صفحه 483 از 735 نخستنخست ... 383 433 473 479 480 481 482 483 484 485 486 487 493 533 583 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,821 تا 4,830 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز کجای پست بنده عنوان شده دوربین رو در دمای زیر صفر نباید برد؟

دقیقا چطور این برداشت را داشتید ؟

خواهش می کنم اینقدر دیگران و خودتان را دچار اشتباه و گمراهی نکنید.اصلا بنده در پست ام بردن یا نبردن را توصیه یا نفی کردم ؟

شما آن دو تا لینکی که تقدیم کردم مطالعه فرمودید و بعد به این نتیجه رسیدید که بنده گفته ام زیر صفر نبرید؟

چرا چیزی را که در ذهن خودتان است در دهان دیگران قرار می دهید ؟

خواهشا اگر تمایل به مطالعه و یاد گیری و مشارکت فعال و درست در بحث ها را ندارید وارد بحث های فنی و اصولی و تکنینکی نشوید !!!!!!!!
    ببخشید جناب شما نگفتید ۰ درجه ولی اگه اشتباه نکنم بنده با این که مطلبتون رو چندین بار خوندم خلاصش این بود که دوربین در سرما براش مشکل بوجود میاد شما نوشتید که :((مشکل یخ زدن پرده شاتر و یخ زدن آینه دوربین های DSLR جز موارد بسیار فراگیر در سرما بخصوص در هنگام عدم رعایت اصول دقیق است. مشکل کند شدن و یا از کار افتادن فوکوس لنز ها هم جز موارد نسبتا شایع است.بخصوص در لنز هایی با بدنه فلزی...)) میتونم بپرسم این چه معنایی داره؟
    در مورد اون لینک ها نقل قول میکنم از لینکی که توی همون لینکی بود که شما دادید:
    ((در مورد تحمل گرما و سرما، تحمل تمام این دوربین ها از 0 تا 40 درجه سانتیگراد هست)) و یا (( 0 تا 40 دمایی هست که دوربین بهترین کارایی رو داره))
    با تمام این اوصاف که خودتون هم میبینید بنده نگفتم که شما گفتید نباید زیر صفر برد بنده سوال کردم فقط گفتم درسته؟
    فکر نمیکنم یک سوال این همه توهین در بر داشته باشه
    به هر صورت اگر اشتباه از بنده بوده ببخشید
    ویرایش توسط sharp eyed : Wednesday 22 January 2014 در ساعت 19:16
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

دوست عزیز کجای پست بنده عنوان شده دوربین رو در دمای زیر صفر نباید برد؟

دقیقا چطور این برداشت را داشتید ؟

خواهش می کنم اینقدر دیگران و خودتان را دچار اشتباه و گمراهی نکنید.اصلا بنده در پست ام بردن یا نبردن را توصیه یا نفی کردم ؟

شما آن دو تا لینکی که تقدیم کردم مطالعه فرمودید و بعد به این نتیجه رسیدید که بنده گفته ام زیر صفر نبرید؟

چرا چیزی را که در ذهن خودتان است در دهان دیگران قرار می دهید ؟

خواهشا اگر تمایل به مطالعه و یاد گیری و مشارکت فعال و درست در بحث ها را ندارید وارد بحث های فنی و اصولی و تکنینکی نشوید !!!!!!!!
    با تمام احترامی که برای استاد بزرگوار جناب کاوه قبادی قائل هستم و حضور فعال ایشون در این فروم رو واقعا یک فرصت و نعمت بزرگ برای علاقه مندان به عکاسی میدونم ولی میخوام از نحوه پاسخگویی ایشون به کاربران آماتور انتقاد کنم.

استاد شما خیلی زود عصبانی میشید، لحن سخن و نوشتارتون خیلی هارو دلخور و دلشکسته میکنه.
    میدونم که دلیلش ممکنه فشار کاری زیاد و حس انجام وظیفه استادیتون باشه در مقابل بنده شاگرد تازه کار. دستتون رو میبوسم استاد. حتی چوب خوردن از شما استاد بزرگوار باعث افتخار بنده است.
    ولی خواهش میکنم بزرگواری کنید و کمی مهربانتر باشید. شاید خیلی ها بعد از حتی یکبار چوب خوردن، از درس و مدرسه قهر کنند و دیگه سراغش نرن.
    Kaveh Ghobadi، challenger، a.g g.a و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط sharp eyed نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال دیگه هم دارم
    کتاب های عکاسی رو از کجا میتونم بفهمم کدوم مناسبه منه؟ و از کجا میتونم تهیه کنم؟ و کجا اطلاعاتی مربوط به اون ها وجود داره ؟
    دوست عزیز از فروشگاه خود سایت می تونید خرید اینترنتی داشته باشید.

این هم لینکش: محصولات فرهنگی و آموزشی
    Alireza Farshid و sharp eyed تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Niaz نمایش پست ها
    با تمام احترامی که برای استاد بزرگوار جناب کاوه قبادی قائل هستم و حضور فعال ایشون در این فروم رو واقعا یک فرصت و نعمت بزرگ برای علاقه مندان به عکاسی میدونم ولی میخوام از نحوه پاسخگویی ایشون به کاربران آماتور انتقاد کنم.

استاد شما خیلی زود عصبانی میشید، لحن سخن و نوشتارتون خیلی هارو دلخور و دلشکسته میکنه.
    میدونم که دلیلش ممکنه فشار کاری زیاد و حس انجام وظیفه استادیتون باشه در مقابل بنده شاگرد تازه کار. دستتون رو میبوسم استاد. حتی چوب خوردن از شما استاد بزرگوار باعث افتخار بنده است.
    ولی خواهش میکنم بزرگواری کنید و کمی مهربانتر باشید. شاید خیلی ها بعد از حتی یکبار چوب خوردن، از درس و مدرسه قهر کنند و دیگه سراغش نرن.

اول اینکه ممنو از نظرتان و ممنون از تذکرتان.یقینا اگر از بنده شناخت داشته باشید متوجه خواهید شد که بنده با هر نوع انتقادی موافقم و بخصوص اگر در مورد خودم باشد.پس سپاسگذارم....

مورد بعدی درباره زود عصبانی شدن.شاید اینطور باشد.

اما...

بنده توهینی به کسی نکردم و فقط تذکر دادم که با آرامش و دقت بهتر و بیشتر مطالب را مطالعه کنید ( که در کل چیز بدی نیست )

دوم اینکه تذکر دادم که اگر قرار است افکار خودمان را باز هم تکرار کنیم چه نیازی به پرسیدن ؟ بسیاری از دوستان یک سری اطلاعات ناقص و نادرست و اشتباه دارند که متاسفانه دایما آن را همه جا تکرار خواهند کرد.

سوم اینکه اگر بنده در جواب آن پست این را عرض نمی کردم باعث ترویج اشتباه بود.که بعدا استناد شود که بلکه دوربین زیر صفر کار نمی کنه فلان جا آقای فلانی هم این رو تایید کرده است که یان به شدت اشتباه است و باعث ترویج اشتباهات بیشتر می شود.

چهارم اینکه در هیچ کجای پست بنده حرفی از دمای صفر یا زیر صفر زده نشده بود اما دوست عزیزمان موضوع صفر یا زیر صفر را جلو کشیدند.

پنجم اینکه بنده عرض کرده بودم بخصوص در هنگام عدم رعایت اصول دقیق که این دوست عزیزمان اگر به دنبال جواب درست و صحیح بودند باید در پست بعدی می پرسیدند که این اصولا دقیق چیست و چگونه است نه اینکه نتیجه گیری کنند که دمای زیر صفر جایز نیست.

و ششم اینکه از آن دوست عزیزمان و شما پوزش می خواهم اگر برداشت بدی از پست بنده شده است و احساس شده توهینی در کار بوده و یا درشت گویی انجام شده و یا خدای نکرده باعث دلخوری شده است.متاسفانه در دنیای انلاین و متن نمی شود احساسات را ضمیمه کرد و هرگز نمی توان آنگونه که انسان در آن زمان فکر میکرده را به درستی انتقال داد.پس بنده پوزش می خوام.اما حس بنده در زمان نوشتن آن پست اینگونه بود
    Niaz، Marefat، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اول اینکه ممنو از نظرتان و ممنون از تذکرتان.یقینا اگر از بنده شناخت داشته باشید متوجه خواهید شد که بنده با هر نوع انتقادی موافقم و بخصوص اگر در مورد خودم باشد.پس سپاسگذارم....

مورد بعدی درباره زود عصبانی شدن.شاید اینطور باشد.

اما...

بنده توهینی به کسی نکردم و فقط تذکر دادم که با آرامش و دقت بهتر و بیشتر مطالب را مطالعه کنید ( که در کل چیز بدی نیست )

دوم اینکه تذکر دادم که اگر قرار است افکار خودمان را باز هم تکرار کنیم چه نیازی به پرسیدن ؟ بسیاری از دوستان یک سری اطلاعات ناقص و نادرست و اشتباه دارند که متاسفانه دایما آن را همه جا تکرار خواهند کرد.

سوم اینکه اگر بنده در جواب آن پست این را عرض نمی کردم باعث ترویج اشتباه بود.که بعدا استناد شود که بلکه دوربین زیر صفر کار نمی کنه فلان جا آقای فلانی هم این رو تایید کرده است که یان به شدت اشتباه است و باعث ترویج اشتباهات بیشتر می شود.

چهارم اینکه در هیچ کجای پست بنده حرفی از دمای صفر یا زیر صفر زده نشده بود اما دوست عزیزمان موضوع صفر یا زیر صفر را جلو کشیدند.

پنجم اینکه بنده عرض کرده بودم بخصوص در هنگام عدم رعایت اصول دقیق که این دوست عزیزمان اگر به دنبال جواب درست و صحیح بودند باید در پست بعدی می پرسیدند که این اصولا دقیق چیست و چگونه است نه اینکه نتیجه گیری کنند که دمای زیر صفر جایز نیست.

و ششم اینکه از آن دوست عزیزمان و شما پوزش می خواهم اگر برداشت بدی از پست بنده شده است و احساس شده توهینی در کار بوده و یا درشت گویی انجام شده و یا خدای نکرده باعث دلخوری شده است.متاسفانه در دنیای انلاین و متن نمی شود احساسات را ضمیمه کرد و هرگز نمی توان آنگونه که انسان در آن زمان فکر میکرده را به درستی انتقال داد.پس بنده پوزش می خوام.اما حس بنده در زمان نوشتن آن پست اینگونه بود
    البته این زیر صفر درجه هم بحثی است برای خودش، در بیش از 90 درصد MANUAL GUIDE هایی که از تمام دوربین های دیجیتال کانون و نیکون موجود در بازار بنده مطالعه کرده ام، توصیه به عدم استفاده از دوربین در دمای زیر صفر شده است، بنابراین پر بیراه نیست اگر بگوییم بهتر است از دوربین در دمای زیر صفر کمتر استفاده کنیم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سلام. این که میگن حساسیت (iso) یک دوربین قابل ارتقا هست منظور چیه؟ یعنی سنسور رو دستکاری میکنن یا چیزی شبیه این؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    سلام. این که میگن حساسیت (iso) یک دوربین قابل ارتقا هست منظور چیه؟ یعنی سنسور رو دستکاری میکنن یا چیزی شبیه این؟
    قابل ارتقا از چه نظر بیشتر توضیح دهید لطفا...

البته این زیر صفر درجه هم بحثی است برای خودش، در بیش از 90 درصد MANUAL GUIDE هایی که از تمام دوربین های دیجیتال کانون و نیکون موجود در بازار بنده مطالعه کرده ام، توصیه به عدم استفاده از دوربین در دمای زیر صفر شده است، بنابراین پر بیراه نیست اگر بگوییم بهتر است از دوربین در دمای زیر صفر کمتر استفاده کنیم.
    خیر ...

بسیاری از دوربین ها برای حضور در دمای کمتر از صفر درجه امکانات و سیلینگ خاصی دارند.

مثلا دوربین های برند الیمپوس ادعا دارند ( رده حرفه ای ) که تا منفی 20 درجه مشکلی برایشان پیش نمی آید.

اما اگر از لوازم جانبی مناسب به همراه رفتار و روش مناسب عکاسی در دمای کمتر از صفر را رعایت کنید یقینا می توانید با ساده ترین دوربین ها نیز عکاسی کنید.

اگر اینگونه بود که جناب عالی می فرمایید ما هیچ عکسی را از قطب جنوب با دمای متوسط منفی 33 درجه زیر صفر ( در عرض های بالا ! ) ندیده بودیم و نمی داشتیم.

یک سری دستور العمل ها هست که باید مطالعه شود.در فروم بارها در مورد اش بحث شده است.
    lamagra، a.g g.a و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا mohammad aghili آواتار ها
    تشکر کرده
    43

با سلام خدمت دوستان عزیز

یه سوال داشتم ، امیدوارم تاپیک مناسبی رو براش پیدا کرده باشم

بنده علاقه مند به عکاسی ورزشی هستم ، دوربینی که به تازگی تهیه کردم d7100 هست و از اونجایی که دانشجو هستیم و هنوز جیبمون درد میکنه
    میخوام تو نگهداری از این دوربین تلاش بیشتری بکنم

سوال اصلیم اینه که با توجه به ورزش مورد علاقه بنده (موتور کراس) برای عکاسی از این سوژه ، چه تمهیداتی رو باید بکار ببرم تا لنز و احیانا بدنه از نفوذ گرد و خاک مصون بمونن
    چون خواسته ناخواسته گرد و خاک زیادی تو این محیط هست

در کل یه راهنمایی بکنید بنده روشن شم

باتشکر فراوان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadaghili7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

یه سوال داشتم ، امیدوارم تاپیک مناسبی رو براش پیدا کرده باشم

بنده علاقه مند به عکاسی ورزشی هستم ، دوربینی که به تازگی تهیه کردم d7100 هست و از اونجایی که دانشجو هستیم و هنوز جیبمون درد میکنه
    میخوام تو نگهداری از این دوربین تلاش بیشتری بکنم

سوال اصلیم اینه که با توجه به ورزش مورد علاقه بنده (موتور کراس) برای عکاسی از این سوژه ، چه تمهیداتی رو باید بکار ببرم تا لنز و احیانا بدنه از نفوذ گرد و خاک مصون بمونن
    چون خواسته ناخواسته گرد و خاک زیادی تو این محیط هست

در کل یه راهنمایی بکنید بنده روشن شم

باتشکر فراوان
    خوب اول که مبارک باشه.
    این دوربین درز بندی خوبی داره. اما شاید کم کم روی سنسور لکه بیاد . سخت نگیرید.
    سعی کنید حتما وسط پیست لنز عوض نکنین. اگر خیلی نگران لنزی فیلتر یو وی بدرد بخور و معتبر ( که تاثیر منفی نداشته باشه ) روی لنزتون ببندید. شاید پلاریزه هم گزینه خوبی برای اینکار باشه
    اگر هم خیلی خیلی حساسین کاور های بارون و غبار هست. ازونا هم میتونی استفاده کنی
    اما....

در کل سخت نگیر
    a.g g.a و mohammad aghili تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid.jmsd آواتار ها
    تشکر کرده
    399

درود برای گرفتن همچین عکسی که پرتوهای خورشید معلوم باشه باید از فیلتر استفاده کرد؟یا کلا فتوشاپ هست؟
    Untitled.jpg
    Ahmad.Najari و Behzad43 تشکر می‌کنند.