صفحه 231 از 1201 نخستنخست ... 131 181 221 227 228 229 230 231 232 233 234 235 241 281 331 731 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,301 تا 2,310 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

با توجه به تجربه ای که با EOS500D داشتم پیشنهاد میکنم مدلهای بالاترشو که 550 و 600 هستند بگیری چون تو کیفیت تصویر چه عکاسی و چه فیلمبرداری خیلی پیشرفت کردن حالا اضافه شدن امکاناتش بماند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    خرید بنده یک بار تا مستحلک شدن دوربین هستش و فکر نمی کنم حتی در آینده لنز های جدیدی بخرم.

درود

در دیجیتال چنین چیزی مثل دوران آنالوگ ممکن نیست ، یک بدنه بیشتر از 3 یا 4 سال مهمان شما نخواهد بود ، با عرضه نسل جدید تر و تفاوتهای چشمگیر کیفیت خروجی و کارایی با همان قیمت قبلی کسی نیست که بدنه قبلی را آپدیت نکند. اینجاست که همه میگویند بدنه ها می آیند و می روند اما لنز ها هستند که اگر گزینه معقولی انتخاب گردد برای شما میمانند و روی بدنه های بعدیتان نیز بخوبی انجام وظیفه خواهند کرد. اگر در انتخاب لنز دقت لازمه را به عمل نیاوریم و گزینه ای باشد که صرفه رنج زیادی رو پوشش داده باشد و کیفیت لازمه رو نداشته باشه ، با گذشت اندکی و کسب تجربه لنز تهیه شده را نیر مثل دوربینتان عوض خواهید کرد پس حداقل لنز بهتری انتخاب کنید و اینطور نباشد که به محض کسب تجربه مجبور باشید تمام لوازمتان تعویض کنید و از روی سنگینی هزینه این تغییرات مجبور باشید با همان لوازم موجود ادامه دهید.

برای مصارف مختلف لنز های مختلفی ساخته شده است ، در سطوح کیفیتی مختلف از کاملا اقتصادی گرفته تا کاملا حرفه ای.

ممکن است لنزی مثل 18-200 کل رنج را یکجا با شما بدهد اما لنزی مثل 24-70 هست که در رنج کمتر بالاترین کیفیت را دارد که برای کامل کردن باقی رنج آن میشود لنز 70-200 را با همان کیفیت تهیه کرد ترکیب این دو تقریبا همان رنج را پوشش داده اما فرق بین 18-200 و این دو فرق بین کمیت و کیفیت است. و بسته به جنس عکاسی مورد نظر هر کدام کارایی های خود را خواهند داشت و بین آنها نیز لنز های دیگری قرار دارند.

اینها را گفتم که چون فرمودید قرار است یکبار اقدام به خرید کنید هر چند که زهی خیال باطل ، اما گفتم مواردی را که بعدا باعث میشود متوجه شوید تا این کار میشر نیست همین الان نسبت به آنها آگاهی پیدا کنید.

موفق باشید

انوش
    behrooz radin و M.Moghadam تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

ممنونم از همتون که وقت میزارید و به بقیه کمک میکنی
    من یکی که وظیفمه ، چون قبلا هم که من می خواستم دوربین انتخاب کنم بچه های همین فروم بهم کمک کردن تا یه انتخاب خوب داشته باشم
    خوب حق با شماست و نیکون 3100 بهترین گزینه اس ال آر برای منه
    پس مبارکه
    تنها مسئله ای که الان ذهنم رو مشغول کرده اینه که فعلا این نیکون با لنز روش میتونه کاری که میخوام رو بهتر از s200exr با حدود نصف قیمت بکنه یا نه
    البته بدون شک بهتر هستش فقط نمیدونم بدون لنز خوب متناسب با قیمتش از S200هم بهتره یا نه
    دوست من شما که عشق فلو شدن پشت سوژه ای مثل من باید بیخیال کامپکت بشی
    این رو هم بدون فردا روز شاید یکم پول دستت اومد و 2 تا لنز خوب گرفتی ولی اگه کامپکت دار شدی در بهترین حالت می تونی کیف دوربینت رو عوض کنی
    من دوس دارم عکس طبیعی باشه
    طبق معمول یه جمله که من نفهمیدم یعنی چی
    راستی نیکون 3100 اتو فوکوس داره؟
    دوست من ، داخل بدنه D3100 موتور فکوس نیست ولی اگه از لنز هایی که خودشون موتور فکوس دارن استفاده کنی دیگه مشکلی نخواهد بود
    تمام لنز های جدید نیکون موتور فکوس دارن
    قدیمیا هم دارن آپدیت می شن
    من که فکر نمی کنم به خاطر این موضوع به مشکل بخوری

گویا یه عالمه خط رو خط شده
    شرمنده

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

جناب احمدی ، مطلبی که نقل قول کردید با توجه به اینکه مخاطب شما کاربری است که در حال یاد گیریست پاسخ شما مخاطب را به این اشتباه می اندازد که d3100 اتوفوکاس ندارد در حالیکه چنین نیست

همه لنز هایی که نیکون در 10 سال اخیر به این طرف ساخته همگی AF-S هستند بدین معنی که دارای موتور فوکاس هستند و سالهاست لنزی که AF-S نباشد ساخته نشده است سابقا بر عکس بود بدنه موتور فوکاس داشت و لنز ها فاقد موتور فوکاس.

چون نیکون موتور فوکاس را از بدنه حذف و به لنز منتقل کرده است چنین است که در نسل فعلی دوربین ها موتور فوکاس از بدنه در حال حذف شدن است

اینکه بدنه ای موتور فوکاس نداشته باشد در خیلی از برند ها عادی است مثلا فرض کنید شما لنزی با برند سیگما ، یا تامرون ، یا توکینا ،... که موتور فوکاس ندارند رو ی بدنه کنون ببندید خوب معلوم است که در آن صورت فقط میشود دستی فوکاس کرد . پس دلیل ندارد کسی چنین لنز هایی را انتخاب کند ، و این پارامتر ، برای بررسی خرید دوربین ، آنهم برای کسی که قرار است d3100 بخرد مطرح گردد

موفق باشید

انوش
    فرمایش شما صحیح هست انوش خان.
    منتها چون بحث خرید 50 مم 1.8 میون اومد و چند تن از دوستان فرمودن بدنه اتوفوکوس داره گفتم این نکته رو مطرح کنم.
    خوبی تالار این هست که اگر کسی اشتباهی مرتکب بشه یا مثل این مورد ادبیاتش مشکل داشته باشه عزیزانی چون شما هستن که مورد رو برطرف کنن
    ویرایش توسط lamagra : Tuesday 19 July 2011 در ساعت 12:49
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

بنظرتون برای یک آماتور D3000 با لنز 105-18 بهتره یا D3100 با لنز کیتش؟

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzadKB نمایش پست ها
    نظر من اينه كه عقبگرد درست نيست و بهتره 3100 را بخريد و انشاالله بعدا 105-18 را هم تهيه كنيد.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط ye_nafar_dige نمایش پست ها
    ممنون از خوش آمد گویی. تعریف من از کیفیت مطلوب بصری هستش، چند نمونه عکس از دوربین 600D در آدرس http://blog.warehouseexpress.com/can...sample-images/ موجود هستش که شفافیت و وضوح کیفیت خیلی خوبی دارن. کیفیتی که چه در شب و چه در روز و چه در فضای باز و چه بسته و چه دور و نزدیک خوب هستند. یا عکس های نمونه 550D در آدرس http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_rebel_t2i. برخی از اینها از فاصله خیلی نزدیک و بعضی ها به صورت عریض و بعضی هم از فاصله چند متری گرفته شدن که واقعاً نمی دونم اینا با کدوم لنز گرفته شدن و کدون لنز حد معمولی داره.

بنده معمولاً از خبره هایی مثل شما نظر می خوام؛ با وجود اینکه با تحقیق پیش رفتم و به همین 2 مدل رسیدم، اگر فکر می کنید دوربینی با قیمت کمتر و خروجی با کیفیت های نمونه ای که مثال زدم وجود داره بفرمایید. در مورد لنز مناسب هنوز به اطلاعات مسلط نیستم.

خرید بنده یک بار تا مستحلک شدن دوربین هستش و فکر نمی کنم حتی در آینده لنز های جدیدی بخرم.

از راهنماییتون ممنون دوست من. به نظر شما از بین این دو کدام قدرت مانور بیشتری دارن و حالتشون عمومی تره؟
    دوست خوبم اگر به اون عکس ها توجه یا بهتره بگم بیشتر دقت کرده باشی متوجه میشی که اون عکس ها با هزار و یک ترفند گرفته شده حتی اگه به صورت دیجیتالی پردازش هم نشده باشه
    در مورد عکس طبیعت با اون رنگ بندی زیبا ... فکر نمیکنید فیلترهای پلارایز(CPL) یا GND و به کمک عکس اومده باشند؟؟؟
    فکر نمیکنید سه پایه های گران قیمت دخیل باشند؟؟؟
    فکر نمیکنید رفلکتور و ... در کار باشه؟؟؟
    فکر نمیکنید یک عکاس زبردست این عکس هارو گرفته باشه که امثال من و شما حالا حالاها باید تجربه کسب کنیم تا شاید بتونیم در آینده همچین عکسهایی بگیریم؟؟؟
    به زیر عکس ها که اصطلاحا اگزیف عکس نامیده میشه دقت نکردید؟؟؟تو اگزیف که نمی نویسه Includde CPL Filter With 3 person to hold reflectors
    در همون عکس طبیعت اگزیف رو مشاهده بفرمایید.از لنز 10-22 کنون استفاده شده.لنزی که حدود 900 هزار تومان قیمت داره.و یا در عکس های دیگر از لنزهایی مثل 50م.م اف 1.8 یا 18-200 یا 18-55 گرفته شده که هر کدوم نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارند
    باور کنید من فقط میخوام شما رو از خواب و توهم بیارم بیرون که شما هرگز نمیتونید بلافاصله بعد از خرید دوربین و لنز چند میلیونی چنین عکس هایی بگیرید
    این قدر دور و برم دیدم که بعد از خریدن و خرج آنچنانی تازه از خواب خرگوشی بیدار میشن ... ولی دیگه چه فایده ...
    به قول معروف عکس رو عکاس میگیره نه عکس ...
    یا به درک این قضیه برسید که هر لنزی رو بهر کاری خواستند یا یه 18-200 بگیرید و طبیعت رو تا حد زیادی فراموش کنید ... برای کیفیت بالا و شارپنس دست تکون بدید ... توقعتون رو از پشت بام به کف حیاط و یا حتی زیر زمین بیارید ... به خطاهای اپتیکال سلام کنید ...
    ضمنا علی رغم تجربه خیلی کمی که در عکاسی دارم و در حال درس یاد گرفتن از دوستان خوب این فروم هستم این قضیه به طور 100 درصد برام روشن شده که وقتی صحبت از کیفیت و یا همون خروجی دوربین میشه به تعداد انسانهای روی کره ی زمین نظر و توقع متفاوت وجود داره ...
    با توجه به نوشته های شما و شناخت خیلی خیلی کمی که ما در فروم از شما داریم از الآن بگم اگه معیار یا همون توقعتون از کیفیت اون عکس هایی هست که تو سایت ها دیدید بازنده نهایی شما خواهید بود ...

ارادتمند
    --------------
    در پناه اورمزد
    M. Beyrami، ehsan+ و FarzadKB تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط FarzadKB نمایش پست ها
    d3100 پیشرفت زیادی نسبت به d3000 دارد.اما اگه دست دوم بگیرید چون هزینه کمتری میکنید خوب هست . لنز 18-105 کیفیت خیلی بهتری از 18-55 دارد.اگر هردو به یک قیمت هستند خرید d3000 و لنز18-105 بهتر هست چون بعدا با فروش d3000 ضرر زیادی نکرده و لنز رو هم نگه میدارید تا با بدنه بهتر بعدی استفاده کنید
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر آشنا ye_nafar_dige آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    ممکن است لنزی مثل 18-200 کل رنج را یکجا با شما بدهد اما لنزی مثل 24-70 هست که در رنج کمتر بالاترین کیفیت را دارد که برای کامل کردن باقی رنج آن میشود لنز 70-200 را با همان کیفیت تهیه کرد ترکیب این دو تقریبا همان رنج را پوشش داده اما فرق بین 18-200 و این دو فرق بین کمیت و کیفیت است. و بسته به جنس عکاسی مورد نظر هر کدام کارایی های خود را خواهند داشت و بین آنها نیز لنز های دیگری قرار دارند.
    به نظر می رسه لنز 70-200 mm f/4L USM برای همه ی موارد جز مناظر طبیعی عریض مناسب باشه، با اینکه از بودجه ی بنده بیشتره.
    در مورد بدنه دوربین هم اگه حرف فروشنده که می گفت «جنس مقاومی نداره» اشتباه باشه تصمیمم به خرید 600D هستش؛ با راهنمایی دوستان فکر می کنم گزینه ی مناسب همین باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    باور کنید من فقط میخوام شما رو از خواب و توهم بیارم بیرون که شما هرگز نمیتونید بلافاصله بعد از خرید دوربین و لنز چند میلیونی چنین عکس هایی بگیرید
    این قدر دور و برم دیدم که بعد از خریدن و خرج آنچنانی تازه از خواب خرگوشی بیدار میشن ... ولی دیگه چه فایده ...
    به قول معروف عکس رو عکاس میگیره نه عکس ...
    یا به درک این قضیه برسید که هر لنزی رو بهر کاری خواستند یا یه 18-200 بگیرید و طبیعت رو تا حد زیادی فراموش کنید ... برای کیفیت بالا و شارپنس دست تکون بدید ... توقعتون رو از پشت بام به کف حیاط و یا حتی زیر زمین بیارید ... به خطاهای اپتیکال سلام کنید ...
    ضمنا علی رغم تجربه خیلی کمی که در عکاسی دارم و در حال درس یاد گرفتن از دوستان خوب این فروم هستم این قضیه به طور 100 درصد برام روشن شده که وقتی صحبت از کیفیت و یا همون خروجی دوربین میشه به تعداد انسانهای روی کره ی زمین نظر و توقع متفاوت وجود داره ...
    با توجه به نوشته های شما و شناخت خیلی خیلی کمی که ما در فروم از شما داریم از الآن بگم اگه معیار یا همون توقعتون از کیفیت اون عکس هایی هست که تو سایت ها دیدید بازنده نهایی شما خواهید بود.
    من محو این ادبیات شما شدم که کلاً یادم رفت تو این فروم چی کار می کنم!

از حسن نیتتون ممنونم؛ اما من در مورد کیفیت دوربین، از کیفیت خام صحبت می کنم. یعنی منظورم کارایی با کاربری حرفه ای. مطمئناً خیلی زمان می بره تا شخص مبتدی بتونه حرفه ای شه اما آیا یک شخص حرفه ای با این دوربین و این لنزها هم می بایست با کیفیت بالا و عکاسی از طبیعت و... خداحافظی کنه؟ خوب اگه اینطور باشه اون دوربین و لنزش کلاً بی مصرف خواهد بود.

خواهش می کنم یک عکاس حرفه ای رو با بنده جایگزین کنید و به جای شخص عکاس روی قابلیت و خروجی دوربین تمرکز کنید و فیلترها و جلوه های کامپیوتری و... رو کنار بذارید.

همونظور که عرض کردم بنده مجاب شدم که 600D رو انتخاب کنم اما برای خرید لنز مناسب دچار تردید هستم:
    حالا اگه با توجه به شرایطی که عرض کردم راهنمایی بفرمایید و ممنون می شم اگر نوع لنز مناسب تری وجود داره معرفی کنید.
    من تاپیک ها رو خوندم و به دنبال تجربه هستم که کدام یک برای فاصله نزدیک تا چند متری بهتره. فضای عریض و مناظر و فواصل زیاد به اندازه فواصل نزدیک اهمیت نداره.

ممنون و سپاسگزارم.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

به نظر من هیچکدانم از اون لنزها رو نگیرید!
    70-200 که برای شروع اونهم به عنوان تک لنز در موارد بسیاری شما رو محدود خواهد کرد و دستتون رو کاملا میبنده.
    میمونه 135-18و200-18 ...گزینه اولی رو داشتم چند ماهی و اصلا رضایت بخش نیست.بعد از 70 مم شروع میکنه به سافت شدن.در135 به شدت سافته(با بستن دیافراگم اوضاع بهتر میشه ولی کماکان رضایت بخش نیست) خصوصا اینکه بدنه یاد شده هم 18 مگا پیکسل هست.
    من یک مورد دیگری رو هم اضافه میکنم در این بین اونهم لنز بسیار محبوب و با کیفیت 85-15 هست.
    رقابت اصلی بین 85-15 و 200-18 هست به نظر من.باید ببینید کیفیت برتر 85-15 براتون مهمتر هست یا رنج گسترده تر 200-18 ؟ البته اگر من بودم با توجه 3مم وایدتر بودن 85-15 و کیفیت بهترش اون رو انتخاب میکردم.بعدها اگر احساس میکردم به تله نیاز دارم هم یک تله با کیفیت تهیه میکردم.
    Navid7h، Anoosh-Em، M. Beyrami و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی