صفحه 140 از 735 نخستنخست ... 40 90 130 136 137 138 139 140 141 142 143 144 150 190 240 640 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

برای آزمون عملی یک عکس را در ACR یا Lr باز کنید و با ابزار نمونه گیر تراز سفیدی روی رنگهای مختلفی مانند سبز یا قرمز عکس کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که در برخی موارد کنترلهای Temp و Tint در حداکثر تغییر خود قرار می‌گیرند اما باز هم کافی نخواهد بود.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

سلام خدمت استادان
    به نظرم دونستن اینکه چه جوری بدون افت کیفیت حجم یه عکس رو کم کنیم باید جزء اطلاعات عمومی یه عکاس باشه برای همین اینجا سوالم رو می پرسم
    اگر جای مناسبی نیست لطفا مدیران محترم این سوال رو به جای مناسبش منتقل کنند
    حجم عکسای من بدون ادیت بین 5 تا 12 مگ میشه و با ادیت تا 17 مگ عکسام حجم دارن
    چه جوری من میتونم همون عکس ادیت شده رو طوری ریسایز کنم که کیفیت عکس کاهش محسوسی نداشته باشه؟
    حجمی که دوست دارم بهش برسم زیر 150 کیلو بایت هست
    Arefe تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

هم خدا هم خرما فکر نکنم بشه!
    150 کیلو! 17 مگ! بدون کاهش کیفیت؟!
    اساتید اگه میشه مارو هم بی نصیب نزارید
    Ali Saeedi و Arefe تشکر می‌کنند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سلام خدمت استادان
    به نظرم دونستن اینکه چه جوری بدون افت کیفیت حجم یه عکس رو کم کنیم باید جزء اطلاعات عمومی یه عکاس باشه برای همین اینجا سوالم رو می پرسم
    اگر جای مناسبی نیست لطفا مدیران محترم این سوال رو به جای مناسبش منتقل کنند
    حجم عکسای من بدون ادیت بین 5 تا 12 مگ میشه و با ادیت تا 17 مگ عکسام حجم دارن
    چه جوری من میتونم همون عکس ادیت شده رو طوری ریسایز کنم که کیفیت عکس کاهش محسوسی نداشته باشه؟
    حجمی که دوست دارم بهش برسم زیر 150 کیلو بایت هست
    سلام
    دوست عزیز اگر برای انتشار در وب لازم دارید در photoshop گزینه save for web را هنگام ذخیره کردن انتخاب کرده و پس از انجام تنظیمات لازم عکس را ذخیره کنید .
    برای حفظ اگزیف عکس ،گزینه metadata را روی all قرار دهید .
    البته این را هم اضافه کنم که عکسهای حجیم (مگاپیکسل بالا )را معمولا نمیتوانید در این گزینه وارد سازید
    شاهین اکبری، Miri، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز اگر برای انتشار در وب لازم دارید در photoshop گزینه save for web را هنگام ذخیره کردن انتخاب کرده و پس از انجام تنظیمات لازم عکس را ذخیره کنید .
    برای حفظ اگزیف عکس ،گزینه metadata را روی all قرار دهید .
    البته این را هم اضافه کنم که عکسهای حجیم (مگاپیکسل بالا )را معمولا نمیتوانید در این گزینه وارد سازید
    این کار رو کردم
    برای یکی از عکس های سایز بالام
    حجم 18.69 مگی در بهترین حالت میشه 1.366 مگ
    راه دیگه ای نیست؟
    یا راهی در تکمیل این روش
    سپاس
    Arefe تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

سلام و تشکر از دوستانی که وقت گذاشتند و به سوالات قبلیم پاسخ دادند...در ادامه سوالات بنده:

- آیا بازکردن . ادیت و ذخیره چند باره فایل های پی ان جی روی کیفیت عکس (همانند فایلهای جی پگ) تاثیر میزاره؟

- زوم کردن فلاش یعنی چه؟ مکانیزمش چی هست؟ چه اتفاقی میوفته (مکانیکی؟ فیزیکی؟ الکتریکی؟ ...) که نور فلاش زوم میشه؟

- جایی خوندم که لنزهای تیلت شیفت razor sharp هستند...این به معنی اینه که خروجی خیلی شارپی دارند؟ اگه آره چه ویژگی این تیلت شیفت بودن داره که باعث
    شارپ بودن زیادش میشه؟ مربوط به ساختمان عدسی ها و خود لنز هست یا اینکه کلا لنزهای تیلت شیفت رو با عدسی های با کیفیت درست میکنند؟

- f/stop : اف مخفف چی هست؟ (fraction؟)

-یه دوربین H5 SONY دارم.توی نور مناسب عکسای کم نویز یا بدون نویز میگیره اما توی جای کم نور (که مجبورم سرعت رو تا 4ثانیه پایین بیارم) نویزش به فلک میزنه...
    انگار که با یه دوربین SLR توی ایسو 1600 گرفتم...

ممنون میشم به این ها هم پاسخ بدید...
    (سوال اول رو قبلا هم پرسیدم ولی جواب نگرفتم:( )

با سپاس فراوان
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

در لنزهای تیلت شیفت چون در هنگام شیفیت سنسور از گوشه های دایره تصویر استفاده میکند و اگر قرار بود مثل اکثر لنزها گوشه های تصویر کیفیت پایینتری داشته باشد افت کیفیت کاملا مشهود بود.با توجه به اینکه این لنزها دایره تصویر بسیار بزرگتری نیز دارند افت کیفیت در گوشه ها بیشتر نیز میشد.

حرکت دایره تصویر روی سنسور فول فریم در هنگام شیفت

مقایسه دایره تصویر لنزهای کراپ،فول فریم و TS-E

مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    - زوم کردن فلاش یعنی چه؟ مکانیزمش چی هست؟ چه اتفاقی میوفته (مکانیکی؟ فیزیکی؟ الکتریکی؟ ...) که نور فلاش زوم میشه؟
    پدیده زوم در فلاش ها، یک عمل مکانیکی است که با پس و پیش شدن لامپ ( Tube ) در محفظه ی Head فلشگان، بوجود میاد. بعنوان نمونه این زوم شدن، در فلشگان Canon Speedlite 580EX II از 24mm لغایت 105mm انجام میشود. چنانچه با این فلشگان، با زوم 24mm و روبروی یک فون تیره ( پارچه ای که پشت سوژه در آتلیه آویزان میشود ) در فاصله مثلاً 3 متری عکسی با فلاش بگیرید، فلشگان شما، نوری پخش شده را ساطع میکند تا زاویه دیدی، معادل زاویه دید لنز 24mm را پوشش دهد. و تنظیم روی 105mm باعث جمع شدن و تمرکزی تر شدن نور میشود. یکی از استفاده های ابتکاری ( خلاقانه ) در استفاده از زوم فلشگان، شبیه سازی نورپردازی با Snoot، در زوم 105mm همزمان با استفاده از فاصله کانونی واید است که در آن، فلشگان شما نور را با زاویه بسته تری پرتاب میکنند که تقریباً مشابه SpotLight ( ولی نه به آن تمرکز و کنتراست ) میشود.

هنگامی که شما بصورت دستی، رینگ زوم لنز خود را بچرخانید، صدای موتور داخل فلشگان ( که لامپ را جلو و یا عقب میبرد ) را میشنوید ( در حالت AutoZoom فلشگان ) . ضمناً این عقب و جلو شدن لامپ را نیز میتوان روئیت کرد. در کتاب Speedliter's Handbook ( نوشته Syl Arena ) به این مطلب اشاره شده که تطابق زوم در فلاش و لنز، باعث استفاده حداکثر از نور ساطع شده از فلاش میشود. ضمن اینکه عدم تطابق، میتواند منجر به خلق ابتکاراتی نیز بشود.

بنظر میرسد که f در f-stop ، باید همان Fractional ( کسری؛ کسر گونه ) باشد. در صورت نادرستی، دوستان اصلاح خواهند نمود.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    - آیا بازکردن . ادیت و ذخیره چند باره فایل های پی ان جی روی کیفیت عکس (همانند فایلهای جی پگ) تاثیر میزاره؟
    خیر
    فرمت PNG کارکردهای خاص خودش را دارد، خیلی با بحث عکاسی مرتبط نیست. اگر منظور برای ذخیره و ادیت عکس است، اصلاً به سراغش نروید.
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    .

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

پستهای اخیر (در مورد موضوع کاربر محترم Arefe ) به تاپیک "عکاسی برای علاقه یا کسب درآمد ؟" منتقل شد! (البته بعد از پاکسازی بعضی از پستها)

http://forum.akkasee.com/showthread.php?t=9199
    شاهین اکبری، M. Beyrami و M.Barani تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri