صفحه 159 از 735 نخستنخست ... 59 109 149 155 156 157 158 159 160 161 162 163 169 209 259 659 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    کجا چنین چیزی خواندید؟
    در یکی از مقالات سایت مربوط به ماکروگرافی حشرات در قسمت استفاده از لنز معکوس.
    حالا دقیقاً نمیدونم چون اینجا صحبت از تکنیک لنز معکوس هست، فوکوس بی نهایت آورده شده یا ... ؟

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

فکر کنم منظور همون هایپرفوکال باشه... چند جای دیگه (از افراد غیر حرفه‌ای البته) این اسطلاح رو شنیده بودم... بعضی از دوربین های کامپکت (یه مدل کداک‌ش رو دیدم) یه وضعیت دارن که باز‌ه فکوس‌شون تقریبان بی نهایت‌ه (مثل دوربین های point and shoot فیلمی یا دوربین های بدون فکوس موبایل ها)؛ این مود به فکوس بینهایت معروف شده، یعنی از یه فاصله نزدیک به دوربین تا بینهایت، تقریبا فکوس مطلوب رو داریم (تعریف هایپرفوکال هم همینه دیگه، نقطه ای که اگه روش فکوس کنیم، تقریبا همه جا (در واقع از قدری جلو تر از اون نقطه تا بی نهایت) فکوس‌ه)<br>پ.ن: جالب اینجاست که من چندین بار با این موضوه مواجه شدم که افرادی تعریفی که من نوشتم رو با تعریف جناب عبد‌الپناه قاطی کردن و به این نتیجه رسیدن که برای داشتن بیشترین بازه فکوس مطلوب، باید رینگ فکوس رو تا آخر بچرخونن!!!!! :)
    Amir Abdolpanah و FarzadKB تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

در یکی از مقالات سایت مربوط به ماکروگرافی حشرات در قسمت استفاده از لنز معکوس.
    با سلام

فکر کنم منظورشون اینه:

از دست دادن فوکوس بی نهایت در ماکروگرافی با لنز معکوس
    FarzadKB تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر آشنا kobaiashi آواتار ها
    تشکر کرده
    91

پیش فرض استفاده از فیل تر UV

درود بر شما

من تجربه استفاده از چند مدل فیلتر UV بر روی چند مدل لنز داشتم ولی همیشه تصویر بدون فیل تر بهتر از با فیل تر بوده که فکر میکردم از کیفیت پائین لنز یا فیل تر باشه...اخیرا از لنز 105-24 Canon استفاده میکنم ولی بازم مشکل افت کیفیت رو دارم.

حالا سوالم اینه که آیا فیل تری هست که تاثیری توی کیفیت نزاره؟ چون از لحاظ تئوری فکر میکنم فیل تر UV می بایست در عکاسی از طبیعت اسمون شفاف تری بده که در عمل من بهش نرسیدم!

و سوال بعدی اینکه آیا اصلا لزومی به استفاده از این فیل تر هست و یا اینکه میشه کلا بی خیالش شد؟

سپاس

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط kobaiashi نمایش پست ها
    درود بر شما

من تجربه استفاده از چند مدل فیلتر UV بر روی چند مدل لنز داشتم ولی همیشه تصویر بدون فیل تر بهتر از با فیل تر بوده که فکر میکردم از کیفیت پائین لنز یا فیل تر باشه...اخیرا از لنز 105-24 Canon استفاده میکنم ولی بازم مشکل افت کیفیت رو دارم.

حالا سوالم اینه که آیا فیل تری هست که تاثیری توی کیفیت نزاره؟ چون از لحاظ تئوری فکر میکنم فیل تر UV می بایست در عکاسی از طبیعت اسمون شفاف تری بده که در عمل من بهش نرسیدم!

و سوال بعدی اینکه آیا اصلا لزومی به استفاده از این فیل تر هست و یا اینکه میشه کلا بی خیالش شد؟

سپاس
    فیلترهای مرغوب به مراتب اثر کمتر روی خروجی خواهند داشت. به طوری که من و شما متوجه تفاوت نخواهیم بود.

منظورتان از آسمان شفاف تر چیست؟
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

تشکر کرده
    91

فیلترهای مرغوب به مراتب اثر کمتر روی خروجی خواهند داشت. به طوری که من و شما متوجه تفاوت نخواهیم بود.

منظورتان از آسمان شفاف تر چیست؟
    سپاس

میشه یه مارک مرغوب معرفی کنید؟

منظورم از اسمون شفاف یعنی اسمونی که کدر نباشه...من وقتی از این فیل تر استفاده میکنم مناظر کدر میشن به طوری که می بایست در ادیت کنتراست رو افزایش بدم

در مورد عدم استفاده از فیلتر نظرتون چیه؟

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

سپاس

منظورم از اسمون شفاف یعنی اسمونی که کدر نباشه...من وقتی از این فیل تر استفاده میکنم مناظر کدر میشن به طوری که می بایست در ادیت کنتراست رو افزایش بدم

در تاپیک مربوط به فیلترها دوستان با اطلاعاتی حضور دارند که می تونند کمکتان کنند. من فکر می کنم فیلتر پلاریزه به خواسته شما نزدیکتر باشد. اگر اثری همچون تاثیر زیر مد نظرتان باشد:

kobaiashi تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سپاس

بهتر بود در تایپیک راهنمایی برای انتخاب فیلتر سوال می کردید.
    فیلترهای هویا-سیگما-هاما در بازار با قیمت مناسب و جنس مرغوب موجود هست.البته هر کدام هم انواع مختلفی دارند با قیمت متفاوت.
    kobaiashi و persian.boy تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    91

در تاپیک مربوط به فیلترها دوستان با اطلاعاتی حضور دارند که می تونند کمکتان کنند. من فکر می کنم فیلتر پلاریزه به خواسته شما نزدیکتر باشد. اگر اثری همچون تاثیر زیر مد نظرتان باشد:

سپاس برای وقتی که گذاشتید

خیر ... در مورد اثر فیلتر پلاریزه دقیقا میدونم و استفاده کردم...مشکل من در رابطه با فیلتر UV اینه که عکس با فیلتر نسبت به بدون فیلتر انگار مه آلود میشه...البته این اثر اون قدر زیاد نیست که برای هر کسی مشهود باشه و فقط وقتی دو عکس در شرایط یکسان نوری بگیرم و کنار هم بزارم با دقت میشه تفاوت رو حس کرد...

بازم جواب سوال دومم رو نگرفتم :)

آیا لزومی به استفاده از فیلتر UV هست؟

تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    بهتر بود در تایپیک راهنمایی برای انتخاب فیلتر سوال می کردید.
    فیلترهای هویا-سیگما-هاما در بازار با قیمت مناسب و جنس مرغوب موجود هست.البته هر کدام هم انواع مختلفی دارند با قیمت متفاوت.
    متشکرم

از وجود بخش مخصوص فیلتر اطلاع نداشتم :)
    ادامه بحث رو میبرم اونجا...مرسی :)