صفحه 562 از 735 نخستنخست ... 62 462 512 552 558 559 560 561 562 563 564 565 566 572 612 662 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,611 تا 5,620 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    سلام

از نظر ابعاد حسگر ، كدام عدد قابل قبولتر است و نتيجه بهتري دارد: 1/1.7 و 1/2.3 ؟

از نظر محدوده ديافراگم ، كدام عدد قابل قبولتر است و نتيجه بهتري دارد F2.8 - F5.6 و F3.5 - F5.6 ؟

با تشكر
    درود
    ابعاد سنسور یکی از پارامتر های کیفیت تصویر است!
    اما از این گذشته از نظر ریاضی، بیشتر بودن مساحت سنسور تاثیر بهتری در تصویر خروجی داره
    بنابراین سنسور 1/1.7 ظاهرا باید بهتر باشه از 1/2.3
    در خصوص دیافراگم هم باید عرض کنم هر دیافراگم کاربرد خاص خودش را داره و در محل خودش مورد استفاده خاصی داره!
    اما در مجموع هر چه گشودگی دیافراگم در لنز بیشتر باشد در قیمت نهایی یک لنز تاثیر خواهد داشت!
    اگا در خصوص دو لنز که رنج دیافراگم بالا را دارد، مطمئنا F/2.8-F/5.6 از F/3.5-F/5.6 کاربرد بیشتر خواهد داشت
    ارادتمند
    ata_m3، Ali M.Rezaei، peacekeeper و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    سپاس از راهنماییتون
    بله قسمت HSL رو امتحان کرده بودم وقتی سچوریشن رنگ قرمز رو حتی تا انتها میبردم هیچ تاثیری نداشت در واقع اون قسمت بدلیل روشنایی زیاد کاملا سفید ثبت میشه و اگر بقیه پارامترا رو برای کاهش شدت نور تغییر میدادم عکس کاملا تاریک میشد !
    با همین شرایط نوری چراغ سمت چپ رنگ خیلی بهتری داره یعنی با تغییر زاویه شاید تقریبا مشکل حل بشه اما اگر بخوایم از رو به رو عکس بگیرم چه کار باید کرد ؟
    سلام دوست عزیز
    پوزش بخاطر تاخیر
    به نطر من هم همونطور که جناب amirS هم فرمودند عکس اوراکسپوز شده
    highlight tone priority رو امتحان کردین تاثیر کمی تو خروجی میذاره
    فکر کنم راه چاره اصلی کاهش چند استاپی اکسپوز باشه.
    موفق باشید
    ahmad_sh و doki تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    البته بیشتر چراغی که گذاشتید اوراکپوز شده (به نظرم مشکل اصلی شما هم همین اور اکسپوز شدن‌ه که باعث کم شدن اشباع رنگ شده) و از عکس با این حجم کم نمیشه چیز زیادی بیرون کشید… ولی این رو من با همون HSL یه ذره قرمزتر کردم:

پ.ن: برای اینکه ببینید کدوم کانال‌ها چقدر در رنگ مورد نظر تاثیر دارن، میتونید از ابزار Target Adjustment Tool (میانبر T در ACR) استفاده کنید.
    بله مشکل دقیقا همینه که عکس اوراکسپوز میشه
    البته من 2 تا عکس آپلود کردم نمیدونم شما هر دو رو دید یا خیر دوباره آپلود میکنم
    این ال ای دی ها "سوپر های برایت" هستن و اگر از رو به رو به اونها نگاه کنیم شدت نور خیلی بیشتری نسبت به زوایای دیگه دارن برای همین اون قسمت در عکس اوراکسپوز میشه
    به نظر میاد برای عکاسی از این چراغ در شب جز استفاده از زوایای دیگه راه حل دیگه ای نباشه
    ممنون از راهنماییت امیر جان
    trafic.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پوزش بخاطر تاخیر
    به نطر من هم همونطور که جناب amirS هم فرمودند عکس اوراکسپوز شده
    highlight tone priority رو امتحان کردین تاثیر کمی تو خروجی میذاره
    فکر کنم راه چاره اصلی کاهش چند استاپی اکسپوز باشه.
    موفق باشید
    راستش نه هنوز امتحان نکردم اما تاثیر highlight tone خیلی جزئیه فک نکنم خیلی در این مورد موثر باشه اما حتما امتحان میکنم
    بله با کاهش اکسپوز نور و رنگ چراغ خوب میشه اما متاسفانه دیگه چیزی جز یه چراغ قرمز تو عکس معلوم نیست
    راستش تاکید من فقط برای این چراغ نیست کلا برای عکاسی از منابع نوری ال ای دی باید روشی وجود داشته باشه ( یا خودمون پیدا کنیم )
    از راهنمایی شما هم ممنونم طاهر جان
    tahers96i تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

ايا استفاده از زوم اپتيكال مثلا 10x يا 20x كيفيت عكس افت ميكند يا خير؟ و اگر هم افتي باشد يا نباشد در كامپكتها و slr ها يكسان است ؟

با تشكر

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

ايا استفاده از زوم اپتيكال مثلا 10x يا 20x كيفيت عكس افت ميكند يا خير؟ و اگر هم افتي باشد يا نباشد در كامپكتها و slr ها يكسان است ؟

با تشكر
    با سلام،

خیر دوست عزیز اصولا در زوم اپتیکال افت کیفیت تصویر نداریم مگر اینکه بازه زوم بسیار گسترده ( سوپر زوم ) باشد و همچنین از عدسی های نه چندان مرغوب استفاده شده باشه،
    که باز هم افت کیفیت چنان محسوس نخواهد بود.

در لنزهای SLR افت کیفیت بیشتر از کامپکتها محسوس هست. با افزایش زوم لنز به دلیل شیفت داده شدن عدسی های داخل لنز، از کیفیت اپتیکی و شارپنس لنز کم میشود.

مثل لنز 200-18 نیکون که زومی برابر 11x دارد.

این افت کیفیت در لنزهای دوربینهای کامپکت چندان محسوس نیست.
    msh2200 و yashica-gsn تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sh نمایش پست ها
    بله مشکل دقیقا همینه که عکس اوراکسپوز میشه
    البته من 2 تا عکس آپلود کردم نمیدونم شما هر دو رو دید یا خیر دوباره آپلود میکنم
    این ال ای دی ها "سوپر های برایت" هستن و اگر از رو به رو به اونها نگاه کنیم شدت نور خیلی بیشتری نسبت به زوایای دیگه دارن برای همین اون قسمت در عکس اوراکسپوز میشه
    به نظر میاد برای عکاسی از این چراغ در شب جز استفاده از زوایای دیگه راه حل دیگه ای نباشه
    ممنون از راهنماییت امیر جان
    trafic.jpg
    خوب طبیعی ه که دوربین داینامیک رنج به این زیادی نداره! مثل این که بگیم میخوایم یه عکس بگیریم که خورشید توش معلوم باشه و آدمی که جلوش وایساده هم ضد نور نشه!البته برای رنج کمتر با قدری آندر اکسپوز گرفتن عکس و پردازش فایل خام شاید بشه به نتیجه خوبی رسید، ولی برای شرایطی مثل این بهترین راه HDR یا ترکیب دستی دوعکس با نورسنجی مناسب برای چراغ و بقیه اجزا ست.ویرایش/پی‌نوشت: بله او یکی عکس رو هم دیدم… نور ال‌ای‌دی به خاطر طرحی حباب‌ش از رو به رو خیلی بیشتر از کنار‌ه و برای همین از کنار مشکل کمتر ه
    ahmad_sh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با سلام،

خیر دوست عزیز اصولا در زوم اپتیکال افت کیفیت تصویر نداریم مگر اینکه بازه زوم بسیار گسترده ( سوپر زوم ) باشد
    معمولا تا چه محدوده ائي ( چند X ) بعنوان زوم ، و تا چه محدوده ائي بعنوان سوير زوم شناخته ميشود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

در لنزهای SLR افت کیفیت بیشتر از کامپکتها محسوس هست. با افزایش زوم لنز به دلیل شیفت داده شدن عدسی های داخل لنز، از کیفیت اپتیکی و شارپنس لنز کم میشود.

مثل لنز 200-18 نیکون که زومی برابر 11x دارد.

این افت کیفیت در لنزهای دوربینهای کامپکت چندان محسوس نیست.
    به توجه به مواردي كه ذكر كرديد ، و نظر به اينكه به زوم اپتيك احتياج دارم ، چنانچه يك لنز اپتيكال براي SLR تهيه شود بهتر است، يا يك دوربين كامپكت بعنوان دوربين دوم براي زوم بالا؟

با تشكر

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

معمولا تا چه محدوده ائي ( چند X ) بعنوان زوم ، و تا چه محدوده ائي بعنوان سوير زوم شناخته ميشود؟

درود
    کلیه لنزهایی که دارای فاصله کانونی متغیر هستند زوم خوانده می شوند مثل 55-18!
    معمولا زمانی که میزان زوم یک لنز بیشتر از 5X الی 8X باشه به لنز مربوطه Super Zoom گفته می شود. مثلا 200-18 یا 300-28
    بدلیل اینکه ساختار اپتیکی لنزهای سوپر زوم خیلی پیچیده تر از لنزهای دیگر هست معمولا کنترل کیفیت در این لنز ها سخت بوده و لذا معمولا برای کارهای جدی کمتر از سوپر زوم ها استفاده می شود!
    به توجه به مواردي كه ذكر كرديد ، و نظر به اينكه به زوم اپتيك احتياج دارم ، چنانچه يك لنز اپتيكال براي SLR تهيه شود بهتر است، يا يك دوربين كامپكت بعنوان دوربين دوم براي زوم بالا؟
    بدون شک دلیل خاصی وجود داره که قیمت یک لنز مثل 200-70 بین 3 الی 5 میلیون هست در حالی که یک دوربین بریج با این فوکال نهایتا قیمتش حدود 1.5 میلیون خواهد بود!
    این دلیل ها یکی نیست و شامل زنجیره ای دلایل متفاوت می شود از جمله
    کراپ کمتر رو سنسور
    کیفیت ساخت بالاتر اپتیک
    کیفیت و استقامت بالاتر لنز نسبت به یک دوربین بریج
    و....
    که همگی در کیفیت خروجی تصویر تاثیر خواهند گذاشت!
    از طرفی ممکنه شما یک دوربین بریج تهیه کنید که مدتی تمام کارهای شما را پوشش دهد ولی مزیت لنز و دوربین DSLR به تخصصی بوده و قابل ارتقا بودن آنهاست!
    در طول یک سال ممکنه یک تولید کننده چندین دوربین بریج روانه بازار کنه و همچنین چندین دوربین DSLR ولی بازه تولید یک لنز جدید ممکنه بین 2 الی 4 سال یا حتی بیشتر طول بکشه!
    مثلا لنز 400-100 کنون عمر بسیار زیادی داره و تازه امسال صحبت هایی از عرضه مدل جدید آن به میان امده!
    در این شرایط شما به راحتی و بدون نگرانی از محدودیت های لنزهای دوربین های بریج می توانید دوربین DSLR خودتون را بروز کنید در حالی که مشکلی برای استفاده از لنزهای قدیمی خود نخواهید داشت! این درحالیه که تازه با فرض محال کیفیت خروجی تصویر یک دوربین بریج را با یک DSLR یکی در نطر بگیریم!
    ارادتمند
    ata_m3، Ali M.Rezaei و yashica-gsn تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا MA.KA آواتار ها
    تشکر کرده
    854

درود
    دوستان برای عکاسی روی دست (بدون سه پایه ) حداقل سرعت چقدر باید باشه؟
    من دوربینم ۷۰ دی است
    دوربین به دوربین هم فرق می کنه؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط MA.KA نمایش پست ها
    درود
    دوستان برای عکاسی روی دست (بدون سه پایه ) حداقل سرعت چقدر باید باشه؟
    من دوربینم ۷۰ دی است
    دوربین به دوربین هم فرق می کنه؟
    دوست عزیز معمولا حداقل سرعت یک بر فاصله کانونی لنز هست. مثلا اگه در فوکال 30 میلیمتری عکاسی میکنید حداقل سرعت شاتر تقریبا برابر 1/30 خواهد بود.
    msh2200 و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.