صفحه 284 از 735 نخستنخست ... 184 234 274 280 281 282 283 284 285 286 287 288 294 334 384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,831 تا 2,840 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

با سلام خدمت اساتید...
    یه مدت دوربین نداشتیم اساتید اینجارو اذیت میکردیم وای به حال حالا که دوربینم گرفتم ...
    یه سوالم دارم که نتونستم جوابشو از دفترچه پیدا کنم (البته باید به فکر دفترچه فارسی باشم)
    در مود M چطوری قفل نورسنجی بر اساس ناحیه پرنور چطور انجام میشه ؟ (در مود P با زدن * قفل میشه ولی تو M نمیشه و نواحی پرنورم اور میشه.. حالا چاره چیست ؟ با بستن دیاف هم عمق میدان رو از دست میدادم.. ایزو رو کم کردم تاریک شد...)
    (یه دوره کلاس عکاسی هم فکر کنم لازم دارم شرمنده بابت پر حرفی و سوالات آماتوری)
    البته اگه مقاله ای هم تو آرشیو سایت باشه که در باره فرار از اور شدن ناحیه های پرنور باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

در حالت M، همه چیز باید دستی تنظیم شود دوست عزیز... و نشانگر مربوط به نورسنجی فقط به عنوان راهنما عمل می‌کند و هرگز یه خودی خود نمی‌تواند موجب بالا و پایین شدن سطح نوردهی شود.

پیش از هرچیزی، حتماً مطالعات جامعی دربارۀ نوردهی و انواع تقدم‌های آن داشته باشید.
    peiman_h و Masoud.M تشکر می‌کنند.
    .

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید...
    یه مدت دوربین نداشتیم اساتید اینجارو اذیت میکردیم وای به حال حالا که دوربینم گرفتم ...
    یه سوالم دارم که نتونستم جوابشو از دفترچه پیدا کنم (البته باید به فکر دفترچه فارسی باشم)
    در مود M چطوری قفل نورسنجی بر اساس ناحیه پرنور چطور انجام میشه ؟ (در مود P با زدن * قفل میشه ولی تو M نمیشه و نواحی پرنورم اور میشه.. حالا چاره چیست ؟ با بستن دیاف هم عمق میدان رو از دست میدادم.. ایزو رو کم کردم تاریک شد...)
    (یه دوره کلاس عکاسی هم فکر کنم لازم دارم شرمنده بابت پر حرفی و سوالات آماتوری)
    البته اگه مقاله ای هم تو آرشیو سایت باشه که در باره فرار از اور شدن ناحیه های پرنور باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    در حالیکه مد نورسنجی روی M است، مد "ناحیه نورسنجی" دوربین را مثلاً بحالت نقطه ای (Spot Metering) و یا جزئی (Partial Metering) تنظیم کنید. سپس نقاط روشنی را که میخواهید Over نشوند را در ویزور، قراول رفته و سه پارامتر نورسنجی را بنحوی تغییر دهید که "نشانگر نوردهی" بر روی محور EV، روی صفر قرار گیرد. آنگاه بدون تغییر در تنظیمات، کادربندی نهائی را ببنیدید (Recomposing انجام دهید) ... طبیعتاً اگر نواحی در کادر، موجود باشند که اختلاف نوری قابل توجه ای از آن نقاط روشن داشته باشند، بصورت تیره (با احتمال Shadow Clipping و از دست رفتن جزئیات آن نواحی) به ثبت میرسند.

برعکس این هم احتمال دارد اتفاق بیافتد هنگامی که نورسنجی دستی را بر مبنای نواحی تاریک کادر، به انجام برسانید؛ که طبیعتاً برخی مناطق با اختلاف نوری بیشتر از یک حد، Washed Out شده (Over میشوند) و جزئیات آنها هم از دست میرود.

در حالت M، نورسنج دوربین از حالت اتوماتیک خارج میشود و دکمه ی قفل نورسنجی (دکمه ی *) Disable میشود.

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

ممنون دوست عزیز از راهنمایی... چون فعلا وقت شرکت در کلاسهای سایت عکاسی رو ندارم میشه مقاله یا کتابی در همین مورد معرفی بفرمایید البته بیشتر مقالات سایت رو خوندم
    البته برای منظره و عکاسی طبیعت با فبلتر ها و شات با نور دهی های مختلف میتونم جلوی اور شدن رو بگیرم ولی برای میان روز (بدترین تایم عکاسی)که پرتره میخوام بگیرم دنبال چاره بودم که قبل از ویرایش اور نباشه ...

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad3g نمایش پست ها
    سلام دوستان برای شروع به عکاسی برای یه اماتور چه کتاب یا مرجعی رو پیشنهاد میکنید . در ضمن با چه نرم افزاری میتونم زیر عکسام اسمم رو طراحی و قرار بدم .
    برای درج اسم و امضاء، از Photoshop هم میتوانید استفاده کنید.
    در یک فایل جداگانه در محیط Ps، اسم و امضاءتان را طراحی کنید.
    از منوی Edit، گزینه ی Define Brush Preset را انتخاب کنید که قلمی جدید تعریف شود. (ماهیت آن - در صورت داشتن Text- دیگر Text نبوده، و Bitmap تلقی خواهد شد)
    اثر اشاره شدن نوک این قلم جدید، در فایلهای عکس شما، همان اسم و امضاء طراحی شده خواهد بود (بسته به ابعاد عکس، سایز آن قلم جدید را نیز میتوانید تغییر دهید)

برای اینکار، راه حل ها و نرم افزارهای دیگری نیز باید وجود داشته باشند؛ اما حسن این روش این است که پس از Edit/Retouch کردن عکس، در همان محیط Ps، اینکار را میتوانید انجام دهید و نیاز به ذخیره و بازیابی عکس، در نرم افزار ثانویه ای را نخواهید داشت.

پی نویس: تکه عکس کوچک و یا لوگو نیز میتواند در Ps بعنوان اسم و امضاء، طراحی و درج شود.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

ممنون دوست عزیز از راهنمایی... چون فعلا وقت شرکت در کلاسهای سایت عکاسی رو ندارم میشه مقاله یا کتابی در همین مورد معرفی بفرمایید البته بیشتر مقالات سایت رو خوندم
    البته برای منظره و عکاسی طبیعت با فبلتر ها و شات با نور دهی های مختلف میتونم جلوی اور شدن رو بگیرم ولی برای میان روز (بدترین تایم عکاسی)که پرتره میخوام بگیرم دنبال چاره بودم که قبل از ویرایش اور نباشه ...
    در میان روز ( یا بقولی زیر تیغ آفتاب عالم افروز ) کنتراست در Outdoor به غایت خود میرسد و برای عکاسی پرتره در آن زمان، نیاز به جبران کننده های نوری (مثل فلاش و رفلکتور، دیفیوزر و ... ) خواهید داشت تا سایه هائی که زیر چشم و ابرو و بینی و ... بوجود میاید را، تقریباً از بین ببرید.

کتابهای زیادی (خصوصاً بزبان انگلیسی و بصورت PDF) در همین سایت معرفی شده اند که اگر تسلط تقریبی به آن زبان داشته باشید، کمک مفیدی بشما خواهند کرد. انتشاراتی بنام Amherst Media از معروفترین و پر فروش ترین کتابها در زمینه ی عکاسی است که فایلهای PDF آن را در اینترنت میتوانید پیدا و دانلود کنید. البته کلاس حضوری و مدرسی آگاه با قدرت انتقال خوب، از چندین گیگابایت از این فایلها، مفید تر است

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

fill flash و exposure compensation را فراموش نکنید. در حقیقت شما با استفاده از fill flash از کنتراست عکس و تفاوت تن های روشنایی خیلی بالا برود جلوگیری میکنید. هنوز دوربین دیجیتالی نیامده که بتواند داینامیک رنجی در حد چشم انسان بدهد.
    peiman_h، Dariush Chegini و Masoud.M تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

درود به تمام اساتید عزیز..
    سوالی داشتم درباره فیلمبرداری با دوربینهای dslr..
    خواستم بدونم آیا اینکار در دراز مدت ضرری داره؟اگر آره به چه المانی در دوربین آسیب میزنه و علت چیه؟
    پیشگام این صنعت چه شرکتی هست؟نیکون با d90 یا کنون با 5d m2

ممنون میشم هر منبع یا دانسته ایرو در اختیارم بزارید

سپاس

كاربر همراه vahidmoghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    145

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    درود به تمام اساتید عزیز..
    سوالی داشتم درباره فیلمبرداری با دوربینهای dslr..
    خواستم بدونم آیا اینکار در دراز مدت ضرری داره؟اگر آره به چه المانی در دوربین آسیب میزنه و علت چیه؟
    پیشگام این صنعت چه شرکتی هست؟نیکون با d90 یا کنون با 5d m2

ممنون میشم هر منبع یا دانسته ایرو در اختیارم بزارید
    سپاس
    سلام...
    تا اونجایی که من شنیدم (درست بودنش رو مطمئن نیستم) فیلمبرداری طولانی مدت با DSLR ها باعث گرم شدن و فعالیت بیش از حد سنسور میشه و احتمالا به سنسور آسیب میرسونه ...
    من تجربه فیلمبرداری با دو دوربینی که فرمودید رو دارم ... در D90 فیلمبرداری محدود شده به تهیه قطعه های حداکثر 5 دقیقه ای. یعنی حداکثر 5 دقیقه میتونید فیلم بگیرید بعد شاتر برمیگرده بالا و باید فیلمبرداری رو دوباره استارت کنید. ولی در 5D MkII این محدودیت نبود و صدالبته کیفیتی به مراتب بالاتر از D90 رو داشت. ولی خوب به نظر من مقایسه فیلمبرداری D90 با یه سنسور کوچک با 5D با یه سنسور بزرگ درست نیست و اگر بخواهیم فیلمبرداری D90 را با 550D یا 7D مقایسه کنیم باز هم D90 نتیجه خوبی در برابر این دو ندارد.
    حامد صفائی تشکر می‌کند.

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

سپاس از شما دوست عزیز .
    منظورم مقایسه کیفیتی نبود..صحبتم از باب اینکه چه شرکتی زودتر این ابتکارو انجام داد بود..

آخه تاریخ معرفیشون زیاد اختلافی ندارن ..