صفحه 337 از 1201 نخستنخست ... 237 287 327 333 334 335 336 337 338 339 340 341 347 387 437 837 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,361 تا 3,370 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

درود ..
    شاید بشه دلیل انخاب نکردن d5100 رو نداشتن موتور فوکوس عنوان کرد..
    چرا که اختلاف قیمت لنز های با موتور فوکوس و بدون موتور چشمگیر هست ((برای مثال 50mm)) ..

اما خودم این مشکل دوست عزیز رو داشتم و تا خرید d7000 صبر کردم و بسیار از خریدم راضیم
    M.Rahimizadeh تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Aida.Iman نمایش پست ها
    سلام .. ميشه لطفاً كمكم كنيد ؟!
    ميخوام براى كسى هديه تولد دوربين DSLR بگيرم ! ميدونم ايشون طبق تحقاتى كه كرده بود Canon 600D رو انتخاب كرده بود ، هرچند به من ديگران پيشنهاد 550D رو دادن ، ولى اينطور كه متوجه شدم لنز كيت كه روى اين دوربين هست چندان لنز جالبى براى عكاسى نيست ! البته از دوربين 600D هم دو مدل پيدا كردم ، يكى فقط يك لنز mm18-55 داشت و يكى دو لنز كه يك 18-55 و 55-200 ! اختلاف قيمت اين دو دوربين حدود سيصد هزار تومن هست كه براى من زياد هست و اگر واقعاً وجود اين لنز دوم لازم نباشه فشار مالى كمترى متحمل ميشم !
    خواستم شما اساتيد و دوستان لطف كنيد و راهنماييم كنيد چون من چيز زيادى از عكاسى نميدونم ! ضمن اينكه ايشون آرشيتكت هستن (اگر كمكى در انتخاب بهتر ميكنه)
    تا اساتيد برسند بنده نظرم را خدمتتان عرض مي كنم:
    لنز كيت روي 550D‌ همان 18-55 iست كه روي 600D هم هست. فكر كنم به عنوان هديه دادن همان 600D كه مورد پسند ايشان هم هست را به همراه 18-55 بخريد. ايشان بعداً مي توانند لنزهاي بعدي (مثلاً لنز وايد كه براي عكاسي معماري لازم است مثل 10-22) را خودشان تهيه كنند.
    ارادتمند
    پي نوشت: با جناب حسيني خط رو خط شدم!
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Monday 28 May 2012 در ساعت 09:08
    farhad44، amparisay و Aida.Iman تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام
    من هم بین 550D و 600ِD گیرکردم.
    بعد از مطالعه مطالب دوستان و سایت های ریویو گویا فرق این دو فقط در داشتن صفحه ال سی دی چرخان و قابلیت زوم دیجیتال تا 10 برابر در دوربین 600 هستش.
    به نظر شما 550 بگیرم یا 600.
    این اولین تجربه DSLR من هستش و قبل از این fuji HS10 داشتم که اصلا ازش راضی نبودم و هفته قبل به یکی از بچه های انجمن فروختم.
    آیا کیفیت زوم دیجیتال 600 ارزش هزینه بیشتر داره ؟
    نظر شما در مورد 5100 نیکون چی هست؟

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد صفائی نمایش پست ها
    درود ..
    شاید بشه دلیل انخاب نکردن d5100 رو نداشتن موتور فوکوس عنوان کرد..
    چرا که اختلاف قیمت لنز های با موتور فوکوس و بدون موتور چشمگیر هست ((برای مثال 50mm)) ..

اما خودم این مشکل دوست عزیز رو داشتم و تا خرید d7000 صبر کردم و بسیار از خریدم راضیم
    مگه بقیه موتور فوکوس دارند؟یه لحظه شک کردم.
    تمام دوربین های انتخاب شده فاقد موتور فوکوس هستند.
    Side by Side Comparison: Digital Photography Review
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    مگه بقیه موتور فوکوس دارند؟

درود

بله ، هم D90 و هم D7000 موتور فوکاس درون بدنه دارند که باعث میشود اگر کسی بخواهد از لنز های 20 سال پیش روی دوربینش استفاده کند همچنان اتوفوکاس داشته باشد
    ولی اگر بدنه هایی مثل d3100 وd3200 و D5100 انتخاب شود و از لنزهای مربوط به دهه های قبل استفاده شود بدلیل حذف شدن موتور فوکاس از بدنه های جدید فوکاس دستی میشود

این مورد را دوستان دیگر برای انتخاب بدنه مطرح نکنند ، فاکتور داشتن یا نداشتن موتور فوکاس در بدنه دیگر برای انتخاب دوربین مطرح نیست

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 28 May 2012 در ساعت 11:52
    persian.boy، ehsan+، کوروش و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_n21 نمایش پست ها
    نظر دوستان در مورد انتخاب بین موارد زیر چیه ؟

زیر 2.400
    Nikon D90+18-105
    Canon 60D+18-135

یا
    زیر 3.000 ت
    Nikon D7000+18-105
    Canon 60D+15-85

با سلام
    گزینه اول مناسبتره تا با باقیمانده پول بتوانید یه لنز تکمیلی واید یا تله بخرید
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

این مورد را دوستان دیگر برای انتخاب بدنه مطرح نکنند ، فاکتور داشتن یا نداشتن موتور فوکاس در بدنه دیگر برای انتخاب دوربین مطرح نیست
    البته بستگی به یوزرش داره ، الان کسی که به لنز های 50 mm ,
    80 1.8 احتیاج داره چه باید بکنه؟!
    50 که قیمتش بالاست ظاهرا! (af-s)
    85 جدید هم که هنوز نیومده! و اگه بیاد چه قیمتی خواهد داشت؟!
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    درود

در کل الان مسیر به سمتیه که دوربین ها دارن کم کم موتور رو میسپارن به لنز . لنزهایی هم که فرمودید ، دیر یا زود با کیفیت اپتیکی بهتر از نمونه های قبلی به بازار عرضه میشن ، اونوقت تکلیف کاربری که روی لنزهای بدون موتور سرمایه گذاری کرده چی میشه ؟ برای آپدیت باید چه هزینه ای رو متحمل بشه تا به کیفیت جدید و بهتر برسه ؟ بعدش با توجه به رزولوشن پرایم های 50میلیمتری AF نیکون که بهشون اشاره فرمودید آیا منطقی نیست که آدم بره یک 85-16 تهیه کنه ؟

جدای بحث فنی و کیفیت ، شما فرض رو بگیرید بر اینکه کاربر بره و اتفاقا چندین AF رو هم تهیه کنه ... اگر 2 سال دیگه بنا بر سیاست های جدید ، نیکون دیگه توی بدنه های آپدیت شده موتور فوکوس قرار نده ، اونوقت لنزهای شما چه ارزشی خواهند داشت ؟ ببینید ، خوشبختانه یا متاسفانه وقتی یک کمپانی سیاستی اتخاذ می کنه ، کاربر هم مجبوره در همون جهت گام برداره . اگر غیر از این باشه ، قطعا کسی که ضرر می کنه خود کاربره .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    درود

دقیقا بستگی به یوزر دارد بله چون یوزر دوربین d5100 نمیتواند لنز سری DC باشد ( مثلا Nikkor AF 105mm f/2 D DC )

و هم لنز هایی هم که فرمودید همگی ورژن جدید دارند

Nikkor AF-S 50mm f/1.4 G
    Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G
    Nikkor AF-S 85mm f/1.4 G
    Nikkor AF-S 85mm f/1.8 G

و دقت داشته باشید که کاربر طبیعی لنز های پرایم ، اصلا کاربر یک دوربین entry Level نیست

پس کسی که Nikkor AF 85mm f/1.4 D میخواهد قبل از آن بدنه غیر Entry Level تهیه کرده است ( البته نه بخاطر داشتن یا نداشتن موتور فوکاس ! )

می ماند لنز دم دست 50mm که ورژن قدیمی آن بخاطر ارزانتر بودن ممکن است نظر برخی را بخود جلب کند ، که در این صورت چطور بخاطر 250 هزار تومان ارزانتر بودن ورژن قدیم لنز50mm باید بدنه ای گرانتر را توصیه کرد که بتوان روی آن یک لنز احتمالی ارزان بست در حالی که خود آن بدنه بیشتر از این مبلغ گرانتر است !

ما که بخوبی می دانیم این لنز ها هستند که برای ما میمانند ( بدنه ها می آیند و میروند )
    و نیر می دانیم که نیکون تمام لنز هایی که طی 10 سال اخیر ساخته و خواهد ساخت همگی دارای موتور فوکاس هستند
    و نیز شاهد حذف موتور فوکاس از بدنه ها هم هستیم ...

ضمنا با وجود Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G حتی روی بدنه هایی که موتور فوکاس هم داشته اند خرید Nikkor AF 50mm f/1.8 D به غیر از صرف هزینه کمتر توجیحی ندارد

اتفاقا چندی پیش یکی از دوستان که D90 هم داشت به ایشان Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G توصیه کردم و ایشان به دلایلی Nikkor AF 50mm f/1.8 D خرید
    و از خروجی در دیافهای باز آن هم ناخرسند ، متوجه شد که برای داشتن شارپنس قابل قبول باید قید دیافراگم باز تر از f2.8 آنرا بزند و در نتیجه در کنار لنز فعلی خود که 18-105 هست و
    50mm را هم پوشش می داد تنها دلیل رفتن به سمت Nikkor AF 50mm f/1.8 D استفاده از f1.8 آن بود که بر باد رفت...

بحثی هم در همین خصوص در اینجا شد

تکرار میکنم داشتن یا نداشتن موتور فوکاس رو به عنوان یک فاکتور در انتخاب بدنه برای راهنمایی کردن مطرح نکنیم ، چون فرستادن به بی راهه است.

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 28 May 2012 در ساعت 14:49
    ali_ghorbanzade، persian.boy، ehsan+ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

در کل الان مسیر به سمتیه که دوربین ها دارن کم کم موتور رو میسپارن به لنز . لنزهایی هم که فرمودید ، دیر یا زود با کیفیت اپتیکی بهتر از نمونه های قبلی به بازار عرضه میشن ، اونوقت تکلیف کاربری که روی لنزهای بدون موتور سرمایه گذاری کرده چی میشه ؟ برای آپدیت باید چه هزینه ای رو متحمل بشه تا به کیفیت جدید و بهتر برسه ؟ بعدش با توجه به رزولوشن پرایم های 50میلیمتری AF نیکون که بهشون اشاره فرمودید آیا منطقی نیست که آدم بره یک 85-16 تهیه کنه ؟

جدای بحث فنی و کیفیت ، شما فرض رو بگیرید بر اینکه کاربر بره و اتفاقا چندین AF رو هم تهیه کنه ... اگر 2 سال دیگه بنا بر سیاست های جدید ، نیکون دیگه توی بدنه های آپدیت شده موتور فوکوس قرار نده ، اونوقت لنزهای شما چه ارزشی خواهند داشت ؟ ببینید ، خوشبختانه یا متاسفانه وقتی یک کمپانی سیاستی اتخاذ می کنه ، کاربر هم مجبوره در همون جهت گام برداره . اگر غیر از این باشه ، قطعا کسی که ضرر می کنه خود کاربره .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    در پستم نوشتم به یوزرش بستگی داره یعنی همه مسلما یکسان نیست نیازشون خیلی ها ممکنه با همون 18-105 هم کارشون راه بیفته ! اما راجع به موردی که گفتم قطعا مسئله قیمت مطرحه .
    ما راجع به سیاستهای احتمالی نیکون در آینده اطلاعی نداریم و بهتر روی زمان حال تمرکز کنیم