صفحه 609 از 735 نخستنخست ... 109 509 559 599 605 606 607 608 609 610 611 612 613 619 659 709 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,081 تا 6,090 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

دوستان بنده یک مشکل دارم
    قیمت فیلترهای ان دی برای من در حال حاضر بالاست و من هم عاشق نوردهی طولانی در هر ساعت از شبانه روز هستم ازونجا که تو روز حتی با بستن کامل دیاف نمیتونم با سرعتی بالاتر از یک ثانیه نتیجه خوبی بگیرم آیا به غیر از استفاده از فیلتر کاهنده راه حل گیک واری وجود داره ؟
    خودم تو ذهنم چنتا چیز داره جلو عقب میره یکیش لنگه جورابه زنانه ! یکی دیگه شیشه ماسک جوشکاری ( پیشنهاد دوستی بود ) و دیگری یکی از دوستان عینک سازی داره گفتم برم ازون بپرسم شاید راه حل فقیرانه تری هم باشه !
    دوستی تجربه ای داره به من کمک کنه ؟
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    دوستان بنده یک مشکل دارم
    قیمت فیلترهای ان دی برای من در حال حاضر بالاست و من هم عاشق نوردهی طولانی در هر ساعت از شبانه روز هستم ازونجا که تو روز حتی با بستن کامل دیاف نمیتونم با سرعتی بالاتر از یک ثانیه نتیجه خوبی بگیرم آیا به غیر از استفاده از فیلتر کاهنده راه حل گیک واری وجود داره ؟
    خودم تو ذهنم چنتا چیز داره جلو عقب میره یکیش لنگه جورابه زنانه ! یکی دیگه شیشه ماسک جوشکاری ( پیشنهاد دوستی بود ) و دیگری یکی از دوستان عینک سازی داره گفتم برم ازون بپرسم شاید راه حل فقیرانه تری هم باشه !
    دوستی تجربه ای داره به من کمک کنه ؟
    دوست عزیز از بین اقلام یاد شده، معمولا از شیشه ماسک جوشکاری هم میشه استفاده کرد اما کیفیت و شارپنس تصویر رو تحت تاثیر قرار میده.
    Dariush Chegini، Amin.Zallaghi و خزان تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام.لطفا راهنمایی کنید.
    من دوربین sx60 nhvl دارم هر کاری می کنم نمی تونم عکس پرتره با هاش بگیرم .بعضی دوستان راهنمای کردن به دلیل فاصله کانون این دوربین تنها راه استفاده از زوم بالا هست .ولی زوم بالا با عث نزدیک شده زیاد به سوژه اصلی میشه و عملا عکس دلخواه بدست نمیاد . اگه راهی برای این دوربین میدونید کمک کنید. مرسی.

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط sima1362 نمایش پست ها
    سلام.لطفا راهنمایی کنید.
    من دوربین sx60 nhvl دارم هر کاری می کنم نمی تونم عکس پرتره با هاش بگیرم .بعضی دوستان راهنمای کردن به دلیل فاصله کانون این دوربین تنها راه استفاده از زوم بالا هست .ولی زوم بالا با عث نزدیک شده زیاد به سوژه اصلی میشه و عملا عکس دلخواه بدست نمیاد . اگه راهی برای این دوربین میدونید کمک کنید. مرسی.
    والا من هم اهل پرتره نیستم اما قبلا که سوپر زوم داشتم به جای زوم کردن فاصله خودم با سوژه رو کم یا زیاد میکردم تا کادرو به دست بیارم نه اینکه از زوم استفاده کنم
    شاید شما هم بتونین با کم یا زیاد کردن فاصله خودتون با سوژه کادرو به دست بیارین تا اینکه بخواین از زوم استفاده کنین
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز از بین اقلام یاد شده، معمولا از شیشه ماسک جوشکاری هم میشه استفاده کرد اما کیفیت و شارپنس تصویر رو تحت تاثیر قرار میده.
    ممنونم فکر میکنم وقتی نخوام اون هزینه رو انجام بدم باید قبول کنم که عکس ها با استفاده از این تکنیک! کیفیت و شارپنس خوبی نداشته باشن ولی دوست دارم تجربه کنم
    ممنونم فقط الان دوباره برام سوال شد شیشه جوشکاری نه گرده نه اون سایزه ! کم کم دارم به شیشه عینک آفتابی میرسم !!!

تشکر کرده
    5142

سلام.لطفا راهنمایی کنید.
    با سلام،

چیزی که من متوجه شدم، در صورت فعال بودن تکنولوژی تشخیص چهره یا Face Detection، دوربین خودش مقدار زوم مورد نیاز رو برای گرفتن یک پرتره استاندارد انجام میده. می تونید به عنوان تست از این قابلیت استفاده کنید و ببینید که جواب میده یا نه.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

ممنونم فکر میکنم وقتی نخوام اون هزینه رو انجام بدم باید قبول کنم که عکس ها با استفاده از این تکنیک! کیفیت و شارپنس خوبی نداشته باشن ولی دوست دارم تجربه کنم
    ممنونم فقط الان دوباره برام سوال شد شیشه جوشکاری نه گرده نه اون سایزه ! کم کم دارم به شیشه عینک آفتابی میرسم !!!
    خرجش دو تا کش پول و یه هود Reverse شده است:

welding-glass-filter_10.jpg
    welding-glass-filter_11.jpg

سلام.لطفا راهنمایی کنید.
    کلاً برای فرار از اوجاج در هنگام پرتره گرافی باید از فوکال بالا یا همان زوم بالا استفاده کرد و چاره ای جز فاصله گرفتن از سوژه نیست.
    اگر نزدیک سوژه بمانید باید اوجاج رو بپذیرید.
    نکته ای دیگر، فاصله گرفتن از سوژه و زوم کردن ( یا همان فوکال بالا ) برای کسانی که لنز دیاف باز ندارن میتونه به ایجاد پس زمینه ای محو نیز کمک کنه.
    nicebluesky و خزان تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    5142

ببینید همونطور که می دونید شیشه های عینکهای آفتابی هم تخت تخت نیستند و انحناهایی در اطراف و مرکز شیشه دارند که باعث شکست نور در زوایای مختلف میشه و باعث میشه پرتوهای نوری به طور یک دست و موازی به عدسی نرسند علاوه بر این شیشه های عینکهای تقلبی هم تو بازار به وفور یافت میشه که ادعا دارند درصد بسیار بالایی از اشعه یو وی ( گاها تا 800 نانو متر ) رو جذب می کنند در حالیکه اینطور نیست و قادر نخواهید بود با این شیشه ها نور دهی طولانی مدت داشته باشید چون به اندازه کافی تیره نیستند شیشه های عینکهای اصل و مارک دار هم که خیلی گرون هستند. بنابراین تنها راه که هم میشه استفاده کرد و هم مقرون به صرفه هست استفاده از همون شیشه ماسک جوشکاری هست که اگه اشتباه نکنم در سایزهای مختلفی هم وجود داره، می تونید سایز بزرگترشو بگیرید که کل دهنه لنز رو پوشش بده و اون رو به وسیله کش یا هر چیزی که اون رو جلوی دهنه لنز ثابت نگه داره استفاده کنید، چیزی شبیه به فیلترهای مربعی.
    Amin.Zallaghi و خزان تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3572

[QUOTE=amin_zallaghi;403226]خرجش دو تا کش پول و یه هود Reverse شده است:

welding-glass-filter_10.jpg
    welding-glass-filter_11.jpg

امین جان ممنونم
    فیلتر مربعی شده برای خودش :))
    مرسی
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    ببینید همونطور که می دونید شیشه های عینکهای آفتابی هم تخت تخت نیستند و انحناهایی در اطراف و مرکز شیشه دارند که باعث شکست نور در زوایای مختلف میشه و باعث میشه پرتوهای نوری به طور یک دست و موازی به عدسی نرسند علاوه بر این شیشه های عینکهای تقلبی هم تو بازار به وفور یافت میشه که ادعا دارند درصد بسیار بالایی از اشعه یو وی ( گاها تا 800 نانو متر ) رو جذب می کنند در حالیکه اینطور نیست و قادر نخواهید بود با این شیشه ها نور دهی طولانی مدت داشته باشید چون به اندازه کافی تیره نیستند شیشه های عینکهای اصل و مارک دار هم که خیلی گرون هستند. بنابراین تنها راه که هم میشه استفاده کرد و هم مقرون به صرفه هست استفاده از همون شیشه ماسک جوشکاری هست که اگه اشتباه نکنم در سایزهای مختلفی هم وجود داره، می تونید سایز بزرگترشو بگیرید که کل دهنه لنز رو پوشش بده و اون رو به وسیله کش یا هر چیزی که اون رو جلوی دهنه لنز ثابت نگه داره استفاده کنید، چیزی شبیه به فیلترهای مربعی.
    از شما و امین خیلی ممنونم راهنمایی خیلی خوبی بود و حتما انجامش میدم و تو لذتم شریکتون میکنم دوستان