صفحه 141 از 735 نخستنخست ... 41 91 131 137 138 139 140 141 142 143 144 145 151 191 241 641 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط 350
    سلام
    دوست عزیز اگر برای انتشار در وب لازم دارید در photoshop گزینه save for web را هنگام ذخیره کردن انتخاب کرده و پس از انجام تنظیمات لازم عکس را ذخیره کنید .
    برای حفظ اگزیف عکس ،گزینه metadata را روی all قرار دهید .
    البته این را هم اضافه کنم که عکسهای حجیم (مگاپیکسل بالا )را معمولا نمیتوانید در این گزینه وارد سازید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    این کار رو کردم
    برای یکی از عکس های سایز بالام
    حجم 18.69 مگی در بهترین حالت میشه 1.366 مگ
    راه دیگه ای نیست؟
    یا راهی در تکمیل این روش
    سپاس
    شرمنده ولی سوال من به پاسخ نرسید
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سلام خدمت استادان
    به نظرم دونستن اینکه چه جوری بدون افت کیفیت حجم یه عکس رو کم کنیم باید جزء اطلاعات عمومی یه عکاس باشه برای همین اینجا سوالم رو می پرسم
    اگر جای مناسبی نیست لطفا مدیران محترم این سوال رو به جای مناسبش منتقل کنند
    حجم عکسای من بدون ادیت بین 5 تا 12 مگ میشه و با ادیت تا 17 مگ عکسام حجم دارن
    چه جوری من میتونم همون عکس ادیت شده رو طوری ریسایز کنم که کیفیت عکس کاهش محسوسی نداشته باشه؟
    حجمی که دوست دارم بهش برسم زیر 150 کیلو بایت هست
    در ابتدا باید بدانید مهمترین عامل کاهش دهنده عکس ابعاد پیکسلی آن می باشد، پس باید ذکر کنید عکس را با چه ابعادی احتیاج دارید. معمولا برای نمایش در وب 700 تا 800 پیکسل کافیست. ولی ممکن است سنسور شما عکسی با رزولوشن 4000*3000 تولید کند، پس ناچارید برای رسیدن به حجم مطلوب ابعاد عکس خود را کاهش دهید. با استفاده از گزینه Image Size از منوی Image در منوی فتوشاپ، البته بهتر است برای حفظ جزئیات عکس این کار را در چند مرحله انجام دهید و بعد از هر مرحله از یک شارپسازی جزئی استفاده کنید.
    (مثلا 4000-->3000--->2200---> 1500--->1000-->700 و ما بین هر کاهش بعد یک بار شارپسازی جزئی) در مرحله آخر با استفاده از گزینه Save for web یا Save as و انتخاب میزان فشرده سازی موفق به ذخیره عکس با بُعد و حجم دلخواه خواهید شد.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

سلام اگر بخواهید اصولی فرایند کاهش حجم و شارپ سازی را انجام دهید یکدفعه عکس 12 مگاپیکسلی رو نباید به عکس مثلا با طول 800 پیکسل برای فتوبلاگ یا فروم یا ... تبدیل کرد. من خودم طی 2 یا 3 مرحله عکس رو ریسایز میکنم تا به اون سایز نهایی که برای انتشار در وب میخوام برسه.
    طی هر مرحله ریسایز هم در فتوشاپ شارپ سازی رو انجام میدم.
    البته شارپ سازی هم اصول خودش رو داره. زمانی که عکس در سایز اصلی هست باید شعاع شارپ سازی زیاد ولی مقدار شارپ سازی کم باشه. طی هر مرحله ریسایز کردن باید شعاع شارپ سازی رو کم کرد ولی مقدارش رو زیاد.
    سپس عکس رو همون فرمت جیپگ ذخیره میکنم (save for web) و معمولا quality رو هم روی 10 یا 11 میذارم. البته ناگفته نماند که برای بعضی از عکسها از ماسک نیز بعد از شارپنس استفاده می شود.
    موفق باشید.
    Amir Abdolpanah، S.M.Noorbakhsh، Walkman و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

در ابتدا باید بدانید مهمترین عامل کاهش دهنده عکس ابعاد پیکسلی آن می باشد، پس باید ذکر کنید عکس را با چه ابعادی احتیاج دارید. معمولا برای نمایش در وب 700 تا 800 پیکسل کافیست. ولی ممکن است سنسور شما عکسی با رزولوشن 4000*3000 تولید کند، پس ناچارید برای رسیدن به حجم مطلوب ابعاد عکس خود را کاهش دهید. با استفاده از گزینه Image Size از منوی Image در منوی فتوشاپ، البته بهتر است برای حفظ جزئیات عکس این کار را در چند مرحله انجام دهید و بعد از هر مرحله از یک شارپسازی جزئی استفاده کنید.

(مثلا 4000-->3000--->2200---> 1500--->1000-->700 و ما بین هر کاهش بعد یک بار شارپسازی جزئی) در مرحله آخر با استفاده از گزینه Save for web یا Save as و انتخاب میزان فشرده سازی موفق به ذخیره عکس با بُعد و حجم دلخواه خواهید شد.
    سلام اگر بخواهید اصولی فرایند کاهش حجم و شارپ سازی را انجام دهید یکدفعه عکس 12 مگاپیکسلی رو نباید به عکس مثلا با طول 800 پیکسل برای فتوبلاگ یا فروم یا ... تبدیل کرد. من خودم طی 2 یا 3 مرحله عکس رو ریسایز میکنم تا به اون سایز نهایی که برای انتشار در وب میخوام برسه.
    طی هر مرحله ریسایز هم در فتوشاپ شارپ سازی رو انجام میدم.
    البته شارپ سازی هم اصول خودش رو داره. زمانی که عکس در سایز اصلی هست باید شعاع شارپ سازی زیاد ولی مقدار شارپ سازی کم باشه. طی هر مرحله ریسایز کردن باید شعاع شارپ سازی رو کم کرد ولی مقدارش رو زیاد.
    سپس عکس رو همون فرمت جیپگ ذخیره میکنم (save for web) و معمولا quality رو هم روی 10 یا 11 میذارم. البته ناگفته نماند که برای بعضی از عکسها از ماسک نیز بعد از شارپنس استفاده می شود.
    موفق باشید
    البته دوستان توجه داشته باشند که بسیاری از این مطالب که در جای جای اینترنت به اون اشاره میشه مربوط به فتوشاپ های نسخه پائین تر بوده
    در همون کادر مکالمه تغییر اندازه عکس گزینه هایی برای عدم افت وضوح عکس وجود داه که بوسیله اون میتونید اندازه عکستون رو حتی به یکباره , به میزان زیاد تغییر بدید

اگر نیاز دارید که عکس بزرگی رو خیلی کوچیک کنید از حالت Bicubic Sharper استفاده کنید
    اگر نیاز دارید که عکس رو خیلی بزرگ کنید از حالت Bicubic Smoother استفاده کنید

امروزه شارپ سازی مرحله به مرحله برای رسیدن به وضوحی فراتر از واقعیت , یا از بین بردن عدم وضوح یا فوکوس صحیح به کار میره که شاید با هدف ما ( غلبه بر افت کیفیت ناشی از کوچک کردن عکس ) همخوانی نداشته باشه

ضمن اینکه پلاگین های بهتری هم طی این سال ها برای افزایش Sharpness ساخته شده
    nmroshan، A. Mohammadi، QashQai و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

یه نکته دیگه هم اینه که تو save for web میشه سایز ( حجم فایل) دلخواه داد
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

به نظرم هنوز این روش شارپ سازی مرحله ای برای کاهش اندازه عکس مفید است به دو دلیل:
    ۱- در روش شارپ سازی مرحله ای، در هر مرحله می‌توان تصمیم گرفت که چه نوع شارپ سازی اعمال شود. یعنی پارامترهایی مانند Radius و مقدار به دقت قابل تنظیم‌اند. و این باعث می‌شود که در عمل عکس نهایی وضعیت بهتری از لحاظ جزئیات نسبت به عکسی داشته باشد که با فتوشاپ به الگوریتم bicubic sharper شارپ کرده باشیم.
    ۲- عکسهای مختلف نیاز به برخوردهای متفاوت دارد. من دیده ام که در برخی عکس‌هایم در مراحل اول باید از Radius های بیشتری استفاده کنم و در برخی از Radius های کمتری. در برخی عکسهایم متوجه شده‌ام که تعداد مراحل بیشتری لازم است. در برخی دیگر دیده‌ام که آخرین مرحله نیازمند مقدار و شعاع خاصی است تا عکس نهایی جزئیات خوبی داشته باشد.

در نهایت فکر می‌کنم شارپ سازی برای عکسهایی که می‌خواهند در وب منتشر شوند، مساله مهمی است. چون در حال حاضر اولین برخورد بیننده‌گان و مخاطبان با آثار یک عکاس/هنرمند در وب صورت می‌گیرد. و باید برای بهترین نوع خروجی تلاش کرد.

در مورد ابزارهای جدید شارپ سازی با شما موافقم. ابزارهای خیلی خوبی معرفی شده اند بخصوص از Nik Software و PixelGenius . من هنوز در مورد آنها تجربه کافی ندارم و مقایسه دقیقی با روش چند مرحله ای انجام نداده‌ام. اما در مورد الگوریتم خود فتوشاپ، می‌توانم بگویم که روش شارپ سازی مرحله‌ای بخصوص بخاطر کنترل فوق العاده‌ای که در برخورد با عکسهای متفاوت به ما می‌دهد، ارجح است.
    Delbaz، QashQai، شاهین اکبری و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

درمورد هیستوگرام نیکون و کانون چرا نوع تقسیم هیستوگرام نیکون با چهار گام مشخص شده و نوع دیگر مثلا کانون با پنج گام ؟

سوال دیگری که داشتم این بود که با وجود باارزش بودن این ابزار چرا توجه زیادی به این مورد نمی شه ؟

و دلیل شانه ای شدن هیستوگرام چیست ؟

درمورد هستوگرام هم از مطالب اموزشی سایت عکاسی استفاده کردم ولی زیاد کامل به نظر نمی رسه همینطور سایتهای دیگر نیز زیاد درباره طرز استفاده دقیق این ابزار اطلاعات زیادی رو نداشتن !

بقیه سایتها هم یه چیزی از خودشون ساختن و گفتن و یا همون چیزهای که درسایت عکاسی هست رو یه جور دیگه تعریف کردن یا اصلا خود مطالب سایت رو همونجا قراردادن .

یعنی راهنمایی دقیقی دراین مورد نشده !

http://www.iranphotography.com/index...tent&task=view

هیستوگرام کانون

هیستوگرام نیکون

persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    درمورد هیستوگرام نیکون و کانون چرا نوع تقسیم هیستوگرام نیکون با چهار گام مشخص شده و نوع دیگر مثلا کانون با پنج گام ؟

سوال دیگری که داشتم این بود که با وجود باارزش بودن این ابزار چرا توجه زیادی به این مورد نمی شه ؟

و دلیل شانه ای شدن هیستوگرام چیست ؟

درمورد هستوگرام هم از مطالب اموزشی سایت عکاسی استفاده کردم ولی زیاد کامل به نظر نمی رسه همینطور سایتهای دیگر نیز زیاد درباره طرز استفاده دقیق این ابزار اطلاعات زیادی رو نداشتن !

بقیه سایتها هم یه چیزی از خودشون ساختن و گفتن و یا همون چیزهای که درسایت عکاسی هست رو یه جور دیگه تعریف کردن یا اصلا خود مطالب سایت رو همونجا قراردادن .

یعنی راهنمایی دقیقی دراین مورد نشده !

http://www.iranphotography.com/index...tent&task=view

هیستوگرام کانون

هیستوگرام نیکون

در مورد هیستوگرام مطالب کامل تری در بطن مقالات دیگر سایت وجود دارد.
    ----

در دوربین بیشتر از هیستوگرام برای چک کردن نواحی هایلایت در کانال روشنایی و یا در کانالهای مجزای رنگ استفاده می‌کنند.
    شانه‌ای شدن هیستوگرام نیز در دوربین خیلی مهم نیست. اگر آنجا RAW بگیرید و اکسپوز را بخوبی انجام دهید، شکل هیستوگرام خیلی مهم نخواهد بود. تنها همان قضیه highlightها را باید چک کنید.
    اما شانه‌ای شدن هیستوگرام در مراحل ویرایش می‌تواند نشانه اختلال و ایجاد آثار مصنوعی در عکس باشد که در نتیجه ویرایش غیراصولی حاصل می گردد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سلام

بازکردن و بستن لنز روی دوربین در حالی که دوربین روشن است کار درستی ست ؟ مشکل خاصی ایجاد نمیکند؟
    M. Beyrami، Madjidm، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master