صفحه 481 از 735 نخستنخست ... 381 431 471 477 478 479 480 481 482 483 484 485 491 531 581 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,801 تا 4,810 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sharp eyed نمایش پست ها
    سلام به همگی
    ببخشید بنده واسه اصلاح و رتوش عکس هام بیشتر از acdsee استفاده میکنم میخواستم ببینم شما از چه برنامه ای جهت شارپ کردن عکس و.... استفاده میکنید؟
    Photoshop
    sharp eyed تشکر می‌کند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

سلام به همگی
    ببخشید بنده واسه اصلاح و رتوش عکس هام بیشتر از acdsee استفاده میکنم میخواستم ببینم شما از چه برنامه ای جهت شارپ کردن عکس و.... استفاده میکنید؟
    همونطور که جناب چگینی فرمودند فتوشاپ بهترین هستش و میشه گفت تقریبا هم سطح و برادر کوچکتر فتوشاپ یعنی لایت روم هم عالیه
    ولی اگر خواستید از برنامه های سبکتر و رایگان و متن باز استفاده کنید gimp خیلی خوبه ولی نه در سطح غولی مثل فتوشاپ
    Dariush Chegini و sharp eyed تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم
    کتاب های عکاسی رو از کجا میتونم بفهمم کدوم مناسبه منه؟ و از کجا میتونم تهیه کنم؟ و کجا اطلاعاتی مربوط به اون ها وجود داره ؟
    کتابهاب زیادی تو زمینهء‌عکاسی وجود داره که اسامی یه تعداد از اونها رو میتونید از لینک <فروشگاه> در بالای همین صفحه ببینید که طبقه بندی هم شده.
    همینطور تو فروشگاه های شهر کتاب، غرفه های هنر و سینما و عکاسی و یا کتابفروشیهای روبروی دانشگاه تهران که تقریبا زمینهء‌کاریشون کتب هنره

کتابهای انگلیسی هم بصورت PDF در اینترنت بسیار زیاده و لینک خیلی هاشون رو در یکی از تاپیکهای همین فروم (که اسم دقیقش خاطرم نیست) میتونید پیدا کنید (که توسط دوستان همین فروم در اون تاپیک بصورت لینک و توضیحات خلاصه، گردآوری شده)

ضمن اینکه تو گوگل هم میتونید به منابع زیادی (چه فارسی و چه انگلیسی)‌ برسید

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    از لنز معكوس براي بزرگنمايي هاي زياد در ماكروگرافي استفاده ميشه
    به اين حالت كه لنز هر چه وايدتر باشه، در حالت معكوس به شما بزرگنمايي بيشتري ميده
    عموماً هم از لنزهاي زوم و گرونقيمت براي Reverse كردن استفاده نميكنند

مثلاً يه ٢٤ ارزون ميتونه گزينهء مناسبي باشه براي اينكار
    دوستان ماكروكار پيشنهادهاي بهتري ميتونن بهتون بدن

ضمناً معكوس كردن به مارك ٣ يا 40D بودن دوربين، ربطي نداره، فقط وايد بودن لنزي كه قراره معكوس بشه مهمه
    ممنون

خب به چه صورت هست ؟ چجوری باید این کارو انجام بدم ؟ با لنز 24-15 مثلا

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط Mistyc_7 نمایش پست ها
    ممنون

خب به چه صورت هست ؟ چجوری باید این کارو انجام بدم ؟ با لنز 24-15 مثلا
    در این تاپیک می توانید اطلاعات مفیدی پیدا کنید :
    ماکروگرافی با لنز معکوس

موفق باشید .
    ویرایش توسط moma.shir : Tuesday 21 January 2014 در ساعت 17:41
    Mistyc_7 تشکر می‌کند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

كاربر جديد
    تشکر کرده
    19

یک سوال
    وقتی نمیشه دوربین رو (با توجه به آن چه که در دفترچه دوربین آمده) به زیر ۰ درجه سانتیگراد برد پس در فصل سرما چه باید کرد؟
    ممنون میشم لطف کنید و پاسخ دهید
    Marefat تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

یک سوال
    وقتی نمیشه دوربین رو (با توجه به آن چه که در دفترچه دوربین آمده) به زیر ۰ درجه سانتیگراد برد پس در فصل سرما چه باید کرد؟
    سلام
    من تصور میکنم شدت سرما حالا زیر صفر و یکم بالا پایین تبعا نباید به دوربین اسیبی بزنه .(تا وقتی که اب یا مایعی در اون نفوذ کنه)فقط میماند مشکل باطریها که کارایی خود را از دست میدهند یا بهتر بگویم افت میکنن.که با باطری یدک و غیره حل میشود وهمیطور توصیه شده که از قفل اینه استفاده نشه و ..در مورد لنز چیزی نمیدانم اساتید که در این شرایط کار کرده اند میتوانن بهتر توضیح دهند
    farshad.s و sharp eyed تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

درود
    اگر عکسی سایز و رزولیشن پایینی داشته باشه و بخوایم با سایز بزرگ (مثلا" 100 در 70) چاپ کنیم میشه اول اون عکس رو با کمی ادیت تو سایز کوچیک چاپ کرد و بعد اسکن رزولیشن بالا ازش گرفت و با کیفیت بهتر (البته بعد از ادیت دوباره) با همون سایز بزرگ چاپش کرد؟
    عکس ما 72dpi هست و سایزش 30 در 40 حدودا".من میخوام بعد از ادیت و کمی شارپ سازی و .... اون رو 20 در 30 چاپ کنم.و بعد از اون عکس چاپ شده یه اسکن 1200dpi بگیرم و دوباره لکه ها و ... رو رفع کنم.
    میخاوم ببینم شارپنس و کیفیت اون عکسی که بعدا" میخوام 100 در 70 چاپ کنم انقدر میشه که زیاد بد نباشه؟
    پیشنهاد شما چیه؟ یه ذره کار حساسه و عکس هم متاسفانه قدیمی نیست (اگه قدیمی بود باز کمبود شارپنس و ... زیاد مهم نبود) در اصل یه عکس HD از داخل یه هتل هست که قراره شخصی بزنه به دفتر کارش
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

یک سوال
    سلام

اصولا برای هر دستگاه الکترونیکی محدوده دمایی و رطوبت مشخصی تعیین میکنند که با توجه به المانهای به کار رفته در انها می باشد.دما تاثیر مستقیم بر روی کارایی قطعات الکترونیکی دارد و اگر در دمای زیر صفر از ان دستگاه استفاده شود خروجی ها مطابق با انچه کارخانه پیش بینی کرده نمیشود و کمی تغییر میکنند که شاید تاثیر ان بر روی عکس در دماهای نزدیک به صفر محسوس نباشد.به عنوان مثال برای 5D Mark III ذکر شده 0-40 درجه که به جرات میتونم بگم در خارج از این دماها هم باهاش عکاسی میشه و اگه نشه به دردی نمیخوره!!! نمونش هم در کویر و یا عکاسی اسمان شب که در زمستانها معمولا در دمای زیر صفر است و حتی از نظر نویز در سرما نتیجه بهتر خواهد بود!

باطری هم عامل دیگری است که دوستمون در موردش توضیح دادند…
    به عنوان مثال در مشخصات 5D Mark III در قسمت عمر باطری نوشته شده:

(Approx. 950 (at 23°C, AE 50%, FE 50%
    850 (at 0°C, AE 50%, FE 50%)

حالا این معنیش این نیست که زیر صفر باطریش از کار میفته بلکه به این معنی است که ممکنه در مثلا دمای ۱۰ درجه زیر صفر تعداد شات بشه ۶۰۰ تا...

نکته بعدی تاثیر دما بر روی قطعات مکانیکی و عملکرد اونها هستش ( انبساط و انقباض ) که باز هم معنیش این نیست که از کار میفتن در دمای خارج از محدوده ذکر شده کارخانه بلکه به این معناست که کارایی انها کمی تغییر میکند و باز هم شاید در خروجی عکس برای ما محسوس نباشد بلکه در شرایط تست آزمایشگاهی مشهود است.به عنوان مثال سرعت شاتر که اگر گفته میشود ۳۰ ثانیه تا ۱/۸۰۰۰ ثانیه ممکن است در دمای ۱۰ درجه زیر صفر وقتی شما شاتر را بر روی ۱/۸۰۰۰ تنظیم میکنی عملا زمان نوردهی ۱/۸۰۰۵ ثانیه بشود و یا بیشتر...

و یا نفوذ پذیری در برابر رطوبت و گرد و غبار به همان علت انبساط و انقباض قطعات….

خلاصه اینکه کارخونه میگه اگه بردیش توی دمای زیر صفر و یا بالای ۴۰ و دوربینت اشکالی براش پیش اومد به من ربطی نداره
    Marefat و sharp eyed تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

یک سوال
    در لینک زیر نکات جالبی را خواهید یافت که کاربردی هستند

Tips on photographing in sub-zero temperatures

https://nikoneurope-en.custhelp.com/...ail/a_id/48436
    Marefat، shahbazi، sharp eyed و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.