صفحه 551 از 735 نخستنخست ... 51 451 501 541 547 548 549 550 551 552 553 554 555 561 601 651 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,501 تا 5,510 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

درسته من دقت نکردم

با کادر ثابت عمق میدان فول فریم کمتر خواهد بود. با گفته های قبلی (پست قبلی من جزوش نیست) تناقضی ندارد .
    ویرایش توسط mreza1001 : Friday 7 November 2014 در ساعت 17:50
    Hamed Dehghani، Dariush Chegini و peacekeeper تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    دوست عزیز فوکالها در دو تصویر بالا برابر هستند(البته کادرها قطعا متفاوت است) منظور از 35mm سایز سنسور بوده نه فوکال(در هر دو حالت 50mm).و نتیجه بالا یک حالت خاص نیست و در همه فوکالها وضعیت همین است.خودتون می تونید چک کنید.
    جناب چگینی احتمالا متوجه منظور من شده اند ولی شما یک مقدار منظور من رو اشتباه متوجه شده اید.
    دلیلش این است که زاویه دید لنز 50 م م روی دوربین کراپدار معادل 80 م م (برای کانن و 75 م م برای نیکون) روی فول فریم است، ولی همانطور که جناب میلانی فرمودند چون دو معادله داریم تعداد متغیرها نمی تواند بیش از دو باشد. فرض کنید می خواهیم یک پرتره تمام قد بگیریم:

حالت اول: فاصله کانونی لنز 50 م م و f-nubmer برابر 1.8 است و متغیرها فاصله از سوژه و عمق میدان هستند: در این حالت برای اینکه با دوربین فول فریم و کراپدار به یک قاب ثابت برسیم باید با دوربین فول فریم فاصله از سوژه را کاهش دهیم. در این صورت عمق میدان در دوربین فول فریم کمتر از کراپدار است.

حالت دوم: فاصله ثابت و f-nubmer برابر 1.8 است و متغیرها فاصله کانونی و عمق میدان هستند: در این حالت برای اینکه در دوربین فول فریم به همان قابی برسیم که با دوربین کراپدار و لنز 50 م م ثبت شده است باید از یک لنز با فاصله کانونی 80 م م (برای کانن یا 75 م م برای نیکون) استفاده کنیم. در این صورت باز هم در عکسی که با فول فریم ثبت شده، میدان میدان کمتر از عکسی است که با دوربن کراپدار ثبت شده است.

حالت سوم: عمق میدان و فاصله کانونی ثابت هستند و متغیرها فاصله و f-number هستند: در این حالت برای ثبت قاب مناسب برای پرتره قدی، فاصله از سوژه در دوربین فول فریم کمتر از دوربین کراپدار است، برای رسیدن به عمق میدان یکسان، عدد اپرچر در دوربین کراپدار باید کمتر از دوربین فول فریم باشد (مقدار عدد اپرچر برای دوربین کراپدار باید برابر عدد اپرچر در دوربین فول فریم تقسیم بر ضریب کراپ باشد)

پس می توان نتیجه گرفت برای یک قاب ثابت و عدد اپرچر ثابت، عمق میدان با اندازه سنسور نسبت عکس دارد.
    به عبارت دیگر اگر بخواهیم برای ثبت یک قاب مشخص با یک لنز با فاصله کانونی مشخص (مثلاً 50 م م ) روی یک دوربین کراپدار به همان عمق میدانی برسیم که با یک دوربین فول فریم و با لنزی با همان فاصله کانونی ثبت شده است، باید از اپرچر بازتری استفاده کنیم. به همین علت هم هست که می گویند مثلاً یک لنز 50 م م f/1.8 روی دوربین کراپدار از نظر نورگیری فرقی با دوربین فول فریم ندارد ولی از نظر عمق میدان معادل f/2.88 (برای کانن و 2.7 برای نیکون) روی دوربین فول فریم است.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 7 November 2014 در ساعت 07:59
    Hamed Dehghani، mreza1001، Mehrdad-PL و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

سلام
    من نمیدونم سوالمو جای درست میپرسم یا نه، ولی بالاخره ببخشید.
    من ست فلش S&S VT 400J دارم و بزرگترین مشکلی ک باهاش دارم اینه ک وقتی از هر سه تا فلش استفاده میکنم، گاهی یک یا دو تا از فلش ها کار نمیکنن.
    اشکال از رادیو هستش؟
    من VT 300J داشتم، اونم دقیقا این مشکلو داشت.
    لطفا کمک کنین.
    ata_m3 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    16459

باید بیشتر توضیح بدید. اما اگر طبق معمول رادیو تریگر به یک فلاش وصل است . خیر همینکه اون یدونه میزنه یعنی رادیو مشکلی نداره. اگر دکمه اسلیو دو تای دیگه روشنه (اگر داره) باید همزمان با شلیک اولی اون ها هم شلیک کنند. اگر نمی کنند یا در دید نور اولی نستند و یا فتوسلشون مشکل داره
    ata_m3 و Ali.APia تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    باید بیشتر توضیح بدید. اما اگر طبق معمول رادیو تریگر به یک فلاش وصل است . خیر همینکه اون یدونه میزنه یعنی رادیو مشکلی نداره. اگر دکمه اسلیو دو تای دیگه روشنه (اگر داره) باید همزمان با شلیک اولی اون ها هم شلیک کنند. اگر نمی کنند یا در دید نور اولی نستند و یا فتوسلشون مشکل داره
    نه آخه توی یک شرایط یکسان، گاهی میزنن گاهی نمیزنن!!!!

تشکر کرده
    16459

تک تک امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید.ظاهرا فتوسل ایراد داره
    Ali.APia تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت اساتید
    دوستان من یک D7100 به تازگی گرفتم و چون قبلا دوربین G12 کنون داشتم , زیاد با نیکون آشنا نیستم اگه ممکن است در خصوص وجود دفتر چه فارسی یا کتابچه های راهنما که موجود است مثل D7000 من را راهنمایی کنید . با تشکر از تمامی دوستان

كاربر آشنا Saleh Kh آواتار ها
    تشکر کرده
    79

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن d7100 نمایش پست ها
    دوستان من یک D7100 به تازگی گرفتم و چون قبلا دوربین G12 کنون داشتم , زیاد با نیکون آشنا نیستم اگه ممکن است در خصوص وجود دفتر چه فارسی یا کتابچه های راهنما که موجود است مثل D7000 من را راهنمایی کنید . با تشکر از تمامی دوستان
    دفترچه این دوربین ترجمه نشده. باید دفترچه فارسی D7000 را تهیه بفرمایید که تا 90 درصد مشابه دفترچه D7100 است.
    محسن d7100 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن d7100 نمایش پست ها
    سلام
    منم این دوربینو دارم و روش دفترچه انگلیسی هم حتی نداش. ولی تئ اینتزنت بگردی انگلیسیش هست. میتونه کارتو راه بندازه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

با سلام ،
    از دوستان خواهش می کنم من رو راهنمایی کنند
    من دو روز هست که در آتلیه با رادیو فلاشم و فلاش هام به مشکل بر خوردم . 1. رادیو فلاشم موقع فشار دادن دکمه شاتر چراغش سبز نمیشه و اینکه فلاش ها بعضی وقت ها نمی زنن و یا یکی میزنه یکی نه و یا دیرتر نورو تخلیه میکنن و اینکه با کم وزیاد کردن نور به اون صورت نور زیادی تخلیه نمی شه، در ضمن این فلاش ها و رادیو فلاش رو فقط چند ماهه که خریداری کردم ، و تا قبل از این هیچ مشکلی نداشتند .(البته قبل اینکه این مشکل به وجود بیاد ،دوربین رو برای چند دقیقه برای عکاسی به کس دیگه ای داده بودم) امکان داره تو تنظیمات دوربین دست کاری کرده باشه ؟؟؟
    خواهش می کنم کن رو راهنمایی کنید