صفحه 386 از 735 نخستنخست ... 286 336 376 382 383 384 385 386 387 388 389 390 396 436 486 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,851 تا 3,860 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    ابتدا به ساکن، دکمه ی AF/MF روی بدنه ی لنز را چک کنید که اگر روی MF است، آنرا به AF تغییر دهید و عکس بگیرید. اگر باز هم عکسها شارپ نبودند، اطلاع دهید.
    دوست عزیز رو AF هستش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    1-در چه مدی عکاسی می کنید (Av یا Tv یا مد های اتوماتیک)؟
    2- فاصله کانونی و f-number و سرعت شاتر در عکس هائی که شارپ نیستند چقدر بوده است؟
    3- نقطه فوکوس را خودتان انتخاب می کنید یا دوربین اتوماتیک این کار را انجام می دهد؟
    لطفاً نمونه عکس بگذارید
    کلاس آنلاین همین سایت رو برای آشنایی مفدماتی با عکاسی رو شرکت کردم
    اطلاعاتش خیلی برام مفید بوده
    سعی کردم رو تمام مدا با سه پایه یا بدون سه پایه رو آزمایش کردم
    نقطه فوکوس رو دوربین انتخاب می کندIMG_0600.jpgIMG_0644.jpg
    این عکسا رو تو هوای ابری و رو ciludyگرفتم
    اگه تو انتخاب سرعت شاتر ، ایزو یا دیافراگم اشتباه کردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    راستی زوم کردن کیفیت رو که پایین نمیاره (زوم لنز)

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.ansare نمایش پست ها
    اگه تو انتخاب سرعت شاتر ، ایزو یا دیافراگم اشتباه کردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سامان عزیز عکس دوم هوا ابری بوده؟ عکس اول هم که نور کمه به نظرت با ایزو بالاتر به نتیجه بهتری نمیرسیدی؟
    برای زوم هم به نظرم اگه با سه پایه نگیری چیزی که مدنظرته درست درنمیاد.
    saman.ansare تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سامان عزیز عکس دوم هوا ابری بوده؟ عکس اول هم که نور کمه به نظرت با ایزو بالاتر به نتیجه بهتری نمیرسیدی؟
    برای زوم هم به نظرم اگه با سه پایه نگیری چیزی که مدنظرته درست درنمیاد.
    ممنون از توجهت امیر جان
    بله هوا ابری بود و سه پایه هم همرام نبود
    عکسام خیلی نویز دارن
    زووم که میکنم میبینم خیلی بد شده
    فک کنم تو انتخاب درست دیاف و شاتر وایزو اشتباه میکنم
    خواهشا راهنمایی کنید
    ویرایش توسط saman.ansare : Tuesday 7 May 2013 در ساعت 10:32

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

1- عكس هاي شما به نظرم بيشتر از شارپنس مشكل اديت دارند. RAW‌ عكس بگيريد و با ACR و يا فتوشاپ اديت كنيد.
    2- براي به حداقل رساندن تاثير لرزش دست در دوربين هاي كراپدار مثل دوربين شما معمولاً توصيه مي شود سرعت شاتر از يك تقسيم بر (فاصله كانوني ضرب در 1.6) كمتر نشود (براي مثال اگر از فاصله كانوني 100 م م استفاده مي كنيد سرعت شاتر از 1/160 ثانيه كمتر نشود). با لنزهائي لنزهائي كه لرزش گير (IS) دارند مي توانيد از سرعت هاي شاتر كمتري استفاده كنيد (به نظر من يك يا دو استاپ سرعت كمتر)
    2- از آنجا كه شارپنس لنزهاي زوم در فواصل كانوني مختلف و اپرچرهاي مختلف متفاوت است معمولاً زوم لنز مي تواند در شارپنس موثر باشد. براي اطلاع از اينكه لنز شما در چه فواصل كانوني و چه اپرچري بيشترين شارپنس را دارد مي توانيد به منحني MTF لنز مراجعه كنيد يا از دياگرام هاي سايت هائي مانند DSLRGEAR استفاده كنيد. ضمناً معمولاً شارژنس لنزها در اپرچر دو استاپ بسته تر از بازترين مقدار، بيشترين مقدار را دارد مثلاً اگر لنز 50mm f/1.8 داشته باشيد مي توان انتظار داشت كه بيشترين مقدار شارپنس در اپرچر حدود 4 باشد.
    ارادت
    saman.ansare و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

سلام
    تفاوت لنزهای سینمایی وdslr سامیانگ بجز حلقه دیافراگم وفوکوس که امکان نصب لوازم جانبی فیلمبرداری را احیانا فراهم میکند چی هست؟ ایا از نظر کیفی هم تفاوتی دارند؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    1- عكس هاي شما به نظرم بيشتر از شارپنس مشكل اديت دارند. RAW‌ عكس بگيريد و با ACR و يا فتوشاپ اديت كنيد.
    2- براي به حداقل رساندن تاثير لرزش دست در دوربين هاي كراپدار مثل دوربين شما معمولاً توصيه مي شود سرعت شاتر از يك تقسيم بر (فاصله كانوني ضرب در 1.6) كمتر نشود (براي مثال اگر از فاصله كانوني 100 م م استفاده مي كنيد سرعت شاتر از 1/160 ثانيه كمتر نشود). با لنزهائي لنزهائي كه لرزش گير (IS) دارند مي توانيد از سرعت هاي شاتر كمتري استفاده كنيد (به نظر من يك يا دو استاپ سرعت كمتر)
    2- از آنجا كه شارپنس لنزهاي زوم در فواصل كانوني مختلف و اپرچرهاي مختلف متفاوت است معمولاً زوم لنز مي تواند در شارپنس موثر باشد. براي اطلاع از اينكه لنز شما در چه فواصل كانوني و چه اپرچري بيشترين شارپنس را دارد مي توانيد به منحني MTF لنز مراجعه كنيد يا از دياگرام هاي سايت هائي مانند DSLRGEAR استفاده كنيد. ضمناً معمولاً شارژنس لنزها در اپرچر دو استاپ بسته تر از بازترين مقدار، بيشترين مقدار را دارد مثلاً اگر لنز 50mm f/1.8 داشته باشيد مي توان انتظار داشت كه بيشترين مقدار شارپنس در اپرچر حدود 4 باشد.
    ارادت
    جناب چگینی ممنون از راهنماییتون
    عکسها رو ادیت نکردم که ایرادات رو بفرمائید و گرنه rawهستن حتما ادیت می کنم
    لنز لرزشگیر داره و روشنم هست اما فک کنم باید رو سه پایه میگرفتم که حمل سه پایه تو کوه مقداری مشکل بود
    آیا قاعده خاصی به عنوان یه قانون همیشگی وجود داره که بشه به عنوان یه معیار برای سرعت شاتر و دیافراگم و ایزو تو موقعیتهای مختلف بشه ازش استفاده کرد یا همه چی تجربیه و باید با آزمایش و خطا بدست آورد؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

جناب چگینی ممنون از راهنماییتون
    عکسها رو ادیت نکردم که ایرادات رو بفرمائید و گرنه rawهستن حتما ادیت می کنم
    لنز لرزشگیر داره و روشنم هست اما فک کنم باید رو سه پایه میگرفتم که حمل سه پایه تو کوه مقداری مشکل بود
    آیا قاعده خاصی به عنوان یه قانون همیشگی وجود داره که بشه به عنوان یه معیار برای سرعت شاتر و دیافراگم و ایزو تو موقعیتهای مختلف بشه ازش استفاده کرد یا همه چی تجربیه و باید با آزمایش و خطا بدست آورد؟
    در خصوص سرعت شاتر و اپرچر كه در پست قبلي عرض كردم. براي عكاسي منظره، براي افزايش عمق ميدان معمولاً از اپرچرهاي بسته استفاده مي شود ولي زياد بستن اپرچر مي تواند منجر به مشكل Diffraction يا همان پراش نور شود . براي عكاسي منظره براي اينكه به حداكثر عمق ميدان برسيد مي توانيد از تنظيم فوكوس روي فاصله هاپرفوكال استفاده كنيد. اين فاصله، مقداري است كه اگر روي آن فوكوس كنيد همه چيز از نصف آن فاصله تا بي نهايت در فوكوس قرار خواهد داشت براي مثال اين فاصله براي لنز 18 م م با اپرچر f/8 روي دوربين كراپ دار حدوداً 155 سانتيمتر است بنابر اين اگر شما فوكوس را روي 155 سانتيمتري تنظيم كنيد هر چيزي كه در فاصله حدود 78 سانتيمتر از دوربين قرار دارد تا هر چيزي كه در افق قرار دارد همه در فوكوس خواهد بود. نرم افزار هاي متعددي براي محاسبه عمق ميدان و هم فاصله هايپرفوكال براي موبايل و كامپيوتر وجود دارد كه با جستجوي كلمه DOF Calculator يا Hyperfocal distance calculator مي توانيد اين قبيل نرم افزار ها را پيدا كنيد.
    saman.ansare، Miri، iman kh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

داریوش جان خیلی ممنون
    دانلود کردم خیلی میتونه موثر باشه
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

دوستان من به چیدمان نور که تو سایت ها نوشته شده نگاه میکنم
    مشخصات مثل دیافراگم 5.6 و بعضا iso 200 هست که باعث میشه صورت پر نورتر بشه
    خب اگه دیاف بازتر باشه عمق میدان کمتری داریم و عکس شارپ کمتری داره
    iso زیاد هم کیفیت رو پایین میره
    پس عکاس ها چی کار می کنند وقتی قرار عکس با سایز برزگ چاپ بشه و کیفیت افت نکنه
    در این مورد توضیح بیشتر توضیج بدید