صفحه 472 از 735 نخستنخست ... 372 422 462 468 469 470 471 472 473 474 475 476 482 522 572 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,711 تا 4,720 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

درمورد چاپ عکس سوالی دارم
    چند تا عکس دارم با 60 دی گرفتم که هم درفرمت raw دارم و هم jpg
    میخاستم اونا را 100*50 و 50*70 چاپ کنم
    اما از کیفیت نهائی عکس از نظر اینکه ممکنه مات بشه یا مشکل دیگه ای داشته باشه نگرانم .
    دستان چه تستی را برای ای موضوع قبل از چاپ پیشنهاد میکنند ؟
    كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

دوست عزیز از این عکس میتونید به عنوان راهنما استفاده کنید , البته خیلی هم نمیشه بهش اطمینان کرد چون کیفیت نهایی به عوامل مختلفی بستگی داره . مشکل دیگه ای که ممکنه براتون پیش بیاد عدم تطابق رنگ های عکس در مانیتور شما و عکس چاپ شده است که باید مانیتورتون کالیبره باشه تا این مشکل کمرنگ بشه . تو این زمینه اساتید خیلی بهتر میتونن کمکتون کنند .
    rezafh و mojtaba79 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

دوستان یک سوال بیربط به عکاسی دارم که دوست دارم از منظر عکاسی پاسخ بدید.

بین خرید 2 گوشی که یکی سیستم عامل Android و دیگری ویندوز 8 مانده ام.
    اولی گوشی Nokia Lumia 520 , Nokia 620 با سیستم عامل ویندوز 8 که از محیطش واقعاً لذت بردم.
    و دومی گوشی Huawei g600 و Huawei g510 که سیستم عامل اندروید 4 دارند که هیچ آشنائی با این سیستم عامل ندارم و نمیدونم چقدر از امکانات ویندوز رو دارند.

مقالاتی هم خوندم راجع به مقایسه این 2 سیستم عامل که همگی رأی به ویندوز دادند ولی از فراوانی نرم افزارهای اندروید هم گفته اند.
    مثلاً نرم افزار EOS Remote Control که برای من (چون دوربین Canon 70D دارم) کاربرد زیادی داره ، فقط نسخه Android ـش موجوده.

این رو هم بگم که نیازی به دوربین خود ِ گوشی ندارم. فقط برای نمایش و ویرایش عکسها، و کنترل دوربین قصد خرید گوشی دارم.

تشکر کرده
    570

آقا سعید چون eos remote فقط اندروید داره پس شما انتخاب دیگه ای ندارید .
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها

اولی گوشی Nokia Lumia 520 , Nokia 620 با سیستم عامل ویندوز 8 که از محیطش واقعاً لذت بردم.
    و دومی گوشی Huawei g600 و Huawei g510 که سیستم عامل اندروید 4 دارند که هیچ آشنائی با این سیستم عامل ندارم و نمیدونم چقدر از امکانات ویندوز رو دارند.

مقالاتی هم خوندم راجع به مقایسه این 2 سیستم عامل که همگی رأی به ویندوز دادند ولی از فراوانی نرم افزارهای اندروید هم گفته اند.
    مثلاً نرم افزار EOS Remote Control که برای من (چون دوربین Canon 70D دارم) کاربرد زیادی داره ، فقط نسخه Android ـش موجوده.

این رو هم بگم که نیازی به دوربین خود ِ گوشی ندارم. فقط برای نمایش و ویرایش عکسها، و کنترل دوربین قصد خرید گوشی دارم.
    درحال حاضر از نظر تنوع و گستردگی اپلیکیشن های موبایل و به روز رسانی و ... آندروید خیلی جلوتر از ویندوز فون هست
    پس در انتخاب سیستم عامل آندروید شک نکنید

اما اگر برای نمایش عکس نیاز دارید، بنظرم شما باید گوشی ای بگیرید که در درجه اول نمایشگری با اندازه مناسب و کیفیت بالا داشته باشه
    برای مثال گوشی های سامسونگ مثل Galaxy S3 یا S4 کیفیت فوقالعاده بالایی دارند
    داشتن سخت افزار مناسب برای نمایش عکسهای بزرگ هم مساله مهمی هست، پس به پردازنده های زیر 2 هسته و رم زیر 1 گیگابایت اکتفا نکنید

موفق باشید
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    درحال حاضر از نظر تنوع و گستردگی اپلیکیشن های موبایل و به روز رسانی و ... آندروید خیلی جلوتر از ویندوز فون هست
    پس در انتخاب سیستم عامل آندروید شک نکنید

اما اگر برای نمایش عکس نیاز دارید، بنظرم شما باید گوشی ای بگیرید که در درجه اول نمایشگری با اندازه مناسب و کیفیت بالا داشته باشه
    برای مثال گوشی های سامسونگ مثل Galaxy S3 یا S4 کیفیت فوقالعاده بالایی دارند
    داشتن سخت افزار مناسب برای نمایش عکسهای بزرگ هم مساله مهمی هست، پس به پردازنده های زیر 2 هسته و رم زیر 1 گیگابایت اکتفا نکنید

موفق باشید
    چند مسئله دیگه هم برام مهمه...

اول اینکه گوشی موبایل در 99% موارد ، کاربرد "تلفن همراه" برایم دارد و باید خوشدست و قابل حمل باشد! که از میان گوشی هایی که نام بردم ، فقط از گوشی Nokia Lumia 620 خیلی خیلی راضی هستم و بقیه گوشی هارو با کلی کراهت به عنوان گوشی میپذریم!! ( بیشتر از 4 اینچ رو نمیتونم با خودم حمل کنم و به عنوان تلفن همراه استفاده کنم! )
    و مسئله دیگه اینکه قیمت گوشی هم برام مهمه ( نهایتاً 500 ~ 600 تومن میتونم هزینه کنم )

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    آقا سعید چون eos remote فقط اندروید داره پس شما انتخاب دیگه ای ندارید .
    دیشب مقاله ای خواندم راجع به امکان نصب سیستم عامل Android روی بعضی از گوشی های windows دار.
    ولی به معکوس این قضیه (نصب ویندوز روی گوشی های اندرویدی) هیچ امیدی نیست !
    ویرایش توسط saeed2vfx : Friday 3 January 2014 در ساعت 16:30

تشکر کرده
    570

آقا سعید چند نکته رو باید در نظر داشته باشید :
    1- برنامه های اندروید ضریب رشد بسیار بالایی دارند و در حال حاضر هم بسیار غنی تر از سیستم عامل های دیگست .
    2-به هیچ وجه به این امید نباشید که بتونید اندروید رو بر روی گوشی ای مثل 520 یا 620 نصب کنید , چون سخت افزار این موبایل ها توانایی پشتیبانی دو سیستم رو به هیچ وجه نداره .
    3- گوشی g600 هواوی با توجه به اینکه از پنل ips بهره میبره , کیفیت صفحه و سخت افزار بالایی داره ولی توجه داشته باشید که رم این گوشی 768 است .

اما با همه ی این ها ظاهرا به شدت 620 را پسندیدید که در این صورت باید قید eos رو بزنید .
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    آقا سعید چند نکته رو باید در نظر داشته باشید :
    1- برنامه های اندروید ضریب رشد بسیار بالایی دارند و در حال حاضر هم بسیار غنی تر از سیستم عامل های دیگست .
    2-به هیچ وجه به این امید نباشید که بتونید اندروید رو بر روی گوشی ای مثل 520 یا 620 نصب کنید , چون سخت افزار این موبایل ها توانایی پشتیبانی دو سیستم رو به هیچ وجه نداره .
    3- گوشی g600 هواوی با توجه به اینکه از پنل ips بهره میبره , کیفیت صفحه و سخت افزار بالایی داره ولی توجه داشته باشید که رم این گوشی 768 است .

اما با همه ی این ها ظاهرا به شدت 620 را پسندیدید که در این صورت باید قید eos رو بزنید .
    ممنونم از پاسختون.

در مورد سخت افزارهای این چند مدل گوشی که نام بردم ، تحقیق زیادی کردم. از لحاظ قطعاتی مانند RAM و CPU تفاوت ناچیزی دارند و در مواردی مانند GPU (شتاب دهنده گرافیکی) گوشی های نوکیا یک سرو گردن از گوشی های Huawei بهتر هستن.
    یک نکته خیلی مهم برای منکه اغلب دستش به دستم هست اینه که صفحه نمایش گوشی های Huawei فقط با لمس انگشت کار میکنند در صورتی که گوشی های نوکیا با اینکه خیلی روان و راحت کار میکنند ، مشکلی هم با دستکش ندارند.

در مورد نصب Android هم ، گویا امکانش هست که Android رو بصورت موقت جایگزین windows کرد.
    یعنی روی مموری ریخت و بصورت مجزا از سیستم عامل اصلی دستگاه، اجرا کرد...

تشکر کرده
    570

تا اونجایی که من میدونم نمیشه یه سیستم رو حذف و به طور موقت یه سیستم دیگه رو جایگزین کرد , اگر هم امکانش باشه خیلی سخت خواهد بود و هیچ دلیل منطقی برای این کار وجود نداره . مورد دیگه اینه که اندروید به هیچ وجه روی گوشی ای مثل 620 که 512 مگ رم داره جواب نمیده . راستش اگه بتونید بودجه رو کمی افزایش بدید میتونید از برند سونی انتخاب های خوبی داشته باشید که هم ظاهر شیک و هم سخت افزار قدرتمند دارند و امکان نصب برنامه ی eos که واستون با اهمیته رو بهتون میده .
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها

با سلام
    سعید جان ارادت، اتفاقا من هم برای میان مدت به چنین چیزی فکر میکردم و به این نتیجه رسیدم، نمیدونم برای شما کارساز هست یا خیر؟
    ابتدا به فکر گوشی هوشمند بودم، ولی بعدش دیدم باید در حد 4.2" بگیرم که بتونم با حجمش کنار بیام ولی متاسفانه در این حجم خیلی بدرد کاری که میخوایم انجام بدیم نمیخوره، ما عادت کردیم عکس ها رو در مانیتور ببینیم آنهم فلان اینچ... نهایتا به این نتیجه رسیدم که از تبلت جداگانه (یعنی بدون سیم کارت) استفاده کنم و گوشی هم که جای خود. اینطور هم مجبور نخواهیم بود همه جا تبلت رو با خودمون ببریم و فقط مواقع عکاسی یا در منزل و برای وب گردی میتوان استفاده نمود.
    از میان اندروید و I os هم میتوانید گزینش کنید. فقط چون فرمودین با اندروید آشنائی ندارید، بدونید هنگ زیاده تو کارش، بستگی به مدل داره. در حالی که اپل به هیچ عنوان چنین چیزی تو فاکتوراش نیست؛ ضمن اینکه آی پد آیر(جدیدترین آی پد) مجهز به چیپ A7 شده که 64 بیتی میباشد و خودتان بهتر میدانید برای کارهای گرافیکی چقدر ارزشمند است.
    البته تمام اینها فارغ از بحث اقتصادی است.
    خوب است دوستانی که اینکار را انجام دادند و از اپ های اپل استفاده کردند بیشتر نظر دهند..
    ارادتمند.
    saeed2vfx تشکر می‌کند.