صفحه 30 از 86 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 856
Like Tree917تشکر

موضوع: لنزهای با ارزش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

به نظر من اگز شما نیاز بکار در نور کم و تله دارید حتما لنز با Is یا Os و یا Vr تهیه کنید تا آنجاییکه میدانم عملکرد لنز 100-400 کنون در نور کم و تله خیلی خوب است مثلا با کمی دقت می توانید با سرعت 60 در 400 مم عکس بدون لرزشی را براحتی بگیرید و فکر میکنم سیگما نیز کمابیش این امکان را بشما بده ولی مسلما تصویر آن با یه لنز سری L کنون یکسان نخواهد بود
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشكر از پاسخهاي شما دوستان عزيز

دوست گرامي جناب قديري علت اينكه من در مورد لنز Sigma 100-300 F4 از شما خواستار راهنمايي شدم اين بود كه اگر اشتباه نكنم در امضاي شما اين لنز وجود دارد و من از اين لنز خيلي تعريف شنيده ام بخصوص كه طول آن فيكس است و در تمام رنج f ثابت 4 دارد. لنزي كه من دارم همان 300-70 جديد با IS است و همانطور كه شما فرموديد يك المان UD دارد و آن ورشن DO مورد نظر نيست اين لنز را روي 350D استفاده ميكنم و به قيمت 730 از نورنگار گرفتم تقريبا هم قيمت 200-70 اف 4 كانن.دو تا حسن داره و يك عيب، حسنهاي آن Range بيشتر و IS است و عيب آن ثابت نبودن طول آن است.

دوست گرامي جناب برهاني من هم از لنز 400-100 تعريف شنيده ام ولي دو عيب اين لنز يكي اينست كه طول فيكس ندارد و ميگويند اين باعث جمع شدن غبار داخل لنز ميشود دوم اينكه f بالايي دارد و براي نور كم يكم مشكل داره .ايكاش لنزي با اين Range و طول ثابت و f كوچيك و IS بود.

ضمنا از شما هم سوالي در مورد لنز ماكروي 150 سيگما دارم آيا در كار با اين لنز مشكلي نداشته ايد و چرا بين كانن 100 و اين لنز سيگما را انتخاب كرده ايد.
    ویرایش توسط Nosrat : Saturday 6 May 2006 در ساعت 01:15
    iman sabbaghian تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

من اين لنز و جديدا گرفتم و ظاهرا مشكلي ندارم و اينكه 150 را انتخاب كرده ام فقط براي 150 بودنش بوده و اگر احساس نياز كنم 100 كنون و يا 90 تامرون را نيز شايد تهيه كنم
    ضمنا اگه تونستيد لنز 100-400 را از نزديك امتجان كنيد با وجود عدم طول ثابت خيلي خوب عمل مي كند ولي در مورد گرد و غبار اگر زياد در محيط هاي خيلي آلوده كار نمي كنيد نبايد نگران باشيد
    امير رضا برهاني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام آقا آرش . من یک تازه وارد در زمینه عکاسی هستم که به این هنر علاقه زیادی دارم و به همین خاطر هم اومدم سراغ دوربینهای slr . در واقع رشته من عکاسی نیست.من دانشجوی ارشد حقوق هستم ولی به عکاسی طبیعت فوق العاده علاقه دارم.برای خرید دوربین و لنز از این تایپیک و خصوصاً صحبتهای شما بهره زیادی بردم و بالاخره بعد از تحقیق و در نظر گرفتن بودجه و توان مالی تصمیم به خرید 350دی با 50-500 سیکما گرفتم که البته از هر دو هم راضی هستم . می خواستم اینجا از شما , آقای شهبازی و همه دوستان و استادان گرامی که به نحو احسن اطلاعات مفید و حرفه ای عکاسی رو در اختیار علاقمندانی مبتدی مثل من قرار می دهند تشکر و قدردانی کنم .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

اول از همه به صابر جان خوش آمد میگوییم...و خوشحالم از اینکه آرش 20 دی بود و صابر 350 دی هم به آن اضافه شد...
    اما در مورد 150 ماکرو......جناب برهانی شکست نفسی میفرمایند...من در حال حاضر پشیمانم که چرا این لنز رو بجای 105 نگرفتم....البته شارپ 105 از این لنز و لنز 100 کانن و 150 سیگما هم بیشتره...اما مشکل فکوس داره که همانطور هم که قبلا گفتم برای من مهم نیست.....در مسافرت که به سر میبردیم قصد عکاسی از یک پروانه رو داشتم که به خاطر پایین بودن فاصله کانونی لنز مجبور شدم زیاد به پروانه نزدیک شوم.....که البته به سختی چند عکس گرفتم....و خوب هم شد...اما اگر بجای این لنز 150 یا 180 بود به راحتی .....

اما در مورد تله ببخشید که در ابن مورد(300-100 گمراه شدید...علت اینکه این لنز رو در امضاء قرار دادم این هست که چون به تمام موارد مربوطه به این لنز کاملا آشنا هستم و شاید کمکی در این ضمینه....

اما 300-70 شما ...این لنز واقعا از 300-70 DO شارپ تره و مشکلاتیی نظیر CA , Vignetting در این لنز با DO برابری میکنه و مهمترین مسئله قیمت آن هست که البته در ایران گرانتر از چیزی که هست فروخته میشه(580دلار)...که خوب ایران هست...
    چه از روی دلیل این لنز رو انتخاب کردید و چه ..... کار درستی انجام دادید....این لنز من رو یاد لنز 300-70 ED نیکون میندازه که البته این لنز نیکون قیمت کمتری داره ....

آقای برهانی هم که بد تر از من یک قطار لنز اون پایین ردیف کردن که آدم پیلی پیلی میره تا بخونه....
    جناب برهانی عزیز این 30 دی رو کی و چند خریدید....؟؟؟
    واقعا لنر 300-120 سیگما رو دارید.....اگر لطف کنید کمی در موردش توضیح بدهید(مورد استفاده و ....)؟؟؟
    مسعود قدیری

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

سلام آقا آرش . من یک تازه وارد در زمینه عکاسی هستم که به این هنر علاقه زیادی دارم و به همین خاطر هم اومدم سراغ دوربینهای slr . در واقع رشته من عکاسی نیست.من دانشجوی ارشد حقوق هستم ولی به عکاسی طبیعت فوق العاده علاقه دارم.برای خرید دوربین و لنز از این تایپیک و خصوصاً صحبتهای شما بهره زیادی بردم و بالاخره بعد از تحقیق و در نظر گرفتن بودجه و توان مالی تصمیم به خرید 350دی با 50-500 سیکما گرفتم که البته از هر دو هم راضی هستم . می خواستم اینجا از شما , آقای شهبازی و همه دوستان و استادان گرامی که به نحو احسن اطلاعات مفید و حرفه ای عکاسی رو در اختیار علاقمندانی مبتدی مثل من قرار می دهند تشکر و قدردانی کنم .
    منم سلام عرض كنم و خوش آمد بگم.
    خوشحالم كه تاپيكي كه به كمك دوستان در اين فورم راه افتاده، كار آمد بوده.
    منتظر نظراتتون از لنز با ارزش 50-500 سيگما شما هستيم (من عاشق HSM و اون دامنه 10 X هستم)
    اگه هواي تميز پيدا كرديد ، خوشحال ميشيم از 500 مم يه عكس از ماه بگيريد و اينجا بذاريد .

واقعا لنر 300-120 سیگما رو دارید.....اگر لطف کنید کمی در موردش توضیح بدهید(مورد استفاده و ....)؟؟؟
    آره منم ميخواستم بپرسم.........
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arborhani
    من اين لنز و جديدا گرفتم و ظاهرا مشكلي ندارم و اينكه 150 را انتخاب كرده ام فقط براي 150 بودنش بوده و اگر احساس نياز كنم 100 كنون و يا 90 تامرون را نيز شايد تهيه كنم
    ضمنا اگه تونستيد لنز 100-400 را از نزديك امتجان كنيد با وجود عدم طول ثابت خيلي خوب عمل مي كند ولي در مورد گرد و غبار اگر زياد در محيط هاي خيلي آلوده كار نمي كنيد نبايد نگران باشيد
    با تشكر از پاسخهاي شما دوستان ارجمند

با توجه به صحبت شما و آقاي قديري بين لنزهاي ماكرويي كه من ميشناسم اگر اشتباه نكنم فكر ميكنم ماكروي 150 سيگما بهترين انتخاب باشد به چند دليل اول HSM و FTM بودن آن كه بهتر از 105 است. دوم فاصله بيشتر از موضوع باعث ميشود از 100 كانن بهتر باشد. سوم (اگر ساير مشخصات ماكروي 150 و 180 سيگما مثل هم باشند ) به علت aperture 2.8 سيگماي 150 از سيگماي 180 براي كار در نور محدود بهتر است. همچنين برخلاف ماكروي كانن 100 ، سيگماي 150 با هود و رابط سه پايه عرضه ميشود. البته شايد شارپنس آن در حد 105 نباشد ولي فكر ميكنم در حد خيلي خوب باشد. اميدوارم نتيجه گيري درستي كرده باشم ممنون ميشوم اگر دوستان گرامي با ارائه نظرات خود بنده را راهنمايي فرمايند.

در مورد لنز 400-100 هم با اينكه به رنج مفيد و ساختار L اين لنز معترف هستم حتي اگر مسئله گرد و غبار هم مشكلي ايجاد نكند متاسفانه f بالاي آن ميترسم در نور كم مشكل ساز شود. نظر شما چيست ؟ آيا شما چنين مشكلي نداشتيد و بنظر شما با IS ميتوان جبران f بالاي اين لنز را كرد؟

در بين لنزهاي موجود تنها لنزي كه تا حدي مناسب مي يابم لنز 200-70 IS كانن است كه مجموعه محاسن در آن جمع هستند و فقط اشكال آن range محدود آن است . نميدانم شايد مسايل تكنيكي مانع از آن ميشوند كه مثلا يك لنز 400-100 با f 2.8 و طول ثابت داشته باشيم شايد هم من نميشناسم ممنون ميشوم اگر راهنمايي كنيد.

همچنين از دوستاني كه با لنز 200-70 f2.8 كانن كار كرده اند خواهشمندم نظرات خود را در مورد كارايي آن در نور محدود بيان كنند.
    ویرایش توسط Nosrat : Saturday 6 May 2006 در ساعت 23:40
    Canon 350D, EFS 18-50, EF 100-300 IS, SIGMA 150 MACRO

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    اما در مورد 150 ماکرو......جناب برهانی شکست نفسی میفرمایند...من در حال حاضر پشیمانم که چرا این لنز رو بجای 105 نگرفتم....البته شارپ 105 از این لنز و لنز 100 کانن و 150 سیگما هم بیشتره...اما مشکل فکوس داره که همانطور هم که قبلا گفتم برای من مهم نیست.....
    با تشكر از راهنمايي شما، واقعا نكاتي هست كه تا كسي عملا با يك لنز كار نكند به محسنات و محدوديتهاي آن پي نميبرد و هر چند تا review هم كه بخواني جاي يك تجربه عملي با يك لنز را نميگيرد و متاسفانه وقتي با يك لنز ميتواني كار كني كه آن را خريده اي و اگر انتظاراتت را برآورده نكند داستان فروش و تعويض شروع ميشود. من از توضيحات شما در مورد سيگما 105 خيلي استفاده كردم و از شما و ساير دوستاني كه تجربه هاي عملي خود را به ديگران منتقل ميكننند متشكرم .

سئوالي هم در مورد مقايسه ماكروي 150 و 180 داشتم . بنظر شما با توجه به قيمت مشابه اين دو لنز آيا فاصله اي كه با 150 ميتوانيم بزرگنمايي 1 به 1 را بدست آوريم بقدر كافي از سوژه فاصله دارد كه مثلا پروانه نپرد يا باز هم به فاصله بيشتري نياز داريم كه با 180 بدست ميايد. لذا f2.8 لنز 150 بدرد بخور تر است يا فاصله بيشتر 180 از سوژه؟

همچنين ميخواستم بدانم اين دو لنز از نظر ساير مشخصات نظير شارپنس و CA و vigneting , ... چه تفاوتهايي باهم دارند .
    ویرایش توسط Nosrat : Saturday 6 May 2006 در ساعت 23:37
    Canon 350D, EFS 18-50, EF 100-300 IS, SIGMA 150 MACRO

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

در مورد 100-400 بايستس بگم كه در نور كم نيز ميتوان با آن فوكوس را انجام داد و حسنش اينست كه به كمك لرزه گيرش با يه كم تمرين مي توان در سرعتهاي پايين نيز نتيجه خوبي گرفت به همين خاطر نيز عرض كردم خيلي مي ارزه يه بار خودتان امتحان كنيد و نتيجه گيري نماييد علي الخصوص وزن اين لنز در مقايسه با سايرين خيلي مناسبه.
    از نظر خود من يه لنز ايده آلي هست و اگه بتونم يكي را خواهم خريد البته با قيمت مناسب.
    در مورد لنز هاي سيگما نيز بايد عرض كنم كه آنها را جديدا گرفتم و تست درست حسابي نكردمشان ولي با چند شاتي كه داشتم بنظر لنز ها ي درست حسابي و به حق Ex هستند
    همچنين 30d را 1370 قيمت دارم ( ناصر خسرو ) البته نورنگار 1430 ميده ( با گارانتي خودش )
    امير رضا برهاني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

بله 150 فاصله بیشتری با موضوع میگیره و 180 بیشتر....در مورد شارپ هم زیلد نگران نباشیدچون همه در حد هم هستند.....اما در مورد دیافراگم....
    اصولا در ماکرویی که ما استفاده میکنیم به کمتر از اف 4 نیاز پیدا نمیشه مگر در مواقع خواص که برای من تا بحال پیش نیامده....اما برای من انتخاب بین این دو لنز 180 خواهد بود...چون این تجربه رو برای نزدیک شدن به امثال....داشتم و نشد ....ماکروی 180 کمی سنگین تر از ماکروی 150 است ..البته کمی..که خیلی هم نیست...

در مورد لنز تله...اول یک سوال ....؟؟؟
    مورد استفاده شما از این لنز و اصرار شما برای استفاده در جای کم نور چیست؟؟؟؟البته سوال من جهت کمک کردن بهتر به شما است...ما اگر هدف شما رو بدانیم بهتر میتوانیم راهنمایی کنیم....

با تمام لنز های ماکرو بزرگنمایی 1 به 1 بدست میاد اما در فواصل مختلف...مثلا در 50 م م در فاصله 6 سانتی از سر لنز و در 100 در فا صله 11 ...و در 150 در ....17 ..... و در 180... 22 سانتی...

به نظر من و برای استفاده من فاصله 180 م م بیشتر بدر خور است تا اف 2.8...چون تا بحال هم از این...استفاده نکرده ام...

در چارت 180و150 تفاوت زیادی دیده نمیشه و در مورد CA , Vignetting هم ..تمام لنز های فیکس که ماکرو هم از جمله آن هست چنین مشکلاتی دیده نمیشه...(در 99 درصد)...معمولا لنز های ماکرو بخاطر داشتن فاصله کانونی زیاد .....V کمی دارند و در مورد CA چون ساختار دقیقی دارند و فاصله کانونی هم در آنها ثابت است کمتر از هر لنز چنین مشکلاتی رو دارند...
    مسعود قدیری

صفحه 30 از 86 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 ... آخرینآخرین