صفحه 682 از 735 نخستنخست ... 182 582 632 672 678 679 680 681 682 683 684 685 686 692 732 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,811 تا 6,820 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa.khayyat نمایش پست ها
    سلام
    برای این مدل عکاسی، به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟ لنز چند م م ؟ تجهیزات نورپردازی چه چیزهایی لازم دارم؟
    برای ثبت با این جزئیات، بدنه فول فریم با مگاپیکسل بالا نیازه یا با نورپردازی درست و ادیت مناسب + دوربین کراپ دار یا فول فریم رده ارزون مثل d610 یا 6d شدنیه؟

و سوال اخر که خیلی برام جالبه بدونم، چرا در دسته پرتره فروم، این شاخه جایی نداره در اثر کاربران؟

برای رسیدن به این تصاویر داشتن بدنه فول فریم و لنز پرایم با کیفیت، کمک کننده است اما ضروری نیست
    مهم ترین ویژگی برای رسیدن به این خروجی نورپردازی و پردازش است. نگاهی به لینک زیر داشته باشید:

کلاس شناخت نور، منابع نور و نورپردازی
    H@M!D و mahsa.khayyat تشکر می‌کنند.
    ما هیــچ، ما نــگاه | سینا خسروی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط yeksadodah نمایش پست ها
    سلام
    اين اولين تايپیک منه لطفا دقیق جواب دهید
    اخیرا نمیدونم چطوری ولی فیلمهای اپاراتی نگاتیوی قدیمی را به صورت دیجیتال که کیفیت فیلمش از فول اچدی هم بالاتره تبدیل می کنند حالا سوال من اینه من تمامی نگاتیو های عکسهای قدیمی خانوادگی را دارم و یک اسکنر اپسون مدل 3490 هم دارم چطور میتونم اون نگاتیو های عکس را به صورت عکس دیجیتال با کیفیت در بیارم ایا شدنی است لطفا یک اموزش بدید
    خلاصه کار به این ترتیب هست مفصل ترش را در لینکهای پایین عکسهای ببینید.

apr019.gif
    apr020.gif
    apr244.gif

https://files.support.epson.com/html...00-00200-00200

https://files.support.epson.com/html...00-00500-00500
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S.Khosravi نمایش پست ها
    برای رسیدن به این تصاویر داشتن بدنه فول فریم و لنز پرایم با کیفیت، کمک کننده است اما ضروری نیست
    مهم ترین ویژگی برای رسیدن به این خروجی نورپردازی و پردازش است. نگاهی به لینک زیر داشته باشید:

کلاس شناخت نور، منابع نور و نورپردازی
    ممنونم. جوابتون خیلی کلی بود. میخواستم لنز با م م مورد نیاز که عکس دفرمه نشه در فول فریم و کراپدار بدونم. و اینکه فول فریمهای ارزون پیشنهاد میدین مخصوصا سری 6d یا d600 یا دوماهی صبر کنم واسه توان خرید سری بالاتر؟؟؟ یا d7200 نیکون و 80d کنون کاملا جوابگوست؟

كاربر همراه S.Khosravi آواتار ها
    تشکر کرده
    514

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa.khayyat نمایش پست ها
    ممنونم. جوابتون خیلی کلی بود. میخواستم لنز با م م مورد نیاز که عکس دفرمه نشه در فول فریم و کراپدار بدونم. و اینکه فول فریمهای ارزون پیشنهاد میدین مخصوصا سری 6d یا d600 یا دوماهی صبر کنم واسه توان خرید سری بالاتر؟؟؟ یا d7200 نیکون و 80d کنون کاملا جوابگوست؟
    معمولا در عکاسی پرتره از لنز 85مم استفاده میشود اما در عکس های استودیویی مانند نمونه عکس های شما برای پر شدن صورت
    حتی از 100مم به بالا هم استفاده میکنند و همچنین برای شارپ شدن کل صورت از دیافراگم بسته استفاده میشود ( 8 و بسته تر )
    تجهیزات گرانقیمت در شروع کار همیشه خوب نیست چون اگر از تصاویری که ثبت میکنید رضایت نداشته باشید کاملا از ادامه کار سرد میشوید
    باز هم میگم که با بدنه کراپدار هم میتوان به این خروجی رسید اما اگر تجهیزات نورپردازی شما تکمیل است و مشکل مالی ندارید بدنه فول فریم تهیه کنید.
    مجددا تکرار میکنم دانش نورپردازی بسیار مهم است.
    ارادت
    amir.komeily، Amin.Zallaghi و خزان تشکر می‌کنند.
    ما هیــچ، ما نــگاه | سینا خسروی

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

دوستان من مدتیه که Light trail photography رو دنبال میکنم و با عکس های این چنینی روبرو شدم و نمونه های اینجوری رو ثبت میکنم

مشکلی که دارم اینه که تو اینجور عکس ها که اکسپوژر 20 ثانیه ای داریم و سوژه انسانی هم تو عکسه، چگونه سوژه رو انقدر واضح میندازن!
    به قول خودتون از سوژه انسانی باید بالای 1/30 استفاده کرد، 20 ثانیه که دیگه هیچی

من این مورد توی عکاسی نجومی هم که دوستان میگیرن برام جای سوال داشت که باز لا اقل میشه اونو گفت که با اکسپوژر های پایین تر و ایزو از سوژه انسان عکس میگیرن و فوتوشاپ میکنن ، اما این قضیه light trail فرق داره و دقیقا جاهایی که لایت بوده از سوژه نور پردازی شدن

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان من مدتیه که Light trail photography رو دنبال میکنم و با عکس های این چنینی روبرو شدم و نمونه های اینجوری رو ثبت میکنم

مشکلی که دارم اینه که تو اینجور عکس ها که اکسپوژر 20 ثانیه ای داریم و سوژه انسانی هم تو عکسه، چگونه سوژه رو انقدر واضح میندازن!
    به قول خودتون از سوژه انسانی باید بالای 1/30 استفاده کرد، 20 ثانیه که دیگه هیچی

من این مورد توی عکاسی نجومی هم که دوستان میگیرن برام جای سوال داشت که باز لا اقل میشه اونو گفت که با اکسپوژر های پایین تر و ایزو از سوژه انسان عکس میگیرن و فوتوشاپ میکنن ، اما این قضیه light trail فرق داره و دقیقا جاهایی که لایت بوده از سوژه نور پردازی شدن
    شما یه زائده روی دوربینتون ندیدی که بپره بالا و نور ازش ساطع بشه؟ از اون استفاده میکنن! بسته به شرایط روی ابتدای باز شدن پرده شاتر یا انتهای بسته شدن پرده شاتر هم باید تنظیمش کنید! الان مثلا این شات احتمالا ابتدای باز شدن شاتره!

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

با عذرخواهی از مدیران محترم فروم اگه جای اشتباهی دارم پست میذارم ( تاپیک مناسب پیدا نکردم )
    دوستان مشهدی یا نیشابوری:
    برای اجاره دوربین، جایی سراغ دارین؟ برای فردا شب، من به یک بدنه + لنز ترجیحا اولترا واید + سه پایه جهت عکاسی از آسمان شب نیاز دارم.
    اگر کسی هم علاقه مند بود تجهیزات خودشو برای یک شب اجاره بده به بنده، بسیار ممنونش میشم.
    با تشکر از شما

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    شما یه زائده روی دوربینتون ندیدی که بپره بالا و نور ازش ساطع بشه؟ از اون استفاده میکنن! بسته به شرایط روی ابتدای باز شدن پرده شاتر یا انتهای بسته شدن پرده شاتر هم باید تنظیمش کنید! الان مثلا این شات احتمالا ابتدای باز شدن شاتره!
    عزیز من وقتی فلش روشن میکنم اکسپوژر 200 میل کمتر نمیتونم استفاده کنم چه برسه 20 ثانیه

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    عزیز من وقتی فلش روشن میکنم اکسپوژر 200 میل کمتر نمیتونم استفاده کنم چه برسه 20 ثانیه
    البته که نمیتونین! مگه فلاش، لامپ استودیوییه!؟ ایشون هم گفتند اول یا آخر شات فلاش استفاده میشه. با همون مدت زمان کم فلاش. در باقی زمان نوردهی چون نور غالب محیط بسیار کم هستش، چیزی از سوژه ثبت نمیشه مگر جاهایی که با نور ابزار لایت پینتینگ روشن شده! چیزی که شما باید نگرانش باشین تنظیم شدت و نرمی نور فلاش هست. یعنی باید در واقع قواعد عکس پرتره رو بلد باشید بعد اونو با تکنیک لایت پینتینگ (light painting) ترکیب کنید.
    Aier تشکر می‌کند.
    "برای لایک گرفتن اینستاگرام هست. لطفا عکس های بنده را به چالش بکشید."
    برای شرکت در کلاس ها و تورهای نجومی در استان تهران با بنده تماس بگیرید.

تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    البته که نمیتونین! مگه فلاش، لامپ استودیوییه!؟ ایشون هم گفتند اول یا آخر شات فلاش استفاده میشه. با همون مدت زمان کم فلاش. در باقی زمان نوردهی چون نور غالب محیط بسیار کم هستش، چیزی از سوژه ثبت نمیشه مگر جاهایی که با نور ابزار لایت پینتینگ روشن شده! چیزی که شما باید نگرانش باشین تنظیم شدت و نرمی نور فلاش هست. یعنی باید در واقع قواعد عکس پرتره رو بلد باشید بعد اونو با تکنیک لایت پینتینگ (light painting) ترکیب کنید.
    خوب مسئله دقیقا همینجاست
    چجوری اول یا آخر شاتی که اکسپوژرش 20 ثانیس فلاش بزنم!