صفحه 518 از 735 نخستنخست ... 18 418 468 508 514 515 516 517 518 519 520 521 522 528 568 618 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,171 تا 5,180 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.ansare نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تو براکتینگ دوربین کجا رو اشتباه می کنم که بعضی وقتا من تنظیمات رو روی مثلا 7 شات میذارم اما دوربین 15 شات میزنه!!!
    اگر از مد عکاسی پی در پی (Brush Mode) استفاده میکنی ممکنه نوع تنظیم مود Brush Mode رو دقت نکرده باشید و تغییر کرده باشه!
    اگر ممکنه روش کارتون رو کاملتر توضیح بدید تا دوستان راهنمایی کنند!

اگه یه خورده بخوام واضحتر بگم منظورم اینه که مثلا اگه قراره از غروب و رو به خورشید عکس بگیرم نور خورشید باعث به وجود اومدن مشکل میشه در حالی اولین قدم برای گرفتن یه عکس HDR اینه که مشکل اندر یا اور نداشته باشیم برای حل این مشکل چیکار کنم؟
    بازم ممنون از راهنماییتون
    البته در این زمینه خودم هم کارآموزم ولی فکر کنم، مفهوم HDR به این معنا هست که شما بتوانید شرایطی را مانند چشم انسان در تصویر ایجاد کنید!
    یعنی اینکه در یک محل که هم نور شدید از سطح بازتاب داره و هم سایه وجود داره، جزئیات هر دو محل قابل رویت باشه!
    حالا اگر رو به خورشید قرار بگیرید و خورشید درست داخل چشم شما افتاده باشه آیا این امکان وجود داره که بدون نیم بسته کردن چشم و یا استفاده از عینک تمام جزئیات قابل مشاهده باشه؟
    در کل در شرایطی که فرمودید بستگی داره به میزان تابش نور خورشید! شاید مجبور بشوید تعداد شاتها را افزایش و فاصله بین نوردهی را آنقدر کوچک کنید تا تصویر مورد علاقه شما ایجاد بشه!
    درکل در عکاسی HDR باید به گونه ای عمل بشه که در تصویر نهایی خیلی اغراق نشود!
    یک مقاله هم در مورد نکات مهم در عکاسی HDR هست شاید بدردتون بخوره. این مطالب رو از لینک زیر می توانید مطالعه بفرمایید!
    AskBardar
    ویرایش توسط msh2200 : Saturday 7 June 2014 در ساعت 14:39
    mh.noori، saman.ansare و jamal.s تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اگر از مد عکاسی پی در پی (Brush Mode) استفاده میکنی ممکنه نوع تنظیم مود Brush Mode رو دقت نکرده باشید و تغییر کرده باشه!
    اگر ممکنه روش کارتون رو کاملتر توضیح بدید تا دوستان راهنمایی کنند!

البته در این زمینه خودم هم کارآموزم ولی فکر کنم، مفهوم HDR به این معنا هست که شما بتوانید شرایطی را مانند چشم انسان در تصویر ایجاد کنید!
    یعنی اینکه در یک محل که هم نور شدید از سطح بازتاب داره و هم سایه وجود داره، جزئیات هر دو محل قابل رویت باشه!
    حالا اگر رو به خورشید قرار بگیرید و خورشید درست داخل چشم شما افتاده باشه آیا این امکان وجود داره که بدون نیم بسته کردن چشم و یا استفاده از عینک تمام جزئیات قابل مشاهده باشه؟
    در کل در شرایطی که فرمودید بستگی داره به میزان تابش نور خورشید! شاید مجبور بشوید تعداد شاتها را افزایش و فاصله بین نوردهی را آنقدر کوچک کنید تا تصویر مورد علاقه شما ایجاد بشه!
    درکل در عکاسی HDR باید به گونه ای عمل بشه که در تصویر نهایی خیلی اغراق نشود!
    یک مقاله هم در مورد نکات مهم در عکاسی HDR هست شاید بدردتون بخوره. این مطالب رو از لینک زیر می توانید مطالعه بفرمایید!
    AskBardar
    لازم به ذکر هست که مد عکاسی پی در پی Burst Mode هست، نه Brush Mode!!!!!

Brush در زبان انگلیسی به معنی قلم مو و Burst به معنی پی در پی یا پشت سر هم هست. که لازم دونستم این مورد رو اصلاح کنم.
    msh2200، mh.noori و saman.ansare تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ata_m3 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

سلام
    رو مد AVعکس گرفتم
    براکتینگ رو 3 گذاشتم اما دوربین 10 شات میزنه
    رو مد M هم همینطوره حتی تنظمیات رو به دیفالت برگردوندم بازم همین مشکل رو داره
    موندم کجا رو اشتباه میکنم
    در مورد جلوگیری از اور یا اندراکسپوز شدن هم اگه توضیحی بدید ممنون میشم

كاربر همراه Farid-Gh آواتار ها
    تشکر کرده
    759

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.ansare نمایش پست ها
    سلام
    رو مد AVعکس گرفتم
    براکتینگ رو 3 گذاشتم اما دوربین 10 شات میزنه
    رو مد M هم همینطوره حتی تنظمیات رو به دیفالت برگردوندم بازم همین مشکل رو داره
    موندم کجا رو اشتباه میکنم
    در مورد جلوگیری از اور یا اندراکسپوز شدن هم اگه توضیحی بدید ممنون میشم
    احتمالا براکتیتگ نورسنجی و براکتینگ وایت بالانس را با هم فعال کرده اید که این باعث میشه 9 شات بگیره...

در اچ دی ار به بیان ساده شما قسمت های تاریک رو از شات اورکسپوز و قسمتهای روشن رو از شات اندراکسپوز به شات با نورسنجی عادی اضافه میکنید.پس شات ها نباید نورسنجی یکسان داشته باشند.
    msh2200، saman.ansare و kiavash تشکر می‌کنند.
    الهی،به بهشت وحور چه نازم؛مرا دیده ای ده که از هر نظر بهشتی سازم

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

با سلام خدمت دوستان
    در مورد نحوه و تجربه ی ذخیره سازی فایل های گرفته شده از دوربین سؤال دارم:
    شخصاً همیشه NEF عکاسی می کنم؛ فایل ها رو با Bridge مدیریت می کنم و با PS که کار کردم با PSD ذخیره می کنم. مسائلی ایجاد میشه در این مرحله که کمی باهاش مشکل دارم:
    1. آیا شما RAW رو هم نگه می دارید یا پس از تبدیل به PSD یا TIFF پاکشون می کنید؟
    2. در بسیاری از آموزش هایی که دیدم در برخی مواقع تأکید بر این شده که عکس در 16 بیت باقی بمونه و گاهی گفته شده برای کاهش حجم به 8 بیت تبدیل بشه و در نتیجه کار کردن روی فایل کمی! زمان بر شده و در نهایت حجم فایل ذخیره شده بیشتر؛ جالبه که این تبدیل 8 بیت رو بیشتر در HDR مشاهده کردم.
    می خواستم بدونم برخورد و تجربه ی دوستان در این موضوع و همچنین نگهداری فایل های خام برای HDR به چه صورته!
    و در آخر پیشنهاد دوستان برای کاهش حجم و مصرف بهینه ی فضای ذخیره سازی بر روی هارد چیه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    در مورد نحوه و تجربه ی ذخیره سازی فایل های گرفته شده از دوربین سؤال دارم:
    شخصاً همیشه NEF عکاسی می کنم؛ فایل ها رو با Bridge مدیریت می کنم و با PS که کار کردم با PSD ذخیره می کنم. مسائلی ایجاد میشه در این مرحله که کمی باهاش مشکل دارم:
    1. آیا شما RAW رو هم نگه می دارید یا پس از تبدیل به PSD یا TIFF پاکشون می کنید؟
    2. در بسیاری از آموزش هایی که دیدم در برخی مواقع تأکید بر این شده که عکس در 16 بیت باقی بمونه و گاهی گفته شده برای کاهش حجم به 8 بیت تبدیل بشه و در نتیجه کار کردن روی فایل کمی! زمان بر شده و در نهایت حجم فایل ذخیره شده بیشتر؛ جالبه که این تبدیل 8 بیت رو بیشتر در HDR مشاهده کردم.
    می خواستم بدونم برخورد و تجربه ی دوستان در این موضوع و همچنین نگهداری فایل های خام برای HDR به چه صورته!
    و در آخر پیشنهاد دوستان برای کاهش حجم و مصرف بهینه ی فضای ذخیره سازی بر روی هارد چیه؟

از مهم ترین دلایلی که فایلهای Raw رو نگه میدارند، اینه که بعداً بشه مالکیت اون عکس رو اثبات کرد ... حتماً دلایل عمومی و خصوصی دیگه ای هم باید وجود داشته باشه ... دوستان، بیشتر توضیح میدهند./

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

آخر پیشنهاد دوستان برای کاهش حجم و مصرف بهینه ی فضای ذخیره سازی بر روی هارد چیه؟
    استفاده از فرمت DNG
    15 تا 20% فضای کمتری می گیره اما زمان زیادی برای تبدیل باید بگزارید.
    ata_m3 و Iman.sh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

سلام دوستان
    امیدوارم که سوالم تکراری نباشه هر چند که سرچ کردم جواب روشنی پیدا نکردم
    لطف کنید منوی c.fn رو شرح بدین
    اینکه هر گزینه کاراییش چیه و چه مواقعی ازش استفاده میشه

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام
    custom function ها امکانی هست که شما بتونید کنترل بیشتری روی دوربین داشته باشید.
    مثلا Exposure level increments برای اینه که fstop ها نیم باشه یا 1/3
    یا AF microadjustment برای تنظیم دقیق تر لنز روی بدنه
    و ....................

هر دوربینی هم یه سری از این ها داره و هر تولید کننده function های خودش رو.
    البته 80 تا 90 در صد اونها یک کار رو می کنند و اسمهاشون فرق داره.
    اما نمیشه تک تک اونها رو اینجا توضیح داد .
    بهتره به راهنمای دوربین (Manual) مراجعه کنید یا اسم function رو جستجو کنید
    msh2200 و saman.ansare تشکر می‌کنند.