صفحه 104 از 1201 نخستنخست ... 4 54 94 100 101 102 103 104 105 106 107 108 114 154 204 604 1104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد pejman57 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط artan نمایش پست ها
    منون از همه دوستان که با حوصله جوابمو دادین خیلی بزرگوارید
    به نظرتون با توجه به سیلینگ و بدنه آلیاژی ایا تفاوت قیمت d90 وd300s
    البته چون d300 فکر نکنم بتونم دیگه نو پیدا کنم قابل توجیه هست یا نه؟ با فرض داشتن امکانات مالی و اگه هست چه لنزی رو واسه شروع پیشنهاد می کنید که هم نیاز پرتره و هم طبیعت رو واسه من رفع کنه؟
    راستش اینجا اساتید بهتر از بنده میتونن شما رو راهنمایی کنند.به نظرم همون 18-105 کار شما رو راه میاندازه .من خودم دنبال 16-85 هستم ولی برای عکاسی شهری و طبیعت
    Nikon D90+Nikkor 18-105

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

به نظرتون با توجه به سیلینگ و بدنه آلیاژی ایا تفاوت قیمت d90 وd300s
    البته چون d300 فکر نکنم بتونم دیگه نو پیدا کنم قابل توجیه هست یا نه؟ با فرض داشتن امکانات مالی و اگه هست چه لنزی رو واسه شروع پیشنهاد می کنید که هم نیاز پرتره و هم طبیعت رو واسه من رفع کنه؟

تفاوت D۹۰ و D۳۰۰s فقط در بدنه محکم تر D۳۰۰s نیست. این دو دوربین تفاوت‌های بیشتری دارند مثل سیستم قوی تر اتوفکوس D۳۰۰s سرعت عکاسی پیاپی بیشتر در D۳۰۰s, امکانات جانبی و بعضا حیاتی در D۳۰۰s (مثل امکان اصلاح فکوس در D۳۰۰s که میتونه بسیار حیاتی باشه. توضیح بیشتر اینکه گاهی وقت‌ها لنز‌ها فکوس دقیقی‌ ندارند و مقدار کمی‌ خطا در فکوس دارند. این خطا ممکنه در لنز‌های گرون قیمت هم پیش بیاد. شما در صورت استفاده از D۳۰۰s این امکان رو دارید که این ایراد‌ها رو تصحیح کنید و دوربین شما هر موقع اون لنز رو استفاده کنید به طور خودکار متوجه می‌شه و تصحیح فکوس رو انجام میده) البته D۹۰ هم مزایای خودش رو داره مثل ابعاد کوچیکتر و قیمت پین تر و مقدار بسیار جزیی عملکرد بهتر در ایزو‌های بالا.

به نظر من برای شروع می‌تونین یکی‌ از لنز‌های ۱۶-۸۵ یا ۱۷-۷۰ جدید سیگما رو خریداری کنید. در صورتی‌ که بودجه شما این اجازه رو میده ۱۷-۵۵ نیکون رو بخرید. از لحاظ کیفیت اپتیک و بدنه از دو لنز دیگه بهتر هست. لرزشگیر نداره، رنج کوتاه تری داره اما برای مصارف عمومی‌ بهترین لنز DX نیکون هست و با توجه به دیافراگم باز این لنز و بکه زیباش برای پرتره از دو لنز دیگه بهتره. اگه فکر می‌کنید در آینده نه چندان دور می‌خواین فول فریمی بشید ۲۴-۷۰ بخرید.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه Maisam.H آواتار ها
    تشکر کرده
    2471

سلام

میخواستم بدونم تبدیل بدنه از 500d به 50D آیا منطقی هست

برای من مساله مهم اندازه بادی هست که به نظرم 50D برای من که دستان کمی بزرگ دارم
    بهتر است
    ...

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط tirdad نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدونم تبدیل بدنه از 500d به 50D آیا منطقی هست

برای من مساله مهم اندازه بادی هست که به نظرم 50D برای من که دستان کمی بزرگ دارم
    بهتر است
    سلام:

این موضوع با توصیه از طرف من و دوستان شاید خیلی منطقی نباشد.... در اصل شما بهتر میدانید که قادر به پرداخت بودجه مورد نظر هستید یا خیر؟ و آیا این بزرگی دست شما ( جهت استفاده راحت تر ) نسبت به تفاوت هزینه منطقی خواهد بود؟ با دقت به این نکته ممکن است بودجه شما بگونه ای باشد که 7D منطقی تر از 50D باشد :)

از دید من شما بهتر از هر کس میتوانید روی این موضوع ارزیابی داشته باشید.

موفق باشید
    raffi و Maisam.H تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

ممنون كه راهنمايي كردين
    يعني به نظر شما d90 با يه 200-70 گزينه بهتريه يا d300s با يه لنز ارزونتر؟ و اگه d300s با چه لنزي واسه شروع؟

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

ممنون كه راهنمايي كردين
    يعني به نظر شما d90 با يه 200-70 گزينه بهتريه يا d300s با يه لنز ارزونتر؟ و اگه d300s با چه لنزي واسه شروع؟
    دوست عزیز ...

به نظر من کیفیتی خروجی که از ترکیب اول به دست می آورید, می تونه خیلی بهتر از ترکیب دوم باشه ( بسته به لتز انتخابی) ثانیا نسخه II 200-70 نیکون واقعا لنز با کیفیتی است. و از لنز های ارزشمندیست که گمان می کنم شاید تا سال ها برای شما باقی بماند. اما با به روز شدن بدنه ها و پیشرفت های تکنولوژی سرمایه گذاری روی بدنه منطقی به حساب نمیاد. ( البته به نظر من )
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

ممنون كه راهنمايي كردين
    سلام:

برای شروع؟! فوکال لنت معادل 300-105 فوکال لنتی است که برای هر شروعی خوب نیست
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    تفاوت D۹۰ و D۳۰۰s فقط در بدنه محکم تر D۳۰۰s نیست. این دو دوربین تفاوت‌های بیشتری دارند مثل سیستم قوی تر اتوفکوس D۳۰۰s سرعت عکاسی پیاپی بیشتر در D۳۰۰s, امکانات جانبی و بعضا حیاتی در D۳۰۰s (مثل امکان اصلاح فکوس در D۳۰۰s که میتونه بسیار حیاتی باشه. توضیح بیشتر اینکه گاهی وقت‌ها لنز‌ها فکوس دقیقی‌ ندارند و مقدار کمی‌ خطا در فکوس دارند. این خطا ممکنه در لنز‌های گرون قیمت هم پیش بیاد. شما در صورت استفاده از D۳۰۰s این امکان رو دارید که این ایراد‌ها رو تصحیح کنید و دوربین شما هر موقع اون لنز رو استفاده کنید به طور خودکار متوجه می‌شه و تصحیح فکوس رو انجام میده) البته D۹۰ هم مزایای خودش رو داره مثل ابعاد کوچیکتر و قیمت پین تر و مقدار بسیار جزیی عملکرد بهتر در ایزو‌های بالا.

به نظر من برای شروع می‌تونین یکی‌ از لنز‌های ۱۶-۸۵ یا ۱۷-۷۰ جدید سیگما رو خریداری کنید. در صورتی‌ که بودجه شما این اجازه رو میده ۱۷-۵۵ نیکون رو بخرید. از لحاظ کیفیت اپتیک و بدنه از دو لنز دیگه بهتر هست. لرزشگیر نداره، رنج کوتاه تری داره اما برای مصارف عمومی‌ بهترین لنز DX نیکون هست و با توجه به دیافراگم باز این لنز و بکه زیباش برای پرتره از دو لنز دیگه بهتره. اگه فکر می‌کنید در آینده نه چندان دور می‌خواین فول فریمی بشید ۲۴-۷۰ بخرید.
    درود

به فرمایشات جناب ابراهیمی یک عملکرد جذاب دیگه D300 نسبت به D90 را اضافه کنم: تصحیح کردن و کم کردن اثر خطای Ca لنز هاست. این باعث میشه که یک لنز که خطای Ca قابل توجهی دارد روی D300 مقدار Ca آن کمتر باشد.( مثلا لنز توکینا 11-16 روی D300 اوضاع بهتری از D90 خواهد داشت)

همه اینها بکنار اما اگر بدنه از طلا هم ساخته شده باشد در نهایت امر برای شما نخواهد ماند ( مثلا 3 یا 4 سال دیگه) با آمدن بدنه های جدید تر بدنه را آپگرید میکنید. اما این لنز ها هستند که برای شما می مانند و هر بدنه ای که بگیرید با لذت تمام از آنها استفاده خواهید کرد، به شرط آنکه خرید لنز ها صرفا جهت کار راه انداختن نبوده باشند ، پس باید در امر گذاشتن بودجه برای لنز اصلا خساست نکرد. هر چه مرغوب تر بهتر. حتی اینکه خرید لنز های گران منجر به کم شدن سهم بودجه برای بدنه هم بشود. حال اگر توان خرید لنز های خوب بود و بودجه خرید بدنه خوب هم ماند چرا که نه.

موفق باشید

انوش

پی نوشت:

ممنون كه راهنمايي كردين
    يعني به نظر شما d90 با يه 200-70 گزينه بهتريه ؟
    صد در صد

اما به قول جناب قشقایی در بدو شروع ممکنه ارزشهای لنزی مثل 70-200 براتون ملموس نباشه.
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 11 May 2010 در ساعت 22:11
    jebrahim تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    66

يعني ميفرماييد لنز ٢٠٠-٧٠ با d90 انتخاب مناسبي نيست و بايد گزينه ديگه اي رو واسه شروع تهيه كنم؟ اگه d300s رو بخوام چه لنز مناسبي پيشنهاد ميدين؟

]

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

منظور این است که اگر با لنزهای رده‌پایین‌تری کار کرده باشید، تفاوت‌ها را به وضوح درمی‌یابید. و اصلاً به این معنا نیست که شما الزاماً در شروع سراغ این لنز نروید.
    .