صفحه 216 از 319 نخستنخست ... 116 166 206 212 213 214 215 216 217 218 219 220 226 266 316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,151 تا 2,160 , از مجموع 3186
Like Tree117تشکر

موضوع: پاسخگویی بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط zerolight نمایش پست ها
    سلام .یکی از دوستانم یک ۷۰-۲۰۰ اف۴ دست دوم گرفته ، باهاش کار کردم حس می کنم فوکوسی که میده روی نقطه فوکوس نیست و کمی عقب تر هست ، چطور می تونم مطمین بشم که این حس من هست یا واقعا اینطور ه؟
    قبل هر چیز دوربین رو یه بار ریست کنین.نمونه عکس همراه با توضیح دقیق که رو چی فوکوس کردید که جناب قاسمی بتونه راهنماییتون کنه ولی به شخصه همچین چیزی تا حالا تو لنز خودم ندیدم
    ویرایش توسط samad_nooran : Wednesday 22 January 2014 در ساعت 22:07

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط samad_nooran نمایش پست ها
    قبل هر چیز دوربین رو یه بار ریست کنین.نمونه عکس همراه با توضیح دقیق که رو چی فوکوس کردید که جناب قاسمی بتونه راهنماییتون کنه ولی به شخصه همچین چیزی تا حالا تو لنز خودم ندیدم
    ممکن هست در اثر ضربه اینجوری بشه؟ من خودم قبلش با ۷۰-۲۰۰ اف ۲.۸ کار کردم ، احتمالش هست به دلیل حساسیت من و مقایسه با اف۲.۸ باشه؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ممکن هست در اثر ضربه اینجوری بشه؟ من خودم قبلش با ۷۰-۲۰۰ اف ۲.۸ کار کردم ، احتمالش هست به دلیل حساسیت من و مقایسه با اف۲.۸ باشه؟
    چيز عجيبی نيست خيلی از مواقع پيش مياد
    چارت های تست فکوس زياده ميتونيد يک خط کش رو با زاويه 45 درجه جلو دوربين بزاريد و يک صفحه که کنتراست داشته باشه مثل روزنامه رو کنار خط کش بزاريد و روی صفحه فکوس کنيد
    بعد ميبينيد که چقدر فکوس دقيقه
    اگر دوربين حرفه اي باشه از منو ها ميتونيد فکوس رو تنظيم کنيد اگر نباشه بايد لنز رو برای تنظيم بفرستيد به تعميير گاه که خيلی راحت تنظيمش ميکنند

فایل پیوست 55062

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    چيز عجيبی نيست خيلی از مواقع پيش مياد
    چارت های تست فکوس زياده ميتونيد يک خط کش رو با زاويه 45 درجه جلو دوربين بزاريد و يک صفحه که کنتراست داشته باشه مثل روزنامه رو کنار خط کش بزاريد و روی صفحه فکوس کنيد
    بعد ميبينيد که چقدر فکوس دقيقه
    اگر دوربين حرفه اي باشه از منو ها ميتونيد فکوس رو تنظيم کنيد اگر نباشه بايد لنز رو برای تنظيم بفرستيد به تعميير گاه که خيلی راحت تنظيمش ميکنند

فایل پیوست 55062
    سلام ، منظورتون از داخل دوربین micro adjustment هست؟ مشهد تعمیرگاهی میشناسید یا باید بفرستم مرکزی تهران؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام .یکی از دوستانم یک ۷۰-۲۰۰ اف۴ دست دوم گرفته ، باهاش کار کردم حس می کنم فوکوسی که میده روی نقطه فوکوس نیست و کمی عقب تر هست ، چطور می تونم مطمین بشم که این حس من هست یا واقعا اینطور ه؟
    سلام
    برای بررسی مشکل بک فوکوس یا فرانت فوکوس این چارت را دانلود و روی کاغذ A3 پرینت بگیرید. آن را روی یک صفحه صاف و در زاویه 45 درجه نسبت به افق قرار دهید (مثل این عکس). لنز را روی دوربین ببندید و دوربین را روی سه پایه و در تراز کاملاً افقی در فاصله حدود یک متری روبروی چارت قرار دهید به نحوی که نقطه مرکزی فوکوس دقیقاً روی نقطه صفر چارت قرار گیرد. بعد بازترین دیافراگم لنز را انتخاب کنید و با تایمر یا ریموت کنترل از چارت عکس بگیرید. عکس را در کامپیوتر و با بزرگنمائی 100% چک کنید: اگر نقطه صفر دقیقاً در فوکوس بود و تقسیم بندی های بالاتر و پائین تر از صفر به طور یکسان از فوکوس خارج شده بود لنز سالم است. اگر فوکوس بالاتر یا پائین تر از نقطه 0 بود لنز مشکل دارد.
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Wednesday 22 January 2014 در ساعت 23:16

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    برای بررسی مشکل بک فوکوس یا فرانت فوکوس این چارت را دانلود و روی کاغذ A3 پرینت بگیرید. آن را روی یک صفحه صاف و در زاویه 45 درجه نسبت به افق قرار دهید (مثل این عکس). لنز را روی دوربین ببندید و دوربین را روی سه پایه و در تراز کاملاً افقی در فاصله حدود یک متری روبروی چارت قرار دهید به نحوی که نقطه مرکزی فوکوس دقیقاً روی نقطه صفر چارت قرار گیرد. بعد بازترین دیافراگم لنز را انتخاب کنید و با تایمر یا ریموت کنترل از چارت عکس بگیرید. عکس را در کامپیوتر و با بزرگنمائی 100% چک کنید: اگر نقطه صفر دقیقاً در فوکوس بود و تقسیم بندی های بالاتر و پائین تر از صفر به طور یکسان از فوکوس خارج شده بود لنز سالم است. اگر فوکوس بالاتر یا پائین تر از نقطه 0 بود لنز مشکل دارد.
    ارادت
    یک مورد دیگر هم که باید چک شود قسمت های مدرج چپ و راست هم باید در فوکوس باشند. یعنی در واقع سه نقطه بر یک استقامت (تلاقی چارت و صفحه فوکوس که یک خط مستقیم است) باشند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

مشهد تعمیرگاهی میشناسید یا باید بفرستم مرکزی تهران؟
    در صورت نیاز به تعمیر حتما دوربین را برای تعمییر تهران و یک مرکز معتبر بفرستید
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

آقای قاسمی عزیز ... خواهش می کنم در قبال تمیزکاری سنسور هزینه اش را دریافت کنید. چرا؟ برای اینکه تعداد سنسورهای کثیفی که برای تمیز شدن به آنجا می آیند و کثیف (یا کثیف تر) بر می گردند، رو به افزایش است. (هم دوربین خودم و هم دوستانی که مراجعه کرده اند.)

شاید حداقل با دریافت هزینه ها، این کار با دقت بیشتری انجام شود.

ممنون

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    650

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    آقای قاسمی عزیز ... خواهش می کنم در قبال تمیزکاری سنسور هزینه اش را دریافت کنید. چرا؟ برای اینکه تعداد سنسورهای کثیفی که برای تمیز شدن به آنجا می آیند و کثیف (یا کثیف تر) بر می گردند، رو به افزایش است. (هم دوربین خودم و هم دوستانی که مراجعه کرده اند.)

شاید حداقل با دریافت هزینه ها، این کار با دقت بیشتری انجام شود.

ممنون
    جناب قاسمی عزیز

چند سالی، علاقمندان به عکاسی و دوربین، امیدوارانه محصولات عکاسی را با گارانتی ایده آل می خریدند. هم ارزان تر بود و هم خدمات و پشتیبانی و پاسخگویی، دست به نقد و در سریع ترین زمان ممکن انجام میشد.
    تعمیرگاه مرکزی دوربین، با سابقه ی درخشان خود در ارائه ی خدمات، پشتوانه ی بزرگ این گارانتی بود.
    متاسفانه احساس میشه که گارانتی ایده آل به تدریج داره به حالت اشباع و سیری میرسه و کم کم آماده میشه تا بازار عکاسی کشور رو ترک کنه. مثل بسیاری برندهایی که هر از گاهی در کشور ما سر بر میارن و پس از مدتی مشهور میشن و مردم به اونها رو میارن، اما معمولا پس از استقبال گسترده، اون برندها یا ناگهانی صحنه رو ترک میکنن و یا به تدریج با کاهش کیفیت خدمات، مردم رو از خودشون ناامید میکنن.
    بنده خودم از کسانی هستم که طی دو سه سال گذشته، هر محصول عکاسی خریدم، اگر گارانتی ایده آلش وجود داشته، اون رو خریدم. گارانتی ها رو ثبت کردم و درخواست صدور شناسنامه برای محصولم دادم، اما متاسفانه هیج بازخوردی و پاسخی و شناسنامه ای دریافت نکردم.
    برای تمیز کردن سنسور دوربینم به تعمیرگاه مرکزی دوربین مراجعه کردم که متاسفانه دیدم کارشناس محترم فقط یک تکه پنبه ی خشک را مستقیما روی سنسور دوربین کشیدند و در نهایت هم که سنسور اصلا تمیز نشد و فقط ذرات موجود جابجا شدند. در پاسخ به سوالات مکرر و تعجب بنده هم کارشناس محترم فرمودند که دوربین SLR همینه دیگه. تمیزش میکنی چند دقیقه بعد دوباره کثیف میشه. در حالیکه بنده تجربه ی تمیز کردن سنسور به وسیله ی مایع مخصوص و توسط شخص آقای قاسمی رو داشتم که تا مدتها دوربینم هیچ مشکلی نداشت. در نهایت با هزینه ای حدود 100 هزارتومان، مایع و پاروی مخصوص رو خریدم و خودم سنسور رو تمیز کردم که الحمدلله نتیجه ی خوبی گرفتم.
    این بخش از تالار گفتگو هم که به نظر داره کارکردش رو از دست میده، چرا که عزیزان تعمیرگاه مرکزی دوربین، الان حدود دو هفته است که فقط یک پاسخ رو درج کردند که البته اون هم صرفا عذرخواهی بوده و به قبل تر که برگردیم خواهیم دید که شاید دوماهی بشه که مراجعه کنندگان به این تالار، پاسخی دریافت نکردند.
    از جناب قاسمی خواهش می کنیم که پاسخ مناسبی به نگرانی ها بدهند و جمع زیادی از علاقمندان عکاسی رو که همیشه امیدوارانه به مجموعه ی تعمیرگاه مرکزی دوربین و گارانتی ایده آل نگاه کرده اند، از نگرانی در بیارن.
    Nikon D7000 l Nikkor 18-105 l Nikkor 50mm D f/1.8 l Micro Nikkor 105mm G l SIGMA 70-300mm APO MACRO l Manfrotto 190x PROB
    Gopro Hero 3+

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

منو باش میخواستم 9ساعت سفر کنم و تهران بیام، فقط بخاطر خدماتی که شنیده بودم به اعضا ارائه میشه...
    با این اتفاقا که دوستان توصیف میکنن، ترجیح میدم با فوتوشاپ لکه ها رو برطرف کنم!
    جای تاسف داره؛ امیدواریم مشکلات برطرف بشه
    Canon EOS 30D