صفحه 605 از 735 نخستنخست ... 105 505 555 595 601 602 603 604 605 606 607 608 609 615 655 705 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,041 تا 6,050 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    آیا از همان مموری کارتی که روی دوربین قبلی شما بوده استفاده میکنید؟ حدس من این است که پاسخ مثبت است در این صورت هیچ مساله ای نیست و دوربین نام عکسهارا از آخرین عکسی که بادوربین قبلی ثبت شده ادامه میدهد
    و یا اینکه ممکن است در فروشگاه دوربین را با مموری کارت فروشنده چک کرده باشید که باز هم همین اتفاق برای شمارشگر دوربین میافتد که اصلا موضوع مهمی نیست و در منو دوربین قابلیت ریست شدن را دارد.
    تاریخ دوربین را همان زمانی که دوربین را روشن میکنید باید تنظیم کنید و عموما بسیاری از لوازم دیجیتال دارای تاریخ پیشفرض ۲۰۰۰ هستن پس این نگرانی شما کاملا بی مورد است.
    در مورد پیکسل سوخته حتی دیده شدن آن در دوربین آکبند هم چندان عجیب نیست و من قبلا این موضوع را دیدم لطفا چند نمونه عکس در مورد پیکسلهای سوخته بفرستید تا دقیق تر بررسی شود.
    ممنون جناب شهبازی بله احساس میکنم تعداد شات از دوربین قبل به بعد روی مموری نشان داده میشود
    این نمونه عکس را ببنید.
    http://webmizban.com/IMG_2094.JPG
    shahbazi تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    آیا از همان مموری کارتی که روی دوربین قبلی شما بوده استفاده میکنید؟ حدس من این است که پاسخ مثبت است در این صورت هیچ مساله ای نیست و دوربین نام عکسهارا از آخرین عکسی که بادوربین قبلی ثبت شده ادامه میدهد
    و یا اینکه ممکن است در فروشگاه دوربین را با مموری کارت فروشنده چک کرده باشید که باز هم همین اتفاق برای شمارشگر دوربین میافتد که اصلا موضوع مهمی نیست و در منو دوربین قابلیت ریست شدن را دارد.
    تاریخ دوربین را همان زمانی که دوربین را روشن میکنید باید تنظیم کنید و عموما بسیاری از لوازم دیجیتال دارای تاریخ پیشفرض ۲۰۰۰ هستن پس این نگرانی شما کاملا بی مورد است.
    در مورد پیکسل سوخته حتی دیده شدن آن در دوربین آکبند هم چندان عجیب نیست و من قبلا این موضوع را دیدم لطفا چند نمونه عکس در مورد پیکسلهای سوخته بفرستید تا دقیق تر بررسی شود.
    در مورد شماره عکس همانطور که جناب شهبازی عزیز هم اشاره کردند، نام عکس ذخیره شده هیچ ارتباطی به Counter دوربین ندارد. اگر مموری را قبلاً در دوربینی دیگر استفاده کرده باشید، عکس های جدید دنباله رو همان شماره های قبلی هستند.

در مورد پیکسل ها عنایت بفرمایید بحث پیکسل سوخته و هات پیکسل دو مقوله کاملاً جدا هستند. اگر هات پیکسل هستند که نگرانی ندارد به هیچ وجه. اگر پیکسل سوخته هستند نگرانی دارد !
    shahbazi و ehsan1 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    در مورد شماره عکس همانطور که جناب شهبازی عزیز هم اشاره کردند، نام عکس ذخیره شده هیچ ارتباطی به Counter دوربین ندارد. اگر مموری را قبلاً در دوربینی دیگر استفاده کرده باشید، عکس های جدید دنباله رو همان شماره های قبلی هستند.

در مورد پیکسل ها عنایت بفرمایید بحث پیکسل سوخته و هات پیکسل دو مقوله کاملاً جدا هستند. اگر هات پیکسل هستند که نگرانی ندارد به هیچ وجه. اگر پیکسل سوخته هستند نگرانی دارد !
    ممنون امین جان این عکسو ملاحظه کنید : http://webmizban.com/IMG_2094.JPG
    تعداد پیکسل سوخته و هات پیکسل مشخص هستش
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    ممنون امین جان این عکسو ملاحظه کنید : http://webmizban.com/IMG_2094.JPG
    تعداد پیکسل سوخته و هات پیکسل مشخص هستش
    سام اقا احسان
    اول تبریک میگم
    به نظرم زیاد رو این مسایل حساس نشید
    منم قبلا 60دی و 550 دی کانن داشتم هر دوشون 20 تا 30 از این نقاظ داشتن و مشکلی هم برام ایجاد نکردن و یقینا برای شما هم مشکلی پیش نمیاره
    البته تو دوربین دی 7100 نیکونم حتی یدونه هم از این نقاط نیست نمونه دی 7100:http://8pic.ir/images/k19i9krio31rq4hk1p3c.jpg
    به هر حال مشکلی محسوب نمیشه از دوربین جدیدتون لذت ببرین
    ehsan1 و doki تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درود

به دفعات در تاپیک های مختلف این فروم و یا سایت های دیگه در مورد نحوه صحیح ریسایز کردن عکس صحبت شده ولی متاسفانه از هریک از روش ها که این کار رو انجام میدم باز هم افت کیفیت به وضوح مشخص هستش به طوری که اگر قرار باشه عکسی رو در سایز ۸۰۰ * ۶۰۰ در وب به اشتراک بگذارم ( مثل فروم خودمان ) کیفیت به شدت افت میکند ولی همان عکس را در سایتی دیگر که محدودیت حجم و سایز ندارد در سایز ۱۵۰۰ به اشترام میگذارم و با توجه به این که در نمایش دادن به همین اندازه فروم خودمان دیده میشه ولی کیفیت بهتری داره.به طوری که در سایز ۸۰۰ پیکسل و محدودیت حجم ۳۰۰ کیلوبایت نوعی به هم ریختگی پیکسل ها بوجود میاد و جزئیات به خوبی دیده نمیشه.

لطفا دوستانی که در این مورد میتونن راهنمایی کنن توضیح مختصری ارايه کنن و لطفا لینک به تاپیک ها و سایتهای دیگه ندید چون همشون رو تست نکردم و نتیجه مناسبی نگرفتم.بیشتر دوست دارم دوستانی که تجربه خوبی در این زمینه دارند روش های خودشون رو توضیح بدن.

سپاس

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

در مورد فایل های راو نیکونی NEF یه سوال داشتم، به هر تاپیکی نگاه کردم دیدم به بحثش مرتبط نیست. گفتم اینجا بپرسم. عذرخواهی اگر جای مناسبی پیدا نکردم.
    فایل های راو کنون پس از کپی کردن در کامپیوتر، براحتی در حالت Thumbnail قابل مشاهده هستن اما فایل های نیکون خیر. نرم افزار های Capture NX & View NX رو هم نصب کردم ولی مشکلم برطرف نشد.
    برای همین وقتی میخوام یک عکس خاص رو پیدا کنم مجبورم اول در نرم افزار ویو ان ایکس تمام عکس ها رو ببینم، اسم فایل رو حفظ کنم و از درایو پی سی اونو پیدا کنم و به فتوشاپ انتقال بدم.

کسی راه حلی داره ؟
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

در مورد فایل های راو نیکونی NEF یه سوال داشتم، به هر تاپیکی نگاه کردم دیدم به بحثش مرتبط نیست. گفتم اینجا بپرسم. عذرخواهی اگر جای مناسبی پیدا نکردم.
    فایل های راو کنون پس از کپی کردن در کامپیوتر، براحتی در حالت Thumbnail قابل مشاهده هستن اما فایل های نیکون خیر. نرم افزار های Capture NX & View NX رو هم نصب کردم ولی مشکلم برطرف نشد.
    برای همین وقتی میخوام یک عکس خاص رو پیدا کنم مجبورم اول در نرم افزار ویو ان ایکس تمام عکس ها رو ببینم، اسم فایل رو حفظ کنم و از درایو پی سی اونو پیدا کنم و به فتوشاپ انتقال بدم.

کسی راه حلی داره ؟
    این رو امتحان کنید.

Download Microsoft Camera Codec Pack (6.3.9721.0) from Official Microsoft Download Center
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود

به دفعات در تاپیک های مختلف این فروم و یا سایت های دیگه در مورد نحوه صحیح ریسایز کردن عکس صحبت شده ولی متاسفانه از هریک از روش ها که این کار رو انجام میدم باز هم افت کیفیت به وضوح مشخص هستش به طوری که اگر قرار باشه عکسی رو در سایز ۸۰۰ * ۶۰۰ در وب به اشتراک بگذارم ( مثل فروم خودمان ) کیفیت به شدت افت میکند ولی همان عکس را در سایتی دیگر که محدودیت حجم و سایز ندارد در سایز ۱۵۰۰ به اشترام میگذارم و با توجه به این که در نمایش دادن به همین اندازه فروم خودمان دیده میشه ولی کیفیت بهتری داره.به طوری که در سایز ۸۰۰ پیکسل و محدودیت حجم ۳۰۰ کیلوبایت نوعی به هم ریختگی پیکسل ها بوجود میاد و جزئیات به خوبی دیده نمیشه.

لطفا دوستانی که در این مورد میتونن راهنمایی کنن توضیح مختصری ارايه کنن و لطفا لینک به تاپیک ها و سایتهای دیگه ندید چون همشون رو تست نکردم و نتیجه مناسبی نگرفتم.بیشتر دوست دارم دوستانی که تجربه خوبی در این زمینه دارند روش های خودشون رو توضیح بدن.

سپاس
    فکر می کنم مطالب زیر راه گشا باشه.

Image Resizing for the Web and Email
    Digital Photo Interpolation - what is the best image resizing / resampling method? Genuine Fractals, S-Spline, Bicubic, Lanczos, Stair Interpolation, Kneson image interpolation methods (software) review.
    farshad.s تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

کسی راه حلی داره ؟

امین جان Capture NX 2 رو نصب کنید. من الان تست کردم مشکل thumbnail نداشت.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

سلام
    دوستان راهکاری هست لنز نیکون و موقتا روی فوجی استفاده کرد