صفحه 180 از 735 نخستنخست ... 80 130 170 176 177 178 179 180 181 182 183 184 190 230 280 680 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,791 تا 1,800 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا ahashemi آواتار ها
    تشکر کرده
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام

دوربین شما چیست ؟

شما در ویو فایندر یکسری نقطه فوکوس دارید . وقتی خودتان نقطه فوکوس را انتخاب میکنید فقط آن یک نقطه بخصوص مشخص میشود ( مثلا در 40D کانن قرمز میشود - فعال میشود )

بله فقط کافی است نقطه فوکوس مورد نظر خود را بنا به عکس انتخاب کنید . البته اگر بخواهید جایی را فوکوس کنید که در پوشش محدود نقاط فوکوس دوربین نیست میتوانید از تکنیک Focus and Recompose استفاده کنید.
    550d دارم .
    وقتی که AF روشن است ، چند تا از آن نقاط ، قرمز چشمک زن می شود. آیا در این حالت فقط همان نقطه یا نقاط قرمز فکوس می شوند؟؟
    این سوال را از این جهت می پرسم که اگر بخواهم از چند نفر که در یک ردیف کنار هم ایستاده اند عکس بگیرم و صورت همه آنها فکوس شود چه باید بکنم؟
    علیرضا هاشمی

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط ahashemi نمایش پست ها
    با سپاس فراوان
    اگر امکان داره بفرمایید چه طور می تونم نقاط فکوس را خودم انتخاب کنم؟؟؟ آیا فقط لازم است که نقاطی که در view finder مشخص شده را روی سوژه قرار دهم؟؟ همین؟
    بهترین راه استفاده از قفل فوکوس است.
    نقطه وسط فوکوس را انتخاب کنید.
    سوژه را با دقت فوکوس کن ودکمه شاتر را در همون صورت پایین نگهدار بعد کادربندی و در آخر شاتر را که نگه داشتی بدون اینکه رها کنی تا آخر بفشار وتمام.
    ahashemi تشکر می‌کند.
    مجید صادقی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام دوستان
    از وقتی که دوربینم رو دادم دست یکی از اقوام (بماند که فارق التحصیل عکاسی هستند :biggrin:) که در مجلس عقدم چنتا عکس یادگاری بگیرند و تمام عکسها روی سفره عقد فکوس بودند (چون نزدیکتر بودند) فقط نقطه مرکزی فکوس را فعال کردم. راستش هنوز نمیدنم اینهمه نقطه فکوس در بعضی از مدلها به چه درد میخورد .
    کسی از دوستان دلیل اینهمه نقطه فکوس را میداند؟
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_bu نمایش پست ها
    با سلام به اساتید گرامی:

برای خرید دوربین SLR ، هنگام خرید از کجا بفمیم که فکوس سالم و درست کار می کند (عیب هایی مثل Front Focus یا Back Focus و ... را نداشته باشد).
    لطفا دقیق توضیح دهید که چگونه عمل کنم!!!

با تشکر

موفق باشید

محسن رسولی
    انیجانب کماکان منتظر پاسخ اساتید هستم...!!!

موفق باشید
    محسن رسولی

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط ahashemi نمایش پست ها
    550d دارم .
    وقتی که AF روشن است ، چند تا از آن نقاط ، قرمز چشمک زن می شود. آیا در این حالت فقط همان نقطه یا نقاط قرمز فکوس می شوند؟؟
    این سوال را از این جهت می پرسم که اگر بخواهم از چند نفر که در یک ردیف کنار هم ایستاده اند عکس بگیرم و صورت همه آنها فکوس شود چه باید بکنم؟
    بهترین کار اینه که کمی عقب بروید تا اکثر نقاط در فوکوس باشند و تا آنجایی هم که ممکن است دیاف را بالا قرار داهید مثلا 11
    ahashemi تشکر می‌کند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_bu نمایش پست ها
    انیجانب کماکان منتظر پاسخ اساتید هستم...!!!

موفق باشید
    محسن رسولی
    فکر می کنم این گونه باشد:

دوربین را روی سه پایه قرار دهید.
    با زاویه حدود 30 درجه یا کمتر نسبت به محور لنز، خط کشی قرار دهید.
    روی عددی مشخص مثلا 5 فوکوس کنید.
    عکس بگیرید.
    بعد از گرفتن عکس در زوم بالا صحت فوکوس را چک کنید.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از وقتی که دوربینم رو دادم دست یکی از اقوام (بماند که فارق التحصیل عکاسی هستند :biggrin:) که در مجلس عقدم چنتا عکس یادگاری بگیرند و تمام عکسها روی سفره عقد فکوس بودند (چون نزدیکتر بودند) فقط نقطه مرکزی فکوس را فعال کردم. راستش هنوز نمیدنم اینهمه نقطه فکوس در بعضی از مدلها به چه درد میخورد .
    کسی از دوستان دلیل اینهمه نقطه فکوس را میداند؟
    اونهمه نقطه فوكوس براى زمانى است كه دوربين به طور خودكار يكى ازآنها را انتخاب ميكند ولى در مواقعي كه نياز به دقت بيشتر است شما بايد اون نقطه هاى فوكوس را به صورت دستى انتخاب كنيد.
    موفق باشيد.
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اونهمه نقطه فوكوس براى زمانى است كه دوربين به طور خودكار يكى ازآنها را انتخاب ميكند

اصولاً من نفهمیدم این سیستمی که دوربین خودش تشخیص بده کجا فوکوس کنه چه معنی میتونه داشته باشه؟؟؟

امکان انتخاب نقطه فوکوس جهت استفاده از دیافراگم های باز مثلاً زیر 2.8 مخصوصاً در فوکال های بالاتر از 50 م م کاملاً مورد نیاز است. در اف 1.8 یا 1.4 با حرکت کوچک دوربین نقطه فوکوس جابجا میشه و فوکوس به جای مثلاً چشم میره روی ابرو. شاید الان به نظر برخی دوستان غیر ضروری باشد اما وقتی به ایم مشکل بر بخورید کاملا متوجه خواهید شد.
    m.daneshpayeh، Navid7h، R.Asgari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    اصولاً من نفهمیدم این سیستمی که دوربین خودش تشخیص بده کجا فوکوس کنه چه معنی میتونه داشته باشه؟؟؟

امکان انتخاب نقطه فوکوس جهت استفاده از دیافراگم های باز مثلاً زیر 2.8 مخصوصاً در فوکال های بالاتر از 50 م م کاملاً مورد نیاز است. در اف 1.8 یا 1.4 با حرکت کوچک دوربین نقطه فوکوس جابجا میشه و فوکوس به جای مثلاً چشم میره روی ابرو. شاید الان به نظر برخی دوستان غیر ضروری باشد اما وقتی به ایم مشکل بر بخورید کاملا متوجه خواهید شد.
    والا در عکاسی با دیاف باز موافقم، کار منطقیی نیست که تمام نقاط فکوس را فعال کنیم.
    تنها موردی که بنظر من میاد عکاسی حیاط وحش و ورزشی است. که نیاز به فکوس سریع بدون تغییر کادر داریم. بجز این مواقع فکر نمیکنم کاربردی داشته باشد.
    دوستان دیگر نظری ندارند؟
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

امتی در حسرت نقاط Focus زیاد و پراکنده هستند! برای همان دلیل که محمدرضا گفت وگرنه تعداد کمش هم از نظر استفاده از حالت‌های خودکار دوربین کفایت می‌کند.

اولا در عکاسی با دیاف باز موافقم، کار منطقیی نیست که تمام نقاط فکوس را فعال کنیم.
    تنها موردی که بنظر من میاد عکاسی حیاط وحش و ورزشی است. که نیاز به فکوس سریع بدون تغییر کادر داریم. بجز این مواقع فکر نمیکنم کاربردی داشته باشد.
    دوستان دیگر نظری ندارند؟

ببینید شاید درست‌تر این باشد که بگوییم در F باز این قضیه نمود بیشتری دارد، مثلاً عکاسی با دیافراگم 5.6، خطای Focus روی چشم و ابرو را کمتر و استفاده از دیافراگم بازتر بیشتر نشان می‌دهد نه اینکه فقط در لنزهای سریع کاربرد داشته باشد.
    mreza1001، R.Asgari و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    .