صفحه 546 از 735 نخستنخست ... 46 446 496 536 542 543 544 545 546 547 548 549 550 556 596 646 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,451 تا 5,460 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام

میخواستم دمای نور فلاشم رو به لامپ تنگستن برسونم

با چه ژلی میتونم؟

فکر میکنید با این طلق (تلق؟) ها که توی لوازم تحریر فروشیها موجوده میتونم به اون دمای رنگ برسم؟

تهیه ژل ممکنه برام مقدور نباشه

چه راهی پیشنهاد میدید؟

با تشکر
    اگر خیلی آکادمیک بخواهید با قضیه برخورد کنید:
    ۱. داشتن چندین برگ ژل بسیار کم رنگ (شاید چیزی در حد یک-دهم CTO - مخفف Color Temperature Orange )
    ۲. داشتن Color-Meter

اول، دمای نور لامپ تنگستن مورد نظرتون رو با Color-Meter بخوانید.
    سپس در یک سیکل بسته، اقدام به افزودن برگه های ژل روی کاسهء متصل به فلاش کنید و نور فلاش رو Color-Metering کنید تا با تقریب قابل قبولی به دمای نور لامپ تنگستنی که قبلا قرائت کرده بودید برسید

و اگر به Color-Meter بعلت گرانی بیش از حد! دسترسی ندارید، میتونید ابتدا از یک کارت خاکستری زیر نور تنگستن عکس گرفته و با عکس های متعددی که با افزودن هر برگ ژل میگیرید، مقایسه کنید و تعداد برگ ژلهای نصب شده در عکسی که بیشترین شباهت دما رو به شما میده، برای کارهای بعدی به ذهن سپرده و استفاده کنید

و نکته اینکه، این طلق های موجود در لوازم التحریری ها، به آن کمرنگی مورد نظر نیستند (عمدتا رنگ غلیظی دارند) و از طرفی، ممکنه در معرض گرمای لامپ مدل، دفرمه بشن و پتانسیل ذوب شدن داشته باشن !

كاربر همراه rezaAlishahi آواتار ها
    تشکر کرده
    439

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    سلام

میخواستم دمای نور فلاشم رو به لامپ تنگستن برسونم

با چه ژلی میتونم؟

فکر میکنید با این طلق (تلق؟) ها که توی لوازم تحریر فروشیها موجوده میتونم به اون دمای رنگ برسم؟

تهیه ژل ممکنه برام مقدور نباشه

چه راهی پیشنهاد میدید؟

با تشکر
    Cokin یک سری ژل ارزون قیمت در رنگ های مختلف داشت قبلا. حدود ۱۵ ژل با رنگ مختلف. فکر کنم رنگ تنگستن هم دیدم داخلش. قیمت زیادی هم نداشت یک زمان. حدود ۱۰-۲۰ هزار تومان برای ۱۵ ژل مختلف. الان رو نمی دونم.

یک راه دیگر قرض گرفتن ژل فلاش های نیکون که ۲ عدد ژل تنگستن با دمای متفاوت داره و مقایسه چشمی با طلق های موجود هست.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط siosha نمایش پست ها
    امکان ندارد بصورت تصادفی دو رنگ همسان شوند ولی ممکن است نزدیک شوند
    درود
    در تکمیل فرمایش دوستان، کوکین یک سری فیلتر هم داشت که البته قدیمی تر هستند و برای عکاسی با فلاش هست
    این فیلتر شامل دو عدد فیلتر (یکی برای فلاش و یکی هم برای بکگراند) هست و رنگ گرم هم در فیلترهای فلاشش وجود داشت!
    Cokin FIlters color back

شما می توانید از تک فیلتر فلاش این مجموعه برای گرم کردن نور استفاده کنید
    اراتمند
    ata_m3 و rezaAlishahi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام دوستان
    یه سوالی دارم که احتمالا برای شما بدیهیه جوابش ولی خب من هنوز متوجه نشدم
    ببینید در مورد یک دوربین واحد مثل کانن G16 دارم سوال می پرسم

تنظیم کیفیت عکس روی 6 مگاپیکسل ، باعث افت کیفیت عکس میشه نسبت به حداکثر کیفیت که مثلا 12 مگاپیکسل هست ( روی G16 ) ؟
    منظورم اینه کاهش مگاپیکسل در حد 6 مگ روی یک دوربین واحد فقط ابعاد عکس رو کوچیک می کنه یا جزئیات و کیفیت عکس هم میاد پایین ؟

ببخشید اگر سوال خیلی مبتدی بود
    منشکرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط HAGHII نمایش پست ها
    سلام دوستان

تنظیم کیفیت عکس روی 6 مگاپیکسل ، باعث افت کیفیت عکس میشه نسبت به حداکثر کیفیت که مثلا 12 مگاپیکسل هست ( روی G16 ) ؟
    منظورم اینه کاهش مگاپیکسل در حد 6 مگ روی یک دوربین واحد فقط ابعاد عکس رو کوچیک می کنه یا جزئیات و کیفیت عکس هم میاد پایین ؟

منشکرم
    سلام دوست عزیز
    هر پیکسل به تنهایی جزیی از یه عکس رو ثبت میکنه
    شما وقتی میگین 6مگاپیکسل یعنی 6میلیون تا پیکسل که این 6میلیون تا پیکسل در کنار هم یه عکس 6مگاپیکسلی را تشکیل میدن حالا 12 مگاپیکسل یعنی 12میلیون تا پیکسل در کنار هم یه عکس و تشکیل میدن
    پس نتیجه میگیریم که جزییات عکس 12 مگاپیکسلی دو برابر عکس 6 مگاپیکسلیست و صدر صد ابعاد هم همینطور
    HAGHII و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

سلام دوستان

منشکرم
    دوست عزیز،

در تعریف رزولوشون هست که به تعداد پیکسلهای تشکیل دهنده یک تصویر در یک اینچ مربع رزولوشون گفته میشه. هر چقدر تعداد این پیکسلها بیشتر باشد شما جزئیات بیشتری رو تو تصویرتون دارید.

وقتی میگیم این تصویر مثلا 12 مگا پیکسل هست یعنی تعداد کل پیکسلهای تشکیل دهنده تصویر 12 میلیون پیکسل یا 12 مگا پیکسل هست و ابعاد این تصویر 3000x4000 خواهد بود که با ضرب اونها در هم و در واقع محاسبه مساحت یک مستطیل( تصویر) تعداد کل پیکسلهای عکس به دست میاد.

شما وقتی عکس رو روی 6 مگا پیکسل تنظیم میکنید باعث میشید تا اندازه تصویر نصف شود. یعنی چی؟ یعنی نصفی از تعداد کل پیکسلهاتون از بین خواهند رفت. نتیجه این که چون تعداد پیکسلهای کمتری نسبت به حالت 12 مگا پیکسلی دارید، پس جزئیات کمتری از تصویر هم به ثبت خواهند رسید. و نهایتا کیفیت تصویر افت می کنه.
    HAGHII تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

پس این نتیجه گیری درسته که برای رسیدن به حداکثر کیفیت در یک دوربین واحد ( مثل G16 ) باید کیفیت عکس رو روی حداکثر گذاشت

حالا یه سوال درمورد SX700 دارم . توی ریویو ها خوندم که 16 مگاپیکسل برای سنسوری با ابعاد SX700 زیاده و جنبه نمایشی داره . بفرض که اینحرف درست باشه . روی چنین دوربینی تنظیم کیفیت عکسا روی 9 مثلا ( دقیقا یادم نیست چه گزینه هایی داشت ) می تونه حداکثر کیفیت رو بده یا نه اینجا هم 16 مگاپیکسل یعنی حداکثر کیفیت ؟

ببخشید شاید سوالام خنده دار باشه اما یه عمره دارم با خودم این سوالا رو می کشم . گفتم یکبار واسه همیشه حلش کنم با خودم
    مرسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

پس این نتیجه گیری درسته که برای رسیدن به حداکثر کیفیت در یک دوربین واحد ( مثل G16 ) باید کیفیت عکس رو روی حداکثر گذاشت

حالا یه سوال درمورد SX700 دارم . توی ریویو ها خوندم که 16 مگاپیکسل برای سنسوری با ابعاد SX700 زیاده و جنبه نمایشی داره . بفرض که اینحرف درست باشه . روی چنین دوربینی تنظیم کیفیت عکسا روی 9 مثلا ( دقیقا یادم نیست چه گزینه هایی داشت ) می تونه حداکثر کیفیت رو بده یا نه اینجا هم 16 مگاپیکسل یعنی حداکثر کیفیت ؟

ببخشید شاید سوالام خنده دار باشه اما یه عمره دارم با خودم این سوالا رو می کشم . گفتم یکبار واسه همیشه حلش کنم با خودم
    مرسی
    دوست عزیز هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشه به همون مقدار جزییات عکستون بیشتره پس فرقی نمیکنه روی کدوم دوربین باشه شما باید بیشترین مگاپیکسله دوربینتونا انتخاب کنین تا بهترین خروجی اون دوربین برسین در مورد کیفیت عکس ها هم عوامل متعددی تاثیر داره مانند سنسسور ،لنز و...که یکی از اون موارد هم تعداد پیکسل هاست.
    در مورد اون ریویو هم:منظورش این بوده که این تعداد پیکسل برای سنسور دوربین زیادی بوده و فقط برای جنبه تبلیغاتی بوده.
    msh2200، HAGHII و ppl94 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    دوست عزیز هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشه به همون مقدار جزییات عکستون بیشتره پس فرقی نمیکنه روی کدوم دوربین باشه شما باید بیشترین مگاپیکسله دوربینتونا انتخاب کنین تا بهترین خروجی اون دوربین برسین در مورد کیفیت عکس ها هم عوامل متعددی تاثیر داره مانند سنسسور ،لنز و...که یکی از اون موارد هم تعداد پیکسل هاست.
    در مورد اون ریویو هم:منظورش این بوده که این تعداد پیکسل برای سنسور دوربین زیادی بوده و فقط برای جنبه تبلیغاتی بوده.
    آقا ببخشید من اون سری ندیدم که شمام پاسخ دادید والا تشکر می کردم حتما
    مرسی از پاسختون

پس در مواردی که کیفیت عکس برام خیلی مهم بود هردوربینی بود میذارم روی حداکثر مگاپیکسل . نجاتم دادید
    متشکرم
    tahers96i تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

مرسی
    دوست عزیز هر سوالی داشتید بپرسید.

ببینید هر کارخونه ای در هر مدل دوربینی که تولید میکنه اعم از dslr یا کامپکت با توجه به سنسور اون دوربین و همچنین سایر مشخصات، اندازه تصویر رو هم اعلام میکنه. در دوربین SX700 مطمئن باشید که بهترین و بالاترین کیفیت تصویرش در 16 مگا پیکسل به دست خواهد اومد اگه غیر از این بود چه لزومی داشت تا کارخونه 16 مگا پیکسل رو حداکثر اعلام کنه؟ و در همون 9 مگا پیکسل میگفت که این تعداد مگا پیکسل حداکثر هست و کافی است.

سنسور این دوربین پتانسیل تولید عکسهایی با رزولوشون 16 مگا پیکسل را داراست و همیشه برای رسیدن به بهترین کیفیت باید در 16 مگا پیکسل عکاسی شود. دوربینهای دیگه هم به همین ترتیب.

اون ریویوها هم به هیچ عنوان صحبتشون علمی نبوده و نیست، اعتنایی به اونها نکنید.
    msh2200 و HAGHII تشکر می‌کنند.