صفحه 633 از 735 نخستنخست ... 133 533 583 623 629 630 631 632 633 634 635 636 637 643 683 733 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,321 تا 6,330 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    بزرگنمایی 1:1 یعنی اینکه تصویر سوژه به همون اندازه واقعی خودش روی سنسور دوربین باشه. به طور مثال اگه اندازه سوژه 1 سانت هست طول تصویری هم که از سوژه روی سنسور تشکیل میشه باید 1 سانت باشه. در روش معکوس با یک لنز 50 میلیمتر میشه به این بزرگنمایی رسید. ولی وقتی شما فوکال لنز رو پایین میارید درسته بزگنمایی بیشتر میشه ولی فاصله لنز با سوژه و همچنین عمق میدان به شدت پایین میاد.
    ممنونم از پاسخ سریعتون.به فیلترهای ماکرو نگاه انداختم که بعضا چهارتا رو ست کرده بودند و بزرگنمائی های بالائی هم داشتند.ولی خب اینطور که من متوجه شدم فیلتر ها فقط میتونند فاصله فوکوس رو کمتر بکنند درسته؟ یعنی نمیشه با استفاده از این فیلتر ها از سوژه دورتر ایستاد و ماکرو گرفت؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط rasaam نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ سریعتون.به فیلترهای ماکرو نگاه انداختم که بعضا چهارتا رو ست کرده بودند و بزرگنمائی های بالائی هم داشتند.ولی خب اینطور که من متوجه شدم فیلتر ها فقط میتونند فاصله فوکوس رو کمتر بکنند درسته؟ یعنی نمیشه با استفاده از این فیلتر ها از سوژه دورتر ایستاد و ماکرو گرفت؟
    با هيچ لنز يا وسيله كمكي اي نمي توان دور ايستاد و عكس ماكرو گرفت. فاصله فوكوس براي بزرگنمائي 1:1 در لنزهاي ماكرو با فاصله كانوني 100 م م حدود 30 سانتيمتر (فاصله سنسور دوربين تا سوژه) و براي لنزهاي با فاصله كانوني 180 م م حدود 45 سانتيمتر است. پس اينكه در فاصله مثلاً 1.5 متري از سوژه بايستيد و عكس ماكرو بگيريد ممكن نيست.
    براي ماكروگرافي از حشرات لازم است عادات آنها را بشناسيد و در شرايط و موقعيت مناسب تا بتوانيد به اندازه كافي به آنها نزديك شده و عكاسي كنيد. حشرات خونسرد هستند و با پائين رفتن دما تحركشان كم مي شود پس بهترين زمان براي عكاسي از حشرات صبح زود است كه هوا خنك است و حشرات كم تحرك و بعضاً خوابند و روي شاخه ها و گل مي‌مانند و فرار نمي كنند. بعضي حشرات به گل ها و گياهان خاصي جذب مي شوند. پس بهتر است پس از شناسائي، در نزديكي آن گل و گياهان براي عكاسي كمين كنيد. اطراف تالاب‌ها، مانداب‌ها و ديگر مكان‌هائي كه آب راكد وجود دارد، معمولاً محل تجمع حشرات است. چنين مكان‌هائي را كه مناسب ماكروگرافي از حشرات است را شناسائي كنيد. استفاده از يك سه پايه سبك وزن كه مناسب كار ماكرو باشد بسيار به اين نوع عكاسي كمك مي كند.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Tuesday 26 May 2015 در ساعت 14:40
    ata_m3، Majix، S_Mahdi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    با هيچ لنز يا وسيله كمكي اي نمي توان دور ايستاد و عكس ماكرو گرفت. فاصله فوكوس براي بزرگنمائي 1:1 در لنزهاي ماكرو با فاصله كانوني 100 م م حدود 30 سانتيمتر (فاصله سنسور دوربين تا سوژه) و براي لنزهاي با فاصله كانوني 180 م م حدود 45 سانتيمتر است. پس اينكه در فاصله مثلاً 1.5 متري از سوژه بايستيد و عكس ماكرو بگيريد ممكن نيست.
    براي ماكروگرافي از حشرات لازم است عادات آنها را بشناسيد و در شرايط و موقعيت مناسب تا بتوانيد به اندازه كافي به آنها نزديك شده و عكاسي كنيد. حشرات خونسرد هستند و با پائين رفتن دما تحركشان كم مي شود پس بهترين زمان براي عكاسي از حشرات صبح زود است كه هوا خنك است و حشرات كم تحرك و بعضاً خوابند و روي شاخه ها و گل مي‌مانند و فرار نمي كنند. بعضي حشرات به گل ها و گياهان خاصي جذب مي شوند. پس بهتر است پس از شناسائي، در نزديكي آن گل و گياهان براي عكاسي كمين كنيد. اطراف تالاب‌ها، مانداب‌ها و ديگر مكان‌هائي كه آب راكد وجود دارد، معمولاً محل تجمع حشرات است. چنين مكان‌هائي را كه مناسب ماكروگرافي از حشرات است را شناسائي كنيد. استفاده از يك سه پايه سبك وزن كه مناسب كار ماكرو باشد بسيار به اين نوع عكاسي كمك مي كند.
    تشکر میکنم از توجهتون. منم منظورم از فاصله دور همین مقدار فاصله بود چون الان که از رینگ ریورس استفاده میکنم فاصلم تا سوژه باید 5 سانت باشه و 45 سانت نسبت به این میشه دور در مورد فیلتر ماکرو اگر که توضیح بدید ممنون میشم.با لنز خودم حداقل فاصله فوکوس 30 سانت هست.اگر از فیلتر استفاده کنم توی همون 30 سانت بزرگنماپی رو انجام میده یا اینکه فاصله فوکوس رو کمتر میکنه و باید دوربین رو نزدیک تر از 30 سانت ببرم؟ ممنون

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

در مورد فیلتر ماکرو اگر که توضیح بدید ممنون میشم...
    فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up
    rasaam تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

تشکر میکنم از توجهتون. منم منظورم از فاصله دور همین مقدار فاصله بود چون الان که از رینگ ریورس استفاده میکنم فاصلم تا سوژه باید 5 سانت باشه و 45 سانت نسبت به این میشه دور در مورد فیلتر ماکرو اگر که توضیح بدید ممنون میشم.با لنز خودم حداقل فاصله فوکوس 30 سانت هست.اگر از فیلتر استفاده کنم توی همون 30 سانت بزرگنماپی رو انجام میده یا اینکه فاصله فوکوس رو کمتر میکنه و باید دوربین رو نزدیک تر از 30 سانت ببرم؟ ممنون
    سلام
    منظور از فاصله تا سوژه، فاصله صفحه سنسور دوربين تا سوژه است (كه عرض كردم براي لنز ماكرو 100 م م حدود 30 سانتيمتر است) و فاصله سر لنز تا سوژه بسيار كمتر از اين مقدار است.
    كار فيلتر ماكرو كم كردن حداقل فاصله فوكوس است. يعني اگر مثلاً از لنز 55-250 استفاده كنيد و حداقل فاصله فوكوس آن 1 متر باشد، با ساتفاده از فيلتر ماكرو با ديوپتر +7 اين حداقل فاصله فوكوس، مثلاً 40 سانتيمتر مي شود كه نتيجتاً به بزرگنمائي 1:1 يا جتي بيشتر مي رسيد. ولي بايد توجه كنيد كه اولاً با استفاده از فيلتر ماكرو با ديوپتر بالا و لنز با فاصله كانوني زياد، دامنه قابل فوكوس بسيار كم مي شود. به خاطر دارم كه با فيلتر ماكرو 4+ و لنز با فاصله كانوني حدود 90 م م به بزرگنمائي 1:1 رسيدم ولي فوكوس كردن فقط وقتي ممكن بود كه فاصله دوربين تا سوژه از حدود 30 تا حدود 33 سانتيمتر بود يعني اگر فاصله را از 30 سانتيمتر كمتر يا از 33 سانتيمتر بيشتر مي كردم فوكوس امكان پذير نبود (نه فوكوس دستي و نه اتوماتيك) كه اين امر عكاسي با دوربين روي دست را دشوار مي كرد ثانياً استفاده از فيلترهاي نامرغوب، افزايش شديد CA و همچنين كاهش شارپنس خصوصاً در گوشه هاي تصوير را در پي خواهد داشت.
    نهايتاً توصيه من در درجه اول تهيه لنز ماكرو (دست دوم و از برندهاي ارزانتر مانند سيگما و تامرون) است. در مرحله بعد استفاده از فيلتر ماكرو.
    کوروش و rasaam تشکر می‌کنند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام
    نوشته Double Cross Type در سیستم فوکوس dslr ها بیانگر چه قابلیتی است؟
    با تشکر
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    46

سلام دوستان

در لینک زیر بین سه دوربین Nikon P900 - Canon SX50HS - Sony HX400V مقایسه ای صورت گرفته. به نظر شما تصویر ثبت شده با کدوم دوربین بهتره؟ چقدر و چرا؟

لطفا اگر امکانش هست نظرتون رو در این مورد بگید و رتبه دوربین های مورد نظر رو مشخص کنید.

Nikon P900 vs Canon SX50HS vs Sony HX400V: Nikon Coolpix Talk Forum: Digital Photography Review

با سپاس

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام.من یک پرینتر کانن 820 دارم ولی دو تا مشکل دارم یکی اینکه بعد از ادیت عکس و انتقال به فلش وتی میخوام از روی فلش عکسها رو روی مانیتور پرینتر ببینم علامت سول ظاهر میشه و عملا اون عکسو نشون نمیده. دوم اینکه عکسها تو کادر چاپ قرار نمیگیرن یعنی حاشیه عکس از هر چهار طرف چاپ نمیشه .آیا باید سایز عکس هارو تو فرم افزار کوچک تر کنم؟
    ممنمون میشم پاسخ بدهید.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed9475 نمایش پست ها
    سلام.من یک پرینتر کانن 820 دارم ولی دو تا مشکل دارم یکی اینکه بعد از ادیت عکس و انتقال به فلش وتی میخوام از روی فلش عکسها رو روی مانیتور پرینتر ببینم علامت سول ظاهر میشه و عملا اون عکسو نشون نمیده. دوم اینکه عکسها تو کادر چاپ قرار نمیگیرن یعنی حاشیه عکس از هر چهار طرف چاپ نمیشه .آیا باید سایز عکس هارو تو فرم افزار کوچک تر کنم؟
    ممنمون میشم پاسخ بدهید.
    درود بر شما

اگر فرمت عکس برای پرینتر قابل شناسایی نباشه علامت سوال ظاهر میشه.
    در مورد سوال دوم هم درست متوجه منظورتون نمیشم!
    اگر نسبت سایز عکس با پرینتر هم خوانی داشته باشد باید کامل چاپ شود ولی اگر نه ممکن است حاشیه دو طرف سفید شده و یا از دو طرف کمتر چاپ شود.ولی اینکه از هر چهار طرف ناقص است احتمالا از تنظیمات پرینتر است.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

سلام دوستان
    به عکاسی ماکرو با موبایل خیلی علاقمند شدم.یدونه پک لنز برای گوشیم گرفتم ازین آماتورها که فقط سر در بیارم که این لنز های ماکرو برای موبایل دقیقا چجوری کار میکنن که بدونم برای بزرگنمائی بالاتر یدونه عدسی خوب پیدا کنم.الان که دارم نگا میکنم میبینم این عدسی ای که برای ماکرو داره خیلی ریزو کوچیکه و قطرش حدودا 5 میلیمتره ولی از عدسی با قطر 15 سانتی متر خیلی بزرگنمائی بیشتری داره.گفتم از شما دوستان که بیشتر با این مفاهیم نور آشنائی دارین یه راهنمائیم بکنین که این بزرگنمائیه چجوری کار میکنه؟ به ضخامته عدسیه؟ به قطرشه؟ به چیشه؟ ممنون