صفحه 641 از 1201 نخستنخست ... 141 541 591 631 637 638 639 640 641 642 643 644 645 651 691 741 1141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,401 تا 6,410 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب شهبازی فرموده شما به طور کامل صحیح نیست.

این لینکها رو ببینید که حتی در بیشتر موارد 140-18 بهتر عمل کرده و تفاوت فاحشی بین اونها وجود نداره.

Nikon 18-140 vs 18-105- Lens Review, Samples and Discussion | CameraRec

Test results: Nikon 18-140mm vs 18-105mm: Nikon SLR Lens Talk Forum: Digital Photography Review

تو لینیکی که شما داده اید بله 105-18 بهتره اما تو لینکهایی که من دادم 140-18 بهتره. همیشه تصمیم گیری بر اساس شرایط آزمایشگاهی و نمودار و اعداد و ارقام سایتها نمی تونه درست از آب در بیاد و تعیین کننده باشه و وحی ملزم باشه. نتیجه اون تستی که در فضای واقعی انجام میشه بسیار تعیین کننده تر از اون تستی هست که در شرایط آزمایشگاهی انجام میشه.

دوستان هم این لینکها رو ببینند.
    به نظر می یاد جز عکس اول در لینک اول تفاوت معنی داری مشاهده نمی شه و حتی به نظر من به طور کلی وزنه به سمت 105-18 سنگینی می کنه. به جمله آخر در لینک اول (آخرین عکس) دقت کنید: Don’t buy this for the increased range – the difference in zoom or reach between 105 and 140 is small.
    در لینک دوم هم خیلی نزدیکن. حتی عکسای آخری رای من به 105-18 هست.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    سپاس از پاسخ شما. فکر میکنم جابه جا گفتید. نیکون لنز DX 35mm f/1.8 دارد اما در مورد کنون پرایم EF-S وجود ندارد و باید بین 50mm/f1.8 و یا پنکک 40mm f/2.8 STM انتخاب کرد که هر دو برای فورمت APS-C فاصله کانونی معادل بیش از نرمال خواهند داشت.
    شاید سوالم را کمی پیچیده مطرح کردم. پرسش اصلی من این بود که آیا نکته منفی یا بازدارنده ای در Canon 1100D وجود دارد که خریدار را از پرداخت همین $300 پشیمان کند؟ (ظاهرا اولین نکته این است که در دیافراگمهای باز باید قید فوکوس خودکار را در این مدل زد و آن لنز پرایم را هم دستی فکوس کرد)
    سوال مشابهی هم در مورد لنز ارزان و بی کیفیت EF 75-300 f/4-5.6 III دارم! آیا پرداخت 50$ برای این لنز پول دور ریختن است؟ (آنرا به همراه یک دوربین به این قیمت میدهند)
    دوست عزیز شما فرمودید که قصد عکاسی با لنز پرایم 50مم دارید و بنده هم نظر خودمو گفتم که مورد تغییر فوکال رو در نظر داشته باشید. در مورد دوربین کنون، دوستان کنونی نظر بدند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    این لینک رو خیلی وقت پیش دیده بودم،اما سوال من چیز دیگه ای بود ، آیا هر دو را در عمل تجربه کردید و این تفاوت فاحش که فرمودید را دیده اید یا ملاک شما فقط همین لینک هست . . . .
    بله تست کردم.
    اگر از نظر شما خوبه تهیه کنید و لذت ببرید.
    در کار حرفه ای همین یک درصد ها تعیین کننده هستن و همین یک درصدها در مجموع باعث میشود که در خروجی نهایی تاثیر ایجاد بشه البته این تفاوتها در عکاسی ماکرو بیشتر به میاد و باعث شده ما روی این موارد بیشتر حساسیت به خرج بدیم.
    من توضیح اضافه ای ندارم و نظرم همانی است که عرض کردم.
    Dariush Chegini و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

سلام
    دوستان من موندم بین 6D و 70 D ... برا عکاسی نجومی میخوام... اما ازونطرف تاچ داره 70 دی و گویا فیلمبرداریشم بهتره... اگر میشه راهنماییم کنید...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

فقط جمهوری البته بشرطی که زرنگ باشی و اولش یجوری رفتار کنی که میدونی اینا ممکنه باتریشو عوض کنن و اینا... من تا 300 هم بادی رو اونجا ارزونتر گرفتم

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_el نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من موندم بین 6D و 70 D ... برا عکاسی نجومی میخوام... اما ازونطرف تاچ داره 70 دی و گویا فیلمبرداریشم بهتره... اگر میشه راهنماییم کنید...
    در بین دوربین های فعلی کنن دوربین 6دی بهترین وضعیت نویزی را پس از 1DX دارد و اگر برای عکاسی نجومی می خواهید این دوربین بهتر است. هر دو دوربین وای فای دارند که در عکس هاس استار تریل می تواند کنترل از طریق وای فای و گوشی شما را از خرید ریموت بی نیاز کند و امکانات اضافه ای به شما می دهد. در مورد فیلم برداری نیز گرچه 70 دی فوکوس خودکار در فیلم برداری ارائه می دهد ولی از لحاظ کیفیت فیلم 6دی به ویژه در ایزوهای بالا بهتر است. اگر عکاسی از صحنه های اکشن نیز برای شما اهمیت دارد 70 دی گزینه بهتری است.
    البته باید به قیمت بالاتر لنزهای 6دی به دلیل فول فریم بودن نیز توجه کنید.
    S_Mahdi و sina_el تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

تنها فرق اصلی دوربین 60D و D5300 توی سرعت شاترشون هست
    سرعت شاتر 5300
    1/4000 ثانیه
    و
    سرعت شاتر 60 D
    1/8000 ثانیه
    دقیقا این سرعت به چه دردی می خوره ایا همیشه استفاده میشه ؟ تو چه شرایطی از این سرت استفاده میشه کرد

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    تنها فرق اصلی دوربین 60D و D5300 توی سرعت شاترشون هست
    سرعت شاتر 5300
    1/4000 ثانیه
    و
    سرعت شاتر 60 D
    1/8000 ثانیه
    دقیقا این سرعت به چه دردی می خوره ایا همیشه استفاده میشه ؟ تو چه شرایطی از این سرت استفاده میشه کرد
    درود
    البته تنها فرقشان این نیست!!
    مثلا برای من LCD روی دوربین بسیار حائز اهمیت است ولی شاید برای شما نباشه، یا اینکه شما به Wifi نیاز داشته باشید و دیگری خیر.
    ضمنا این دو بدنه در یک رده نیستند، شما این مدل کنون را باید با D7000 مثلا مقایسه کنید.
    بنظرم در انتخاب برند، بد نیست سری هم به لنزها و دیگر تجهیزات آن برند بزنید و ببینید آنچه میخواهید مثلا در نیکون موجود است یا خیر؟ و مشابه کنونی آن به چه صورت است؟

در مورد سرعت شاتر، باید بگم که خیر کاربرد چندانی ندارد، فکر میکنم با 1/4000 هر جنبنده ای را بتوان فریز کرد حتی جت، ولی گاها نیاز به عمق میدان کم دارید که آنجا میتواند کاربرد داشته باشد.
    یا مثلا شما سعی کنید از یک لامپ کم مصرف عکس بگیرید، میبینید که هر چه سرعت شاتر را بالاتر ببرید نتیجه جالبتر میشود و جزئیات بیشتری دارید.
    یا اینکه در نور روز میخواهید عکاسی کنید و بستن بیش از حد دیافراگم، سبب کاهش شارپنس و مشکلات دیگر میگردد، اینجاست که شاید این سرعت میتواند کاربرد داشته باشد.
    ارادت
    Mehrdad-PL و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود
    البته تنها فرقشان این نیست!!
    مثلا برای من LCD روی دوربین بسیار حائز اهمیت است ولی شاید برای شما نباشه، یا اینکه شما به Wifi نیاز داشته باشید و دیگری خیر.
    ضمنا این دو بدنه در یک رده نیستند، شما این مدل کنون را باید با D7000 مثلا مقایسه کنید.
    بنظرم در انتخاب برند، بد نیست سری هم به لنزها و دیگر تجهیزات آن برند بزنید و ببینید آنچه میخواهید مثلا در نیکون موجود است یا خیر؟ و مشابه کنونی آن به چه صورت است؟

در مورد سرعت شاتر، باید بگم که خیر کاربرد چندانی ندارد، فکر میکنم با 1/4000 هر جنبنده ای را بتوان فریز کرد حتی جت، ولی گاها نیاز به عمق میدان کم دارید که آنجا میتواند کاربرد داشته باشد.
    یا مثلا شما سعی کنید از یک لامپ کم مصرف عکس بگیرید، میبینید که هر چه سرعت شاتر را بالاتر ببرید نتیجه جالبتر میشود و جزئیات بیشتری دارید.
    یا اینکه در نور روز میخواهید عکاسی کنید و بستن بیش از حد دیافراگم، سبب کاهش شارپنس و مشکلات دیگر میگردد، اینجاست که شاید این سرعت میتواند کاربرد داشته باشد.
    ارادت
    خیلی ممنون از توضیحاتی که دادی فقط این که این دو در یک رده نیستن یعنی چی تو پایتخت هم به من این رو گفتن یعنی ۵۳۰۰ سر تره یا ۶۰دی یا ۵۳۰۰ اماتوری هست و ۶۰دی نیمه حرفه ای یا این که کیفت عکس ها در یک رده نیست
    من تو قسمت نویز عکس ها هر دو رو مقایسه کردم تغریبا تو یک رده هستند حتی ۵۳۰۰ بلکن بهتر
    من منظور شما رو از این که تو یک رده نیستن نمی فهمم
    من دونبال یه دوربین خیلی خوب هستم تا حداکثر ۳ ملیون میگم سه تومن حالا ۳۰۵۰ هم شد اشکال نداره اما خوب نمی خوام بیشتر بشه تا حداکثر ۳ ملیون خیلی بهتره
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    درود جناب چگینی،

بنده با صحبتهای شما موافقم و بالاخره یک سری پارامترها هستند که با اعداد و ارقام و نمودار تعیین میشوند. اما تو لینکهایی که من دادم و خودتونم دیدید برتری با 140-18 بود اون هم نه به طور فاحش.

طبیعتا اون چیزی که ما با چشم خودمون میبینیم و برامون Ok هست رو برای دیگران هم پیشنهاد میدیم. در این میان یک سری پارامترها هستند که در شزایط آزمایشگاهی خودشو

بیشتر نشون میده و ممکنه نکته منفی برای یک لنز به حساب بیاد. مثل Vignetting، یا مثلا دیستورشن 1% و ... و طبیعتا چشم ما در بعضی موارد قادر به تشخیص اونها و سایر مسائل ریز نیست.

من خودم می خواستم که لنز نیکون 85مم f/1.8 رو تهیه کنم و با تستی که در شرایط آزمایشگاهی از این لنز کرده بودند همگی بر این باور بودند که این لنز در زیر نور خورشید و جاهایی که کنتراست شدید هست، purple fringing داره اون هم نه میزان کم.

اما من در همین فروم و از دوستانی که این لنز رو داشتن در مورد مساله فوق سوال کردم که همگی جوابشون منفی بود و خیلی هم از لنز راضی بودند و این برای من کافی بود تا نظر من هم مثبت بشه.

طبیعتا هر لنزی ایراد و اشکالاتی داره که در شرایط آزمایشگاهی بیشتر خودشو نشون می ده. اما در بیشتر موارد قضیه برای چشم ما ok هست و قبولش داریم.

مطالعه و بررسی رفتار یک لنز با اعداد و ارقام و نمودار بسیار خوبه اما در کنار اون باید به رفتار لنز در محیط بیرون و review های سایر کاربران هم توجه کرد که موضوع کم اهمیتی نیست.
    راستش این جمله برای من قابل درک نیست که چرا باید ایراد و اشکالات لنز در شرایط آزمایشگاهی بیشتر خودشو نشون بده.
    این که می فرمایید ایراد یک لنز در شرایط آزمایشگاهی مشهودتر از شرایط استفاده روزمره است احتمالا به این دلیله که در شرایط آزمایشگاهی برای تست دقیق یک پارامتر، سعی میشه سایر پارامترها اثرگذار نباشند. به عنوان مثال بنا به مورد تست از یک برگه کاغذ سفید استفاده بشه یا ... . اینه که نتیجه تست اون پارامتر خاص، نسبت به زمانی که اون پارامتر رو در شرایط محیطی که پارامترهای مختلفی تاثیرگذار و با هم ادغام شده اند می سنجید، مشهودتر بوده و بیشتر به چشم می آید.
    ارادت