صفحه 604 از 1201 نخستنخست ... 104 504 554 594 600 601 602 603 604 605 606 607 608 614 654 704 1104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,031 تا 6,040 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط M.B.P نمایش پست ها
    ممنون از نظر شما

میشه معایب و نقاط قوت این دو را نصبت به هم بگید؟
    دوست عزیز چون این دو دوربین هم رده نیستند نمیشه با هم مقایسه کرد ولی به طور کلی :
    مزایای 7d : سیلینگ عالی - سرعت عکاسی متوالی 8 فریم ( به لطف دو پردازنده digic 4 ) - پوشش 100 درصدی Viewfinder .
    مزایای 7100d : نویز کم - سنسور 24 مگاپیکسلی - 51 نقطه فوکوس - کیفیت فیلمبرداری عالی - بدنه مستحکم و مهر و موم شده - صفحه نمایش با کیفیت و ... ( فعلا حافظم یاری نمیکنه )
    M.B.P تشکر می‌کند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

مهمترین نقطه قوت 7d که اون رو برای عکاسی از سوژه های متحرک بسیار ممتاز میکنه(به عنوان مثال حیوانات) ، علاوه بر مطالبی که گفته شد ( سلیلنگ و سرعت عکاسی و...) قدرت و سرعت فوکوس بی نظیر این دوربینه.
    ولی توجه داشته باشید که ورژن دوم این دوربین به زودی معرفی خواهد شد ...

یک مطلب مهمی هم که در عکاسی حیات وحش باید توجه کنید وجود لنزهای تله با قیمت مناسب در برند کنون هستش
    و دستتون برای انتخاب لنزهای تله باز تر هست .
    ویرایش توسط alir. : Friday 31 January 2014 در ساعت 21:41
    a.g g.a، Dariush Chegini و M.B.P تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

ممنون از نظر شما

سلام
    هر دو بدنه برأي كاري كه شما در نظر داريد مناسب هستند و هر يك مزايايي نسبت به ديگري دارند. اما به نظر من مهم ترين عامل انتخاب در أين ژانر إمكان انتخاب لنز هاي مناسب برأي اين نوع عكاسي است كه از اين نظر 7d برتري دارد. ضمنا نيم نگاهي هم به 70d داشته باشيد.
    M.Mobin، lamagra، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

M.B.P
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    مهمترین نقطه قوت 7d که اون رو برای عکاسی از سوژه های متحرک بسیار ممتاز میکنه(به عنوان مثال حیوانات) ، علاوه بر مطالبی که گفته شد ( سلیلنگ و سرعت عکاسی و...) قدرت و سرعت فوکوس بی نظیر این دوربینه.
    ولی توجه داشته باشید که ورژن دوم این دوربین به زودی معرفی خواهد شد ...

یک مطلب مهمی هم که در عکاسی حیات وحش باید توجه کنید وجود لنزهای تله با قیمت مناسب در برند کنون هستش
    و دستتون برای انتخاب لنزهای تله باز تر هست .
    میشه حدث زد ورژن جدید 7دی چه قیمتی خواهد داشت؟

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام
    با توجه به اين كه گزينه هاي زير تقريبا در يك رنج قيمتي قرار دارند، مي خواستم نظرات و دلايلتون رو براي انتخاب يكي از اين دو گزينه بدونم (با در نظر گرفتن اين كه به عنوان اولين DSLR، زمينه خاصي مد نظرم نيست و هدفم بهترين انتخاب براي يك كاربري عمومي هست، طوري كه تا مدتي نياز به تعويض بدنه يا لنز رو هم احساس نكنم):

Canon 60D + 15-85
    يا
    Canon 70D + 18-135 STM

پيشاپيش ممنون

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اين كه گزينه هاي زير تقريبا در يك رنج قيمتي قرار دارند، مي خواستم نظرات و دلايلتون رو براي انتخاب يكي از اين دو گزينه بدونم (با در نظر گرفتن اين كه به عنوان اولين DSLR، زمينه خاصي مد نظرم نيست و هدفم بهترين انتخاب براي يك كاربري عمومي هست، طوري كه تا مدتي نياز به تعويض بدنه يا لنز رو هم احساس نكنم):

Canon 60D + 15-85
    يا
    Canon 70D + 18-135 STM

پيشاپيش ممنون
    همه چیز به زاویه دید شما برمی گرده ٬ من به شخصه اون قدرها برای لنز همه کاره ارزش قائل نیستم (البته شاید اشتباه باشه) ٬ به نظر من لنزهایی که قراره ما با اون ژانر مورد علاقه خودمون رو دنبال کنیم ٬ اهمیت خیلی بیشتری دارند ٬ حالا می تواند لنز واید برای منظره باشه یا لنز ماکرو برای ماکرو گرافی و یا هر لنزی برای ژانر مخصوص خود. پس من 70d رو انتخاب می کنم ٬ چون بدنه بهتری است و 135 stm هم به عنوان یک لنز همه کاره به اندازه کافی خوب هست .
    البته اگر قرار باشد ٬ لنز دیگری نخریم قضیه کاملا عوض می شود ٬ و گزینه اول منطقی تر خواهد شد ٬ در اینجا 15 میلیمتر لنز 15-85 واقعا تفاوت ایجاد می کند٬ از لحاظ شارپنس و فوکس هم این لنز برتری داره.
    در نهایت جواب این سوال بیشتر در دست خودتون هست.
    Ali M.Rezaei تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    همه چیز به زاویه دید شما برمی گرده ٬ من به شخصه اون قدرها برای لنز همه کاره ارزش قائل نیستم (البته شاید اشتباه باشه) ٬ به نظر من لنزهایی که قراره ما با اون ژانر مورد علاقه خودمون رو دنبال کنیم ٬ اهمیت خیلی بیشتری دارند ٬ حالا می تواند لنز واید برای منظره باشه یا لنز ماکرو برای ماکرو گرافی و یا هر لنزی برای ژانر مخصوص خود. پس من 70d رو انتخاب می کنم ٬ چون بدنه بهتری است و 135 stm هم به عنوان یک لنز همه کاره به اندازه کافی خوب هست .
    البته اگر قرار باشد ٬ لنز دیگری نخریم قضیه کاملا عوض می شود ٬ و گزینه اول منطقی تر خواهد شد ٬ در اینجا 15 میلیمتر لنز 15-85 واقعا تفاوت ایجاد می کند٬ از لحاظ شارپنس و فوکس هم این لنز برتری داره.
    در نهایت جواب این سوال بیشتر در دست خودتون هست.
    مسلما لنزهاي تخصصي نتايج بسيار بهتري را در ژانر مربوطه به دست خواهند داد. اما براي كسي كه تازه قصد ورود به دنياي DSLR را دارد، يك لنز همه كاره انتخاب چندان بدي هم نخواهد بود.
    اجازه دهيد سوالم رو خيلي روشن بيان كنم: خروجي گزينه هاي مذكور چقدر با هم متفاوت خواهند بود؟ حدس بنده اين است كه 60D+85-15 خروجي بهتري خواهد داشت، اما اگر اين برتري آنقدرها هم محسوس نباشد، با توجه به اين كه 70D به روزترين بادي APS-C كانن است ترجيح مي دهم 70D+135-18 STM را انتخاب كنم.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

مسلما لنزهاي تخصصي نتايج بسيار بهتري را در ژانر مربوطه به دست خواهند داد. اما براي كسي كه تازه قصد ورود به دنياي DSLR را دارد، يك لنز همه كاره انتخاب چندان بدي هم نخواهد بود.
    اجازه دهيد سوالم رو خيلي روشن بيان كنم: خروجي گزينه هاي مذكور چقدر با هم متفاوت خواهند بود؟ حدس بنده اين است كه 60D+85-15 خروجي بهتري خواهد داشت، اما اگر اين برتري آنقدرها هم محسوس نباشد، با توجه به اين كه 70D به روزترين بادي APS-C كانن است ترجيح مي دهم 70D+135-18 STM را انتخاب كنم.
    من هم به این نکته واقف هستم که برای فردی که تازه وارد دنیای dslr شده ٬ یک لنز همه کاره گزینه خوبی است اصلا شاید بهترین گزینه باشد ٬ ولی بحث من این است که بعد از مدتی حالا چند ماه تا یکی دو سال ٬ احتمالا به ژانری علاقه مند می شوید می خواهید در آن ژانر پیشرفت کنید آن موقع بدنه بهتر 70d مزیت محسوب می شود .

18-135 روی 70d از لحاظ شارپنس تفاوت فاحشی با 15-85 روی 60d ندارد ٬ 18-135 STM واقعا نسبت به ورژن قبلی آن از لحاظ شارپنس و فوکس پیشرفت کرده . اما همچنان 15-85 لنز بهتری است ولی به نظر من 18-135 stm به اندازه کافی خوب است.
    من جایی که بشه این دو گزینه رو مقایسه کرد پیدا نکردم فقط dxomark هست که نتایج آن به این ترتیب است:
    Tests and reviews for the lens Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM - DxOMark
    Tests and reviews for the lens Canon EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS STM mounted on Canon EOS 70D - DxOMark
    البته به جدول ابتدایی اکتفا نکنید و به قسمت measurements > sharpness رفته و به طور دقیق نتایج را ببینید. طبق این سایت 70d + 18-135 حتی اندکی شارپتر هم هست!

در نهایت هر دو گزینه ٬ گزینه های خیلی خوبی هستند و هر کدام مزیتی دارند و انتخاب سختی است ٬ ولی من کمی به گزینه 70d + 18-135 stm تمایل دارم.

البته من به عنوان یک آماتور نظر دارم ٬ بهتر است افراد با تجربه تر هم نظر دهند.
    rezafh، Ali M.Rezaei و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    18-135 روی 70d از لحاظ شارپنس تفاوت فاحشی با 15-85 روی 60d ندارد ٬ 18-135 STM واقعا نسبت به ورژن قبلی آن از لحاظ شارپنس و فوکس پیشرفت کرده . اما همچنان 15-85 لنز بهتری است ولی به نظر من 18-135 stm به اندازه کافی خوب است.
    متشكرم. انتخاب مشكلي است. جملات فوق بسيار كمك كننده بود. با اين تفاسير احتمالا 70D+18-135 رو انتخاب مي كنم.
    Dariush Chegini و Kane تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

متشكرم. انتخاب مشكلي است. جملات فوق بسيار كمك كننده بود. با اين تفاسير احتمالا 70D+18-135 رو انتخاب مي كنم.
    سلام
    علی جان شما خودتان بهتر واقف هستید بر تفاوتهای این دو، ولیکن علاوه بر تایید فرمایش جناب Kane عزیز، باید بگویم که شکی است بی مورد در این باره، بنده اگر باشم بالقطع والیقین 70D را انتخاب خواهم کرد. بنده با هر 2 این بدنه ها کار کردم(بصورت محدود).شما تا سرعت فکوس 70D را در لایو ویو نبینید به پیشرفت تکنولوژی در این دوربین پی نخواهید برد. طور دیگه به سوالتون نگاه کنیم، شما میخواهید بدانید در عمل تفاوتهای 2لنز مذکور به چه میزان است، و تفاوتهای 2 بدنه به چه میزان؟ ولی با توجه به آنچه در مورد لنز STM گفته شد، بنظرم با اختلاف نسبتا زیادی کفه بسمت بدنه سنگینی میکند و اختلاف بدنه ها بیشتر است. بدنه جدیدتر و پردازنده Digic5 و 19 نقطه فکوس و صفحه نمایش لمسی و سرعت عکاسی و... وایرلس هم جای خود دارد.
    ولی فارغ از بحث قیاس این دو...
    یک قولی هم دوستان دارند مبنی بر آنکه هزینه کردن بر لنزها، اولی است نسبت به بدنه ها. بنظرم این سخن درست ولی برای شما چندان صادق نیست. چرا؟
    چون شما کسی هستین که: 1- قصد خرید اولین Dslr را دارین(بهتر است فنداسیون کارتون سفت باشه) 2-چندین سال است که عکاسی میکنید و از مزایای بیشتر و بهتر بدنه های جدید استفاده خواهید کرد چه بسا همین امروز. ولی همه اینطور نیستن.
    به عبارت دیگر این سخن برای هر کسی که تصمیم جدی به ادامه عکاسی دارد و اولین دوربین خود را تهیه میکند ممکن است صادق نباشد(بخاطر خود دلیل:هزینه کردن بر لنزها، اولی است نسبت به بدنه ها. البته نه در بدو خرید بلکه برای ارتقا). اکثر دوستان اگر الان قصد هزینه داشته باشند خرج لنز میکنند از جمله خود من، ولی بدنه ای که سال های قبل تهیه کردن 1جورایی باهاش ساختن و چه بسا کفایت هم دارد. قطعا اولویت با لنز خواهد بود یا تجهیزات دیگر. ولی شما چنانچه بدنه چندان مناسبی امروز(که قراره 1بار برای سال ها هزینه کنید) نخرید قطعا مدتی نهایتا 2 سال آینده نیاز به آپدیت بدنه خواهید داشت، آن وقت اولویت شما دیگر لنز نخواهد بود و ناچارا قانون را نقض خواهید کرد!!!
    بنابراین، شک نکنید و تا دلار امان نفس کشیدن را از ما دریغ نکرده زودتر اقدام و کارهای زیباتون رو آپ کنید.
    امیدوارم منظورم را در مورد سخن بزرگان درست رسانده باشم.
    ارادتمند
    rezafh، Ali M.Rezaei، Kane و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.