صفحه 121 از 164 نخستنخست ... 21 71 111 117 118 119 120 121 122 123 124 125 131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_avril نمایش پست ها
    سلام به اساتید عزیز

من تا حالا دوربین dsrl نداشتم ولی کم و بیش باهاشون کار کردم.
    قصد خرید دوربین کانن 70D رو داشتم (با لنز کیت 18-135)

خیلی دوست دارم که بتونم عکس های پرتره‌ای مانند عکس های زیر بگیرم.
    میخواستم بدونم که به نظر شما با چه لنزی میتونم همچین عکس هایی بگیرم؟

ببخشید زیاد سوال کردم.
    تشکر فراوان
    اولین گام یادگیری مفاهیم عکاسی است تا با درک صحیح به انتخاب ابزار بپردازید
    با تمام لنز های تله و کیت میتوان چنین تصاویری گرفت تنها پس زمینه معیار چنین تصاویری نیست
    omid_avril تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط Saleh Kh نمایش پست ها
    در مورد لنز تله همان لنز کیتی که اشاره کرده اید مناسب است زیرا فوکال نسبتا واید تا تله (روی دوربین مورد نظرتان فوکال 215) را پوشش می دهد و می تواند بعنوان تک لنز هم استفاده شود. اگر فوکال بلندتر مد نظرتان است 70-300 تامرون مناسب می باشد.
    برای پرتره لنز تخصصی 1.8 85 که البته روی دوربین مورد نظرتان زاویه بسته می شود و باید از سوژه فاصله زیادی بگیرید. اما لنز 50mm (با دیافراگم 1.8 و خصوصا 1.4) احتملا راضیتان می سازد و دارای قیمت مناسب تری هستند.
    اگر قیمت مورد نظرتان را بفرمایید بهتر میشود راهنمایی تان کرد.
    در مورد عکس چشم هم همینطور است به لنز ماکرو نیاز دارید (یا روش های دیگری که بزرگنمایی 1:1 ایجاد می کند مثل لنز معکوس که البته به سواد فنی بیشتری نیاز دارد)
    ممنون از راهنماییتون.

در مورد قیمت... حدود 1.5 میتونم بابت لنز هزینه کنم.

با این چیزی که شما گفتین و میزان هزینه ای که میتونم بکنم...
    به نظرتون لنز 50mm f1.4 برای پرتره + لنز 18-55 برای استفاده عادی و زوم مناسبه؟

و سوال آخر اینکه... اگه بخوام فقط 50mm رو بگیرم، توی عکاسی عادی به مشکل میخورم؟ ( با فرض اینکه نخوام از فواصل خیلی دور از چیزی عکس بگیرم )

مرسی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

ممنون از راهنماییتون.

و سوال آخر اینکه... اگه بخوام فقط 50mm رو بگیرم، توی عکاسی عادی به مشکل میخورم؟ ( با فرض اینکه نخوام از فواصل خیلی دور از چیزی عکس بگیرم )

مرسی

صرف دیدن یک عکس و تلاش برای گرفتن عکسی مشابه آن نمی تواند توجیهی برای خرید تجهیزات گران قیمت باشد که چه بسا بعد از خرید آن ها به دلیل اینکه دانش عکاسی پایین است سرخورده شده و از عکاسی دلسرد خواهید شدو توصیه ام این است که تا خوب یاد نگرفته اید ولع خود برای خرید تجهیزات تخصصی تر را خالی نکنید.
    Niaz، macans3، hosein1973 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

ممنون از راهنماییتون.

مرسی
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    توصیه من اینه که حتما در ابتدا کلاس های آموزش عکاسی را بروید که فکر کنم انجمن سینما جوان و هوزه هنری و سروش با قیمت مناسبی داشته باشند و بعدا اقدام به خرید دوربین و لنز کنید دوربینی که گفتید بدنه خوبیست و من پیشنهاد می کنم یه لنز 18-135 stm بگیرید که اکثر نیازهایتان را برطرف خواهد کرد لنز 18-55 کیفیت پایینتر و فوکال پایینی دارد لنز 18-200 هم کیفیتی به مراتب کمتر از 18-135 دارد و زود حالتش را از دست می دهد یعنی وقتی دوربین را رو به پایین بگیرید لنز خودبخود زوم میشود و بسیار آزار دهنده است ، برای عکاسی ماکرو هم توصیه می کنم ابتدا با فیلترهای کلوزآپگ که روی لنز نصب می شوند شروع کنید البته نوع خوبش را تهیه کنید بعدا اگر به ماکرو علاقه مند شدید هزینه بیشتری کنید همچنین برای لنزهای تخصصی تر
    شاد و موفق باشید
    omid_avril تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Saleh Kh آواتار ها
    تشکر کرده
    79

ممنون از راهنماییتون.

مرسی
    من توصیه ام استفاده از 50mm به عنوان تک لنز نیست زیرا اولا برای تک لنز پرایم روی دوربین های دارای سنسور کراپ لنز 35mm توصیه می شود که دارای زاویه نرمال (معادل زویه دید چشم انسان) است. ثانیا چون در ابتدای یادگیری عکاسی هستید داشتن لنز زوم کمک بیشتری بهتان می کند تا با مشخصات فوکال های مختلف آشنا شوید (البته به شرطی که داشتن لنز زوم موحب نشود که به جای حرکت پیرامون سوژه و کار روی ترکیب بندی های مختلف از نقطه ای ثابت تنها روی سوژه زوم کنید).
    لنز 18-55 نسبت به قیمتش ارزش خرید دارد اما لنز 18-135 از هر حیث مناسب تر است.
    با قیمت مورد نظرتان می توانید 18-135 را به همراه 1.8 50mm خریداری کنید اما این لنز نسبت به لنز مشابه در برند رقیب دارای مشکلاتی ست. بنابراین نظر من خرید همان 18-135 است و پس از مدتی اضافه کردن 1.4 50
    البته می توانید کمی بیشتر در مورد 1.8 50 تحقیق کنید و اگر راضیتان کرد همان را به همراه لنز زوم تهیه فرمایید. چون نسبت به قیمت بسیار پایینش ارزش خرید دارد.
    omid_avril تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

سلام
    من دوربین d5200 نیکون با لنز کیت 18-55 دارم
    بیشترین محور عکاسیم پرتره و عکس های واید منظره هست
    چون من پرتره زیاد میگیرم دوس دارم بوکه ی خوبی داشته باشم که با این لنز 55 بوکه ی خیلی پایین و در شرایطی اصلا بدون بوکه میشه عکس گرفت
    چون حرفه ای هم نیستم و تازه کار هستم میخواستم شما اساتید راهنمایی کنید
    اولا اینکه لنز فقط نیکون میخوام بگیرم
    مابین این لنز ها گیر کردم
    18-55+55-200
    18-55+55-300
    18-135
    18-200
    18-55+50mm f.1.8
    با توجه به این که با بودجه ای که دارم فقط تو این محدوده میتونم لنز بخرم اگه پیشنهاد دیگه داشتین راهنمایی کنین
    ممنون

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadaz نمایش پست ها
    سلام
    چون من پرتره زیاد میگیرم دوس دارم بوکه ی خوبی داشته باشم که با این لنز 55 بوکه ی خیلی پایین و در شرایطی اصلا بدون بوکه میشه عکس گرفت
    18-55+55-200
    18-55+55-300
    18-135
    18-200
    18-55+50mm f.1.8
    با توجه به این که با بودجه ای که دارم فقط تو این محدوده میتونم لنز بخرم اگه پیشنهاد دیگه داشتین راهنمایی کنین
    ممنون
    شرمنده این لنز هایی که فرمودید در یک رنج قیمت نیستند
    55-200 حدود 530 تومان
    55-300 حدود 830 تومان
    18-200 فکر کنم حدود 1800 هست که احتمال میدم یا دست دوشو گیر آوردید یا اشتباه نوشتید
    18-135 لنز کیت قدیمی نیکون هست و تا جایی که میدونم لرزشگیر نداره
    50 هم که سری G حدود 800 و سری D حدود 500 هست

با توجه به اینکه پرتره و بوکه ملاک اصلی شما هست و بودجه تون هم ظاهرا حدود 800 هست به نظر من همون 50 رو بخرید البته موتور فوکوس دار و سری G که نزدیک ترین گزینه برای نیاز شما هست

برای منظره هم که نیاز به لنز واید هست میتونید فعلا با همین 18-55 و تکنیک های عکاسی مثل HDR و پاناروما کار کنید کم کم لنزی وایدی تهیه کنید
    mostafa_1366 و behzadaz تشکر می‌کنند.
    مهدی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

سلام
    18-55+55-200
    18-55+55-300
    18-135
    18-200
    18-55+50mm f.1.8
    ممنون
    به غیر از لنز پنجاه که گفتید ، بقیه برای پرتره ،نیاز اصلی شما نیستند ...
    یا پنجاه را انتخاب کنید یا 85 را اضافه کنید به فهرست خود ...
    behzadaz تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    45

من فعلا توان خرید یک لنز رو دارم وا تا شاید چند سال دیگه لنز نخرم با بودجه ی تقریبا 800 بعضی از لنز هارو دست دو پیدا کردم با این قیمت
    درسته مد نظر من بوکه هست ولی نمیخوام با خرید یک لنز از بقیه ی تکنیک ها دور بمونم به نظرتون کدوم لنز رو انتخاب کنم که نه سیخ بسوزه نه کباب؟ در ضمن بتونم بوکه ی نسبتا مطلوبی هم به دست بیارم
    لنز 18-200 بهتره یا 55-300؟ با این دوتا لنز میتونم بوکه ی قابل قبولی به دست بیارم؟
    برخی دوستان هم شنیدم میگن لنزی که با 18 شروع بشه بهتره تا 55 فرقی هم داره یا یه حرف بی ربطه؟
    اگه در شرایط من بودید که یک لنز انتخاب کنید که تقریبا نیاز هاتون رو پاسخ بده با توجه به این که تا چند وقت دیگه نمیتونید لنز دیگه ای تهیه کنید چه انتخابی میردید
    خیلی ممنون میشم از رو تجربه هاتون راهنمایی کنید
    با سپاس

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

من فعلا توان خرید یک لنز رو دارم وا تا شاید چند سال دیگه لنز نخرم با بودجه ی تقریبا 800 بعضی از لنز هارو دست دو پیدا کردم با این قیمت
    درسته مد نظر من بوکه هست ولی نمیخوام با خرید یک لنز از بقیه ی تکنیک ها دور بمونم به نظرتون کدوم لنز رو انتخاب کنم که نه سیخ بسوزه نه کباب؟ در ضمن بتونم بوکه ی نسبتا مطلوبی هم به دست بیارم
    لنز 18-200 بهتره یا 55-300؟ با این دوتا لنز میتونم بوکه ی قابل قبولی به دست بیارم؟
    برخی دوستان هم شنیدم میگن لنزی که با 18 شروع بشه بهتره تا 55 فرقی هم داره یا یه حرف بی ربطه؟
    اگه در شرایط من بودید که یک لنز انتخاب کنید که تقریبا نیاز هاتون رو پاسخ بده با توجه به این که تا چند وقت دیگه نمیتونید لنز دیگه ای تهیه کنید چه انتخابی میردید
    خیلی ممنون میشم از رو تجربه هاتون راهنمایی کنید
    با سپاس
    18-55جدید +55-300 نیکون
    فعلا بهترین انتخاب برای شما همیناست
    شما تهران تشریف دارید
    behzadaz تشکر می‌کند.