد موجود نیست!
    iman kh و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    در هر صورت شما هم که دو چشم دارید موقع نگاه کردن در ویزور چشم دیگر را میبندید بنابرین فرقی در این مورد موجود نیست!
    البته در مورد عكس عرض كردم اما در مورد ويزور هم درهرصورت شما قبل از اينكه دوربين را مقابل چشمانتان قرار دهيد و از ويزور نگاه كنيد كل فضا و سوژه ووو را ميبيند بنابراين فقط لحظه آخر است كه از طريق ويزور سوژه را بررسي كرده و شاتر را ميفشاريد.با اين وجود باز هم گمان نميكنم اين فرد (با يك چشم)نتواند عكاسي كند.
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام
    یک سؤال نسبتا عجیب ذهنم را مشغول کرده:
    آیا اگر شخصی فاقد بینایی در چشم راست (چشمی که معمولا برای دیدن از ویزور دوربین استفاده میشود) باشد، برای ورود جدی به دنیای عکاسی با مشکل مواجه نمیشود؟ یعنی جدای از مسائلی چون استعداد، پشتکار و ... و در شرایط یکسان با فردی معمولی، سرعتش در مسیر پیشرفت از یک فرد معمولی کمتر خواهد بود؟
    سلام
    من دو چشم دارم و هر دوچشمم دارای قدرت بینایی برابر هستند.ولی چون چپ دست هستم از چشم چپ برای نگاه کردن از ویزور استفاده می کنم و تا به حال به مشکلی برخورد نکرده ام.
    mreza1001، Ahmad.Najari و Kane تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran Fani نمایش پست ها
    سلام
    من دو چشم دارم و هر دوچشمم دارای قدرت بینایی برابر هستند.ولی چون چپ دست هستم از چشم چپ برای نگاه کردن از ویزور استفاده می کنم و تا به حال به مشکلی برخورد نکرده ام.
    جالبه من راست دست هستم ولی از چشم چپ برای نگاه کردن در ویو فایندر استفاده می کنم.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

با تشکر از پاسخ همه دوستان عزیز...

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    در اف باز دایره تصویر بزرگتری مورد نیاز است. این یعنی عدسی های بزرگتر ، محاسبات پیچیده تر و تنظیم مجدد نسبت ها و نیاز به کیفیت بهتر عدسی ها که منجر به قیمت بالاتر می شود. سختی کار افزایش کیفیت تصاعدی است هرچه دایره بزرگتر باشد کار سخت تر خواهد بود
    مگر این محاسبات باید هر روز انجام بشود ؟!
    مگر نمیشود یکبار این محاسبات را انجام داد و برای تولید (همان لنز) از آن اطلاعات استفاده کرد ؟!
    در مورد استفاده از متریال هم فکر نمیکنم بازهم توجیح این اختلاف قیمت فاحش باشد !!!
    مگر چقدر میزان متریال افزایش پیدا میکند ؟! 5% ؟ 10% ؟ 20% ؟؟
    ویرایش توسط saeed2vfx : Wednesday 13 March 2013 در ساعت 19:25
    Kane تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    با تشکر از پاسختون.

بیشتر سوالم این هست :
    عمق میدان نزدیک صفر میشود
    کنترلی هم روی نور ورودی نخواهد بود
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    با تشکر از پاسخ همه دوستان عزیز...

مگر این محاسبات باید هر روز انجام بشود ؟!
    مگر نمیشود یکبار این محاسبات را انجام داد و برای تولید (همان لنز) از آن اطلاعات استفاده کرد ؟!
    در مورد استفاده از متریال هم فکر نمیکنم بازهم توجیح این اختلاف قیمت فاحش باشد !!!
    مگر چقدر میزان متریال افزایش پیدا میکند ؟! 5% ؟ 10% ؟ 20% ؟؟

فقط میزان متریال نیست بلکه کیفیت متریال هم هست ٬ نکته بعد این که ساخت عدسی های بزرگتر خیلی دشوار تر از ساخت عدسی های کوچکتر است و به دلیل خطاهای اپتیکی در آن آپرچر ها مجبور می شوند از المان های بیشتر هم برای رفع آن خطا ها استفاده کنند. کلا ساختار لنز پیچیده تر می شود. هزینه طراحی و توسعه و صد البته هزینه ایاب و ذهاب هم هست. ()
    ken rockwell در بررسی لنز 85mm f/1.2L در قسمت مربوط به تعداد المان های لنز میگه:
    One element is an expensive ground and polished aspherical element. The precision aspherical element eliminates the aberrations common to conventional spherical high-speed optics. It's also why it costs two grand!

میگه این لنز دارای یک المان اسفریکال گرانقیمت است ٬ و کلا المان های اسفریکال در لنزهای خیلی سریع برای رفع خطای aberration که در این گونه لنزها شایع است استفاده می شوند و به همین دلیل است که این لنز ۲۰۰۰ هزار دلار قیمت دارد!
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

معادل اصطلاح critical focus در فارسی چه می باشد؟
    با تشکر.