صفحه 101 از 735 نخستنخست ... 51 91 97 98 99 100 101 102 103 104 105 111 151 201 601 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا molmol آواتار ها
    تشکر کرده
    57

سلام جناب اكبري
    آره خوب اين معجزه اي كه گفتي اگه پيدا بشه من همه وسايلمو ميدم كه برم بخرمش
    در مورد نشون ندادن همزمان ويزور و نمايشگر احتمال بر دو چيز هست
    يك اين كه به علت قويتر با در نظر گرفتن وجود آينه براي ويزور شما سنسور نميتونه تصوير رو با وجود آينه دريافت كنه و بايد آينه جمع بشه تا تصوير بدون محدوديت از لنز به حسگر برسه
    توي دوربين هاي غير لايك و كلا كامپكتهاي معمولي به طور معمول اين قضيه فقط ديجيتال است يعني تصوير نمايشگر با يك دكمه خاموش و روشن ميشود و ويزور هم به صورت مستقيم هميشه تصوير دارد يا اگر هم ويزور ديجيتال باشد به صورت پله اي تصوير بين ويزور ديجيتال و نمايشگر جابجا ميشود با تنظيم عكاس
    وليكن در مورد دوربين شما احتمال نزديك به واقعيت و يقين همان وجود آينه است كه نميتوان باوجود آن تصوير همزمان از نمايشگر و ويزور انتظار داشت
    در دوربين هاي slr كه قابليت لايو داشته باشند هم به محض روشن كردن سيستم لايو ويو آينه جمع ميشود، شاتر باز ميشود و حسگر مستقيما تصوير دريافت ميكند و ثبت يا همان شاتر الكترونيكي خواهد بود
    دوربين شما چيزي مابين حالت مكانيكي و لايو دوربين هاي slr است دقيقا همان چيزي كه اسمش را گذاشته اند شبه اس ال آر (like slr)
    خوشحالم كه با گفت و گو به نتايج خوبي رسيديم
    يه چيزايي هم گير ما اومد
    ممنون
    شاهین اکبری و saeed2vfx تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا molmol آواتار ها
    تشکر کرده
    57

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedcky نمایش پست ها
    سلام و درود
    دوستان من اولین پستم در این فروم هست و حدود 2 ماهی است که فقط پست ها رو مطالعه می کنم و امروز این تاپیک رو دیدم که فکر می کنم جای مناسبی باشه تا سوالمو مطرح کنم.اولین سوالم اینه که من می خوام یه 7D بخرم و برای انتخاب لنزش هنوز سردرگم هستم.خود من 135-18 رو دوست دارم و فکر می کنم برای نیاز من کافی باشه.اون چیزی که توی تاپیک ها متوجه شدم اینه که ظاهرا همه سری L رو خیلی پیشنهاد می کنن و اکثر کسایی که می خوان لنز کنون بگیرن علی رغم این که بودجه کامل ندارن دنبال لنزهای دست دوم این سری می گردن ... می خواستم راهنمایی کنید این سری لنزها مثل 105-24 یا 70 - 24 چه امکاناتی دارن و چرا قیمت بالایی دارند؟
    دوست عزيز خوش آمد و سلام
    خوشحال ميشم كه به صورت دقيق بهترين راهنمايي رو بكنم و اون اينكه قبل از اينكه اقدام به خريد دوربين و لنز بكنيد حسابي مطالعه كنيد
    در همين سايت عكاسي به همت دوستان و اساتيد محترم جامع ترين مطالب در مورد لنز ها مطرح شده كه شما با چند ساعت وقت گذاشتن ميتونيد خودتون رو چندين پله بالاتر حس كنيد
    پيشنهاد ميكنم ابتدا شروع به مطالعه در مورد تفاوت لنزهاي سري هاي مختلف كنون بكنيد ، سپس در مورد مقايسه لنزهاي مختلف و كارايي
    و در آخر با در نظر گرفتن نوع كارتون و علاقتون و نيازهاتون لنزتون رو انتخاب كنيد
    موفق باشيد
    saeedcky تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام و درود
    دوستان من اولین پستم در این فروم هست و حدود 2 ماهی است که فقط پست ها رو مطالعه می کنم و امروز این تاپیک رو دیدم که فکر می کنم جای مناسبی باشه تا سوالمو مطرح کنم.اولین سوالم اینه که من می خوام یه 7D بخرم و برای انتخاب لنزش هنوز سردرگم هستم.خود من 135-18 رو دوست دارم و فکر می کنم برای نیاز من کافی باشه.اون چیزی که توی تاپیک ها متوجه شدم اینه که ظاهرا همه سری L رو خیلی پیشنهاد می کنن و اکثر کسایی که می خوان لنز کنون بگیرن علی رغم این که بودجه کامل ندارن دنبال لنزهای دست دوم این سری می گردن ... می خواستم راهنمایی کنید این سری لنزها مثل 105-24 یا 70 - 24 چه امکاناتی دارن و چرا قیمت بالایی دارند؟
    تا مورد استفاده شما رو ندونیم نمیشه لنزی معرفی کرد.همینطور مقدار بودجه ای که برای لنز در نظر گرفتید.
    shabab و شاهین اکبری تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

با سلام

یه سواله که چندوقتیه ذهنم رو مشغول کرده!!

سوالم اینه: اگه ما دوتا لنز یکی تله و یکی نرمال(فرضا 24-105 و 100-400) داشته باشیم و روی دو دوربین یکسان استفاده کنیم با دیاف یکسان اگر هر دو لنز روی فاصله 100 میلی متری تنظیم شوند آیا عمق میدان هر دوشون یکی میشه؟؟

یعنی بهتر بگم با توجه به این 100-400 تله هستش و لنزهای تله عمق میدان کمتری داره آیا هردو در فاصله 100 عمق میدانشون یکیست یا تفاوت دارد؟؟!!!

پیشاپیش ممنون

موفق باشید.....
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

سوالم اینه: اگه ما دوتا لنز یکی تله و یکی نرمال(فرضا 24-105 و 100-400) داشته باشیم و روی دو دوربین یکسان استفاده کنیم با دیاف یکسان اگر هر دو لنز روی فاصله 100 میلی متری تنظیم شوند آیا عمق میدان هر دوشون یکی میشه؟؟

یعنی بهتر بگم با توجه به این 100-400 تله هستش و لنزهای تله عمق میدان کمتری داره آیا هردو در فاصله 100 عمق میدانشون یکیست یا تفاوت دارد؟؟!!!

پیشاپیش ممنون

موفق باشید.....
    سلام
    عمق میدان یك تصویر توسط 4 عامل كنترل می شود:
    1- اندازه سنسور
    2- فاصله تا سوژه
    3- فاصله كانونی
    4- قطر دهانه دیافراگم

فاصله کانونی مهمه. حالا دیگه لنز تو چه رنجی قرار میگیره و نوعش چیه دیگه مهم نیست.

عمق میدان (Depth Of Field (DOF

و محاسبه آنلاین عمق میدان
    شاهین اکبری و Walkman تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    با سلام

سوالم اینه:

1. اگه ما دوتا لنز یکی تله و یکی نرمال(فرضا 24-105 و 100-400) داشته باشیم
    2. و روی دو دوربین یکسان استفاده کنیم
    3. با دیاف یکسان
    4.اگر هر دو لنز روی فاصله 100 میلی متری تنظیم شوند
    5. با ابعاد نمایش یکسان
    6. با فاصله دید یکسان ( از ثبت فرضی انجام شده )
    7. اگر فوکال لنت اسمی این دو لنز با یکدیگر تفاوتی نداشته باشند. فرضا هر دو روی فوکال لنت 100 یک زاویه برداشت داشته باشند

آیا عمق میدان هر دوشون یکی میشه؟؟

پیشاپیش ممنون

موفق باشید.....
    سلام

اگر خیلی دقیق شویم، شاید بتوان آن 3 مورد هم اضافه کرد.

در این صورت عمق میدان یکی است

موفق باشید
    شاهین اکبری، lamagra و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

كاربر جديد saeedcky آواتار ها
    تشکر کرده
    49

پیش فرض لنز

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    تا مورد استفاده شما رو ندونیم نمیشه لنزی معرفی کرد.همینطور مقدار بودجه ای که برای لنز در نظر گرفتید.
    لنزی که شارپش و رنج بالایی داشته باشه.برای عکاسی از طبیعت و حیات وحش تا حدی !! عرضم به حضور شما بودجه بنده نهایت 1 تومن هست.این هم بگم که من مبتدی هستم و تازه می خوام عکاسی رو شروع کنم.به نظر شما واجبه حالا لنز گرون بگیرم(قابل به ذکر هست که لنزم 2-3 سالی می مونه برام)

كاربر همراه Kavian آواتار ها
    تشکر کرده
    80

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmw نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتتون بخیر
    من یه سئوالی در مورد فوکوس کردن رو اجسام داشتم که هم خیلی جستجو کردم و نتونستم پیدا کنم ... هم از خیلی ها پرسیدم و جواب قانع کننده ای نگرفتم ...
    حالا سئوال اینه که ... فرضا دو جسم A , B رو در فاصله های 1 متری و 10 متری از خودمون داریم ... و می خوایم یه عکس از هر 2 تا شئ بگیریم ... اگر رو جسم A فوکوس کنیم جسم B تار میوفته ... و برعکس اگر رو جسم B فوکوس کنیم جسم A تار میوفته ... (حداقل با دوربین خودم و لنز 18-70 که اینطوریه)
    می خوام ببینم اگر بخوایم عکسی بگیریم که هر دو جسم A,B شفاف باشند و تار نباشند باید چی کار کنیم ...
    آیا لنز مخصوصی می خواد ... یا باید فوکوس نقطهای یا فوکوس وسیع رو انتخاب کنیم (البته این حرف یه باباییه ... من از خودم نگفتم) ... من نتونستم مطلب مفید و قانع کننده ای در این باب پیدا کنم ... ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر
    سلام دوست من
    شما دو عكس با فوكوس دقيق روي تك تك سوژه ها گرفته و با Mask آنها را ادغام كنيد

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

لنزی که شارپش و رنج بالایی داشته باشه.برای عکاسی از طبیعت و حیات وحش تا حدی !! عرضم به حضور شما بودجه بنده نهایت 1 تومن هست.این هم بگم که من مبتدی هستم و تازه می خوام عکاسی رو شروع کنم.به نظر شما واجبه حالا لنز گرون بگیرم(قابل به ذکر هست که لنزم 2-3 سالی می مونه برام)
    همه مواردی که فرمودین توی یک لنز جا نمیشه!...
    حیات وحش رو فعلا از ذهنتون دور کنید...با این بودجه لنزهای خوبی میشه تهیه کرد.برای مواردی که شما مد نظر دارید بهترین انتخاب لنز ارزشمند 85-15 کنون هست(حدود 800 تومان) که رنج مناسب شارپنس خوبی در اختیارتون قرار میده.درباره اون داستان واجب بودن هم من چندتا نکته رو میگم خودتون به این نتیجه میرسید که هست یا نه...
    با توجه به بدنه ای که انتخاب کردید و رزولوشن بالای اون بهتره که لنزهای بهتر و با کیفت تر استفاده کنید که پاسخگوی رزولوشن سنسور باشه.135-18 در کل لنز بدی نیست اما بعد از مدتی قصد تعویض اون رو خواهید داشت...دوباره کاری ،بازار گردی و ضرر مالی هم که در حین فروش متحمل میشید رو در نظر بگیرید به این نتیجه میرسیم که از همین ابتدا حالا که توان مالی هم دارید یک لنز مناسب بگیرید بهتر هست.فکرتون هم از این رنج فارغ میشه و میتونید برنامه ریزی کنید برای رنج بالاتر و تله های بلند(با توجه به اینکه فرمودید حیات وحش) با اضافه اون 1 تومن هم میتونید سه پایه مناسب یا فلاش تهیه کنید.هر کدوم که احساس میکنید لازمه اول...
    شاهین اکبری و saeedcky تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

با تشکر از شما جناب mahdi_911turbo,قشقایی

پس یعنی با اون فاکتورهایی که گفتین عمق میدانشون یکیه!!

- منظور از قطر دهانه دیافراگم چیه؟و اینکه قطر دهانه دیافراگم اگه بیشتر بشه عمق میدان کمتر میشه یا بیشتر؟؟؟

موفق باشید....
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali