صفحه 383 از 735 نخستنخست ... 283 333 373 379 380 381 382 383 384 385 386 387 393 433 483 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,821 تا 3,830 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدونم تهیه یک عکس HDR با استفاده از سه عکس jpg و سه نوردهی متفاوت چقدر میتونه با تهیه همون عکس بوسیله گرفتن سه خروجی از یک فایل خام از لحاظ خروجی اختلاف داشته باشه؟ اوونقدر اختلاف محسوس هست به نظرتون؟ تا حالا کسی امتحان کرده؟

خروجي HDR از تك شات، بستگي به DR دوربينتون، همچنين نورسنجي اوليه اي دارد كه انجام مي دهيد كه بايد با توجه به طرحي كه در سر داريد، هوشمندانه انجام شود و صد البته مهارتهاي ويرايشي عكاس دارد. فرايندهاي PP براي گرفتن خروجي هاي مختلف هم بسيار با اهميت است. تنظيمات اوليه در ACR، نويزگيري در نقاط تيره بازيافت شده و ... بسيار در خروجي اهميت دارد. البته
    البته مزيت HDR از تك شات، ثابت بودن مطلق المانهاي موجود در كادر است.
    nmroshan، Digital Lover، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛

خروجي HDR از تك شات، بستگي به DR دوربينتون، همچنين نورسنجي اوليه اي دارد كه انجام مي دهيد كه بايد با توجه به طرحي كه در سر داريد، هوشمندانه انجام شود و صد البته مهارتهاي ويرايشي عكاس دارد. فرايندهاي PP براي گرفتن خروجي هاي مختلف هم بسيار با اهميت است. تنظيمات اوليه در ACR، نويزگيري در نقاط تيره بازيافت شده و ... بسيار در خروجي اهميت دارد. البته
    البته مزيت HDR از تك شات، ثابت بودن مطلق المانهاي موجود در كادر است.
    لطف میکنین یک مقدار در مورد اصطلاحاتی که به کار بردین توضیح بدین:
    DR
    PP
    برای منِ تازه کار درس خوبیه. سپاس

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    لطف میکنین یک مقدار در مورد اصطلاحاتی که به کار بردین توضیح بدین:
    DR
    PP
    برای منِ تازه کار درس خوبیه. سپاس
    DR: Dynamic Range
    محدوده دینامیکی و رفع محدودیت آن با ادغام دیجیتالی-1 | عکاسی

PP: Post processing
    Amir Abdolpanah و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

با تشکر از آقا پویان

برداشتی که داشتم این بود: اگر پردازش خوبی بر روی فایل خام انجام شود میتونه یک hdr خوب و بهتر از 3عکس jpg تحویل دهد......تشکر
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام

میخواستم بدونم تهیه یک عکس HDR با استفاده از سه عکس jpg و سه نوردهی متفاوت چقدر میتونه با تهیه همون عکس بوسیله گرفتن سه خروجی از یک فایل خام از لحاظ خروجی اختلاف داشته باشه؟ اوونقدر اختلاف محسوس هست به نظرتون؟ تا حالا کسی امتحان کرده؟

بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. در برخی شرایط کاملا جوابگو است اما:

- در برخی شرایط ( از لحاظ نور)، روش تهیه تک شات اصلا ممکن است جوابگو نباشد.
    - گاهی جنس عکس نهایی تولید شده در دو روش فوق مختلف است. یعنی گاهی روش تک شات باعث عکسهای طبیعی‌تر می‌شود و گاه عکسهای HDR واقعی.
    - پروسس عکس در دو روش تاثیر زیادی در عکس نهایی تولید شده است.
    - به نوع دوربین و نرم‌افزار مبدل RAW نیز تاثیر دارد.

نرم افزارهای جدید تحول بزرگی در پروسس روشنایی و کنتراست ایجاد کرده اند. الان که عکسهای خودم را می‌بینم در یک ساله اخیر میزان استفاده از روش HDR واقعی و حتی HDR از سه خروجی تک شات در عکسهایم خیلی کمتر از سالهای قبل شده است. البته من از HDR تنها برای تهیه عکسهای با ظاهر طبیعی استفاده می کردم. اما در یک ساله گذشته با معرفی ACR/Lr جدید و قدرت آنها در پروسس روشنایی و کنتراست، بیشتر از پروسس معمولی روی عکس استفاده می‌کنم.
    Pooyan، Digital Lover، masoudrejae و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

چجوری میشه جزیات یک عکس رو زیاد کرد؟ مثل وقتی HDR میکنی تو فتوشاپ میشه جزیات رو زیاد کرد...

میخوام ببینم اگه یه دونه عکس داشته باشم جحوری میشتونم جزیاتش رو زیاد کنم؟

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط Solo8 نمایش پست ها
    چجوری میشه جزیات یک عکس رو زیاد کرد؟ مثل وقتی HDR میکنی تو فتوشاپ میشه جزیات رو زیاد کرد...

میخوام ببینم اگه یه دونه عکس داشته باشم جحوری میشتونم جزیاتش رو زیاد کنم؟
    فتوشاپ قبل باز شدن تصویر برنامه Camera RAW رو باز میکنه (البته اگر فرمت تصویر RAW باشد فتوشاب بصورت پیش فرض این برنامه رو یاز میکنه)
    در این برنامه امکانات زیادی در دسترس هست از تراز سفیدی گرفته الی آخر

در سر برگ اول لغزنده clearly این کار رو برای شما انجام میده
    البته باید نکاتی رو رعایت کنید تا اینکار به تصویر لطمه نزنه

میتونید در تنظیمات فتوشاپ باز شدن برنامه رو برای فایل های JPG , TIFF فعال کنید
    Solo8 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

پیشاپیش شرمنده که تاپیک نامناسب رو برای کمک خواستن انتخاب میکنم

یک ماه دیگه آزمون ادواری فنی حرفه ای برای عکاسی دیجیتال هست...هرچی اینترنت رو برای منابع و نمونه سوالات زیرورو کردم کمتر یافتم....خود سایت فنی حرفه ای هم رغبتی برای راهنمایی نداشتند....در تاپیک مربوطه هم به نظر میرسه اساتید زیادی سر نمیزنند که گره از مشکل ما بگشایند........

ممنون میشم دوستان منابع یا نمونه سوالی اگه سراغ دارند راهنمایی بفرمایند.... و یا اینکه کلا پیشنهادشون چی هست؟ چجوری خودم رو اماده کنم برای اوون آزمون؟

اطلاعات فنی نسبتا خوبی دارم ولی از این مدل آزمونها هم قبلا دیدم و میدونم که ممکنه سوالات رو از بایگانی مدرسه دارالفنون (تاسیس ...12 ) بیارند.....برای همین میخوام کمی آماده تر باشم......................با تشکر و باز هم معذرت بابت OFF ROAD
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

یک ماه دیگه آزمون ادواری فنی حرفه ای برای عکاسی دیجیتال هست...هرچی اینترنت رو برای منابع و نمونه سوالات زیرورو کردم کمتر یافتم....خود سایت فنی حرفه ای هم رغبتی برای راهنمایی نداشتند....در تاپیک مربوطه هم به نظر میرسه اساتید زیادی سر نمیزنند که گره از مشکل ما بگشایند........

ممنون میشم دوستان منابع یا نمونه سوالی اگه سراغ دارند راهنمایی بفرمایند.... و یا اینکه کلا پیشنهادشون چی هست؟ چجوری خودم رو اماده کنم برای اوون آزمون؟

اطلاعات فنی نسبتا خوبی دارم ولی از این مدل آزمونها هم قبلا دیدم و میدونم که ممکنه سوالات رو از بایگانی مدرسه دارالفنون (تاسیس ...12 ) بیارند.....برای همین میخوام کمی آماده تر باشم......................با تشکر و باز هم معذرت بابت OFF ROAD
    کنار سازمان فنی حرفه ای ( خیابان ازادی ) فروشگاهی هست که سال گذشته که از کنارش رد می شدم کتاب نمونه سوالات عکاسی دیجیتال رو داشت. شاید جاهای دیگه هم باشه اما کلا گویا یه انتشارات کارش اختصاصا نشر نمونه سوالات فنی و حرفه ای هست که متاسفانه اسمش یادم نیست.
    Digital Lover تشکر می‌کند.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

درود
    من این کتابها رو از همون جای که دوستمون گفتند خریدم 7500 تومن:

DSC00586-rs.jpg

در اینترنت هم اگر بگردید خیلی نمونه سوال پیدا میکنید، ولی همین کتابها از همه بهترند( هرچند سوال و پاسخ اشتباه زیاد داره!) من خودم خیلی وقت نکردم بخونم و سطح سوالهایی که توی آزمون آمد هم بسیار ساده و ابتدایی بودند.

برای اگاهی بیشتر این انجمنها رو بخونید :
    بدرود
    Digital Lover و saman.shayeste تشکر می‌کنند.