صفحه 473 از 735 نخستنخست ... 373 423 463 469 470 471 472 473 474 475 476 477 483 523 573 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,721 تا 4,730 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    سعید جان ارادت، اتفاقا من هم برای میان مدت به چنین چیزی فکر میکردم و به این نتیجه رسیدم، نمیدونم برای شما کارساز هست یا خیر؟
    ابتدا به فکر گوشی هوشمند بودم، ولی بعدش دیدم باید در حد 4.2" بگیرم که بتونم با حجمش کنار بیام ولی متاسفانه در این حجم خیلی بدرد کاری که میخوایم انجام بدیم نمیخوره، ما عادت کردیم عکس ها رو در مانیتور ببینیم آنهم فلان اینچ... نهایتا به این نتیجه رسیدم که از تبلت جداگانه (یعنی بدون سیم کارت) استفاده کنم و گوشی هم که جای خود. اینطور هم مجبور نخواهیم بود همه جا تبلت رو با خودمون ببریم و فقط مواقع عکاسی یا در منزل و برای وب گردی میتوان استفاده نمود.
    از میان اندروید و I os هم میتوانید گزینش کنید. فقط چون فرمودین با اندروید آشنائی ندارید، بدونید هنگ زیاده تو کارش، بستگی به مدل داره. در حالی که اپل به هیچ عنوان چنین چیزی تو فاکتوراش نیست؛ ضمن اینکه آی پد آیر(جدیدترین آی پد) مجهز به چیپ A7 شده که 64 بیتی میباشد و خودتان بهتر میدانید برای کارهای گرافیکی چقدر ارزشمند است.
    البته تمام اینها فارغ از بحث اقتصادی است.
    خوب است دوستانی که اینکار را انجام دادند و از اپ های اپل استفاده کردند بیشتر نظر دهند..
    ارادتمند.
    آقا مهدی اول بگم که اندروید از نسخه 4.1 به بعد بهینه سازی شده که نتیجه ی این را در نسخه 4.3 به وضوح میتوان دید و دیگر هنگ نداریم . در مورد پیشنهاد ایپد اپل باید بگم که اقا سعید هدف اصلیش خرید گوشی است و حتی اگه بخواهد در کنار موبایل یه تبلت داشته یاشد فکر نکنم میزان بودجه ایشان چنین اجازه ای را بدهد .
    البته پیشنهاد شما خوب است به شرطی که آیپد رو با یه تبلت 500 تومنی مثل asus memo pad عوض کنیم و ایشان یه گوشی 100 تومنی بخرند , البته این رو هم اشاره کنم که آقا سعید فقط قصد نصب برنامه eos و نهایتا دیدن عکس هارو با موبایل دارد و نیازی به صفحه فوق العاده آیپد ندارند .

موفق باشید
    ویرایش توسط armin1374 : Friday 3 January 2014 در ساعت 19:21
    saeed2vfx و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    دوست عزیز از این عکس میتونید به عنوان راهنما استفاده کنید , البته خیلی هم نمیشه بهش اطمینان کرد چون کیفیت نهایی به عوامل مختلفی بستگی داره . مشکل دیگه ای که ممکنه براتون پیش بیاد عدم تطابق رنگ های عکس در مانیتور شما و عکس چاپ شده است که باید مانیتورتون کالیبره باشه تا این مشکل کمرنگ بشه . تو این زمینه اساتید خیلی بهتر میتونن کمکتون کنند .
    یک فایل اکسل هست که دوستان سایت عکاسی تهیه کرده اند که ابعاد عکس را به پیکسل به اون میدیم و کیفیت و سایز چاپ را به ما میده اون را قبلا داشتم اما سوال من اینه :
    1- به فرض که ابعاد عکس از نظر پیکسلی توی فرمول جواب بده
    مثلا اگر قراره عکسی 50*70 چاپ بشه و مقداری دارای نویز یا شارپ نبودن هست حالا میخام ببینم آیا این مقدار در سایز 50*70 خودش را چقدر نشون میده ؟ بعضی وقتها ممکنه اینقدر کم باشه که در این سایز خودشو نشون نده و برعکس خوب اگر نشون نداد که همه چی حله و باید رفت چاپ

در ضمن اون لینک عکسی که شما گذاشتید خیلی با فایل اکسل printsize که دوستان در سایت تهیه کردند تفاوت داره مثلا سایز 50*70 باید دوربین 20 مگاپیکسل به بالا باشه .
    Silence تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    یک فایل اکسل هست که دوستان سایت عکاسی تهیه کرده اند که ابعاد عکس را به پیکسل به اون میدیم و کیفیت و سایز چاپ را به ما میده اون را قبلا داشتم اما سوال من اینه :
    مثلا اگر قراره عکسی 50*70 چاپ بشه و مقداری دارای نویز یا شارپ نبودن هست حالا میخام ببینم آیا این مقدار در سایز 50*70 خودش را چقدر نشون میده ؟ بعضی وقتها ممکنه اینقدر کم باشه که در این سایز خودشو نشون نده و برعکس خوب اگر نشون نداد که همه چی حله و باید رفت چاپ

در ضمن اون لینک عکسی که شما گذاشتید خیلی با فایل اکسل printsize که دوستان در سایت تهیه کردند تفاوت داره مثلا سایز 50*70 باید دوربین 20 مگاپیکسل به بالا باشه .
    واقعیتش تو این زمینه دوستانی که در چنین ابعادی چاپ داشتن بهتر میتونن کمک کنن , ولی تا جایی که میدونم شما تا عکسو چاپ نکنید نمیتونید بفهمید که دوربینتون در حالت معمول توانایی انداختن عکسی رو داره که بشه تو سایز70*50 چاپ بشه یا نه , چون کیفیت چاپ نهایی به نور , میزان نویز , شارپنس و ... بستگی داره . مثلا اگه برای اولین بار دیدید عکستون کمی SOFT شده میتونید دفعات بعد با ACR عکسو شارپ کنید . به طور خلاصه تمام این عکس ها و printsize ها در مورد رزولوشن مورد نیاز برای چاپ به طور تجربی بدست اومده و نمیشه گفت حتما صحیحند .
    اما بازم میگم منتظر جواب دوستانی باشید که در این سایز چاپ داشتند .

موفق باشید
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر همراه Silence آواتار ها
    تشکر کرده
    1196

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها

امکانش هست یه لینک از اون فایل بدید؟
    لینکی که توی خود سایت عکاسی هست ظاهراً مشکل داره!
    نيست نقطه اي براي آغاز...
    ...

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط Silence نمایش پست ها
    امکانش هست یه لینک از اون فایل بدید؟
    لینکی که توی خود سایت عکاسی هست ظاهراً مشکل داره!
    لینک
    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...printsize4.xls
    Silence تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

آقا مهدی اول بگم که اندروید از نسخه 4.1 به بعد بهینه سازی شده که نتیجه ی این را در نسخه 4.3 به وضوح میتوان دید و دیگر هنگ نداریم . در مورد پیشنهاد ایپد اپل باید بگم که اقا سعید هدف اصلیش خرید گوشی است و حتی اگه بخواهد در کنار موبایل یه تبلت داشته یاشد فکر نکنم میزان بودجه ایشان چنین اجازه ای را بدهد .
    البته پیشنهاد شما خوب است به شرطی که آیپد رو با یه تبلت 500 تومنی مثل asus memo pad عوض کنیم و ایشان یه گوشی 100 تومنی بخرند , البته این رو هم اشاره کنم که آقا سعید فقط قصد نصب برنامه eos و نهایتا دیدن عکس هارو با موبایل دارد و نیازی به صفحه فوق العاده آیپد ندارند .

موفق باشید
    ارمین جان اتفاقا ایشون غرض از تهیه این دستگاه را نمایش و ویرایش عکسها خواندند، و بر همه علی الخصوص گرافیست ها شایان است که اگرچه سخت افزار اپل دارای کم و کاستی هائی است ولی قدرت نرم افزار آن، بیشت از 1 دهه است که گوی سبقت را از بقیه ربوده و لذا چنین پیشنهادی دادم. البته عرض کردم فارغ از مباحث اقتصادی.

پ.ن: خوب است تاپیکی با این موضوع وجود داشته باشد برای دسته بندی بهتر مطالب و با توجه به نیاز روز افزون کاربران محترم عکاسی با مقوله ای بنام گجت ها. اگر هم هست ممنون میشم دوستان راهنمائی بفرمایند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

از نظرات همگی ممنونم...

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    سعید جان ارادت، اتفاقا من هم برای میان مدت به چنین چیزی فکر میکردم و به این نتیجه رسیدم، نمیدونم برای شما کارساز هست یا خیر؟
    ابتدا به فکر گوشی هوشمند بودم، ولی بعدش دیدم باید در حد 4.2" بگیرم که بتونم با حجمش کنار بیام ولی متاسفانه در این حجم خیلی بدرد کاری که میخوایم انجام بدیم نمیخوره، ما عادت کردیم عکس ها رو در مانیتور ببینیم آنهم فلان اینچ... نهایتا به این نتیجه رسیدم که از تبلت جداگانه (یعنی بدون سیم کارت) استفاده کنم و گوشی هم که جای خود. اینطور هم مجبور نخواهیم بود همه جا تبلت رو با خودمون ببریم و فقط مواقع عکاسی یا در منزل و برای وب گردی میتوان استفاده نمود.
    از میان اندروید و I os هم میتوانید گزینش کنید. فقط چون فرمودین با اندروید آشنائی ندارید، بدونید هنگ زیاده تو کارش، بستگی به مدل داره. در حالی که اپل به هیچ عنوان چنین چیزی تو فاکتوراش نیست؛ ضمن اینکه آی پد آیر(جدیدترین آی پد) مجهز به چیپ A7 شده که 64 بیتی میباشد و خودتان بهتر میدانید برای کارهای گرافیکی چقدر ارزشمند است.
    البته تمام اینها فارغ از بحث اقتصادی است.
    خوب است دوستانی که اینکار را انجام دادند و از اپ های اپل استفاده کردند بیشتر نظر دهند..
    ارادتمند.
    بله مهدی جان. اگر پست های قبلی رو مطالعه میفرمودید بودجه بنده محدود هست والا اگر محدودیت بودجه نداشتم ، بجز محصولات اپل ، به هیچ چیز دیگری فکر هم نمیکردم !
    ولی به وسیله ای نیاز دارم که در عین قابل حمل بودن ، بتونم برخی از کارهای روزانم رو هم باهاش انجام بدم.

بعضی از مطالبی هم که توی اینترنت موجوده ، غیره قابل اعتماد هستند ! بخصوص مطالبی که بصورت لاتین هستند.
    مثلاً گفته میشه نرم افزارهای اندروید خیلی بیشتر از نرم افزارهای ویندوز موبایل هستند ، در صورتی که در عمل (طبق تجربی شخصی خودم) چنین چیزی نیست ! چون اولاً دسترسی به Google Play امکانپذیر نیست (مگر با قندشکن) و فقط از سایت های ایرانی میشه استفاده کرد، که اونها هم بجز "دیکشنری ، تعبیر خواب ، آی آر دارو ، .......... " از این دست برنامه ها ، برنامه ای که برای من شخصاً کاربرد داشته باشه ، داخلشون پیدا نکردم.
    ولی در عوض با یک جستجوی ساده توی app store مایکروسافت تونستم چندین نرم افزار نسبتاً کاربردی در زمینه عکاسی پیدا کنم. حتی یکی از دوستان میگفت که نسخه Photoshop موبایل رو هم گرفته که هنوز از نزدیک ندیدم (میگفت 400 مگابایت حجم داشته)

تست های فوق بر روی گوشی Huawei G600 و Nokia Lumia 620 انجام شده.
    لطفاً اگر اشتباه عرض میکنم، تصحیح بفرمایید.
    ویرایش توسط saeed2vfx : Friday 3 January 2014 در ساعت 20:23
    S_Mahdi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    گفته میشه نرم افزارهای اندروید خیلی بیشتر از نرم افزارهای ویندوز موبایل هستند ، در صورتی که در عمل (طبق تجربی شخصی خودم) چنین چیزی نیست ! چون اولاً دسترسی به Google Play امکانپذیر نیست و فقط از سایت های ایرانی استفاده کرد، که اونها هم بجز "دیکشنری ، تعبیر خواب ، آی آر دارو ، .......... " از این دست برنامه ها ، برنامه ای که برای من شخصاً کاربرد داشته باشه ، داخلشون پیدا نکردم.
    ولی در عوض با یک جستجوی ساده توی app store مایکروسافت تونستم چندین نرم افزاری نسبتاً کاربردی در زمینه عکاسی پیدا کنم. حتی یکی از دوستان میگفت که نسخه Photoshop موبایل رو هم گرفته که هنوز از نزدیک ندیدم (میگفت 400 مگابایت حجم داشته)

تست های فوق بر روی گوشی Huawei G600 و Nokia Lumia 620 انجام شده.
    لطفاً اگر اشتباه عرض میکنم، تصحیح بفرمایید.
    اقا سعید حتی اگه بخوایم نرم افزار های اندروید سایت های ایرانی رو حساب کنیم بیش از برنامه های ویندوزفون خواهد بود ( تجربی ) اما این نکته رو در نظر داشته باشید برترین نرم افزارها در زمینه عکاسی اول برای اندروید و ios سپس با وقفه ای برای سیستم های دیگه منتشر میشن و هنوز هم بسیاری از برنامه های حوزه عکاسی فقط برای اندروید یا ایفون عرضه شده اند . ( سایتی برای نرم افزارهای عکاسی اندروید )
    در مورد نصب اندروید هم اگه میشه لینک سایتی که اموزش داده رو بدید .
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

اقا سعید حتی اگه بخوایم نرم افزار های اندروید سایت های ایرانی رو حساب کنیم بیش از برنامه های ویندوزفون خواهد بود ( تجربی ) اما این نکته رو در نظر داشته باشید برترین نرم افزارها در زمینه عکاسی اول برای اندروید و ios سپس با وقفه ای برای سیستم های دیگه منتشر میشن و هنوز هم بسیاری از برنامه های حوزه عکاسی فقط برای اندروید یا ایفون عرضه شده اند . ( سایتی برای نرم افزارهای عکاسی اندروید )
    در مورد نصب اندروید هم اگه میشه لینک سایتی که اموزش داده رو بدید .
    ممنون بابت معرفی لینک.

نصب آندرويد در ويندوز موبايل

این هم یک ویدیو که نشان میدهد یک نفر گوشی Nokia Lumia 620 خود را به آنروید مجهز کرده :
    www.youtube.com/watch?v=f4b_5i2u_HM‏
    البته به نظرم زیاد قابل اعتماد نیست.

__________________________________________________ ___

هرچقدر سعی کردم نتونستم برنامه EOS Remote رو روی Huawei G600 نصب کنم. حداقل تا این لحظه....

تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    ممنون بابت معرفی لینک.

نصب آندرويد در ويندوز موبايل

این هم یک ویدیو که نشان میدهد یک نفر گوشی Nokia Lumia 620 خود را به آنروید مجهز کرده :
    www.youtube.com/watch?v=f4b_5i2u_HM‏
    البته به نظرم زیاد قابل اعتماد نیست.

__________________________________________________ ___

هرچقدر سعی کردم نتونستم برنامه EOS Remote رو روی Huawei G600 نصب کنم. حداقل تا این لحظه....
    این لینک به هیچ وجه نمیتونه معتبر باشه و تا به حال هیچ یک از سایت های تخصصی در این زمینه اموزشی ندادن . البته باز هم میگم از نظر علمی همچین کاری رو حداقل روی گوشی 620 نمیشه انجام داد ( به دلیل رم بسیار کم ) .

نرم افزار EOS Remote رو از لینک جدید گرفتید ؟