صفحه 372 از 735 نخستنخست ... 272 322 362 368 369 370 371 372 373 374 375 376 382 422 472 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,711 تا 3,720 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    بعد از ادیت یا قبل از ادیت ؟
    با تشکر از آقای چگینی.......قبل از ادیت....حتی عکسی دیدم از یه دوربین شبه حرفه ای که در شرایط نوری کاملا ایده آل بوده ولی بسیار نویزی....اوون موقع ها فکر میکردم به خاطر کابل برق اطراف دوربین بوده! نوردهی هم که چند صدم ثانیه بوده.....پس احتمالا به خاطر همون دمای بالای محیط بوده

و سوال بعدی و البته مشابه:

وقتی عکسی رو توی استودیو با دی7000 میگیرم و همچنین شرایط نوری و نوربینی خوب است باز در قسمت سایه (سایه مطلق نه...سایه ای تیره تر از میدتون) شاهد نویز هستم...مخصوصا که وقتی مقدار کمی از سایه رو بازیابی میکنم....چه اصراری داره سنسور که حتما اوونجارو نوردهی کنه....من که iso رو بایل نبردم....اوون قسمت هم که آمپیلیفای نشده پس چرا نویزی وجود داره؟ اگه میزانش زیاد نیست ولی خب همون هم نباید باشه......
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    با تشکر از آقای چگینی.......قبل از ادیت....حتی عکسی دیدم از یه دوربین شبه حرفه ای که در شرایط نوری کاملا ایده آل بوده ولی بسیار نویزی....اوون موقع ها فکر میکردم به خاطر کابل برق اطراف دوربین بوده! نوردهی هم که چند صدم ثانیه بوده.....پس احتمالا به خاطر همون دمای بالای محیط بوده

و سوال بعدی و البته مشابه:

وقتی عکسی رو توی استودیو با دی7000 میگیرم و همچنین شرایط نوری و نوربینی خوب است باز در قسمت سایه (سایه مطلق نه...سایه ای تیره تر از میدتون) شاهد نویز هستم...مخصوصا که وقتی مقدار کمی از سایه رو بازیابی میکنم....چه اصراری داره سنسور که حتما اوونجارو نوردهی کنه....من که iso رو بایل نبردم....اوون قسمت هم که آمپیلیفای نشده پس چرا نویزی وجود داره؟ اگه میزانش زیاد نیست ولی خب همون هم نباید باشه......
    در قسمت هائی که نور کم است، به فوتو دیودها نور کمی می رسد. نتیجتاً میزان نویز به کل نور دریافتی آن فتو دیودها زیاد می شود (به عبارت دیگر نسبت سیگنال به نویز یا همان SNR کاهش می یابد) نتیجتاً از آن بخش از فوتودیودها که نور کمی دریافت کرده اند نویز بیشتری در تصویر تولید می شود.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

با سلام
    يه جاي فروم اين جمله به چشمم خورد: "به صورت فريلنس عكس مي گيرم"
    ميشه لطف كنيد راجع بهش يه خورده توضيح بدين؟ عكاسي فريلنس يعني چه؟

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    با سلام
    يه جاي فروم اين جمله به چشمم خورد: "به صورت فريلنس عكس مي گيرم"
    ميشه لطف كنيد راجع بهش يه خورده توضيح بدين؟ عكاسي فريلنس يعني چه؟
    یعنی عکاس آزاد. یعنی کسی که برای جای خاصی کار نمیکند یا با جایی قرار داد ندارد و کارهایش را (اعم از عکس، مقاله، و هر کار هنری و غیره ) به هر که متقاضی باشد میفروشد.

free·lance [free-lans, -lahns, -lans, -lahns] Show IPA noun, verb, free·lanced, free·lanc·ing, adjective, adverb
    noun Also, free lance.
    1.
    Also, freelancer. a person who works as a writer, designer, performer, or the like, selling work or services by the hour, day, job, etc., rather than working on a regular salary basis for one employer.
    Mahdi Sadri، MohammadH و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر جديد worldmohammad آواتار ها
    تشکر کرده
    22

کراپ توی عکس یعنی چی؟

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط worldmohammad نمایش پست ها
    کراپ توی عکس یعنی چی؟
    کراپ یا Crop از نظر لغوی به معنای قیچی کردن و بریدن است و منظور از كراپ عكس نيز بريدن قسمتي از تصوير است. این ابزار یا قیچی عکس، تقریباً در همه نرم افزار های عکاسی از جمله فتوشاپ وجود دارد.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوستان
    من یه عکاس آماتور هستم و تا چند وقت پیش یه دوربین کامپکت سونی داشتم و فروختمش و دارم میرم یه اس ال آر نیکون5100بخرم.
    ب نظر شما این جهش از کامپکت به اس ال آر کار درستیه و بعدها با این دوربین جدید مشکلی پیدا نمیکنم؟
    قبل از انتخاب 5100میخواستم یه فوجی سوپرزوم بخرم(ب علت نداشتن اطلاعات کافی انتخابم غلط بود)
    اما بعد از مطالعه و تحقیق کلی راجب دوربین ها تازه فهمیدم دوربین چیه و از چی تشکیل شده.
    حالا ب نظر شما من ک تا حالا دوربین اس ال آر نداشتم بعدا ک این دوربینو خریدم دوچار سردرگمی و گیجی با کارکردن با این دوربین نمیشم؟
    فیلمای آموزشی زیادی دیدم و مفاهیم کلی مثل شاتر و دیاف و ایزو و نور و اینا رو تا حدودی سرم میشه.
    نظر شما چیه دوستان؟
    انتخابم درسته؟
    5100نیکون برای من خوبه یا بیش از نیاز های منه؟

تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه عکاس آماتور هستم و تا چند وقت پیش یه دوربین کامپکت سونی داشتم و فروختمش و دارم میرم یه اس ال آر نیکون5100بخرم.
    سلام دوست عزيز، منم تقريبا شرايط شما رو دارم. دوربين قبليم كانن SX20 بود و قصد خريد DSLR دارم.
    ب نظر شما این جهش از کامپکت به اس ال آر کار درستیه و بعدها با این دوربین جدید مشکلی پیدا نمیکنم؟
    بخوام خلاصه بگم به نظر من در صورتي درسته كه علاقه و پشتكار لازم رو داشته باشيد. در صورت فراگيري صحيح اصول و تكنيك ها چرا بايد مشكل پيدا كنيد؟
    نظر شما چیه دوستان؟
    انتخابم درسته؟
    با تحقيقاتي كه من تاكنون انجام دادم نيكون D5100 براي شروع كار با دوربين هاي DSLR گزينه بسيار مناسبيه. البته حتما با اساتيد صاحبنظر فروم كه تجربه كار فراوان با DSLR رو نيز دارند مشورت كنيد.
    viva_utopia و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز، منم تقريبا شرايط شما رو دارم. دوربين قبليم كانن SX20 بود و قصد خريد DSLR دارم.

بخوام خلاصه بگم به نظر من در صورتي درسته كه علاقه و پشتكار لازم رو داشته باشيد. در صورت فراگيري صحيح اصول و تكنيك ها چرا بايد مشكل پيدا كنيد؟

با تحقيقاتي كه من تاكنون انجام دادم نيكون D5100 براي شروع كار با دوربين هاي DSLR گزينه بسيار مناسبيه. البته حتما با اساتيد صاحبنظر فروم كه تجربه كار فراوان با DSLR رو نيز دارند مشورت كنيد.
    سلام دوست عزیز
    ممنون از اینکه ب نوشته ام دقت کردین و از دیگر دوستان هم میخوام پستمو بخونن و راهنماییم کنن.
    من علاقم ب عکاسی خیلی زیاده و از طرفی دارم پول تهیه میکنم این دوربینی ک اسمشو بردم بخرم
    نصفشو تا الان تهیه کردم.
    اما چون تا حالا با دوربین حرفه ای کار نکردم میترسم تنظیمات گسترده و زیادش منو سردرگم کنه
    همونطور ک گفتم میدونم دیاف و شاتر و ایزو و نور و فوکوس و کلی دنگ فنگ دگ چیه و تا حدودی تنظیماتش هم بلدم
    اما چیزای جزئی ای دوربینا دارن ک من تا حالا ندیدم و اطلاعاتی نسبت بهشون ندارم
    ب اینا شک دارم

بقیه دوستان هم پست قبلیمو بخونن و لطف کنن راهنمایی کنن
    viva_utopia تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

سلام دوستان
    قبل از انتخاب 5100میخواستم یه فوجی سوپرزوم بخرم(ب علت نداشتن اطلاعات کافی انتخابم غلط بود)
    اما بعد از مطالعه و تحقیق کلی راجب دوربین ها تازه فهمیدم دوربین چیه و از چی تشکیل شده.
    حالا ب نظر شما من ک تا حالا دوربین اس ال آر نداشتم بعدا ک این دوربینو خریدم دوچار سردرگمی و گیجی با کارکردن با این دوربین نمیشم؟
    فیلمای آموزشی زیادی دیدم و مفاهیم کلی مثل شاتر و دیاف و ایزو و نور و اینا رو تا حدودی سرم میشه.
    نظر شما چیه دوستان؟
    انتخابم درسته؟
    سلام. من هم دقیقا شرایط شما رو دارم. فقط با توجه به راهنمایی های دوستان نظرم اینه که شما حتما یک سر نمایندگی های کانون و نیکون برو اونجا با دوربین ها کار کن به دو دلیل. هم مطمئن میشی از پس این دوربین ها بر میای و هم اینکه فقط گزینه دی 5100 رو نداشته باشی چون احتمال داره کنون تو دستت بهتر بشینه. یکی از اساتید لطف داشتن به من گفتن هر دو برند الان عالین ولی قبل خرید حتما از هر یکی تست کار داشته باش که بدونی کدوم رو دستت راحت تر میشینه.
    بازم از اساتید و دوستان بزرگوار میخوام تجاربشون در اختیارمون بذارن. منم تازه کارم و این نظراتم بر اساس راهنمایی یکی از اساتید این فروم بود.
    یا حق