صفحه 86 از 164 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    به نظر من براي استفاده اي كه شما داريد، خير. من اگر جاي شما بودم از همان 70-200 استفاده مي كردم و قيد تقريبا يك استاپ ديافراگم باز تر 85F1.8 را مي‌زدم به بهاي كيفيت بهتر.
    نظرتون در باره Canon EF 85mm f/1.8 USM یا یک لنز 50مم چیه؟
    msms تشکر می‌کند.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    نظرتون در باره Canon EF 85mm f/1.8 USM یا یک لنز 50مم چیه؟
    در مورد 85F1.8 كه گفتم، اما 50 ميليمتر براي هدفي كه شما داريد (هد شات) خيلي مناسب نيست.
    mreza1001 و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    این موارد که مطرح کردید ارزش اختلاف 6 میلیون تومانی با Canon EF 85mm f/1.8 USM دارد...؟

درود

جناب صدری با گفته های جناب میلانی در مورد اصلی ترین اولویت شما ، کاملا موافقم:

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    اگر منظورتان این است که : 85 مم روی اف1.2 فرقش با اف 2.8 چه قدر است ... ؟ تفاوت دارند. اما بستگی داره شما کجا بخوای کار کنی و چه کاری. برای هدشات که گفتید نیازی به خرید این لنز نخواهید داشت می تونید بروید عقب تر و به جای استفاده از اف1.2 و 85 مم از مثلا 135 به بالا با همان اف2.8 استفاده کنید. توجه کنید که 85 در اف 1.2 خیلی هم شارپ نیست (اگر نگیم اصلا!) و CA زیادی دارد. این یک مورد را جای شما بودم بدنه ام را عوض میکردم و یک بادی فول فریم میخریدم +یک 85 اف 1.8 بعد اگر دیدم با 1.8 کارم راه نمی افتد می رفتم روی 1.2 استفاده از 85 اف 1.2 روی بدنه کراپدار به نظر شخصی بنده که از این لنز هم روی بدنه فول فریم و هم همین 7دی کراپدار استفاده کرده ام عملا هدر دادن لنز است. البته در صورت فول فریم شدن باید با 85-15 هم خداحافظی کنید و یک 70-24 بگیرید.
    باید با خود رو راست باشید و تکلیف خودتان را با خودتان روشن کنید ، دقیقا چه چیزی از یک لنز خوب برای پرتره میخواهید؟

عمق میدان کم ؟ آیا فقط با باز شدن دیافراگم حادث میشود؟!

سنسور بزرگتر چقدر معادله را عوض میکند؟

همینقدر بگویم با 70-200

روی 200mm در f2.8 روی فول فریم ، عمق میدانی دارید ،که اگر دوربینتون کراپدار باشه
    آنوقت باید 200mm F1.8 داشته باشید تا اون عمق میدان رو بدست بیارید.

پس اگر اولویت های شما آنهایی است که عنوان فرمودید ، یک دوربین فول فریم تهیه کنید تا
    از F باز لنز ها ، واقعا بتونید برای ژانر عکاسی مورد نظرتون بهره برداری کنید ، وگرنه مزیت لنز های
    مورد بحث ، بیشترش بلقوه باقی میمونه.

موفق باشید
    yaghoobi، mreza1001، Pooyan و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا MAJD78 آواتار ها
    تشکر کرده
    236

هر چی میخونم تاپیکو ابهام بیشر میشه برام. الان لنز 50f1.8 برای پورتره خوبه؟! اگر.آره 1.4 این لنز چقدر تفاوت ایجاد میکنه؟! دوربین هم فول فریم نیست.
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط MAJD78 نمایش پست ها
    هر چی میخونم تاپیکو ابهام بیشر میشه برام. الان لنز 50f1.8 برای پورتره خوبه؟! اگر.آره 1.4 این لنز چقدر تفاوت ایجاد میکنه؟! دوربین هم فول فریم نیست.
    درود

یک مطلب واضح در هفته ی گذشته بیش از 4 بار مطرح شده و دوستان دوباره بحث را پیش می کشند . 50مم برای پرتره ی تمام قد و نیم تنه بر روی کراپدار مناسب است دوست گرامی . در مورد اف نامبر های گوناگون ، دانشنامه و نیز توضیحات پیشین دوستان در این تاپیک کاملا پاسخگوست و نیازی به طرح مجدد نمی باشد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، masoudrejae، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Arash068 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

سلام خدمت اساتید محترم
    من میخوام که یه لنز برای پرتره بگیرم دوربینمم فول فریم نیست
    آیا کنون ۸۵ مم داره ؟
    اگه داره به نظر شما ۸۵ کیفیت و مزایای بهتری داره یا ۵۰ مم
    تفاوت قیمتشون هم اگر بگید بسیار بسیار ممنون میشم
    با تشکر

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیشنهاد میکنم دوستان همفرومی مخصوصاً دوستانی که اخیراً سوالتشان را مطرح کرده اند یکی دوروزی توی همین تاپیک و یا قسمت های دیگر فروم بگردند. (گردش کنند) اطلاعات خوبی کسب خواهند کرد. همه چیز دسته بندی شده و فارسی قابل دسترس است.

چون الان من میبینم برخی دوستانم که تصمیم به خرید یک لنز های اِند دارند و دنبال راهنمایی هستند از نظر فنی توان درک پاسخی که دریافت می کنند را ندارند و ناآگاهانه در مقابل راهنمایی های دوستان دیگر مقاومت می کنند. راه حل این مشکل مطالعه است. تمرین آگاهانه است وگرنه شما 200 اف 2 هم بخرید پیشرفتی در عکاسی نخواهید کرد.
    yaghoobi، masoudrejae، persian.boy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

اولویت من تهیه یک لنز برای گرفتن پرتره است و تصمیمی برای تعویض بدنه فعلا ندارم !
    مورد (CA (Chromatic Aberration که فرمودید در مورد بدنه های کراپدار است یا به صورت کلی بیان کردید؟
    اما در مورد لنز Canon EF 85mm f/1.8 USM ،پیشنهاد خوبیست،قیمت بسیار مناسب تری نسبت به 1.2 دارد،میماند کیفیت...چقدر این دو لنز در بدنه های کراپ دار با هم متفاوت هستند؟
    این اختلاف قیمت 6 میلیونی بین این دو لنز با توجه به توضیحات شما در مورد کیفیت بهتر Canon EF 85mm f/1.8 USM برای چیست؟
    برداشت من از توضیحات شما این بود : برای بهبود پرتره هایم تصمیم دارم حدود 7 8 میلیون تومان خرج کنم. آیا بروم با این پول یک 85 اف 1.2 بخرم؟

شاید خودتان متوجه نشده اید اما تنها دلیلی که باعث میشود کسی با داشتن 200-70 اف 2.8 برای پرتره دنبال لنز 85 اف 1.2 باشد رسیدن به عمق میدان کمتر است.

استفاده از دوربین کراپدار با چنین هدف و چنین بودجه ای اشتباه است. وگرنه صرف داشتن فلان لنز برای هیچ عکاسی اولویت نیست. حالا اگر اولویتتان چیز دیگری است بد مطرح کرده اید.
    yaghoobi، Moty و Mahdi Sadri تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    برداشت من از توضیحات شما این بود : برای بهبود پرتره هایم تصمیم دارم حدود 7 8 میلیون تومان خرج کنم. آیا بروم با این پول یک 85 اف 1.2 بخرم؟

شاید خودتان متوجه نشده اید اما تنها دلیلی که باعث میشود کسی با داشتن 200-70 اف 2.8 برای پرتره دنبال لنز 85 اف 1.2 باشد رسیدن به عمق میدان کمتر است.

استفاده از دوربین کراپدار با چنین هدف و چنین بودجه ای اشتباه است. وگرنه صرف داشتن فلان لنز برای هیچ عکاسی اولویت نیست. حالا اگر اولویتتان چیز دیگری است بد مطرح کرده اید.
    برداشت شما درست بود...

اما با توجه به اینکه در 6 ماه آینده سفری در پیش دارم با فروش تجهیزات فعلی و خرید یک بدنه فول فریم و لنز پرتره پولی برای خرید لنزی که فاصله واید تا 70 مم را پر کند ندارم و مسلما شرایط زیادی را برای عکاسی از دست میدهم...انشاءا... فول فریم در آینده بسیار نزدیک!
    منتظر نظر شما هستم...
    mreza1001، msms و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

تشکر کرده
    16459

همین 200-70 برای پرتره شما خوب است. 7دی +85-15 را بفروشید پول 85 اف 1.2 را هم اضافه کنید : یک بادی فول فریم +70-24 بخرید. اگر پولی موند یک 85 اف 1.8
    adeliry، obsidiyan، msms و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

صفحه 86 از 164 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 136 ... آخرینآخرین