صفحه 379 از 735 نخستنخست ... 279 329 369 375 376 377 378 379 380 381 382 383 389 429 479 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,781 تا 3,790 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بله اختصاصا خروجی و عملکرد سنسورها رو تست میکنه.با همون فاکتورهایی که امتیاز دهی انجام میشه.مواردی مثل نویز،عمق رنگ و داینامیک رنج ،صرف نظر از اینکه بدنه در چه رده و کلاسی قرار داره.امکاناتی که فرمودید روی خروجی تاثیر داره و نه روی عملکرد سنسور.
    سنسور رو نمیشه قطعا مهمترین بخش دوربین به حساب آورد.شما همین 7دی و دی5100 رو در نظر بگیرید...آیا امتیاز بهتر سنسور دی5100 میتونه در برابر 7دی باعث خروجی بهتری در عکاسی ورزشی یا حیات وحش یا هر جای دیگری که نیاز به سرعت و دقت هست منجر بشه؟ خب طبیعتا خیر.سنسور بخشی از بار خروجی رو بر دوش میکشه نه همه اون رو.
    نوع استفاده هم مهمه.شما 1دی ایکس و همین 6دی رو در نظر بگیرید که هر دو یک امتیاز در این سایت کسب کردند.برای یک عکاس آتلیه و یا منظره که به برتری های 1دی نیاز نداره قطعا 6دی انتخاب منطقی تری است.چون احتمالا 14 فریم بر ثانیه بودن 1دی یا سیلینگ عالی اون هرگز در استدیو مورد استفاده قرار نگیره و مثال هایی از این دست...
    kiavash، Miri، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد aminskate آواتار ها
    تشکر کرده
    178

خوب برای منی که میخوام کار عکاسی پرتره کنم ونیازی به سرعت بالای فوکوس 7دی و سرعت عکاسی پیاپی آن ندارم
    انتخاب 7دی کار مناسبی هست؟؟؟

این دی5100نیکون حتی با 5D Mark IIIهم اختلاف امتیاز یکی دو تایی داره
    اصلا میشه روی نتیجه گیری های این سایت حساب باز کرد؟

سیلینگ و عکاسی پیاپی اصلا به کار من زیاد نمیاد؟
    مهم فقط کیفیت عکس هست!

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط aminskate نمایش پست ها
    خوب برای منی که میخوام کار عکاسی پرتره کنم ونیازی به سرعت بالای فوکوس 7دی و سرعت عکاسی پیاپی آن ندارم
    انتخاب 7دی کار مناسبی هست؟؟؟

این دی5100نیکون حتی با 5D Mark IIIهم اختلاف امتیاز یکی دو تایی داره
    اصلا میشه روی نتیجه گیری های این سایت حساب باز کرد؟

سیلینگ و عکاسی پیاپی اصلا به کار من زیاد نمیاد؟
    مهم فقط کیفیت عکس هست!
    البته این رو هم بگم مقایسه بین این دو بند canon و nikon در این سایت همیشه به برتری
    قابل قبول و با فاصله nikon منجر میشه !!!

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ببنید من خودم 3سال 7دی داشتم وکلا چندباری پیش اومد که در شرایطی عکاسی کنم که به همه قدرت و دقت 7دی نیاز داشته باشم.اما ترجیح میدادم یک بدنه کامل و قوی در اختیار داشته باشم،همینطور خیلی از عکاسان دیگه هم چنین حسی دارند.عکاسان زیادی رو هم میبینید که با دی3 اس دی4 یا 1دی ایکس عکاسی پرتره و منظره انجام میدن.اینطور نیست که امکانات این بدنه ها فقط در سرعت عکاسی پیاپی یا سیستم فوکوس خلاصه بشه.بحث مفصل تر اینهاست...
    اما در مورد سوالتون به طور کلی همین 60دی که دارید انتخاب مناسبتری است بنا به دلایل مختلف.یکیش اینکه میتونید مبلغی رو که صرفه جویی کردید روی سایر لوازم جانبی مثل لنز و فلاش و فیلترها و 3پایه و...سرمایه گذاری بکنید.
    در مورد دی5100 و مارک سه هم اصلا به نظرم نباید فول فریم ها رو با کراپدارها مقایسه کرد.شما امتیازهای بیشتر دی5100 رو میبینید اما در عمل غنای خروجی مارک 3 یا حتی مارک 2 قابل مقایسه با دی5100 نیست.(فول فریم ها با اقتدار برتری دارند) حالا موارد مربوط به فول فریم ها مثل جنس و ذات متفاوت تصویر اونها یا کنترل بهتر عمق میدان به کنار.
    درباره دی ایکس او هم باید بگم یکی از معتبرترین سایتهای دنیاست و یک مرجع محسوب میشه.اما موارد بحث بر انگیز هم در اون کم نیست.
    اما در مورد خط آخر...
    این مورد کیفیت یک بحث بسیار گسترده است و موارد بسیاری در اون دخیلند.از توانایی عکاس در بهره گیری از نهایت پتانسیل ابزار گرفته تا خود ابزار و توانایی های اون در شرایط مختلف.
    برای کار خودتون همان 60دی عالی است.با خیال راحت از عکاسی با این بدنه لذت ببرید و ذهنتون رو بیش از حد درگیر این موارد نکنید.همانطور که چندجای دیگه هم گفتم دوربین های دیجیتال این روزها اینقدر خوب شدند که تقریبا خرید هیچ کدام اشتباه نیست!
    kiavash، Moty، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    البته این رو هم بگم مقایسه بین این دو بند canon و nikon در این سایت همیشه به برتری
    قابل قبول و با فاصله nikon منجر میشه !!!
    در رده بندی لنزها هم در چهل پنجاه رده اول فقط یکی دو لنز کانن هست و تعداد لنزهای سامیانگ بیشتر از کانن است!!!!
    لابد اصلاً هم تعجب ندارد! (وقتی امتیاز 18-55 بالاتر از 15-85 باشد دیگر از چه چیز باید تعجب کرد؟!)
    lamagra، eternal و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در رده بندی لنزها هم در چهل پنجاه رده اول فقط یکی دو لنز کانن هست و تعداد لنزهای سامیانگ بیشتر از کانن است!!!!
    لابد اصلاً هم تعجب ندارد! (وقتی امتیاز 18-55 بالاتر از 15-85 باشد دیگر از چه چیز باید تعجب کرد؟!)
    والا جناب چگینی بنده نیز از همین مقایسه ها هست که متعجبم و البته در اعتبار سایت شکی نیست
    اما این چنین نتیجه گیری ها رو چجور بدست میاره که اینهمه تفاوت بین canon , nikon هست ، در ریویو های
    تصویری و مقایسه مثلا 5D III و D800 دیده ام که فردی که تست هارو انجام میداده در آخر یا اعتراف کرده که
    هرکس همون از برندی که قبل داشته انتخاب بکنه و یا اینکه به اختلاف اندکی بین دو بدنه اشاره کرده ولی
    حالا این ساین چنین وضعی داره و به قطع nikon رو در بدنه بالا تر میدونه و یا لنز سامیانگ رو این چنین بزرگ
    جلوه میده ؟ بنده که گیج شده ام ، شاید کلا چنین باشد ولی مواردی که این سایت چک میکنه مواردی
    نباشن که در واقع برتری باشه برای لنز یا بدنه و اصولاً این بخش های مورد مقایسه کلا بی ارزش هستن !!!

آقا قسمت آخر رو داغ کرده بودم گفتم ، جدی نگیرید !!!

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

بارها و بارها گفته شده که DXO فقط و فقط سنسور را اندازه گیری می کند و به آن رتبه می دهد . نه هیچ چیز دیگری .
    یعنی اگر امتیاز سنسور یک دوربین بیشتر است به معنای بهتر بودن آن دوربین در همه آپشن های آن نیست .
    طبق محاسبه جدید DXO امتیاز دوربین D5200 بیشتر از D7100 است .
    اما خود نیکون اذعان دارد که D7100 بهترین دوربین کراپداری است که تاکنون ارائه کرده .
    و همه نیک می دانند که سنسور در یک دوربین درست است که اهمیت بسزایی دارد ، اما همه چیز نیست .
    بلکه سیلینگ ، ارگونومی دوربین ، کیفیت ساخت بدنه ، آپشن های ارایه شده ، فوکوسینگ ، عکاسی پیاپی ، ویزور و ... و از دیگر آپشنهای بسیار مهم در یک بدنه هستند که DXO در آن وارد نمی شود . و باز مهمتر از همه مبحث لنزها .
    بنابراین این جمله تکراری که چرا فلان دوربین از رده پایینتر از یک دوربین رده بالاتر ، بالاتر ایستاده ، به نظرم عدم توجه به یک نکته تکراری است .

ضمن اینکه باز نمیتونم از تعجب خودداری کنم که چگونه است که ما که هیچ ملاک اندازه گیری ای معتبر علمی و دقیقی نداریم ، چگونه اعتبار یک سایت معتبر جهانی را ، صرفا به خاطر علاقه خود به یک برند و یا حتی حدس و گمان به زیر سوال می بریم !
    اگر همچنان عده ای باور ندارند ، می توانند در DP کیفیت تصویر خروجی مثلن یک دوربینی چون D5100 را با کیفیت تصویر خروجی یک دوربین دیگر _ از هر برندی _ مقایسه کنند .
    ( هر چند در این دومی نوع و کیفیت لنز نیز در خروجی موثر است که باید لحاظ شود .)

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    بارها و بارها گفته شده که DXO فقط و فقط سنسور را اندازه گیری می کند و به آن رتبه می دهد . نه هیچ چیز دیگری .
    یعنی اگر امتیاز سنسور یک دوربین بیشتر است به معنای بهتر بودن آن دوربین در همه آپشن های آن نیست .
    طبق محاسبه جدید DXO امتیاز دوربین D5200 بیشتر از D7100 است .
    اما خود نیکون اذعان دارد که D7100 بهترین دوربین کراپداری است که تاکنون ارائه کرده .
    و همه نیک می دانند که سنسور در یک دوربین درست است که اهمیت بسزایی دارد ، اما همه چیز نیست .
    بلکه سیلینگ ، ارگونومی دوربین ، کیفیت ساخت بدنه ، آپشن های ارایه شده ، فوکوسینگ ، عکاسی پیاپی ، ویزور و ... و از دیگر آپشنهای بسیار مهم در یک بدنه هستند که DXO در آن وارد نمی شود . و باز مهمتر از همه مبحث لنزها .
    بنابراین این جمله تکراری که چرا فلان دوربین از رده پایینتر از یک دوربین رده بالاتر ، بالاتر ایستاده ، به نظرم عدم توجه به یک نکته تکراری است .

ضمن اینکه باز نمیتونم از تعجب خودداری کنم که چگونه است که ما که هیچ ملاک اندازه گیری ای معتبر علمی و دقیقی نداریم ، چگونه اعتبار یک سایت معتبر جهانی را ، صرفا به خاطر علاقه خود به یک برند و یا حتی حدس و گمان به زیر سوال می بریم !
    اگر همچنان عده ای باور ندارند ، می توانند در DP کیفیت تصویر خروجی مثلن یک دوربینی چون D5100 را با کیفیت تصویر خروجی یک دوربین دیگر _ از هر برندی _ مقایسه کنند .
    سلام کوروش خان عزیز
    فرمایش جنابعالی در خصوص سنسور قابل قبول، ولی در خصوص لنز چه توضیحی وجود دارد؟ چگونه سایت DXO شارپنس 15-85 را با 18-55 برابر دانسته و حتی امتیاز نهائی 18-55 را بیشتر از 15-85 به دست آورده است؟ (قیمت هیچ نقشی در امتیازها ندارد) چگونه نفهمیده المان جلوئی لنز 15-85 نمی چرخد؟ نگاهی هم به جدول رده بندی لنزها بیندازید... منحنی های MTF لنزها موجود است و می توان آن ها را با رده بندی و امتیازی که Dxo داده مقایسه کرد.

من به شخصه سایتی مانند The-digital-picture را ترجیح می دهم که برای بررسی لنز یا دوربین چند صفحه توضیح و تشریح با چندین عکس و مقایسه ارائه می کند، نتایج تست ISO را در فواصل کانونی مختلف و اپرچرهای مختلف می توانید به چشم ببینید و هم زمان با لنزهای دیگر مقایسه کنید، همینطور برای فلر و وینیه تینگ.
    ارادتمند
    kopoly، lamagra، M.Barani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

آقای چگینی .
    با یک نگاه دقیقتری به همان منبع ، متوجه پاسخ پرسش خود خواهید شد . در امتیاز دهی چند پارامتر در نظر گرفته شده ، منجمله وینیت ، CA ، دیستورشن ، و ترنسمیژن ، و نه فقط شارپنس ، ضمن اینکه در این مقایسه کیفیت ساخت لنز از لحاظ مواد به کار رفته و یا جنس بدنه و شیشه و تعداد المانهای به کار رفته ، ، و دیافراگم و سرعت لنز و ... بررسی نشده است .
    باز همه به خوبی میدانیم که این چند مورد اخیر _ که در بررسی حضور ندارند _ در کیفیت یک لنز اهمیت بسزایی دارند . و همچنین مهمترین دلیل بر قیمت گذاری لنزها باز همین چند پارامتر اخیر هستند.
    وگرنه لنزهای شارپ بسیاری را حتی از برندهایی چون سیگما و ... می توانید پیدا کنید اما نیک میدانیم که به دلیل همان پارامترهای دیگر، قابل مقایسه نیستند و همه چیز کیفیت خروجی نیست .
    دوست گرامی .
    این ها اطلاعات اند . یک سری فکت های علمی . اما همه چیز نیستند . اینها یک سری اطلاعات در برخی پارامترها را به ما می دهند ، و آنهم برای بررسی بیشتر ما و تصمیم بهتر .
    اما در نهایت تصمیم با ماست .
    به طور مثال من اگر بخواهم دوربین ام را ارتقا بدهم ، به همه پارامترها و آپشن های دوربین توجه می کنم و نه فقط سنسور . از این اطلاعات البته استفاده می کنم .
    و در نهایت ، اگر به من باشد ، من D7100 را انتخاب می کنم و نه D5200 ای که یک امتیاز سنسور بیشتر دارد .
    .
    به نظرم به جای مقابله و یا جبهه گیری و یا حدس و گمان و ... در یک پژوهش یا یک سایت و ... بهتر است ، از این اطلاعات برای استفاده بهینه تر ، و در نهایت ، تصمیم بهتر و آگاهانه استفاده کنیم .

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    آقای چگینی .
    با یک نگاه دقیقتری به همان منبع ، متوجه پاسخ پرسش خود خواهید شد . در امتیاز دهی چند پارامتر در نظر گرفته شده ، منجمله وینیت ، CA ، دیستورشن ، و ترنسمیژن ، و نه فقط شارپنس ، ضمن اینکه در این مقایسه کیفیت ساخت لنز از لحاظ مواد به کار رفته و یا جنس بدنه و شیشه و تعداد المانهای به کار رفته ، ، و دیافراگم و سرعت لنز و ... بررسی نشده است .
    باز همه به خوبی میدانیم که این چند مورد اخیر _ که در بررسی حضور ندارند _ در کیفیت یک لنز اهمیت بسزایی دارند . و همچنین مهمترین دلیل بر قیمت گذاری لنزها باز همین چند پارامتر اخیر هستند.
    وگرنه لنزهای شارپ بسیاری را حتی از برندهایی چون سیگما و ... می توانید پیدا کنید اما قابل مقایسه نیستند .
    دوست گرامی .
    این ها اطلاعات اند . یک سری فکت های علمی . اما همه چیز نیستند . اینها یک سری اطلاعات در برخی پارامترها را به ما می دهند ، و آنهم برای بررسی بیشتر ما و تصمیم بهتر .
    اما در نهایت تصمیم با ماست .
    به طور مثال من اگر بخواهم دوربین ام را ارتقا بدهم ، به همه پارامترها و آپشن های دوربین توجه می کنم و نه فقط سنسور . از این اطلاعات البته استفاده می کنم .
    و در نهایت ، اگر به من باشد ، من D7100 را انتخاب می کنم و نه D5200 ای که یک امتیاز سنسور بیشتر دارد .
    .
    به نظرم به جای مقابله و یا جبهه گیری و یا حدس و گمان و ... در یک پژوهش یا یک سایت و ... بهتر است ، از این اطلاعات برای استفاده بهینه تر ، و در نهایت ، تصمیم بهتر و آگاهانه استفاده کنیم .
    فرمایش شما درست ولی شارپنس 18-55 با 15-85 در Dxo هر دو امتیاز 8 گرفته است. من هر دو لنز را دارم و منحنی MFT هر دو هم موجود است. قطعاً امتیاز Dxo اشتباه است. ضمناً چرخیدن و نچرخیدن المان بیرونی لنز که دیگر واضح است.
    lamagra، M.Barani، Miri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.