صفحه 66 از 164 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

تا اساتید برسند . . .

پرسپکتیو حاصل از لنز 80 مم روی کراپ دار هم همان پرسپکتیو است و تغییر نمی کند. پس این گذاره که :
    يك لنز 80 همان كار لنز 130 روي بدنه فول فريم را مي كند
    اشتباه است. از طرفی اندازه سنسور متفاوت است و عمق میدان متفاوت خواهد بود. ولی از نظر جا شدن سوژه توی کادر بله می تونیم بگیم به جای یک 70 مم میشه از 50 و یا مثلاً به جای 135 مم از 85 مم استفاده کرد (حدوداً). از 50 مم روی فول فریم بیشتر برای پرتره تمام قد استفاده می کنیم . . . روی کراپدار برای نمی تنه بهتر جواب میده و برای تمام قد کمی فاصله دور شده و فوکوس سخت میشه
    saadi126، mohamad az، Hamid.d و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    تا اساتید برسند . . .

پرسپکتیو حاصل از لنز 80 مم روی کراپ دار هم همان پرسپکتیو است و تغییر نمی کند. پس این گذاره که : اشتباه است. از طرفی اندازه سنسور متفاوت است و عمق میدان متفاوت خواهد بود. ولی از نظر جا شدن سوژه توی کادر بله می تونیم بگیم به جای یک 70 مم میشه از 50 و یا مثلاً به جای 135 مم از 85 مم استفاده کرد (حدوداً). از 50 مم روی فول فریم بیشتر برای پرتره تمام قد استفاده می کنیم . . . روی کراپدار برای نمی تنه بهتر جواب میده و برای تمام قد کمی فاصله دور شده و فوکوس سخت میشه
    با سپاس از بذل توجهتان، با توجه به اينكه در دوربيهاي كراپ دار فاصله لنز از سنسور كمتر از دوربين هاي 35 ميليمتري است و نتيجتاً هندسه نور متفاوت است، آيا باز هم پرسپكتيو حاصل از لنز 80 مم روي كراپ دار و فول فريم يكسان است؟ همين طور عمق ميدان؟ ببخشيد من آماتور هستم و از استادان كسب دانش مي كنم.
    من براي دوربين كراپ 1.6 مي خواهم لنز مناسب براي عكاسي پرتره در فضاي باز بخرم و كمي گيج شده ام.
    سپاس فراوان

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshadazizi نمایش پست ها
    سلام مسعود جان
    با 18-105 و دیاف 5.6 خیلی انتظار بوکه نمیشه داشت،
    منم همین لنز رو دارم و تنها راه حل برام زیاد کردن فاصله از پیش-زمینه است،
    و ایشالا با خرید یه 135 اف2.8 ای مشگل هم مرتفع می شود...
    70-200 هم که آخرشه باسه این کار فقط یه سه تومنی به قیمت همین امروز باید خرج کنید...
    من که فکر نکنم 3 تومن ا هیچ وقت یک جا ببینم که بخوام اونو بخرم
    میخوام این لنز را بخرم
    Nikon 50mm F/1.8 AF-s G
    قیمت جهانی اش 220 دلاره
    دوستان نظرتون درباره این لنز چیه؟
    نورنگار زده 350 ولی نوشته ولی نوشته موجود نیست
    من دوستی تهران دارم تا چند روز دیگه میاد مشه جایی را سراغ دارید بهم بگید بهش بگم بره همین را با قیمت مناسب تر تهیه کنه؟و با گارانتی البته.
    ایا این لنز بوکه کافی را انجام میده؟کسی دقیقا میدونه باید چند متر از یک سوژه دو متری فاصله داشت یا تمام قدش در کار بیفته؟ محدودیت فضا دارم.
    دوستان نظر کلی شون را بگن. تو رنج همین 300-350 تومن لنز مناسب تری هم هست؟
    اون مشکل پرسپکتیو که تو عکس های قبل گذاشتید که دیگه در این بوجود نمی یاد یا میاد؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جناب ميلاني فكر مي كنم منظور دوستمان از لحاظ فاصله دوربين تا سوژه براي جلوگيري از اعوجاج اعضاي چهره بود.

در پاسخ بايد خواهش كنم صفحات اولي اين تاپيك را مطالعه كنند ولي به طور خلاصه همانگونه كه حداقل فاصله كانوني براي پرتره چهره در فول فريم معمولا 135 عنوان مي شود (براي دفرمه نشدن اعضاي صورت) اين حد اقل براي دوربين هاي كراپدار حدود 85 خواهد بود.

با تشكر
    masoudrejae، saadi126، Hamid.d و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

جناب ميلاني فكر مي كنم منظور دوستمان از لحاظ فاصله دوربين تا سوژه براي جلوگيري از اعوجاج اعضاي چهره بود.

در پاسخ بايد خواهش كنم صفحات اولي اين تاپيك را مطالعه كنند ولي به طور خلاصه همانگونه كه حداقل فاصله كانوني براي پرتره چهره در فول فريم معمولا 135 عنوان مي شود (براي دفرمه نشدن اعضاي صورت) اين حد اقل براي دوربين هاي كراپدار حدود 85 خواهد بود.

با تشكر
    بسيار سپاسگزارم. يكي از ابهامات اصلي من را رفع كرديد.

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    کسی دقیقا میدونه باید چند متر از یک سوژه دو متری فاصله داشت یا تمام قدش در کار بیفته؟ محدودیت فضا دارم.
    دوستان نظر کلی شون را بگن.
    البته من آماتور هستم ولي به نظر من بستگي به لنز و كراپ فكتور دوربينتون داره و منظوري كه از گرفتن عكس دارين (عمق ميدان و پرسپكتيو چقدر برايتان مهم است؟).
    اگه از دوربين كراپ 1.5 استفاده مي كنين و دوربين را در حالت عمودي (Portrait) قرار دهيد با يك لنز با فاصله كانوني 130 ميليمتري بايستي حدود 11 متر از سوژه فاصله بگيريد تا كل 2 متر در تصوير بگنجد و با يك لنز با فاصله كانوني 18 ميليمتري بايستي حدود 1.5 متر از سوژه فاصله داشته باشيد (كه البته در اين حالت پرسپكتيو دچار اعوجاج خواهد شد)
    اگر از دوربين فول فريم استفاده مي كنين و دوربين را در حالت عمودي (Portrait) قرار دهيد با يك لنز فاصله كانوني 130 ميليمتري بايستي حدود 7.2 متر از سوژه فاصله بگيريد تا كل 2 متر در تصوير بگنجد و با يك لنز با فاصله كانوني 18 ميليمتري بايستي حدود 1 متر از سوژه فاصله داشته باشيد.

اگر محدوديت فضاي شما حدود 3 متر باشد (فاصله دوربين تا سوژه) و دوربينتان كراپ 1.5 باشد بايستي از يك لنز با فاصله كانوني 35 ميليمتري استفاده كنيد.

با احترام
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Sunday 20 November 2011 در ساعت 11:57
    masoudrejae تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آيا باز هم پرسپكتيو حاصل از لنز 80 مم روي كراپ دار و فول فريم يكسان است؟
    بله پرسپکتیو یکسان است. عمق میدان که عرض کردم متفاوت است.

با توجه به اينكه در دوربيهاي كراپ دار فاصله لنز از سنسور كمتر از دوربين هاي 35 ميليمتري است و نتيجتاً هندسه نور متفاوت است،
    ارتباطی به فاصله لنز تا سنسور ندارد. سایز سنسور متفاوت است. مطالب زیادی در این باره در فروم هست که اگر جستجو کنید توضیحات کامل همراه با تصویر پیدا خواهید کرد.

برای خرید هم به پولی که دارید نگاه کنید. از ارزانترین لنز ها مثل 50 مم اف 1.8 می تونید بگیرید تا قیمت متوسط مثل 50 مم اف 1.4 و 85 اف 1.8 تا زوم های گران قیمتی مثل 200-70 ها
    داريوش چگيني تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

سلام به همه دوستان
    اگر ممکنه منو راهنمائی کنید که آیا لنز 105 ماکرو نیکون برای پرتره رو فول فریم لنز مناسبی هست؟

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط qorashi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    اگر ممکنه منو راهنمائی کنید که آیا لنز 105 ماکرو نیکون برای پرتره رو فول فریم لنز مناسبی هست؟
    کلا لنز مناسب و نامناسب نداریم لنزی برای پرتره بهتر است که بتوان با آن از فاصله دور از سوژه عکاسی کرد بنظر من دورتر از 3 متر مناسب است. در این فاصله اگر پرتره تمام قد میگیرید لنز 30-40 مناسب است اگر نیم تنه حدود 80 90 اگر پرتره کاملا بسته 130 40 حداقل فاصله کانونی مورد نیاز است. البته نیازی به گفتن نیست که فرضا با همین لنز 105 و فاصله دور پرتره تمام قد هم میتوان گرفت. بسته به فضای موجود و نوع نیاز این لنز میتواند مناسب باشد یا نباشد.
    ولی کلا رنج این لنز رنج مناسبی برای پرتره است. به دلیل ماکرو بودن شارپنس بهتری هم نسبت به لنزهای معمولی دارد.
    data، qorashi و mehran2190 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    کلا لنز مناسب و نامناسب نداریم لنزی برای پرتره بهتر است که بتوان با آن از فاصله دور از سوژه عکاسی کرد بنظر من دورتر از 3 متر مناسب است. در این فاصله اگر پرتره تمام قد میگیرید لنز 30-40 مناسب است اگر نیم تنه حدود 80 90 اگر پرتره کاملا بسته 130 40 حداقل فاصله کانونی مورد نیاز است. البته نیازی به گفتن نیست که فرضا با همین لنز 105 و فاصله دور پرتره تمام قد هم میتوان گرفت. بسته به فضای موجود و نوع نیاز این لنز میتواند مناسب باشد یا نباشد.
    ولی کلا رنج این لنز رنج مناسبی برای پرتره است. به دلیل ماکرو بودن شارپنس بهتری هم نسبت به لنزهای معمولی دارد.
    من الان يك لنز ٧٠-٢٤ و ١٠٥ دارم با اين وصف به نظرتون اين تركيب كار من رو رآه ميندازن يا اينكه لازم ميشه ٢٠٠-٧٠ هم تهيه كنم؟

صفحه 66 از 164 نخستنخست ... 16 56 62 63 64 65 66 67 68 69 70 76 116 ... آخرینآخرین