صفحه 283 از 735 نخستنخست ... 183 233 273 279 280 281 282 283 284 285 286 287 293 333 383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,821 تا 2,830 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

اصولا لازم نيست كاري انجام بدهيد. حساسيتهاي بوست شده با علائم متفاوت مثل Hi1 و ... و غيره قابل انتخاب هستند.

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط moma.shir نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    دوستان ، یه سوال داشتم که هرچه جستجو کردم جایی ندیدم
    در مشخصات دوربین های DSLR مثلا نوشته "حداکثر ایزو 12800 و قابل افزایش تا 25600 "
    نحوه افزایش ایزو تا 25600 به چه صورت هست ؟ آیا باید به تعمیرکار بدهیم یا این که خودمان می تونیم این افزایش ایزو رو انجام دهیم ( منظورم اینه که به صورت سخت افزاری هست یا به صورت نرم افزاری؟
    احتیاج به نرم افزار و سخت افزاری نیست ایزوی مورد بحث شما (25600) HI ISO است که در دوربین مورد نظر شما وجود دارد یعنی ایزوی دوربینی که مد نظر شماست از 100 تا 12800 است این ایزوی 25600 که می فرمائید HI ISO است که کمپانی تولید کننده ی دوربین برای مواقع اضطراری که نور محیط کم است و احتیاج به ایزوی بالاتر از 12800 دارید این امکان را قرار داده که توصیه میشود از این ایزو استفاده نشود چون نویز عکسها بسیار زیاد خواهد شد و افت شدیدی در کیفیت عکس شاهد خواهید بود ، در بعضی از دوربین های قدیمی مثل Canon EOS 5(ایزوی 50) هم وجود دارد که در دوربین های جدیدLOW ISO حذف شده و فقط HI ISO وجود دارد .
    در دوربین هایی مثل دوربین های قدیمی تر نیکون و یا سونی ایزو از 200 شروع میشد که مدتی است نیکون و سونی هم در دوربین های جدیدشان شروع ایزو را به ایزوی 100 کاهش داده اند.
    movahedian، m.a.i و moma.shir تشکر می‌کنند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

پیش فرض نحوه عکاسی از عکس های همگانی

سلام دوستان خسته نباشیدما یه مجلسی در پیش رو داریم میخاستم بدونم در عکس های دسته جمعی خطی و ردیفی
    چه نکاتی را باید رعایت کرد مخصوصا فوکوس که در عکس ردیفی بعضی چهره ها از فوکوس کامل بهره نمیبرند وتار میشوند

تنظیمات فلاش هم اگر چیز خاصی هست بهم بگین روی چه حالتی تنظیم کنم چون 430EX II دارم

لنز هم تامرون 18-250 و دروبین هم 450 دی میباشد

ممنون و متشکر
    Canon 450D + Tamron 18-250 + 50mm F/1.8
    Canon 5D Mark II + Canon 24-105 L
    Canon 430EX II
    Panasonic DMC-GH2 14-140 + 20mm F/1.7 ...Coming Soon :D

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

نقل قول نوشته اصلی توسط dadasalam نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشیدما یه مجلسی در پیش رو داریم میخاستم بدونم در عکس های دسته جمعی خطی و ردیفی
    چه نکاتی را باید رعایت کرد مخصوصا فوکوس که در عکس ردیفی بعضی چهره ها از فوکوس کامل بهره نمیبرند وتار میشوند

تنظیمات فلاش هم اگر چیز خاصی هست بهم بگین روی چه حالتی تنظیم کنم چون 430EX II دارم

لنز هم تامرون 18-250 و دروبین هم 450 دی میباشد

ممنون و متشکر
    برای عکس دسته جمعی تمام قد چون از لنز واید استفاده می کنید با دیاف 8-11 مشکلی بابت عمق میدان ندارید. اگر هم فقط یک فلاش دارید بهترینش بانس به سقف هست.
    farhad44، M.Barani و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

سلام خدمت دوستان
    چند سوال داشتم
    اول اینکه فرضا اگر یه لنز 8 مم کراپدار نیکون رو روی یه دوربین فول فریم ببندیم، تصویر حاصل باز هم یه عکس 12 مم هست؟ یا یه عکس 8مم؟!!
    دوم این که فرضا اگر جواب سوال بالا 12 باشه عکسی که من دارم عکسی هست که از یه جای به بعد کاملا سیاه میشه (به دلیل نرسیدن نور) یا کم کم سیاه میشه

سوال سوم هم این که لنز های فول فریم و کراپدار کنون با EF و EF-S شناخته میشن در مورد لنز های نیکون ، آیا امکان شناختن اون ها از روی اسم هست؟

و سوال چهارم اینکه در مورد لنز های بالا اگه لنز کراپدار رو روی فول فریم ببندیم آیا فرمولی هست که مگاپیکسل تصویر حاصل رو با توجه به رزولوشن سنسور بدست آورد؟

و سوال اخر که احتمالا در این تاپیک نمی گنجه
    لنز زیر جزو لنز های کراپدار هست یا فول فریم؟ از کجا میشه فهمید؟

Amazon.com: Pro-Optic 8mm f/3.5 Manual Focus, Fish Eye Lens with Nikon Mount.: Camera & Photo

سپاس
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

8 مم فرضی که برای کراپ دار ساخته شده رو روی فول فریم ببندید تصویر همان 8 مم خواهد بود با مگاپیکسل کمتر.شما مگاپیکسل هر عکسی رو می تونید توی کامپیوتر با ضرب ابعاد پیکسلیش بدست بیارید. در مورد معنی علائم و اسامی لنز های نیکون یک تاپیک داریم بگردید پیدا میشود.

اسم لنز مورد نظرتون رو در کنار یک دوربین فول فریم در گوگل سرچ کنید. فکر کنم به جواب خواهید رسید.

ویرایش : لینک رو دیدم :

The 8mm f/3.5 Pro-Optic Fish-Eye CS lens is a breakthrough in optical design producing the first affordable fish-eye lens designed for digital SLRs that have APS-sized sensors

برای کراپدار است.
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا .:ShahaB:. آواتار ها
    تشکر کرده
    391

در نیکون لنز های DX مربوط به دوربین های کراپدار هست و لنز های FX لنز های فول فریم
    ولی مونت ها یکیه و به نمامی slr های نیکون میخوره
    mreza1001 و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    چند سوال داشتم
    اول اینکه فرضا اگر یه لنز 8 مم کراپدار نیکون رو روی یه دوربین فول فریم ببندیم، تصویر حاصل باز هم یه عکس 12 مم هست؟ یا یه عکس 8مم؟!!
    دوم این که فرضا اگر جواب سوال بالا 12 باشه عکسی که من دارم عکسی هست که از یه جای به بعد کاملا سیاه میشه (به دلیل نرسیدن نور) یا کم کم سیاه میشه

سوال سوم هم این که لنز های فول فریم و کراپدار کنون با EF و EF-S شناخته میشن در مورد لنز های نیکون ، آیا امکان شناختن اون ها از روی اسم هست؟

و سوال چهارم اینکه در مورد لنز های بالا اگه لنز کراپدار رو روی فول فریم ببندیم آیا فرمولی هست که مگاپیکسل تصویر حاصل رو با توجه به رزولوشن سنسور بدست آورد؟

و سوال اخر که احتمالا در این تاپیک نمی گنجه
    لنز زیر جزو لنز های کراپدار هست یا فول فریم؟ از کجا میشه فهمید؟

Amazon.com: Pro-Optic 8mm f/3.5 Manual Focus, Fish Eye Lens with Nikon Mount.: Camera & Photo

سپاس

سلام

اگر موافق باشید من جسارت کرده و یک سوال را در حد امکان پاسخ دهم.

برای درک بهتر موضوع پیشنهاد من شکل ساده این موضوع است به همین دلیل لنز فرضی طراحی شده برای دوربین های کراپدار کانن میتواند موضوع صحبت باشد. لنز فرضی 22-10

اگر این لنز روی دوربین کراپدار گذاشته وثبتی انجام شود ثبت ها همگی در محدوده فوکال لنت واقعی 22-10 ثبت شده و زاویه برداشت معادلی از 35.2-16 به معیار فول فریم خواهد بود یعنی فوکال لنت در کراپ سنسور ضرب شده و تعریف زاویه برداشت خواهد بود ولی در حقیقت فوکال لنت 10 در این لنز به معنای واقعی 10 خواهد بود.

اگر همین لنز را بتوانیم روی دوربین فول فریم بسته و ثبتی انجام دهیم مجددا با فوکال لنت 22-10 واقعی در زاویه برداشت معادلی از 35.2-16 به معیار فول فریم ثبت هایمان را انجام خواهیم داد با این تفاوت که چون دایره خروجی این لنز مناسب ابعاد سنسورهای کراپ است تصویر دچار وین یت شدید خواهد شد که به تدریج به خارج از مرکز تصویری نخواهید داشت.

برداشت 2: لنز فرضی فول فریم 22-10 روی فول فریم با فوکال لنت واقعی در محدوده 22-10 ثبت هایی با FOV های معادل همین فوکال ثبت خواهد نمود. اگر همین لنز را روی دوربین های کراپ 1.6 کانن ببندید اگر چه فوکال لنت کماکان در محدوده 22-10 متغیر خواهد شد ولی به دلیل آنکه سنسور کراپ فقط قسمتی از تصویر زد شده از لنز که مناسب سنسور فول فریم هست را کراپ کرده زاویه برداشت معادلی از فوکال لنت 35.2-16 خواهد شد.

من سعی کردم خیلی ساده به این موضوع نگاه کنم دوستان خوب دیگر راهنمایی لازم را خواهند کرد تقریبا هر دوره یک سال یک بار این سوال پرسیده میشود قبلا هم در این خصوص صحبت هایی شده سایت عکاسی هم مطالبی در این خصوص دارد

کد:
    http://www.bobatkins.com/photography/tutorials/crop_sensor_cameras_and_lenses.html

شب خوش
    Persian، netwalker، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

8 مم فرضی که برای کراپ دار ساخته شده رو روی فول فریم ببندید تصویر همان 8 مم خواهد بود با مگاپیکسل کمتر.شما مگاپیکسل هر عکسی رو می تونید توی کامپیوتر با ضرب ابعاد پیکسلیش بدست بیارید. در مورد معنی علائم و اسامی لنز های نیکون یک تاپیک داریم بگردید پیدا میشود.
    عذر میخوام من این متن رو در واقع اشتباه نوشتم.

اگر کراپ دور عکس رو در نظر بگیریم همان 12 مم را خواهید داشت. اما با توجه به این که گفتید تمام دور عکس شما سیاه است شبیه به همان 12 مم می شود. من اینو درست متوجه نشدم منظور شما این بود که منظره عکاسیتون اینجوریه یا منظورتون همون دایره سیاه به دلیل کوچک بودن دایره تصویره.
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد behzad3g آواتار ها
    تشکر کرده
    9

سلام دوستان برای شروع به عکاسی برای یه اماتور چه کتاب یا مرجعی رو پیشنهاد میکنید . در ضمن با چه نرم افزاری میتونم زیر عکسام اسمم رو طراحی و قرار بدم .