صفحه 701 از 1201 نخستنخست ... 201 601 651 691 697 698 699 700 701 702 703 704 705 711 751 801 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,001 تا 7,010 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    حرف شما کاملا درسته که یه عده هستند که دوربین DSLR رو فقط برای کلاس گذاشتن و پز دادن جلوی دوستان و اقوام و ... می خرند و واقعا هیچی از تنظیمات دوربین و وایت بالانس و ایزو و CA و ... نمی دونند.
    جالبه من خودم دوربین S3 IS کنن دارم ولی هیچوقت روی حالت Auto یا حتی حالت AV و TV عکس نمی گیرم.
    اینجور آدما رو نمیشه کاریشون کرد مگر اینکه بتونی نوع نگاه و تفکرش رو عوض کنی که آسون نیست...

ارادتمند
    مجتبی
    دوست گرامي،
    پاسخ من فقط البته به شما نيست و روي سخن من شما نيستيد. اما چون از اين دست مطالب در فيسبوك و شبكه هاي مجازي فراوان كفته مي شود. و به تدريج به ما و ديگران هم سرايت مي كند، بنابراين همانجا هم گفتم ، اينجا هم مي نويسم.
    قضاوت افراد كار ساده اي نيست. خريد وسايل و تجهيزات هم يك امر شخصي است و در دنياي امروز جزو آزادي هاي هر فرد. هر كسي حق دارد در دنياي متمدن كه < هابي > اي داشته باشد و با آن خوش باشد.
    دوربين فقط مال عكاسان حرفه اي نيست.
    درست مثل اينكه اتومبيل مثلن ب . ام. و يا فلان مارك معتبر، فقط براي رانندگان حرفه اي نيست. قرار نيست كه يك راننده معمولي وقتي پشت ب. ام. و نشست تا آخرين حد سرعت برود .ديگران را به كشتن دهد يا توقيف شود. بلكه مي تواند از امكانات رفاهي آن در سرعت مطمئنه هم لذت ببرد.
    و اين جزو آزادي هاي هر انساني است.
    يكي گيتار مي خرد دلنگ دولونگي براي دل خود مي كند ، يكي مي شود بانو ليلي افشار.
    هر كسي هم پول بيشتر دارد مي رود سانچز مي خرد يا الحمرا،

حالا اگر ما معتقديم كه متفاوت هستيم و جدي تر كار مي كنيم، به جاي اينكه نگاه كنيم ديگران چه مي كنند، بر رشد و پيشرفت خود تمركز كنيم، و به جاي قضاوت ديگران ببينيم خروجي و محصول خود ما چيست؟
    برخي دوستاني كه در شبكه هاي مجازي و .... ديگران را راهنمايي مي كنند يا نقد مي كنند، حتي يك خروجي يا محصول از ايشان ديده نمي شود.
    ما حق پيش داوري نداريم.
    اسم نمي آورم ، دوستاني سالها پيش عضو فروم شدند و همين سوالات را مي پرسيدند و اينك استادي هستند .
    ما حق نداريم بگوييم چرا مي خواهي دوربين خوب بخري؟ از كجا ميدانيم و مطمئنيم استادي در آينده نيست؟؟؟
    msh2200، Christ Melikian، lamagra و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    ربطي به تقلب ندارد و سنسور آن دوربين واقعاً 12 مگاپيكسل است. ولي نكته اينجاست كه كيفيت عكس ارتباط مستقيمي با مگاپيكسل آن ندارد و عوامل بسيار زياد ديگري از جمله ابعاد و نوع تكنولوژي سنسور، لنز دوربين، تنظيمات دوربين (خصوصاً ايزو) در كيفيت عكس موثر است.
    وقتي عكس با كيفيت نه چندان خوب را در سايز كوچك نگاه مي كنيم اشكالات عكس كمتر ديده مي شوند ولي وقتي سايز عكس را بزرگتر مي كنيم اشكالاتي مانند وجود نويز، عدم شارپنس، وجود CA و ...بيشتر ديده مي شوند.
    شطرنجي شدن ولي به مگاپيكسل ربط دارد. وقتي عكسي رت بت بزرگنمائي بيش از 100% نگاه كنيم، پيكسل هاي عكس به شكل مستطيل ديده مي شوند
    شاید من اشتباه می کنم جناب چگینی من در برابر شما شاگردی بیش نیستم
    اما زمانیکه عکسهای دوربین d90دوستم با دوربین کامپکت خودم مقایسه میکنم(هردو دوربین 12مگاپیکسلی هستند)عکسهای d90 را بیشتر می توان بزرگنمایی کرد بدون اینکه شطرنجی شود
    بله تفاوت یک سنسور کوچک با بزرگ در مواردی نظیر شارپنس ونویز وکیفیت وطیف رنگ برای من وکلیه حضار قابل قبول است
    ویرایش توسط Mh.Shahnazar : Wednesday 3 September 2014 در ساعت 15:43
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    اما زمانیکه عکسهای دوربین d90دوستم با دوربین کامپکت خودم مقایسه میکنم(هردو دوربین 12مگاپیکسلی هستند)عکسهای d90 را بیشتر می توان بزرگنمایی کرد بدون اینکه شطرنجی شود
    بله تفاوت یک سنسور کوچک با بزرگ در مواردی نظیر شارپنس ونویز وکیفیت وطیف رنگ برای من وکلیه حضار قابل قبول است
    دوست عزيز،
    همانطور كه جناب چگيني هم گفتند اين ربطي به مگاپيكسل ندارد بلكه يكي به اندازه سنسور مربوط است.
    هر چه سنسور كوچكتر باشد ، در بزرگنمايي در چاپ يا مشاهده در مانيتور ، بايد درصد بيشتري بزرگ شود و چند برابر بزرگتر شود، تا تصوير يك سنسور بزرگتر كه تصوير بزرگتري توليد مي كند .
    بنابراين سنسورهاي قطع كوچك درصد بزرگنمايي كمتري در هنگام چاپ يا مشاهده در بزرگترين قطع دارند.
    سپس به اندازه هر پيكسل مربوط است .
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    راستش من خودم برای کارم نیاز به عکاسی دارم. اول تصمیم گرفتم کارم رو بدم دست عکاس ولی بعد دیدم نتیجه کار راضی کننده نبود .
    این جمله ...
    Amin.S، filtrmiltr و Mh.Shahnazar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست عزيز،
    همانطور كه جناب چگيني هم گفتند اين ربطي به مگاپيكسل ندارد بلكه يكي به اندازه سنسور مربوط است.
    هر چه سنسور كوچكتر باشد ، در بزرگنمايي در چاپ يا مشاهده در مانيتور ، بايد درصد بيشتري بزرگ شود و چند برابر بزرگتر شود، تا تصوير يك سنسور بزرگتر كه تصوير بزرگتري توليد مي كند .
    بنابراين سنسورهاي قطع كوچك درصد بزرگنمايي كمتري در هنگام چاپ يا مشاهده در بزرگترين قطع دارند.
    سپس به اندازه هر پيكسل مربوط است .
    توضیحات شما برای من قابل درک تر بود و کاملا توجیه شدم
    جناب چگینی کفتندشطرنجي شدن ولي به مگاپيكسل ربط دارد. وقتي عكسي رت بت بزرگنمائي بيش از 100% نگاه كنيم، پيكسل هاي عكس به شكل مستطيل ديده مي شوند
    البته حرف ایشان مورد تایید است
    برداشت من که اماتورم این بود از حرف ایشان این بود که میزان بزرگنمایی بدون اینکه تصویر شطرنجی شود به مگاپیکسل تنها ربط دارد وسایر موارد به سایز سنسور

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    راستش من خودم برای کارم نیاز به عکاسی دارم. اول تصمیم گرفتم کارم رو بدم دست عکاس ولی بعد دیدم نتیجه کار راضی کننده نبود .از طرف دیگه هم غیر از کاری که عکاس میکنه شرایطی هست که خود من هم باید دوربین داشته باشم و عکاسی کنم .
    رفتم سراغ کامپکت خوب دیدم خیلی جاها گفته dslr ارزون بهتره از کامپپکت خوبه تحقیقاتم رو شروع کردم . تصمیم گرفتم یه بدنه کراپدار قابل قبول با یه لنز مناسب و سایر تجهیزات براش بگیرم
    ولی همش این فکر می آد تو سرم که اگه همه چی رو مهیا کردم و وقت کافی برای یادگیری مهارت نزاشتم چی؟ به خودم می گم ولش کن پس برم g1x بگیرم خلاص . باز می گم اگه g1x گرفتم و راضیم نکرد چی ؟
    بالاخره تو شیش و بش موندم البته ده دوازه روز دیگه هم به خودم فرصت دادم.
    البته برای خرید در هر دوحالت تقربا به نتایج قطعی رسیدم......
    ولی این شک و دو دلی ازم دور نشده که از خودم مطمین نیستم که بعد از خرید زود سردمی شم یا نه تا تهش می رم
    حقیقتش این شک بین کامپکت ها و slr های ارزون قیمت در من هم وجود داره.
    البته به وجود آورنده این شک هم همین سایت های بررسی کننده دوربینهاست! در همه ریویو هایی که مینویسن من هزاران تناقض پیدا میکنم.
    مثلا همین نمونه عکسی که سه صفحه پیش گذاشتید نشون میداد کیفیت عکس 700D بهتره، اما چند صفحه جلوتر و توی همون سایت توی نمودار مقایسه این دوربین و G1X، برتری رو به G1X داده.
    کد:
    http://upload7.ir/imgs/2014-09/26093182144025240278.jpg
    معتقدم که اندازه سنسور، فاکتور تعیین کننده ایه، اما سونی با rx100mkIII که سنسور یک اینچی داره، خیلی کیفیت بالاتری از G1X و G1XmkII که سنسور 1.5 اینچی داره نشون داده. به هر حال تکنولوژی بکار رفته توی سنسور هم خیلی خیلی مهمه.
    در همه سایت های بررسی دوربین، این دوتا رقیب برزگی بودن و نوشته شده با اینکه G1XmkII سنسور برزگتری داره اما دوربین سونی سنسور مدرن تری داره
    من که هر روز درحال بررسی این دو گروه هستم و امیدوارم زودتر به نتیجه ای برسم!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (98.1 کیلو بایت, 81 بازدید)
    Amin.S و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

هر پیکسل میزان نور ورودی را اندازه گیری می کند(البته در سنسورهای رنگی میزان طیفهای سبز آبی و قرمز بعد از عبور از فیلتر bayer).هر چه سایز پیکسل بزرگتر باشد نور بیشتری جذب می کند و اندازی گیری کمیت بزرگتر با خطای کمتری انجام می شود. این خطاها در واقع همان نویز در تصویر هستند پس هر چه سنسور بزرگتر باشد در رزولوشن مشابه نویز کمتر و داینامیک رنج بیشتری داریم(البته تکنولوژی ساخت هم مهم است). مبحث مهم بعدی خطای لنز است.لنزهای اکثر کامپکتها رزولوشنی متناسب با سایز سنسور شان را ندارند(هر چه سنسور کوچکتر و رزولوشنش بالاتر باشد شارپنس لنز اهمیت بیشتری پیدا میکند).به زبان ساده تصویر مناسبی روی سنسور تشکیل نمی شود.

دوربین های کامپکت توسط افراد عادی خریداری می شوند و کمپانی ها برای تبلیغ بیشتر هر روز رزولوشن سنسور را بالا می برند(در بازار دوربین های مو بایل هم وضع به همین منوال است) در صورتی که این افزایش رزولوشن منجر به افزایش نویز می شود.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    حقیقتش این شک بین کامپکت ها و slr های ارزون قیمت در من هم وجود داره.
    البته به وجود آورنده این شک هم همین سایت های بررسی کننده دوربینهاست! در همه ریویو هایی که مینویسن من هزاران تناقض پیدا میکنم.
    مثلا همین نمونه عکسی که سه صفحه پیش گذاشتید نشون میداد کیفیت عکس 700D بهتره، اما چند صفحه جلوتر و توی همون سایت توی نمودار مقایسه این دوربین و G1X، برتری رو به G1X داده.
    کد:
    http://upload7.ir/imgs/2014-09/26093182144025240278.jpg
    معتقدم که اندازه سنسور، فاکتور تعیین کننده ایه، اما سونی با rx100mkIII که سنسور یک اینچی داره، خیلی کیفیت بالاتری از G1X و G1XmkII که سنسور 1.5 اینچی داره نشون داده. به هر حال تکنولوژی بکار رفته توی سنسور هم خیلی خیلی مهمه.
    در همه سایت های بررسی دوربین، این دوتا رقیب برزگی بودن و نوشته شده با اینکه G1XmkII سنسور برزگتری داره اما دوربین سونی سنسور مدرن تری داره
    من که هر روز درحال بررسی این دو گروه هستم و امیدوارم زودتر به نتیجه ای برسم!
    من هم نحوه امتیاز دهی سایت DPبرای من کاملاقابل درک نیست
    اما فکر میکنم امتیاز دهی در این سایت در مقایسه دوربین های هم رده به طور مثال ENTRY LEVELهست واینکه در یک سال میلادی عرضه شده باشند وایا نسبت به مدل پیشین چه میزان پیشرفت داشته
    msh2200 و filtrmiltr تشکر می‌کنند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

من هم نحوه امتیاز دهی سایت DPبرای من کاملاقابل درک نیست
    اما فکر میکنم امتیاز دهی در این سایت در مقایسه دوربین های هم رده به طور مثال ENTRY LEVELهست واینکه در یک سال میلادی عرضه شده باشند وایا نسبت به مدل پیشین چه میزان پیشرفت داشته
    کانون در 700d ساختار سنسور رو تغییر داده تا حتی در Live view دوربین توانایی فوکوس سریع رو داشته باشه(Phase detection). این باعث می شه سطح واقعی پیکسل کاهش پیدا کنه و به همین خاطرذ باوجود جدیدتر بودن سنسور تواناییش در عکاسی بهبود پیدا نکنه.

550d.jpg
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

راستش من خودم برای کارم نیاز به عکاسی دارم. اول تصمیم گرفتم کارم رو بدم دست عکاس ولی بعد دیدم نتیجه کار راضی کننده نبود .از طرف دیگه هم غیر از کاری که عکاس میکنه شرایطی هست که خود من هم باید دوربین داشته باشم و عکاسی کنم .
    رفتم سراغ کامپکت خوب دیدم خیلی جاها گفته dslr ارزون بهتره از کامپپکت خوبه تحقیقاتم رو شروع کردم . تصمیم گرفتم یه بدنه کراپدار قابل قبول با یه لنز مناسب و سایر تجهیزات براش بگیرم
    ولی همش این فکر می آد تو سرم که اگه همه چی رو مهیا کردم و وقت کافی برای یادگیری مهارت نزاشتم چی؟ به خودم می گم ولش کن پس برم g1x بگیرم خلاص . باز می گم اگه g1x گرفتم و راضیم نکرد چی ؟
    بالاخره تو شیش و بش موندم البته ده دوازه روز دیگه هم به خودم فرصت دادم.
    البته برای خرید در هر دوحالت تقربا به نتایج قطعی رسیدم......
    ولی این شک و دو دلی ازم دور نشده که از خودم مطمین نیستم که بعد از خرید زود سردمی شم یا نه تا تهش می رم

با اجازه بزرگان و پیشکسوتان فروم.
    بنده هم در حد توانایی خودم پاسخ این دوست نازنینمون رو بدم.

دوست من اول اینکه برای خرید دوربین زیاد خودتون رو عذاب ندین. درسته میخواید یه هزینه ای بکنید که شاید برای شما کم هم نباشه اما فراموش نکنید این دوربینی که میخرید شریک عمر شما نیست.بالاخره استفاده میکنید و یک روز هم میندازید کنار...
    شما الان به قول خودتون تکلیفتون معلوم نیست که میتونید ادامه بدید یا نه.

2 راه کلی هم دارید.
    1: dslr بخرید با تجهیزات و حداقل سه میلیون و خرده ای خرج کنید و ادامه بدید و پیشرفت کنید یا اینکه سه میلیون و خرده ای هزینه کنید و پس فردا ادامه ندید و پولتون به هدر بره.

2: یک دوربین کامپگت بخرید که نیاز به تخصص خاصی نداره. اگر عکاسی رو ادامه دادید خب اون زمان شما که هزینه زیادی نکردین میتونید دوربینتون رو عوض کنید و زمانی که مطمئن شدید ادامه میدید پول خرج کنید. اگرم علاقه نداشتید و یا ادامه ندادید که بازم ضرر نکردید. یک دوربین با کیفیت، خانگی دارید.

دوربین کامپگتی با قیمت مناسب تا ششصد هفتصد تومن به نظرم مناسب شماست که سپر بلای تصمیمات شما باشه. که اگر پرتش کردید یک گوشه ضرری نکنید و اگر خواستید عوضش کنید و وارد دنیای حرفه ای بشید بتونید راحت اون رو بفروشید یا حداقل اگر نفروشیدم باز ضرری نکردید.

تا تصمیم ورود درست حسابی و صد در صد نگرفتین dslr خریداری نکنید. چون هزینه های جانبی کمرشکنی به دنبال خواهد داشت.
    Amin.S، BRAD و filtrmiltr تشکر می‌کنند.