صفحه 98 از 164 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 108 148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1638
Like Tree3199تشکر

موضوع: انتخاب لنز مناسب براي پرتره

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام
    ببخشید من متوجه نشدم.. اینکه: هرچه فاصله کانونی بیشتر باشه صورت خوش فرم تر هست!! کجاش مشکل داره؟
    ضمنا آیا این جلد کتاب به فارسی هم ترجمه شده یا خیر؟ چون من فقط ج 1 (pdf) را دارم.
    سپاس از شما.

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    ببخشید من متوجه نشدم.. اینکه: هرچه فاصله کانونی بیشتر باشه صورت خوش فرم تر هست!! کجاش مشکل داره؟
    ضمنا آیا این جلد کتاب به فارسی هم ترجمه شده یا خیر؟ چون من فقط ج 1 (pdf) را دارم.
    سپاس از شما.
    خب بنده به فارسی عامیانه ترجمه کردم چون این کتاب را خیلی وقت پیش خوندم و کلمه به کلمه حرف های ایشون دقیقا تو ذهنم نیست
    کجاش مشکل داره؟
    مگه ایشون گفته مشکل داره؟ من معنی این حرف شما را نفهمیدم
    اتفاقا ایشون گفته با فاصله کانونی های بیشتر عکس های پرتره زیباتر میشه(به همون دلایلی که تو تاپیک هم گفته شده)

نه فارسی نیست
    این هم اون صفحه مورد نظر الان سرچ کردم پیدا کردم
    There are certain lenses that have been referred to as portrait lenses, and I always get
    asked, “What’s a good portrait lens?” That’s a good question, and one that doesn’t (like
    many things with lenses) have a single defi nitive answer. I would say that generally a
    portrait lens would be a fi xed-length lens (so it doesn’t zoom) that is between 85mm
    and 105mm. But, here’s the problem (and where a lot of the mental fuzziness comes in):
    Back on page 72, I talked about the zoom factor and full-frame cameras. So, an 85mm
    fi xed-length lens on a regular non-full-frame digital camera is actually more like a
    120mm lens, right? See what I mean? That being said, you may remember that back in
    volume 2 I talked about how much better portraits look when shot with a longer lens
    because of the compression longer lenses give, which looks more fl attering to the face
    (I showed a side-by-side comparison in the book). That’s why you’ll see so many fashion
    and portrait photographers shooting with 70–200mm lenses, and they’re frequently out
    at the 200mm range for head or head-and-shoulders shots
    (especially if the model has
    dandruff . Sorry—I couldn’t resist). I have shot with 85mm lenses on full-frame cameras,
    but I didn’t like the look as well as I do an 85mm on a regular digital camera, so for my
    style, I like the 120mm range better
    . If you use a telephoto zoom, you can try both and
    see what you like. My point is you don’t have to buy a portrait lens (whatever that means
    to you) to take pro portraits. Today’s zooms do a beautiful job, and as long as you’re over
    100mm, I think you’ll be pleased with the results

S_Mahdi تشکر می‌کند.
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

Effect of Lens Focal Length on Portraits

focallengtharticle.jpg

focal-length.jpg

stepheneastwood-tile1.jpg
    Nima Sadigh، Madjidm، hkhaghani و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

كاربر جديد
    تشکر کرده
    36

سلام به اساتید محترم
    من تازه عضو این سایت شدم و تا اینجا خیلی بمن کمک کرده ممنون
    من این قسمت لنزهای مناسب برای پرتره را تا صفحه 70 خوندم اما سوالی که من داشتم اونجا ها جواب داده نشده بود
    میخواستم نضرتونو راجع به این لنزها بدونم بیشتر برای outdoor و کمتر برای داخل اتلیه یا اصلا میشه اینارو واسه این کار انتخاب کرد
    Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM II

Sigma 70-200mm F2.8 EX DG HSM

EF 70-200mm f/4L USM

البته قسمت های مر بوط به نقد و مقایسه این لنز هارو خوندم اما اونجا اشاره ای به کاربرد در پرتره نشده بود
    من canon 550d 18-55دارم

و اگه بو درد پرتره میخورن کدومشون واسه اینکار بهتره

خیلی ممنونم از کمکتون
    xiao تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام ضمن خوشامد به شما

هر 3 موردی که فرمودید برای پرتره مناسب است. کلاً 200-70 یکی از لنزهای محبوب پرتره است.

اما در مورد مقایسه مواردی که فرمودید بین زیگما ها که ساده است ورژن 2 مگر اینکه پولتون نرسه

بین زیگما ورژن 2 و 200-70 کنون اف 4 انتخاب کمی سخته به نظر من. 200-70 اف 4 کنون لنز سبکی است و این سبکی خیلی کمک کننده است ضمن اینکه فکوس دقیق و سریعی هم داره . اما تفاوت اصلی بین اف 2.8 و 4 است. قطعاً داشتن اف2.8 خیلی خوبه

به نظر من 3 تا مورد رو مد نظر قرار دهید و انتخاب کنید: کیفیت - قیمت - دریچه دیافراگم بازتر
    Madjidm، Hossein Arabi، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

جناب میلانی با توجه به اینکه 550 دی دارند 50-150 سیگما OS HSM f2.8 به گمانم گزینه بدی نباشد. نظر شما؟
    milad32 تشکر می‌کند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

نقل قول نوشته اصلی توسط milad32 نمایش پست ها
    سلام به اساتید محترم
    من تازه عضو این سایت شدم و تا اینجا خیلی بمن کمک کرده ممنون
    من این قسمت لنزهای مناسب برای پرتره را تا صفحه 70 خوندم اما سوالی که من داشتم اونجا ها جواب داده نشده بود
    میخواستم نضرتونو راجع به این لنزها بدونم بیشتر برای outdoor و کمتر برای داخل اتلیه یا اصلا میشه اینارو واسه این کار انتخاب کرد
    Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM II

Sigma 70-200mm F2.8 EX DG HSM

EF 70-200mm f/4L USM

البته قسمت های مر بوط به نقد و مقایسه این لنز هارو خوندم اما اونجا اشاره ای به کاربرد در پرتره نشده بود
    من canon 550d 18-55دارم

و اگه بو درد پرتره میخورن کدومشون واسه اینکار بهتره

خیلی ممنونم از کمکتون
    به نظر من اختلاف بین F4 و F2.8 ارزش هزینه بیشتر و تحمل وزن بیشتر رو داره، مخصوصا برای محیط بیرون .
    در ضمن در بین 200-70 ها به تامرون اشاره نکردید که با توجه به review ها و بررسی ها و نظرات کاربرانش بعد از 200-70 کانن بهترین و valuable ترین 200-70 هست. F2.8 هم که هست. با قیمت تقریبا 4.4 تومنی گزینه خیلی خوبیه.

در ضمن دوستان عزیز بنده از بین لنزهایی که مردد بودم برای پرتره انتخاب کنم 85 F1.8 کانن رو انتخاب کردم و با اینکه این روزها اصلا فرصت عکاسی نداشتم ولی با همون چند تا شات آزمایشی که باهاش داشتم کاملا فهمیدم که چرا این لنز اینقدر محبوب و دوست داشتنیه. بدجور عاشقش شدم.
    masoudrejae، ata_m3 و milad32 تشکر می‌کنند.
    instagram: niazch

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام بر همگی
    ابتدا عرض کنم بنده یک کاربر آماتور عکاسی و علاقمند دو آتیشه این هنر هستم و چیز زیادی هم از این هنر نمی دانم و در حال کسب تجربه و آموختن هستم و در اول راه...
    برای شروع کارم یک دوربین 700d canon خریدم با لنز کیت اورجینال خودش...
    علائقم عکاسی از پرتره در فضای باز و داحل ساختمان هست. از عکس های با بکگراند مات و بلور لذت می برم و فکر می کنم اگه همچین عکسهایی بتوانم بگیرم برایم کافی باشد. (تو رو خدا نخندید به من)
    سئوال: آیا همین لنز کیت برام کافیه یا نه؟ چه لنزی بگیرم مناسب این هدف باشه؟ بودجه هم محدوده البته
    ویرایش توسط M.Mobin : Thursday 12 December 2013 در ساعت 13:21

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    سلام بر همگی
    ابتدا عرض کنم بنده یک کاربر آماتور عکاسی و علاقمند دو آتیشه این هنر هستم و چیز زیادی هم از این هنر نمی دانم و در حال کسب تجربه و آموختن هستم و در اول راه...
    برای شروع کارم یک دوربین 700d canon خریدم با لنز کیت اورجینال خودش...
    علائقم عکاسی از پرتره در فضای باز و داحل ساختمان هست. از عکس های با بکگراند مات و بلور لذت می برم و فکر می کنم اگه همچین عکسهایی بتوانم بگیرم برایم کافی باشد. (تو رو خدا نخندید به من)
    سئوال: آیا همین لنز کیت برام کافیه یا نه؟ چه لنزی بگیرم مناسب این هدف باشه؟ بودجه هم محدوده البته

سلام
    قبل از طرح سوال . . . تاپیک رو مطالعه کنید قطعا به جوابتون میرسید . . .

کوتاه و مختصر : دو ژانری ک شما انتخاب کردید و علاقه مندید هر کدوم ویژگی خاص خودش رو داره . . . اول بودجتون رو بگید تا دوستان بتونن راهنماییتون کنن . . .

موفق باشید . . .

صفحه 98 از 164 نخستنخست ... 48 88 94 95 96 97 98 99 100 101 102 108 148 ... آخرینآخرین